forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Yoga

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
lwood Posted - 25/10/2019 : 05:41:38
Vidin da je postalo strašno popularno bavit se yogom. U St je to izgleda posta totalni trend. Dobro,je da kasnimo u odnosu na neke druge gradove ,al šta se može. Kakvo je vaše mišljenje o yogi? Bavite li se možda yogom?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 21/12/2019 : 00:34:25
quote:
Originally posted by lwood

Kakvo je vaše mišljenje o yogi? Bavite li se možda yogom?


Pa, cuj. Bavite li se mozda zivotom, disete li zrak? Eto, to je moj odgovor.


Just_Charlie Posted - 02/11/2019 : 00:35:25
Evo.

lwood Posted - 29/10/2019 : 08:05:46
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by lwood

Charlie jesi čitala Rumija?


Samo izreke i citate po fejsbuku, znaš ono.. kad prospu ljudi svoju dnevnu dozu mudrosti prije nego odu radit gluposti.
Se to računa..hahaha
Nisam, dakle. Zašto?

Mislin da bi ti se svidija



Mislim da malo tko može ostat netaknut kad posluša ovaj Oprin intervju sa sestrom Joan .. znate da nisam baš religiozna u onom smislu u kom je zadano da se bude i ako tako nisi onda si.. ne, nisam ništa. Samo nemam ograničenja u tome što i kako voljeti i vjerovati. I zato sam sinoć dva puta ponovila video i slušala jer sam uživala slušajući ovu posebnu i nadahnutu ženu i došlo mi doista, iz dubine duše, da kleknem i zahvalim se na svemu što jesam, što imam i što me usrećuje.. to su riječi ove žene učinile meni, i nadahnule me da danas budem bolja nego jučer, sutra bolja nego danas..

https://www.facebook.com/SuperSoulSunday/videos/951780438538251/









Nije me nešto impresionirala. Osin šta san mislia da je muško kad san je prvi put vidija.
stripofil Posted - 28/10/2019 : 21:21:26
quote:
Originally posted by Just_Charlie
Samo izreke i citate po fejsbuku, znaš ono.. kad prospu ljudi svoju dnevnu dozu mudrosti prije nego odu radit gluposti.
Se to računa..hahaha



haha odlično i potpuno istinito. površnost rules.
stripofil Posted - 28/10/2019 : 21:19:27
quote:
Originally posted by Barker

Lepo zbori stripofil :approve:



Hvala kolega
Just_Charlie Posted - 28/10/2019 : 20:21:12
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by lwood

Charlie jesi čitala Rumija?


Samo izreke i citate po fejsbuku, znaš ono.. kad prospu ljudi svoju dnevnu dozu mudrosti prije nego odu radit gluposti.
Se to računa..hahaha
Nisam, dakle. Zašto?

Mislin da bi ti se svidija



Mislim da malo tko može ostat netaknut kad posluša ovaj Oprin intervju sa sestrom Joan .. znate da nisam baš religiozna u onom smislu u kom je zadano da se bude i ako tako nisi onda si.. ne, nisam ništa. Samo nemam ograničenja u tome što i kako voljeti i vjerovati. I zato sam sinoć dva puta ponovila video i slušala jer sam uživala slušajući ovu posebnu i nadahnutu ženu i došlo mi doista, iz dubine duše, da kleknem i zahvalim se na svemu što jesam, što imam i što me usrećuje.. to su riječi ove žene učinile meni, i nadahnule me da danas budem bolja nego jučer, sutra bolja nego danas..

https://www.facebook.com/SuperSoulSunday/videos/951780438538251/





lwood Posted - 28/10/2019 : 13:00:02
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by lwood

Charlie jesi čitala Rumija?


Samo izreke i citate po fejsbuku, znaš ono.. kad prospu ljudi svoju dnevnu dozu mudrosti prije nego odu radit gluposti.
Se to računa..hahaha
Nisam, dakle. Zašto?

