forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Petarde

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
lwood Posted - 26/12/2019 : 12:18:59
Vidin da se traži potpuna zabrana petardi pisanjem nekih peticija,od strane kojekakvih udruga, milicija, vjerskih organizacija itd. Šta mislite o tome? Daklem,pitanje je; Triba li potpuno zabraniti upotrebu petardi u HR?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
lwood Posted - 10/01/2020 : 19:30:25
Sad na Dnevniku kažu da će skroz zabranit. Sterilizacija se nastavlja...
stripofil Posted - 10/01/2020 : 16:37:58
Izgleda da ćemo dobiti još jedan zakon, koji se vjerojatno neće provoditi, nešto poput "nema pričanja na mobitel dok voziš", pa opet svi to rade ili "nema šetanja većeg psa bez uzice" pa i to malo tko poštuje.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/nema-vise-petardi-novim-prijedlogom-zakona-se-postrozuje-upotreba-pirotehnike-evo-sto-ce-i-kad-biti-dozvoljeno/9835846/
delboj Posted - 08/01/2020 : 12:40:33
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by lwood

Čemu se čudite? Ka da ste prvi put u hr..


Sto, ovoga nema u Norveskoj, Svedskoj, Danskoj?


Meni se čini da tamo ima mnogo više izopačenih ljudi, svašta sam vidio kad sam tamo bio.
trobok Posted - 08/01/2020 : 12:05:46
Ja ne bih zabranjivao, ali svakako, karbitna burad su ok ako se zabrane petarde.
ivanl Posted - 05/01/2020 : 03:10:15
quote:
Originally posted by lwood

Čemu se čudite? Ka da ste prvi put u hr..


Sto, ovoga nema u Norveskoj, Svedskoj, Danskoj?
Poli Posted - 04/01/2020 : 23:51:16

Ima kretena svuda po svijetu, mada nisu petarde u pitanju
http://puppiespawz.com/man-who-killed-dog-to-knife-death-making-a-mess-8344/


a nađu se i dobri ljudi
https://www.facebook.com/watch/?v=2373033466164648


lwood Posted - 04/01/2020 : 19:06:37
Ma ima te gube i usrid grada https://dalmatinskiportal.hr/vijesti/mace/56477
DODSFERD Posted - 04/01/2020 : 18:17:33
Nešto takvo može napraviti samo retardirani maloumnik, ne bi me čudilo da je usput i nepismen kao što je slučaj kod ovog ljudskog izroda. https://amp.index.hr/article/2082685/ovo-je-monstrum-sa-snimke-ubijanja-macica-prijeti-odsjeci-cu-i-vama-glavu
Samo za takve sadiste trebalo bi ponovo vratiti neke stare sprave za mučenje.
lwood Posted - 04/01/2020 : 16:36:54
Čemu se čudite? Ka da ste prvi put u hr..
Peyo Posted - 04/01/2020 : 15:42:06
Navodno su kod mene u susjedstvu idioti ubacili petardu u kiosk, ali se nekako snašla prodavačica i izbacila petardu prije nego je eksplodirala.
verab Posted - 04/01/2020 : 14:09:15
može li bolesnije?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ovo-je-psic-kiro-netko-mu-je-u-osijeku-stavio-petardu-u-anus-mucio-se-pa-umro/2145116.aspx
nenno Posted - 03/01/2020 : 08:30:41
svaka zabrana dovodi do povečanje potražnje za time pogotovo kod klinaca dobi do 14-15 godina (nisam baš vidio da neki matori od 30 i više godina baca petarde) tako da sam za edukaciju o štetnosti i opasnosti petardi. Odrastao sam u 80-tima i sječam se kako su naši starci pucali iz pištolja, pušaka, a da o oružju iz domaće radinosti i ne pričam. Imam nekako dojam da se ipak manje koristi takva vrsta pirotehnike i da se ljudi više okreču viualno interesantnim raketama, rakaticama i sl.
ken2 Posted - 02/01/2020 : 13:02:30
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by drogsy

Nisu mi jasni ovi koji bi zabranili radi sigurnosti djece, pa mlađi od 18 ionako ne mogu kupiti petarde, pa ih to ne sprječava da nabave ilegalnim putem. Jbte, pa ja sam s 10 godina bio u stanju nabaviti Zenge, di ova balavurdija danas to ne bi mogla. Tako da je zabrana najneefikasnije rješenje. A ovi što se žale zbog svojih peseka, pa to je kao da se ja žalim na lajanje usred noći i remetenje mojeg unutarnjeg mira, hoćemo li zbog toga zabraniti pse?


