forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex stripovi i knjige za novog čitaoca

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
BOJ@N Posted - 16/12/2020 : 05:54:49
Treba mi vaša preporuka. Ako bi volijo da pocnem da čitam Texove stripove a ne obavezno od prve epizode, gdje mi svi vi savjetujete da počnem i sa kojim izdavačem. Libellusove knjige mi se najviše svidjaju ali ih je teško naći.
Znači moje pitanje je od kog broja je ok da se počne da čita? Koliko inače brojeva Texa ima?

Hvala svima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 06/01/2021 : 01:49:33
Ludens izda 8 texova godišnje,pa izračunahte koliko je to mjesečno
going going Posted - 06/01/2021 : 00:47:37
quote:
Originally posted by goodpaso

Pitanje ko zna,
zasto TEX Veseli Cetvrtak izlazi jednom u 2 meseca a Zagor svakog meseca, mislim da je to i u Ludens izdanju?



Teks u izdanju veselog cetvrtka izlazi jednom u 3 meseca, a Ludens prosecno jednom u 2 meseca.
Odgovor je isti kod obe izdavakce kuce zbog slabe prodaje.
Prvih 35- 30ak Teksova u izdanju Veselog Cetvrtka su izlazili u jednomesecnom ritmu a onda su ga usporili krajem 2010. zajedno sa drugim naslovima poput Mister Noa, Dampira i Martija Misterije.
goodpaso Posted - 06/01/2021 : 00:37:51
Pitanje ko zna,
zasto TEX Veseli Cetvrtak izlazi jednom u 2 meseca a Zagor svakog meseca, mislim da je to i u Ludens izdanju?
stinky Posted - 19/12/2020 : 15:11:53
u svakom slučaju, čekam(o) vukozecove komentare o MNou. da, već Cangaceiro otvara niz odličnih priča, tako da ne bismo dugo smjeli čekati.
stinky Posted - 19/12/2020 : 15:06:18
ma nije
najbolje je kao pčelica letjeti s cvijeta na cvijet, a kao bik zaletavati se u najbolje. baš ovo, Rio Negro jednom godišnje.
pcoro Posted - 19/12/2020 : 14:05:57
Kad je već prilika, najbolje je počet od broja jedan
velka031 Posted - 19/12/2020 : 13:40:52
Tako je, samo ti od početka čitaj pilota, već treća knjiga je odlična i slijede same super priče...
Ja sam jučer opet krenuo čitati Rio Negro... To je obavezno štivo barem jednom godišnje.
vukozec Posted - 18/12/2020 : 22:12:31
Pa ab ovo za uvod malo, uzbudljivije je penjati se nego spuštati.
NESVRSTANI Posted - 18/12/2020 : 21:49:34
quote:
Originally posted by vukozec







Pa di baš ove epizode, crni vukozeče?
going going Posted - 18/12/2020 : 17:32:47
quote:
Originally posted by VALTER

Od novijih epizoda, dobre su ove:

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-vc-523-525-crveni-vukovi/1114/


https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-vec-18-kisa/1542/


https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-vec-30-33-jezero-athabasca/2121/


https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-mx-21-nueces-valley/2233/


https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-lu-170-171-colorado-belle/2507/




Slazem se, osim za Nuesces Valley.
VALTER Posted - 18/12/2020 : 08:30:20
Od novijih epizoda, dobre su ove:

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-vc-523-525-crveni-vukovi/1114/


https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-vec-18-kisa/1542/


https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-vec-30-33-jezero-athabasca/2121/


https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-mx-21-nueces-valley/2233/


https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-lu-170-171-colorado-belle/2507/
pcoro Posted - 18/12/2020 : 08:09:51
A šta reć čovjeku? Nije to Zagor gdje imaš najbolje priče lako dostupne kroz klasik i Odabrane priče, nego je sve razbacano, a najbolje stvari - ovo što tex2 kaže treba lovit po aukcijama.

Realno, najbolje je uzet par brojeva s kioska i vidjet ima li smisla tražit dalje. A onda, ako ima, postoji i popis recenzija po kojem se može skužit šta ljudi vole.

I zlatna serija od VČ je izdala dvije rane kultne epizode: Osveta Apača i Kazna za oholog pukovnika, za 20 kuna to se definitivno isplati.
MaTex Posted - 18/12/2020 : 01:15:44
[quote]Originally posted by Spock

A čovjek je samo pitao savjet što uzeti za početak.
Da, čudni ljudi žive tu. Čovjek hoće popiti čašu dobrog vina, ekipa mu gura cedevitu pod nos. BOJ@NE,preporuke texa2 su PRAVI orijetir.
Spock Posted - 17/12/2020 : 13:31:32
A čovjek je samo pitao savjet što uzeti za početak.

Mislim, meni je zanimljivo ovo što pišete jer sam već navikao na ovakve teme, ali mogli bi prestrašiti mogućeg novog strip fana.
Zoroasterixx Posted - 17/12/2020 : 12:35:43
Ako Tex nije hardcore tko jest? Veliki Blek?
stinky Posted - 17/12/2020 : 12:34:36
čekaj malo, kaj nisam vucija haha, vucu opisao: "ne baš previsok, nosi naočale, zauzima gestu hardkor Texa, ali u osnovi prati sport i spretan u buddy-buddy laganini zezanciji, tip za razumne rizike, nipošto nešto pretjerano, opijeno i dionizijsko"

vuco je fantastičan blef, poduzetnik sa gardom tvrdog, baš prava Tex-publika
Tonto Posted - 17/12/2020 : 12:29:06
quote:
Originally posted by stinky

uzoran model tipičnog čitatelja Texa: onaj sportski komentator Vela


...a Vuco?
stinky Posted - 17/12/2020 : 12:28:22
o, bravo
ali to su još slabe epizode, ne treba se s tim početi
vukozec Posted - 17/12/2020 : 12:24:28



stinky Posted - 17/12/2020 : 12:17:43
uzoran model tipičnog čitatelja Texa: onaj sportski komentator Vela, inače i naš forumski kolega (imao je neki nick u vezi sa Texom mislim)

ne baš previsok, nosi naočale, zauzima gestu hardkor Texa, ali u osnovi prati sport i spretan u buddy-buddy laganini zezanciji, tip za razumne rizike, nipošto nešto pretjerano, opijeno i dionizijsko
stinky Posted - 17/12/2020 : 12:10:40
quote:
Originally posted by vukozec