Mislin da bi ti se svidija
Just_Charlie Posted - 28/10/2019 : 10:34:46
quote:
Originally posted by lwood

Charlie jesi čitala Rumija?


Samo izreke i citate po fejsbuku, znaš ono.. kad prospu ljudi svoju dnevnu dozu mudrosti prije nego odu radit gluposti.
Se to računa..hahaha
Nisam, dakle. Zašto?
lwood Posted - 28/10/2019 : 09:13:11
Charlie jesi čitala Rumija?
Barker Posted - 28/10/2019 : 07:57:50
Charlie :love:
(Izvinjavam se unapred sto ovako beskorisno ulecem na topik sireci pritom :approve: i :love: :)
Just_Charlie Posted - 28/10/2019 : 07:25:30
Tužno je, premda mnogi ljudi sami toga nisu svjesni, provesti život okrenut svijetu u potrazi za simbolima koji ih vrijeđaju, misleći da je to smisao religije. Jutros je toliko lijepo bilo nebo dok je sunce izlazilo. Mnogo ljudi na svijetu u to doba započinje svoj dan vježbajući yogu i pozdrav suncu. Vjerujem da su oni duhovno svjetlosnim godinama udaljeni tada, i inače, od tih prizemnih strahova i ugroza onoga u što vjeruju.

Dobro jutro svijete, ovaj pomaknuti sat pomaknuo je i mene iz kreveta već u 6, i volim da je tako, savršeno je piti kavu i gledati kako se budi suncem obasjan dan.
lwood Posted - 28/10/2019 : 05:39:33
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Stark

Znam neke vježbe disanja koje sam počeo koristiti na faksu da smirim tremu pred ispit ili kada sam pod stresom, npr. sistem 3-3-3 ( 3 sekunde udisaj, 3 zadrźavanje daha, 3 izdisaj). Jogu ne praktikujem jer je protivna mojim vjerskim uvjerenjima.



Yoga nije religija, na svu sreću

A prakticiraš je sigurno svakodnevno, a da ni ne znaš, barem kroz razne vrste meditacija.



To popovi kenjaju da ne izgube dio kolača.



ae reklo bi se kod nas

šteta što stvaraju krivu sliku isključivo kako bi se Yoga mogla proglasiti opasnom i zlom.

maloprije mi je netko poslao fb peticiju protiv nekakvih čokoladnih očiju iz Lidla za Halloween, što je sve ljudima na pameti i u glavi

vidija san ,idiotizam . Danas čokoladne oči a sutra će im smetat wc papir
Barker Posted - 27/10/2019 : 17:44:02
Lepo zbori stripofil :approve:
stripofil Posted - 27/10/2019 : 17:41:08
quote:
Originally posted by Stark

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Stark

Znam neke vježbe disanja koje sam počeo koristiti na faksu da smirim tremu pred ispit ili kada sam pod stresom, npr. sistem 3-3-3 ( 3 sekunde udisaj, 3 zadrźavanje daha, 3 izdisaj). Jogu ne praktikujem jer je protivna mojim vjerskim uvjerenjima.



Yoga nije religija, na svu sreću

A prakticiraš je sigurno svakodnevno, a da ni ne znaš, barem kroz razne vrste meditacija.





To popovi kenjaju da ne izgube dio kolača.



Naravno da nije religija, nisam to ni rekao. A praktikujem je, samo na drugačiji način

https://thedailycrisp.com/5-ways-yoga-is-similar-to-muslim-prayers/



Naslov članka bi trebao biti "5 ways yoga LOOKS similar to muslim prayers" umjesto "is similar". Inače članak je odličan primjer u uvid razlike između yoge i vjere/religije.

To što su određene "poze" slične ništa ne znači jer su njihova namjera i cilj potpuno različiti. Dok se osoba/vjernik u Muslimanstvu, jednako kao i u gotovo svim poznatim religijama obraća svevišnjem biću kako bi mu oprostio/pomogao/ispunio, što se jasno vidi iz primjera sa linka jer se vjernik u svima isključivo obraća Alahu, kod Yoge je to potpuno drugačije i nikome se ne klanja, nikoga se ne moli, cilj je prvenstveno fokus na samoga sebe, na svoje tijelo i na svoj duh. Postići čistoću misli i fokus koji će ti pomoći kako bi se bolje uredotočio na bitno i lakše nosio sa teškoćama.