Ovi šta bi potpunom zabranom riješili problem su teški naivci, da ne napišen neku težu rič. Općenito san protiv zabrana jer mislin da su kontraproduktivne, a kad su konkretno petarde u pitanju mislin da svako ko ima dovoljno godina pa je jedno vrime živija u Jugoslaviji zna kako je to izgledalo. Dakle imali smo potpunu zabranu, ali je zato cvita šverc, pa si na splitskome Peristilu uredno uz Levisice i karte za briškulu i trešetu moga kupit i petarde. Uz zabranu se pucalo isto ili više nego danas.
Ja za sebe volin mislit da nisan naivac, pa vlastotoj dici nisan zabranija jer mislin da nema smisla, nego san in pokuša pokazat i objasnit kako s njima rukovat i maksimalno smanjit rizik.
Inače, meni osobno idu na živce petarde, i iman pasa koji jedva preživi ovo doba godine, ali jebi ga...






iako mislim da bi najbolje bilo ovo pucanje zabranit, s ovim se ne mogu ne složit
dapače
zabrana bi dovela do još gorih posljedica
kad sam ja bio mali (i nesvrstani također:)), onda nije bilo petardi za kupit (u splitu vjerojatno da, ali u manjim mjestima ne) pa su se onda izrađivale od šibica, baruta i sl. fitilj se nabavljao, antne skidale s krovova...
maškule / mačkule su opasnije od ovih kupovnih petardi, dovoljno je predozirati punjenje i eto vraga, a o petardama izrađenim od aluminijskih cijevi da ne govorim
božić u socijalizmu u baškoj vodi je bio ratno stanje
doslovno
ivanl Posted - 02/01/2020 : 12:33:52
https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/svijet/clanak/id/641162/mracna-strana-novogodisnje-noci-petarde-ubijaju-i-ozlijeuju-ljude-i-zivotinje-diljem-europe-je-li-vrijeme-za-zabranu
King Warrior Posted - 02/01/2020 : 10:50:50
https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3138398-krvava-nova-godina-kod-sente-petarda-mu-raznela-obe-sake-i-sve-prste-jedna-stvar-ga-sacuvala-smrti
ivanl Posted - 31/12/2019 : 05:51:33
https://www.slobodnadalmacija.hr/mozaik/zivot/clanak/id/640933/sokirat-cete-se-kad-vidite-sto-je-petarda-napravila-jadnom-psu-kad-pogledate-ovaj-potresni-video-nece-vam-vise-pasti-na-pamet-bacati-pirotehnicka-sredstva
ivanl Posted - 31/12/2019 : 00:01:27
Sjajno Matakovicevo seciranje svega i svacega britkim i crnim humorom. Traje to jos i prije rata, pa sve do danas.
logo111 Posted - 30/12/2019 : 20:40:27
quote:
Originally posted by morski





Nema brige za dečke sad će ih Tonto educirati....
morski Posted - 30/12/2019 : 20:28:24
Peyo Posted - 30/12/2019 : 20:19:37
quote:
Originally posted by drogsy

https://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-kako-su-naoruzani-vjernici-zaustavili-ubojicu-u-teksaskoj-crkvi/2144045.aspx



Je i nije dobar primjer.

U drugom slučaju naoružani zaštitari volonteri (para milicija?) upucali poremećenog lika ili samo idiota željnog svojih 15 min. kojemu je oružje dostupno kao i svim ostalim normalnim i nenormalnim građanima.

Neka puca tisuću pištolja i pušaka uz poneku bombicu i napalmčić iz Punisher outleta!

Ubij da bi živio! Ima li veće demokracije? Ako se omakne koja pogreška iz nervoze, pa Bože moj, ljudi smo.
xilrion Posted - 30/12/2019 : 20:05:20
treba zabranit dječju pirotehniku. samo teška artiljerija za iznad 18g.
drogsy Posted - 30/12/2019 : 17:34:37
https://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-kako-su-naoruzani-vjernici-zaustavili-ubojicu-u-teksaskoj-crkvi/2144045.aspx
lwood Posted - 30/12/2019 : 12:57:45
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Peyo


quote:
Originally posted by tinton
Za oružje je najbolje da ga ima što manje ako si nabildani zvekan od dva metra. Ako nisi, onda ti to ipak nije najbolje jer si u svakom trenutku u inferiornijem položaju od navedenih.



quote:
Originally posted by tinton
Što se tiče oružja, selekcija nije potrebna. Koliko je nabildani zvekan jači od prosječne dvadesetogodišnjakinje kada nikome nije dostupno oružje, a koliko je jači kada su oboje naoružani.



Ako nisi spreman upotrijebiti oružje bolje da ga ni nemaš. Netko ti ga može oteti i tebe njime ustrijeliti.

S druge strane ako ti zaprijeti nabildani zvekan od 2 metra da li bi ti u zatvoru bila utjeha što si (pretpostavimo) nenaoružanom nasilniku prosvirao čelenku?


