forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Turistička CROkartica

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kifi Posted - 02/05/2020 : 18:37:30
Zanimljiva ideja za državne tvrtke. Evo ti kartica sa 2500 kuna, plati hotel, legalni privatni smještaj ili kamp, možda klopu u restoranu.
Ako ne potrošiš lovu u turizmu višak se vraća u proračun. Znači regres moraš potrošiti na turizam u HR, ne možeš s tim kupiti školske knjige, pribor ili novu obleku za klince kao što se radilo. Jedino mi nije jasno koji privatni poslodavac bi htio dati tu karticu. Ja ne. Radije dam lovu za regres u kešu i boli me briga na što će to radnik potrošiti.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 14/05/2020 : 23:23:29

Brac - hrvatski Wuhan?


izivko Posted - 14/05/2020 : 21:33:10
Ljudi, na more u Hrvatsku!
ja sam već rezervirao.
Curunir Posted - 14/05/2020 : 17:41:36
HZZJ objavio je upute za kupače ovoga ljeta, za nepostojeću turističku sezonu:

Razmak između kupača mora biti najmanje 2 km, jer se virus u vodi prenosi na daleko veće udaljenosti zbog nastajanja vodenih mjehurića koji služe kao lebdjelice na vlastiti pogon.

Posebno treba obratiti pozornost na dodatno ispuštanje potisnih elemenata, kao što su mjehurići nastali izgaranjem plinova koji pak nastaju probavom hrane bogate celulozom. Zato se preporučuje korištenje zaštitnih maski na prednjoj i stražnjoj strani kupaćih gaćica, a bilo bi uputno koristiti više pari istih. Pri tome moraju zadovoljavati standard ISO6900.
Preporučuje se prije kupanja najesti se mesine, a ne voća i povrća.

Nije dopušteno plivanje bilo kojim stilom koji izaziva prskanje po površini mora. Plivači moraju držati ruke pripijene uz tijelo, a noge potpuno sklupčane.

Strogo se zabranjuje hranjenje morskih pasa vlastitim dijelovima tijela, jer nije potvrđeno mogu li psići prenositi zarazu dolazeći u dodir sa srdelama koje se pakiraju u sardine. Izuzetak je tvornica sardina u Postirama koja ih izrađuje od zamjenskog, jeftinijeg materijala.

Na plaži je dopušteno sunčanje u rupi koju dobijete iskopavanjem pijeska, dubine najmanje 7 m. U slučaju da naletite na arheološke ostatke, nužno je vratiti se u prošlost i sve dezinficirati. Iznimno je dopušteno borbe u areni samo gledati i kladiti se na sudionike. Također treba obratiti pozornost da rupa ne smije biti dublja od 12000 km da ne biste izašli u Wuhanu.
GGG Posted - 04/05/2020 : 12:12:31
U principu radi se o preljevanju iz šupljeg u prazno, jedino uvodiš dodatne troškove cijelog sustava
Shtef Posted - 04/05/2020 : 08:43:16
Kao djelatnik privatnog sektora, sam protiv.
Imam osjećaj da će biti iskorištena za opasno muljanje i izvlaćenje državne love. A možda i kao plaćanjen glasova na ljetnim izborima.
Daj živu lovu i ciao.
Ps: kao neoporeziva stavka, može služiti i kao manipulacija pri isplati plaće
tinton Posted - 03/05/2020 : 01:21:53
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

Čini mi se da si promašio moju poantu.




Ti si promasio poantu mog odgovora
Turizam je grana za koju racunaju da ce odgovarati najvecem dijelu populacije
Koga zanima potrositi 2500kn godisnje na stripove?


Nikoga, nisam ni rekao da treba potrošiti toliko.
Moja poanta je da je potrošiti 18 kuna na Zagora jednako vrijedno za ekonomiju kao i platiti 18 kuna kavu u Dubrovniku.
Jedina je razlika što se ne može vikati o spasu turizma.