Mnogi psiholozi koriste Yogu kao alat u svojim terapijama.

Inače pozitivan mi je ovaj tjelesni aspekt kao dio molitve kod Muslimana, za razliku od Katolika koji uglavnom u crkvama rade čučnjeve.

stripofil Posted - 27/10/2019 : 17:25:14
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Stark

Znam neke vježbe disanja koje sam počeo koristiti na faksu da smirim tremu pred ispit ili kada sam pod stresom, npr. sistem 3-3-3 ( 3 sekunde udisaj, 3 zadrźavanje daha, 3 izdisaj). Jogu ne praktikujem jer je protivna mojim vjerskim uvjerenjima.



Yoga nije religija, na svu sreću

A prakticiraš je sigurno svakodnevno, a da ni ne znaš, barem kroz razne vrste meditacija.



To popovi kenjaju da ne izgube dio kolača.



ae reklo bi se kod nas

šteta što stvaraju krivu sliku isključivo kako bi se Yoga mogla proglasiti opasnom i zlom.

maloprije mi je netko poslao fb peticiju protiv nekakvih čokoladnih očiju iz Lidla za Halloween, što je sve ljudima na pameti i u glavi
Stark Posted - 27/10/2019 : 11:49:23
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Stark

Znam neke vježbe disanja koje sam počeo koristiti na faksu da smirim tremu pred ispit ili kada sam pod stresom, npr. sistem 3-3-3 ( 3 sekunde udisaj, 3 zadrźavanje daha, 3 izdisaj). Jogu ne praktikujem jer je protivna mojim vjerskim uvjerenjima.



Yoga nije religija, na svu sreću

A prakticiraš je sigurno svakodnevno, a da ni ne znaš, barem kroz razne vrste meditacija.





To popovi kenjaju da ne izgube dio kolača.



Naravno da nije religija, nisam to ni rekao. A praktikujem je, samo na drugačiji način

https://thedailycrisp.com/5-ways-yoga-is-similar-to-muslim-prayers/
lwood Posted - 26/10/2019 : 22:35:49
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Stark

Znam neke vježbe disanja koje sam počeo koristiti na faksu da smirim tremu pred ispit ili kada sam pod stresom, npr. sistem 3-3-3 ( 3 sekunde udisaj, 3 zadrźavanje daha, 3 izdisaj). Jogu ne praktikujem jer je protivna mojim vjerskim uvjerenjima.



Yoga nije religija, na svu sreću

A prakticiraš je sigurno svakodnevno, a da ni ne znaš, barem kroz razne vrste meditacija.



To popovi kenjaju da ne izgube dio kolača.
lwood Posted - 26/10/2019 : 22:35:15
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by lwood

Vidin da je postalo strašno popularno bavit se yogom. U St je to izgleda posta totalni trend. Dobro,je da kasnimo u odnosu na neke druge gradove ,al šta se može. Kakvo je vaše mišljenje o yogi? Bavite li se možda yogom?



Prakticiram yogu već par godina. U startu sam imao totalno kriv pogled i mišljenje kao i većina koja ima samo površno znanje i yogu isključivo gleda kroz nekakve vježbe.

Yoga nije religija, kako neki misle, a nije ni nekakav fitness. Najbliži opis bi bio stil ili način življenja, jer yoga obuhvaća jako puno različitih segmenata samo neki od njih su vježbe.

Yoga, eko/bio, kontraši, vegani i ostalo su stvarno trend zadnjih godina, na zapadu je to bio trend prije 20-30 god., ali unatoč tome to ne znači da nije nešto zanimljivo i vrijedno. Nije to za svakoga, ali je sigurno dobro za svakoga.

