forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Turistička CROkartica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 02/05/2020 : 18:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva ideja za državne tvrtke. Evo ti kartica sa 2500 kuna, plati hotel, legalni privatni smještaj ili kamp, možda klopu u restoranu.
Ako ne potrošiš lovu u turizmu višak se vraća u proračun. Znači regres moraš potrošiti na turizam u HR, ne možeš s tim kupiti školske knjige, pribor ili novu obleku za klince kao što se radilo. Jedino mi nije jasno koji privatni poslodavac bi htio dati tu karticu. Ja ne. Radije dam lovu za regres u kešu i boli me briga na što će to radnik potrošiti.

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/05/2020 : 18:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A zašto bi ikoji poslodavac dao radniku ikakvu karticu s bilo kojim iznosom poviše njegove plaće?


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/05/2020 : 19:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A zašto bi ikoji poslodavac dao radniku ikakvu karticu s bilo kojim iznosom poviše njegove plaće?



a zašto onda postoji naknada za prijevoz? uskrsnica? božićnica? bonusi? dar djetetu? plaća u naravi? regres? naknada za topli obrok?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/05/2020 : 19:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Od svih tih nabrojanih poznajem dva
Što poslodavac ima od toga da da radniku tu karticu?Radnik će biti zadovoljniji da mu da novac.Ta kartica nije ni u interesu poslodavca niti radnika.Tek kad bi poslodavac dobio neke olakšice od države što daje tu karticu onda bi već mogao razmisliti o nagradi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/05/2020 : 20:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Država je poslodavac
I to najveći u RH
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/05/2020 : 21:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Karina najobičnija. Koliko samo ima ljudi koji ne idu u hotele/restorane jer ih to ne zanima/štedljivi su/imaju pametnijeg posla... pa im ovakva kartica nije od nikakve koristi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/05/2020 : 21:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Možda sam ja lud, ali ne vidim zašto bi u interesu RH bilo da ljudi troše baš za turizam. Potrošnja na druge stvari bi trebala imati jednake efekte?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/05/2020 : 21:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

štedljivi su


Poanta anti-recesijske politike upravo i jest odagnati ljude od štednje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/05/2020 : 21:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Država je poslodavac
I to najveći u RH



Ok.Znači Država(tj.mi porezni obveznici)ćemo dati dodatnih 2500 kuna zaposlenicima u državnim tvtkama da potroše na turizam.
Ko će dati radnicima u privatnom sektoru koji zarađuje za sebe i državne tvrtke?Ja sam protiv toga da državne tvrtke u ovakvim vremenima daju ikakve dodatne pare svojim zaposlenicima.Jedino ako će im smanjit plaću za toliko koliko će im eventualno dati na kartici.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/05/2020 : 22:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni ne treba takav novac, puno više mi znači 800 kn regresa u kešu, koliko je bilo zadnje dvije godine, nego 2500 na nekakvoj šugavoj kartici.
Za nekoliko mjeseci bih trebao dobiti jubilarku za 20 godina staža baš u tom iznosu od 2500 kn, sve se bojim da će to biti ''isplaćeno'' na taj šugavi način.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/05/2020 : 22:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by supermark

Država je poslodavac
I to najveći u RH



Ok.Znači Država(tj.mi porezni obveznici)ćemo dati dodatnih 2500 kuna zaposlenicima u državnim tvtkama da potroše na turizam.
Ko će dati radnicima u privatnom sektoru koji zarađuje za sebe i državne tvrtke?Ja sam protiv toga da državne tvrtke u ovakvim vremenima daju ikakve dodatne pare svojim zaposlenicima.Jedino ako će im smanjit plaću za toliko koliko će im eventualno dati na kartici.



Normalno da smo protiv toga da drzava daje dodatne pare svojim zaposlenicima, ali nazalost realnost je takva da daju
A privatni poslodavci koji bi dali svojim djelatnicima nesto takvo... vjerojatno samo oni koji te bonove dobiju od drzave (ili iskompenziraju)
Slicno kao i sa bonovima iz trgovina
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/05/2020 : 22:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Možda sam ja lud, ali ne vidim zašto bi u interesu RH bilo da ljudi troše baš za turizam. Potrošnja na druge stvari bi trebala imati jednake efekte?