Kao sto rekoh, turizam je grana koja ce najvecem broju potencijalnuh korisnika odgovarati
Koliko ce kostati ubacivati Ludens i slicnih poduzetnika koji zanimaju 0,000001% populacije u jedan takav program? I biranje kriterija na osnovu kojih ce takvi poduzetnici imati prednost ispred ostalih u toj nikoga-ne-zanima branši?



Pa mislim da i dalje ne razumiješ moju poantu.
Ne zalažem se ja za proširenje ove kartice na druge grane.
Iako su stripovi bili samo banalni primjer i moglo bi se naći milijardu neturističkih proizvoda i usluga koji bi odgovarali i većem broju korisnika kartice.
Poli Posted - 03/05/2020 : 00:07:50
quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by Poli


Protiv!




Za slovensku, hrvatsku ili oboje?


Pa, za moju sigurno, a valjda i za susjedovu.

supermark Posted - 02/05/2020 : 23:51:33
quote:
Originally posted by jaki

je li pdv isti(zagora i kave)?




Da, bas je stvar tako jednostavna
Eto na kavu se placaju i trosarine, jesam li ti sad sje** kalkulaciju? :P
supermark Posted - 02/05/2020 : 23:47:08
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

Čini mi se da si promašio moju poantu.




Ti si promasio poantu mog odgovora
Turizam je grana za koju racunaju da ce odgovarati najvecem dijelu populacije
Koga zanima potrositi 2500kn godisnje na stripove?


Nikoga, nisam ni rekao da treba potrošiti toliko.
Moja poanta je da je potrošiti 18 kuna na Zagora jednako vrijedno za ekonomiju kao i platiti 18 kuna kavu u Dubrovniku.
Jedina je razlika što se ne može vikati o spasu turizma.



Kao sto rekoh, turizam je grana koja ce najvecem broju potencijalnuh korisnika odgovarati
Koliko ce kostati ubacivati Ludens i slicnih poduzetnika koji zanimaju 0,000001% populacije u jedan takav program? I biranje kriterija na osnovu kojih ce takvi poduzetnici imati prednost ispred ostalih u toj nikoga-ne-zanima branši?
jaki Posted - 02/05/2020 : 23:33:21
je li pdv isti(zagora i kave)?
tinton Posted - 02/05/2020 : 23:19:41
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

Čini mi se da si promašio moju poantu.




Ti si promasio poantu mog odgovora
Turizam je grana za koju racunaju da ce odgovarati najvecem dijelu populacije
Koga zanima potrositi 2500kn godisnje na stripove?


Nikoga, nisam ni rekao da treba potrošiti toliko.
Moja poanta je da je potrošiti 18 kuna na Zagora jednako vrijedno za ekonomiju kao i platiti 18 kuna kavu u Dubrovniku.
Jedina je razlika što se ne može vikati o spasu turizma.
supermark Posted - 02/05/2020 : 23:15:36
quote:
Originally posted by tinton

Čini mi se da si promašio moju poantu.




Ti si promasio poantu mog odgovora
Turizam je grana za koju racunaju da ce odgovarati najvecem dijelu populacije
Koga zanima potrositi 2500kn godisnje na stripove?
panzer Posted - 02/05/2020 : 23:14:02
quote:
Originally posted by Poli


Protiv!




Za slovensku, hrvatsku ili oboje?
Poli Posted - 02/05/2020 : 23:10:40

Protiv!


supermark Posted - 02/05/2020 : 23:10:31
quote:
Originally posted by drogsy

Branimir Perković je o tome napisao izvrstan članak

https://www.index.hr/vijesti/clanak/cro-kartica-nije-samo-losa-ideja-nego-i-novi-poticaj-korupciji/2145140.aspx




Dobar članak
panzer Posted - 02/05/2020 : 23:10:13
I kod nas se za jedan dan pojavila ta ideja ali su se ljudi pobunili pa su je odmah maknuli tj. rekli su da o njoj nisu ni razmišljali ozbiljno.
tinton Posted - 02/05/2020 : 23:09:16
Čini mi se da si promašio moju poantu.
supermark Posted - 02/05/2020 : 23:06:00
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

Možda sam ja lud, ali ne vidim zašto bi u interesu RH bilo da ljudi troše baš za turizam. Potrošnja na druge stvari bi trebala imati jednake efekte?