Osobno sam nekako slučajno krenuo s Yogom, imao sam ozljedu koljena na košarci, pa se to nekako saniralo i onda sam na treningu tajlandskog boksa dokrajčio to koljeno. Više nisam mogao vježbati, ma u biti jedva sam hodao, više skakao. U bolnici me naručili na MR za 18 mjeseci i najavili vjerojatnu operaciju. Usput sam negdje zakačio te yoga vježbe i krenuo s vježbanjem. Tek onda sam shvatio koliko sam imao površno i krivo mišljenje, pomalo i podcjenjivačko u stilu to je samo za curice.

Samo vježbanje se sastoji od jednostavnih i vrlo složenih vježbi, jednima je namjena rastezanje i jačanje fleksibilnosti, drugima balans, trećima jačanje "jezgre"... ukratko klasični fitness trening je p*zdarija u usporedbi sa ozbiljnim yoga vježbanjem. Prvih par treninga sam umirao, ali napredak je fascinantan.

Ono što je bitno je imati učitelja, jer to nije samo izvođenje vježbi i jako bitno je naučiti pravilno disati kako bi se disanje uskladilo sa pokretima.

Isto tako postoji puno vrsta Yoga vježbi, kao što su Ashtanga, Vinyasa... a samo izvođenje kompleksnih vježbi koje se sastoje od više elemenata se zove "flow" jer upravo tako te transformacije iz jedne u drugu tako i izgledaju.

Nakon tog početnog tko ima interesa može proučiti i ostale segmente Yoge, ja bi ih stvarno svakome preporučio.

Inače u ST-u imate vrhunskog yoga trenera, on prakticira Ashtangu.





Ma kakvi,ne podcjenjujem uopće,jednostavn primjećujem da se omasovila. Šta je čudo za ST.
stripofil Posted - 26/10/2019 : 21:48:40
quote:
Originally posted by mladjo

Dobre tam di treba :D

Inače, moram sad u off (sorry Hunteru, nemoj me udaljiti:))
Bio sam na tajlandskoj masaži. Majke ti mile...

Preporučam

P.S. Da objasnim - smatrao sam masaže gubitkom vremena a onda mi je kolegica kupila poklon - bon za rođendan.

Ojbmtiživot :D



Tajlandska masaža je vrh
stripofil Posted - 26/10/2019 : 21:44:39
quote:
Originally posted by 1Euro

u Sloveniji je popularan Pilates (ili je barem bio) nisam baš u toku,....znam da su neko vrijeme svi (pogotovo žene...) pričali non stop o pilatesu, za yogu nisu baš nešto....više za pilates. a ove godine je topic tema AVOKADO (ono voče....) toliko o tome koliko znam o vježbanju i zdravom životu,....nema ništa bolje od Pommes Frittes, meso na žaru i šetnja (kakav pilates, yoga ili avokado). to je za pi*ke



E moj dragi Euro, ti si sve uspio pomiješati u samo par rečenica.

Pilates je vrsta fitnessa ili vježbi, nema previše veze s Yogom.
Avokado je namirnica, hrana, iznimno dobra za organizam radi svojih dobrih masnoća. Mi ovdje na moru imamo maslinovo ulje, ali dobro je i malo ubaciti avokada u prehranu.

A ovo drugo za papanje je super, samo čekaj da te stignu godine pa sa 50 izgledaš kao da imaš 70 i misliš se zašto nemam volje i energije... tijelo je tvoj hram pa ga tako treba i tretirati, što ne znači da se ne može tu i tamo uživati u ćevapima. Znam ja da ti malo podbadaš
stripofil Posted - 26/10/2019 : 21:40:35
quote:
Originally posted by Stark

Znam neke vježbe disanja koje sam počeo koristiti na faksu da smirim tremu pred ispit ili kada sam pod stresom, npr. sistem 3-3-3 ( 3 sekunde udisaj, 3 zadrźavanje daha, 3 izdisaj). Jogu ne praktikujem jer je protivna mojim vjerskim uvjerenjima.