Zašto bi išao u zatvor ako si se branio?
A naravno da trebaš biti spreman upotrijebiti oružje, iako to treba biti zadnja opcija. Uz slobodu nošenja oružja, potrebna je i edukacija o odgovornom rukovanju (kao i za, ponavljam, aute, petarde, pse itd.).

zašto bi prosvira čelenku nekom idiotu ako ga npr moš poprskati sprejom ili zdrmat šokerom. Da ne pričamo o tome da ga moš upucat npr u nogu ako ti je baš do upucavanja. Primirite malo tu krvožednost.


Pa ja ne bih prosvira čelenku, i kažem da je bilo kakva uporaba oružja zadnja opcija.
Sprejevi i šokeri su rijetko adekvatna obrana i potrebno je da napadač dođe u neposrednu blizinu.



Pa kako će me neko napast sa 10 metara razdaljine? Osin vatrenin oružjen naravno.


Evo, zamisli da se netko elvudove konstitucije zaleti na tebe s nožem u ruci s deset metara.
Vidiš da je brži od tebe i ne možeš pobjeći.
Je li bolje da možeš izvaditi pištolj i pucati, ili da ga čekaš sa suzavcem nadajući se da ćeš dobro reagirati u toj sekundi kad dođe blizu?



baciš mu pizzu i pobjegneš

tinton Posted - 30/12/2019 : 10:44:48
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Nije mi namjera bila bit duhovit, nego ti ukazat da si otiša predaleko i da situacija koju si navea teško da će se dogodit.
Osoba Lwoodove konstitucije koja je istovremeno i brza ko munja je Usain Bolt, a mislin da je otprilike jednaka vjerovatnost da me napadnu Usain i mutant Josipa Broza.
U svakon slučaju, apsolutno san protiv legaliziranja vatrenog oružja.
Evo konkretno, mislin da ona cura šta je pribija Daruvarac nije tribala imat pištolj, ali da ga je sa suzavcen mogla onesposobit.


Nisam rekao da je brz ko munja nego da je brži od žrtve, ako se radi o djevojci u štiklama to uopće nije nemoguće.
Al bezveze je da se ovo pretvori u raspravu o pojedinim situacijama (npr. ja nisam siguran da bi curi suzavac bio dosta protiv Daruvarca), moja je poanta da ljudima treba dopustiti maksimalnu moguću šansu za samoobranu, vi se ne slažete i to je to.


Teoretski je to šta pričaš odlično, ali problem je šta osin teorije postoji i praksa. A u praksi bi na jedno vađenje pištolja zbog nužne samoobrane ima baren 10 vađenja pištolja iz krivih razloga.


Zato je potrebna edukacija, što je tvoja poanta na temu petardi.
Da se razumijemo, i dalje bi, naravno, bilo vađenja pišolja zbog krivih razloga, ali meni to nije dovoljno dobar razlog da normalne ljude spriječim da se brane.
tinton Posted - 30/12/2019 : 10:38:26
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ma ovo je fora iz "Maratonci trče počasni krug", nije pitanje.



To li je .

Baš nisam nešto gledao ex-YU filmove, nekako mi nikad nisu bili po mom ukusu, osim Balkanskog špijuna koji mi je bio zakon.



Sve drugo je opcionalno ali Maratonci,Špijun i Ko to tamo peva su lektira.
Nekidan san po ko zna koji put odgleda i Tko pjeva zlo ne misli. Franjo Majetić je kraljina.



"Moja žena ni nekaj vredna al' je vređati ne dam":D

Što sam bivao stariji to mi je Majetić bivao sve veća legenda, a odavno mi je prešišao i Fulira, te je Majetić za mene glavna zvijezda filma

Inače pomalo light upadate u nedozvoljene teme al' ajde zasad je to u granicama normale.
Inače kao pravnik da vam velim:Nužna odbrana je odlično određena zakonom i točno se zna kada i kako se može postupati (ima o tome mali milion napisanih tekstova).
Inače, i NESVRSTANI je pravnik ali je i Hajdukovac pa tu ne očekujte neke smislene odgovore :D
A što se tiče SAD-a - pa nije ni tamo svuda jednako određeno nošenje oružja. Hoću reći, nisu samo u pitanju savezni zakoni, nego i republički (u Texasu je npr. puno liberalnije to sve sa oružjem nego u npr. Utahu.)


Uzeo si loš primjer. Utah ima jedan od najliberalnijih zakona o oružju i nerijetko se navodi kao bolja države za vlasnike oružja od Texasa. Ali čak i u New Yorku vrijedi drugi amandman, što je miljama ispred nas. I koji kukac su republički zakoni? Pa nije to SFRJ.

Što se nužne obrane tiče, predivno je određena. Evo samo jedan od primjera koji prikazuju kako je to "odlično" određeno:
https://m.vecernji.hr/vijesti/cetvorica-izudarala-zagrepcanina-zbog-mobitela-ovaj-uzvratio-nozem-570044

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000