forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Спортско друштво "Црвена звезда" - Београд

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
srdjandj Posted - 28/02/2012 : 19:37:05
Ljuba Tadic o Zvezdi

Dragi prijatelji,
Počela je nova fudbalska sezona.
Svima koje fudbal zanima čestitam i želim mnogo lepih trenutaka.

Ljuba Tadić povodom pokretanja novog sajta FK Crvena Zvezda (2005.):

Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine.

Svi smo mi Zvezdaši isti, a neki neće da kažu da smo svi isti. E, ja nisam za te koji se samo raduju. Siguran sam da su pravi zvezdaši i danas slični nama iz prvih Zvezdinih godina.

Izgubimo mi tako po neku utakmicu, pa onako ošamućeni da ne znamo gde nam je kuća, krenemo peške ka Terazijama, ka “Maderi” u stvari. U njoj su se tada okupljali zvezdaši. Do “Mostara” – muk. Posle počnemo da pričamo o našim šansama, a 7-1 za protivnika. Te Rajko imao šansu, te Tomaš promašio dva zicera, i tako šansa za šansom, i kada stignemo do “Madere” – Zvezda izjednačila. Novine ne čitamo nekoliko dana i gotovo…

E, kad pobedimo mi umemo da budemo malo i namćorasti. Te mogao je da padne još neki gol, a u stvari rastemo od sreće. Ovo je bilo kad smo osvojili prvi Kup, pa posle tri uzastopno. Imali smo u društvu najvećeg ljutka, najvećeg zvezdaša i prijatelja kakvi su odista retki. Bane je to bio, Bane Vukosavljević. Dođe on za sto posle tog našeg prvog Kupa, pa još nije seo, a poče: dao dva gola i neće više da igra za Zvezdu. Te namerno mu nisu dodavali lopte, te i onaj sudija Lemešić se okomio na njega, kad, dolazi Boba Mihajlović, on i doktor Aca su bili iz iste ratne vojske i voleo je da sedi sa nama. Čestita Boba svima, čestita Banetu, kad u njemu zatreperi Zvezdina žila: Dobro ste prošli sa tri komada, znaš kad ćete da vidite Kup – nikad!

Šta ti je Zvezda? Mrtva pozorišna, mrtva fudbalska sezona i ja sam se preko leta muvao na Tari. Igraju se neka deca lopte, a jedan čovek viče na njih da se sve razlama. Priđem bliže – Miljan. Zaustavi on viku. Ovo je Kule, ovo je Karasi, ono su Cole i Trifke. Čekamo jednog dečka sa Uba. Džaju čekaju. A oni žgoljavi, sitni, nikakvi…Oni će biti šampioni? Nemoj Miljane da me zamajavaš tako ti Boga, rekoh mu. Ali, šta znaš, rekoh sebi. Zvezda je to.

Sada se malo ljutim kad neko kaže: bili smo evropski šampioni. Nismo mi bili evropski šampioni, nego smo mi evropski šampioni - zauvek! Mi, Real, Bajern, Milan…To je naše društvo, a ovo što igramo ovde, to nam je za pripreme. Nekada su te pripreme duže, nekada kraće, Bože moj… E sad, zašto se voli Crvena zvezda. Od onog dana kada ju je osnovala antifašistička i studentska omladina, i kad nam je pristupio ogroman deo naroda tada nazivanog “reakcijom”. Voliš ženu. Lepo, ali šta još? Voliš devojku. Dobro, ali šta još? Fudbal je čudesna stvar, izlaz u svet, a igra ga Zvezda. E, onda ima da voliš i Zvezdu. Posle, kada to krene sa kolena na koleno… Baš su lepo današnji momci smislili, mene su pogodili u žicu: Zvezda je život, ostalo su sitnice.

Ovaj sajt će biti, rekoše mi, opisivač velikog Zvezdinog dela i udela njenog u našim životima, opisivač velikih događaja i ljudi, velikih pobednika. Neka bude i po neki poraz u njoj, ništa to neće smetati Zvezdinom čovečanstvu.

Vaš LJUBA TADIĆ
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dr. Zistis Posted - 08/04/2021 : 18:07:04
Pun stadion skauta
King Warrior Posted - 08/04/2021 : 17:30:00
Ovo juce je bio pravi antifudbal. Obadva tima su vise bili koncentrisani na pritisak na sudiju, trazenje penala i crvenih kartona, nego na fudbal. Tako su mislili da naprave alibi u slucaju poraza, sve svale na kosmicku nepravdu i sudije. Zao mi skauta koji su juce bili prisutni, sigurno im se ogadio nas fudbal.
Combatrock Posted - 08/04/2021 : 17:01:40
Kazu droga, mada ne verujem. I za Ilijeva su pricali droga, ko bi rekao.

