forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex stripovi i knjige za novog čitaoca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

BOJ@N
Starting Member



Canada
73 Posts

Member since 27/08/2010

Posted - 16/12/2020 : 05:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send BOJ@N a Private Message  Reply with Quote
Treba mi vaša preporuka. Ako bi volijo da pocnem da čitam Texove stripove a ne obavezno od prve epizode, gdje mi svi vi savjetujete da počnem i sa kojim izdavačem. Libellusove knjige mi se najviše svidjaju ali ih je teško naći.
Znači moje pitanje je od kog broja je ok da se počne da čita? Koliko inače brojeva Texa ima?

Hvala svima

As the ancient Tibetan philosophy states, “Don't start none, won't be none.”

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29191 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 16/12/2020 : 06:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Tex je u Italiji na broju 722. Kod nas je izašao do broja 665 od strane različitih izdavača. Preporučam ZS od 600 na dalje i SD/Ludens, najjeftinije i kvaliteta priča na visokom nivou.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

BOJ@N
Starting Member



Canada
73 Posts

Member since 27/08/2010

Posted - 16/12/2020 : 06:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send BOJ@N a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Tex je u Italiji na broju 722. Kod nas je izašao do broja 665 od strane različitih izdavača. Preporučam ZS od 600 na dalje i SD/Ludens, najjeftinije i kvaliteta priča na visokom nivou.



Hvala na odgovoru. Mene samo malo bune brojevi. Prvi ludenson broj je 52. To me malo zbunjuje

As the ancient Tibetan philosophy states, “Don't start none, won't be none.”
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/12/2020 : 07:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BOJ@N

quote:
Originally posted by tex2

Tex je u Italiji na broju 722. Kod nas je izašao do broja 665 od strane različitih izdavača. Preporučam ZS od 600 na dalje i SD/Ludens, najjeftinije i kvaliteta priča na visokom nivou.



Hvala na odgovoru. Mene samo malo bune brojevi. Prvi ludenson broj je 52. To me malo zbunjuje



Zato što su nastavili tamo gdje je Slobodna Dalmacija stala:

https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Author=All&Name=&Heroes=tx&What=HR&Publisher=SD&ITPublisher=SD&list=on&sort=Publisher,Num,Hero&cnt=100&PageCount=1

Može ti ovaj usporedni popis biti od pomoći iako nije ažuriran već nekoliko godina:

https://www.stripovi.com/asp/tex_popis_td.htm

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

BOJ@N
Starting Member



Canada
73 Posts

Member since 27/08/2010

Posted - 16/12/2020 : 07:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send BOJ@N a Private Message  Reply with Quote
Hvala, ovo je mnogo pomoglo. Znam da to zavisi od osobe do osobe ali koji tisak i kvalitet čitači obično vole više? Ludens ili VC?

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by BOJ@N

quote:
Originally posted by tex2

Tex je u Italiji na broju 722. Kod nas je izašao do broja 665 od strane različitih izdavača. Preporučam ZS od 600 na dalje i SD/Ludens, najjeftinije i kvaliteta priča na visokom nivou.



Hvala na odgovoru. Mene samo malo bune brojevi. Prvi ludenson broj je 52. To me malo zbunjuje



Zato što su nastavili tamo gdje je Slobodna Dalmacija stala:

https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Author=All&Name=&Heroes=tx&What=HR&Publisher=SD&ITPublisher=SD&list=on&sort=Publisher,Num,Hero&cnt=100&PageCount=1

Može ti ovaj usporedni popis biti od pomoći iako nije ažuriran već nekoliko godina:

https://www.stripovi.com/asp/tex_popis_td.htm


As the ancient Tibetan philosophy states, “Don't start none, won't be none.”

Edited by - BOJ@N on 16/12/2020 07:40:27
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2739 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 16/12/2020 : 07:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Možda ti je nabolje uzeti koju knjigu od Libellusa sa kompletnom novijom pričom pa ćeš vidjeti dali ti se sviđa.