Yoga nije religija, na svu sreću

A prakticiraš je sigurno svakodnevno, a da ni ne znaš, barem kroz razne vrste meditacija.
stripofil Posted - 26/10/2019 : 21:37:03
quote:
Originally posted by lwood

Vidin da je postalo strašno popularno bavit se yogom. U St je to izgleda posta totalni trend. Dobro,je da kasnimo u odnosu na neke druge gradove ,al šta se može. Kakvo je vaše mišljenje o yogi? Bavite li se možda yogom?



Prakticiram yogu već par godina. U startu sam imao totalno kriv pogled i mišljenje kao i većina koja ima samo površno znanje i yogu isključivo gleda kroz nekakve vježbe.

Yoga nije religija, kako neki misle, a nije ni nekakav fitness. Najbliži opis bi bio stil ili način življenja, jer yoga obuhvaća jako puno različitih segmenata samo neki od njih su vježbe.

Yoga, eko/bio, kontraši, vegani i ostalo su stvarno trend zadnjih godina, na zapadu je to bio trend prije 20-30 god., ali unatoč tome to ne znači da nije nešto zanimljivo i vrijedno. Nije to za svakoga, ali je sigurno dobro za svakoga.

Osobno sam nekako slučajno krenuo s Yogom, imao sam ozljedu koljena na košarci, pa se to nekako saniralo i onda sam na treningu tajlandskog boksa dokrajčio to koljeno. Više nisam mogao vježbati, ma u biti jedva sam hodao, više skakao. U bolnici me naručili na MR za 18 mjeseci i najavili vjerojatnu operaciju. Usput sam negdje zakačio te yoga vježbe i krenuo s vježbanjem. Tek onda sam shvatio koliko sam imao površno i krivo mišljenje, pomalo i podcjenjivačko u stilu to je samo za curice.

Samo vježbanje se sastoji od jednostavnih i vrlo složenih vježbi, jednima je namjena rastezanje i jačanje fleksibilnosti, drugima balans, trećima jačanje "jezgre"... ukratko klasični fitness trening je p*zdarija u usporedbi sa ozbiljnim yoga vježbanjem. Prvih par treninga sam umirao, ali napredak je fascinantan.

Ono što je bitno je imati učitelja, jer to nije samo izvođenje vježbi i jako bitno je naučiti pravilno disati kako bi se disanje uskladilo sa pokretima.

Isto tako postoji puno vrsta Yoga vježbi, kao što su Ashtanga, Vinyasa... a samo izvođenje kompleksnih vježbi koje se sastoje od više elemenata se zove "flow" jer upravo tako te transformacije iz jedne u drugu tako i izgledaju.

Nakon tog početnog tko ima interesa može proučiti i ostale segmente Yoge, ja bi ih stvarno svakome preporučio.

Inače u ST-u imate vrhunskog yoga trenera, on prakticira Ashtangu.

1Euro Posted - 26/10/2019 : 11:46:31
laganica, treča sličica kao od šale (tu sam najprije pokušao) i uspio iz prve (pa tko to ne može!!!) onda sam išao na prvu sličicu i skoro uspio, sklopio ruke samo sam ih onda nekako na pola okrenuo,...mislim da ako bi pokušao još malo da bi i to uspio!!!!

Sve u svemu, gibljiv sam ko spider man!!!!!
verab Posted - 25/10/2019 : 21:04:16
ne bavim se s yogom ali ruke u naopačkoj molitvi stavim ko od šale, ovo mi je popravilo dan:)
mladjo Posted - 25/10/2019 : 20:52:39
Dobre tam di treba :D

Inače, moram sad u off (sorry Hunteru, nemoj me udaljiti:))
Bio sam na tajlandskoj masaži. Majke ti mile...

Preporučam

P.S. Da objasnim - smatrao sam masaže gubitkom vremena a onda mi je kolegica kupila poklon - bon za rođendan.

Ojbmtiživot :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000