Mada iskreno pitam se kako ovo gledati bez stimulansa? Kako slusati ove komentare bez droge?
Dr. Zistis Posted - 08/04/2021 : 16:10:01
Los fudbal ali vazna pobeda...najgori pojedinci derbija su juce bili Stanojevic i Deki. Stankovic me bas iznenadio "divljanjem" pa je lepo sto su barem igraci bili korektni.
Posle sam odgledao Bajern - PSZ...sunce ti poljubim kakav fudbal igraju Nemci i jos izgubis utakmicu...ne secam se da je jedan klub igrao ovako dominantan fudbal, mozda jos onaj Bajern Jupa Henkesa
delboj Posted - 08/04/2021 : 10:17:58
Mora da sebi da malo oduška.
Caleb Posted - 07/04/2021 : 18:46:25
Stankovic se odvratnije ponasa od pavijana sa severa i juga.
delboj Posted - 07/04/2021 : 16:10:18
Biće lošiji teren, snijeg je čišćen lopatama.
Dr. Zistis Posted - 07/04/2021 : 15:56:22
Neka bude borba neprestana, neka bude derbi i pobedi bolji...to jest mi
Combatrock Posted - 22/03/2021 : 17:01:41
Budale. Bice ok.
Dr. Zistis Posted - 22/03/2021 : 15:47:02
Bilo je bas lose...ali to nam je 4-ta utakmica u sedam dana. Nemamo mi taj kapacitet. Buducnost sa Milojem bas ozbiljno izgleda
delboj Posted - 22/03/2021 : 10:01:25
Sramotna igra sinoć.
Dr. Zistis Posted - 22/03/2021 : 09:47:52
Zakuvalo se u basketu...bice interesantno do samog kraja. Mi sad dve sa Olimpijom, Buducnost ide Mornaru...
delboj Posted - 26/02/2021 : 15:44:55
Preduslov za nešto više je dolazak Dragovića i jednog lijevog beka, kao i odlazak Pankova i Gobeljića.
manhunter Posted - 26/02/2021 : 15:10:43
Odlična igra i pristup. Za prošlu utakmicu sam rekao da je bila dobra, ova je bila mnogo bolja. O Gobeljiću više nema potrebe da komentarišem, pljujem ga već odavno. Pankov je dobar, malo ga je progutao pritisak, ali ima dosta potencijala. Ukoliko se ovako nastavi, možemo da se nadamo nečemu od leta, čak možda dođemo na nivo Dinama.
delboj Posted - 26/02/2021 : 14:24:33
Čudno da nema komentara, sinoć je Zvezda dobro igrala, u dvije utakmice Milan nije dao gol iz igre, a nije doživljen ni poraz. E sad, protiv Gobeljića i Pankova se već ne može, oni su zabrljali sve što su mogli.
Dr. Zistis Posted - 19/02/2021 : 21:36:47
Pa stvarno treba j...i m...r onom idiotu koji je vredjao Ibru. Zabraniti mu dozivotno ulazak na stadion...velika sramota za klub
King Warrior Posted - 18/02/2021 : 22:50:07
quote:
Originally posted by Caleb

Mozda treba upariti Pavkova i Pankova u navali. Dobro im idu golovi, taman ce i odbrana biti jaca.

Ne znam bas, Pavkov ima taj filing za velike utakmice, ali nije konstantan.
Caleb Posted - 18/02/2021 : 21:42:27
Mozda treba upariti Pavkova i Pankova u navali. Dobro im idu golovi, taman ce i odbrana biti jaca.
Dr. Zistis Posted - 18/02/2021 : 21:16:00
Lepo Zvezda igra, ofenzivno kako i treba uvek da igra...kada moze
Jedino sto me brine sto smo sada mnogo jaki napred u odnosu na odbranu...
Ivanic doktor
manhunter Posted - 18/02/2021 : 21:15:03
Šta sam progledao, ovo je bukvalno prva ljudska utakmica od kako je mutavi trener. Ima on potencijala, samo se danas nije krstio mnogo, možda je to pomoglo? ;)
delboj Posted - 18/02/2021 : 21:15:01
Zvezda nije igrala loše, ali Pankov je stvarno srljao iz greške u grešku. Možda se tek poslije penala stabilizovao. Problem je što on mora da igra i u revanšu, sad nije lako to postaviti i bez Milunovića i Rodića. Sastav mi je bio iznenađenje, nisam očekivao Gobeljića i Petrovića na terenu, a Gajića i Sanoga na klupi. Petrović je bio stvarno dobar, a Gobeljić i ne baš, mada je imao onaj jedan fin centaršut kao na malom fudbalu. Sreća je da su odmah poništena dva gola, Zvezda se stabilizovala poslije toga, ali onda je onaj gol sve pokvario. Inače, kod drugog poništenog gola neshvatljivo loša reakcija Borjana. Kangi svaka čast na penalu, i inače je dobro igrao večeras. Poslije drugog primljenog gola Zvezda ostaje bez snage, Stanković kasni s izmjenama, ali Rodićev crveni se i nije mogo osjetio, na kraju dobar pritisak i svaka čast Pavkovu, da se ne pamti samo po Liverpulu. Vjerujem da će tamo Milan izvesti nešto jači tim, rezultat je aktivan. Vidjećemo, sve je moguće poslije ovoga, mada će Zvezda biti baš oslabljena. Ako je neko morao da dobije crveni, bolje je bilo da ga je dobio Milunović, jer je on svakako već imao žuti.
Dr. Zistis Posted - 18/02/2021 : 21:03:48
quote:
Originally posted by manhunter

Odlična utakmica i odlična igra. Rezultat aktivan.

Definitivno je ovo moglo da se gleda.

Ajde sad sve lepo priznaj,a Deki ce da ti oprosti sto te je tukao
Dr. Zistis Posted - 18/02/2021 : 21:02:34
quote:
Originally posted by manhunter

Fala bogu da si i ti progledao
Pavkov on fire na na na naaa😂
manhunter Posted - 18/02/2021 : 20:50:10

Dr. Zistis Posted - 30/01/2021 : 16:54:56
quote:
Originally posted by Caleb

Da ne znam bolje, rekao bih da je Docke klinja neki.. kakva lozana, svi mu vrhunski

Bljeee
Rekao sam za Kataija a misim da bi i Pippo mogao biti taj...ja sam odrastao uz Italijane pa sam malo slab na njih
Videcemo,ali nekako mi se cini da bi nakon pocetnog skepticizma Deki mogao nadmasiti.Miloja...ako nista, za sada ne moze da se spori da igramo atraktivniji fudbal
Tri zabara u timu...ejjjjj

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000