Na koje?
Ali da se potiče RH proizvodnja/usluga
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/05/2020 : 22:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

Možda sam ja lud, ali ne vidim zašto bi u interesu RH bilo da ljudi troše baš za turizam. Potrošnja na druge stvari bi trebala imati jednake efekte?




Na koje?
Ali da se potiče RH proizvodnja/usluga


Pa bilo koje, stripove, na primjer.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 02/05/2020 : 22:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Branimir Perković je o tome napisao izvrstan članak

https://www.index.hr/vijesti/clanak/cro-kartica-nije-samo-losa-ideja-nego-i-novi-poticaj-korupciji/2145140.aspx

Go kneel and weep
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/05/2020 : 23:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

Možda sam ja lud, ali ne vidim zašto bi u interesu RH bilo da ljudi troše baš za turizam. Potrošnja na druge stvari bi trebala imati jednake efekte?




Na koje?
Ali da se potiče RH proizvodnja/usluga


Pa bilo koje, stripove, na primjer.



Odlicna ideja. Za te 4 osobe koje skupljaju stripove i rade u drzavnim firmama
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/05/2020 : 23:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da si promašio moju poantu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 02/05/2020 : 23:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
I kod nas se za jedan dan pojavila ta ideja ali su se ljudi pobunili pa su je odmah maknuli tj. rekli su da o njoj nisu ni razmišljali ozbiljno.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 02/05/2020 23:10:33
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/05/2020 : 23:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Branimir Perković je o tome napisao izvrstan članak

https://www.index.hr/vijesti/clanak/cro-kartica-nije-samo-losa-ideja-nego-i-novi-poticaj-korupciji/2145140.aspx




Dobar članak
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/05/2020 : 23:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Protiv!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 02/05/2020 : 23:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Protiv!




Za slovensku, hrvatsku ili oboje?

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/05/2020 : 23:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Čini mi se da si promašio moju poantu.




Ti si promasio poantu mog odgovora
Turizam je grana za koju racunaju da ce odgovarati najvecem dijelu populacije
Koga zanima potrositi 2500kn godisnje na stripove?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/05/2020 : 23:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

Čini mi se da si promašio moju poantu.




Ti si promasio poantu mog odgovora
Turizam je grana za koju racunaju da ce odgovarati najvecem dijelu populacije
Koga zanima potrositi 2500kn godisnje na stripove?


Nikoga, nisam ni rekao da treba potrošiti toliko.
Moja poanta je da je potrošiti 18 kuna na Zagora jednako vrijedno za ekonomiju kao i platiti 18 kuna kavu u Dubrovniku.
Jedina je razlika što se ne može vikati o spasu turizma.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/05/2020 : 23:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
je li pdv isti(zagora i kave)?

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 02/05/2020 23:33:39
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/05/2020 : 23:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

Čini mi se da si promašio moju poantu.




Ti si promasio poantu mog odgovora
Turizam je grana za koju racunaju da ce odgovarati najvecem dijelu populacije
Koga zanima potrositi 2500kn godisnje na stripove?


Nikoga, nisam ni rekao da treba potrošiti toliko.
Moja poanta je da je potrošiti 18 kuna na Zagora jednako vrijedno za ekonomiju kao i platiti 18 kuna kavu u Dubrovniku.
Jedina je razlika što se ne može vikati o spasu turizma.



Kao sto rekoh, turizam je grana koja ce najvecem broju potencijalnuh korisnika odgovarati
Koliko ce kostati ubacivati Ludens i slicnih poduzetnika koji zanimaju 0,000001% populacije u jedan takav program? I biranje kriterija na osnovu kojih ce takvi poduzetnici imati prednost ispred ostalih u toj nikoga-ne-zanima branši?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/05/2020 : 23:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

je li pdv isti(zagora i kave)?




Da, bas je stvar tako jednostavna
Eto na kavu se placaju i trosarine, jesam li ti sad sje** kalkulaciju? :P
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/05/2020 : 00:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by Poli


Protiv!




Za slovensku, hrvatsku ili oboje?


Pa, za moju sigurno, a valjda i za susjedovu.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000