Gdje sam ja tražio da Bonelli evoluira, ja sam aspolutno demode :)



dobrodošao u kult;)
a sada moraš napokon pročitati i MNoa

inače, kad već ovo pričamo, na prvu je paradoksalno, ali kad se čovjek udubi, Tex je pravi strip po peesu Europskog i Američkog referentnog okvira. Tex je samo naoko tvrd, hardkor, ali to čitaju sitni mali buržujčići, u kojemu svakome čuči velik poduzetnik svakoga časa spreman na razuman rizik

Zagor i MNo su već zajebaniji, i tu se publika kreće u većim ekstremima: ima i poduzetnika, a ima i klošara
vukozec Posted - 17/12/2020 : 11:58:14
Gdje sam ja tražio da Bonelli evoluira, ja sam aspolutno demode :)
stinky Posted - 17/12/2020 : 11:51:05
vidm da si demode
"Kompetencija za poduzetništvo (Entrepreneurship competence) jedna je pak od ključnih kompetencija Europskoga referentnog okvira za cjeloživotno učenje koja je potrebna svakom građaninu..."

Ta kompetencija podrazumijeva "kreativnost, inovativnost, sposobnost razumnoga preuzimanja rizika kao i sposobnost planiranja, organiziranja te vođenja projekata kako bi se postigli određeni ciljevi."

Lijepo ti se kaže da je cilj (ili ishod, kako već voliš) postizanje određenih ciljeva. Ne kaže se kakvih, već - određenih. Sadržaj nije propisan, tako ni škole, ni bolnice ni vrtići, kamoli filmske kuće nemaju nikakvu prednost pred restoranima i zimmer frei. Ako si čovjek aka poduzetnik odredi (definira, isplanira i organizira resurse) kao cilj zimmer frei, onda je to to. Još ako je poduzeo razuman rizik i pokazao inovativnost i kreativnost, dobit će plaketu Europskoga referentnog okvira za Entrepreneurship competence.

Tex za 21. stoljeće, ako želi biti na poseban način svakodnevno prisutan u cjelokupnoj obrazovnoj vertikali - a želi - slijedit će ove smjernice. Ja vidim i savršenog čovjeka za to: Burattini! Burattini je tehnokrat par exellence i ako netko, on će podići Texa za još par bodova. Tex + poduzetnici, to je sada novonormalno, i priče će varirati tako osmišljene zaplete.
Tex kao odgojno obrazovna literatura mora biti idealna dopuna tzv. školi za život, a ti prvi tražiš da bonelli evoluira, da bude u trendu sa masama klinaca (budućih poduzetnika).

vukozec Posted - 17/12/2020 : 11:49:59
Tex, kao i svaki drugi stripovski junak (kad se u drugom mediju pojave takvi junaci za njih se kaže da su baš to "stripovski"), služi kao korektiv društva. Svejedno koje točno bilo političko uređenje i ideološka moda, od antike preko feudalizma do komunizma i kapitalizma uvijek je postojala nekakva društvena piramida u kojoj je svatko igrao svoju ulogu kako se piramida ne bi srušila. No unutar piramide je uvijek dolazilo do devijacija, do nepravde, do zlouporabe položaja. Obično su mogućnosti devijacije i zlouporabe veće što su položaji viši. Pošto su aktivni sudionici piramide obično paralizirani svojim položajem i ulogom, oni ne mogu sami efikasno provoditi pročišćavanja i korekciju društva, pa se onda u stripovima pojavljuje eksterna neovisna sila koja donekle poštoje hijerarhiju ali joj nije slijepo pokorna, može djelovati samostalno. To je naš Tex ili Batman.

On dakle ne bi razbucao ovaj truli kapitalističko poduzetnički sistem, kao ni bilo koji drugi u kojem se zatekne, ali bi svakako spriječio lokalnog šerifa da otme novac marljivih rančera kako bi njime počastio svoje poduzetničke ortake koji grade novi hotel u gradu. Ili žičaru.
vukozec Posted - 17/12/2020 : 11:25:33
U Lijepoj našoj upravo su nas poduzetnici u proteklih 30 godina civizacijski unazadili koje stoljeće. Osim ako te poduzetničke restorane i zimmer frei nastambe ne računaš kao civilizacijske dosege. Nijedna bolnica, nijedan vrtić, nijedna škola, nijedan muzej, nijedno kazalište, nijedna filmska kuća, itd. nije otvorena, ali je zato mnogo toga što je dospjelo u poduzetniče ruke zatvoreno. Pravi lučonoše, nema šta.

A nije samo naše jalijaško dinaroidsko poduzetništvo problem. Dok se na Zapadu prepucavamo oko cjepiva primarno zato jer smo sumnjičavi oko općeg dobra iza kojeg stoji privatni kapital, Kinezi neopterećeni poduzetništvom su u međuvremenu svoju pandemiju davno stavili pod kontrolu :p

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000