Na koje?
Ali da se potiče RH proizvodnja/usluga


Pa bilo koje, stripove, na primjer.



Odlicna ideja. Za te 4 osobe koje skupljaju stripove i rade u drzavnim firmama
drogsy Posted - 02/05/2020 : 22:50:51
Branimir Perković je o tome napisao izvrstan članak

https://www.index.hr/vijesti/clanak/cro-kartica-nije-samo-losa-ideja-nego-i-novi-poticaj-korupciji/2145140.aspx
tinton Posted - 02/05/2020 : 22:48:39
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

Možda sam ja lud, ali ne vidim zašto bi u interesu RH bilo da ljudi troše baš za turizam. Potrošnja na druge stvari bi trebala imati jednake efekte?




Na koje?
Ali da se potiče RH proizvodnja/usluga


Pa bilo koje, stripove, na primjer.
supermark Posted - 02/05/2020 : 22:36:54
quote:
Originally posted by tinton

Možda sam ja lud, ali ne vidim zašto bi u interesu RH bilo da ljudi troše baš za turizam. Potrošnja na druge stvari bi trebala imati jednake efekte?




Na koje?
Ali da se potiče RH proizvodnja/usluga
supermark Posted - 02/05/2020 : 22:35:22
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by supermark

Država je poslodavac
I to najveći u RH



Ok.Znači Država(tj.mi porezni obveznici)ćemo dati dodatnih 2500 kuna zaposlenicima u državnim tvtkama da potroše na turizam.
Ko će dati radnicima u privatnom sektoru koji zarađuje za sebe i državne tvrtke?Ja sam protiv toga da državne tvrtke u ovakvim vremenima daju ikakve dodatne pare svojim zaposlenicima.Jedino ako će im smanjit plaću za toliko koliko će im eventualno dati na kartici.



Normalno da smo protiv toga da drzava daje dodatne pare svojim zaposlenicima, ali nazalost realnost je takva da daju
A privatni poslodavci koji bi dali svojim djelatnicima nesto takvo... vjerojatno samo oni koji te bonove dobiju od drzave (ili iskompenziraju)
Slicno kao i sa bonovima iz trgovina
DODSFERD Posted - 02/05/2020 : 22:10:05
Meni ne treba takav novac, puno više mi znači 800 kn regresa u kešu, koliko je bilo zadnje dvije godine, nego 2500 na nekakvoj šugavoj kartici.
Za nekoliko mjeseci bih trebao dobiti jubilarku za 20 godina staža baš u tom iznosu od 2500 kn, sve se bojim da će to biti ''isplaćeno'' na taj šugavi način.
jaki Posted - 02/05/2020 : 21:51:57
quote:
Originally posted by supermark

Država je poslodavac
I to najveći u RH



Ok.Znači Država(tj.mi porezni obveznici)ćemo dati dodatnih 2500 kuna zaposlenicima u državnim tvtkama da potroše na turizam.
Ko će dati radnicima u privatnom sektoru koji zarađuje za sebe i državne tvrtke?Ja sam protiv toga da državne tvrtke u ovakvim vremenima daju ikakve dodatne pare svojim zaposlenicima.Jedino ako će im smanjit plaću za toliko koliko će im eventualno dati na kartici.
tinton Posted - 02/05/2020 : 21:09:01
quote:
Originally posted by DODSFERD

štedljivi su


Poanta anti-recesijske politike upravo i jest odagnati ljude od štednje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000