Nekako gruba podjela kod Texovih čitača je na tzv "nove" i "stare" epizode. Inače Libellus je izdavao za sada samo ono što je bilo neobjavljeno od ZS, LMS, SD, Ludensa...

Ovo ti je talijanski forum texovih čitatelja pa možeš malo uz Google translate saznati više o pojedinoj epizodi jer tu su sve iskomentirane.

http://texwiller.ch/index.php?/forum/800-i-classici/

Inače sve LL knjige su više-manje nabavljive a čar ti je malo u traženju. Osobno sam ih počeo skupljati prije nekih godinu dana i gotovo sve ih imam.

Edited by - logo111 on 16/12/2020 07:59:02
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/12/2020 : 08:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Libellus ti je vrh. Od toga bolje nema nigdje (ni u Italiji), ali zato cijena...

VČ, Ludens, Slobodna ti je sve slično; kiosk izdanja s određenim prednostima i manama zavisno od izdavača.
Ludens/SD edicija ti je krenula ranije što u prijevodu znači od ranijih brojeva, pa je tu najveća prednost.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/12/2020 : 08:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BOJ@N

Hvala, ovo je mnogo pomoglo. Znam da to zavisi od osobe do osobe ali koji tisak i kvalitet čitači obično vole više? Ludens ili VC?

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by BOJ@N

quote:
Originally posted by tex2

Tex je u Italiji na broju 722. Kod nas je izašao do broja 665 od strane različitih izdavača. Preporučam ZS od 600 na dalje i SD/Ludens, najjeftinije i kvaliteta priča na visokom nivou.



Hvala na odgovoru. Mene samo malo bune brojevi. Prvi ludenson broj je 52. To me malo zbunjuje



Zato što su nastavili tamo gdje je Slobodna Dalmacija stala:

https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Author=All&Name=&Heroes=tx&What=HR&Publisher=SD&ITPublisher=SD&list=on&sort=Publisher,Num,Hero&cnt=100&PageCount=1

Može ti ovaj usporedni popis biti od pomoći iako nije ažuriran već nekoliko godina:

https://www.stripovi.com/asp/tex_popis_td.htm



najbolje ti je uzet Texa od Repubblice u boji,i najisplativije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/12/2020 : 08:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.comicsbox.it/serie/TEXCSCOLOR

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 16/12/2020 : 09:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Batali Teksa, citaj Kena

Salu na stranu hmm
meni se svidela epizoda iz almanaha "Balada o Zekeu Colteru", bas zato sto je na kenovski fazon. Ima u Teksu odlicnih crtaca, planiram i sam da overim neke gigante, pre svega zbog crteza.


Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2020 : 10:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Giganti, ili kako Talijani kazu Texone, su ti vrh. Odlicne price, sa fantasticnim crtezom razlicitih autora. Sve bolji crtez od boljeg. Inace ta edicija je nekoc
u SBE stvorena kao velika posveta njihovom najdugovjecnijem junaku i na Texoneu je trebao svake godine gostovati vrhunski strani crtac. Tako je i bilo u pocetku, sve veliki crtaci su ga radili, Font, Kubert, Bernet, Ortiz, Parlov, Wilson... No kako se to pokazalo prilicno teskim zadatkom stari se Bonelli okrenuo i crtacima iz 'svog dvorista', i u potpunosti uspio. Pa su se tako na Texoneu okusali; Magnus, Milazzo, De Angelis, Brindisi, Mastantuono, Frisenda, Roi... Edicija je prepuna odlicno nacrtanih prica. Strip Agent ti je objavio 33 velike knjige, i relativno su lako nabavljive. S tim ne mozes pogrijesiti. To bi ti bio odlican temelj i famozna pocetnicka odskocna daska. Nema bolje...

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 16/12/2020 10:13:35
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/12/2020 : 12:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ne. Giganti su ograničeni brojem stranica, i tu je naglasak na crtežu, dok je scenarij u drugom planu - često osrednji, ili slabije od toga. Najbolji primjer za ovu diskrepanciju su Magnusova 'Dolina terora' ili Frisendina 'Patagonija', crtački briljantni, ali jedva čitljivi.

Razdoblje Slobodne Dalmacije je puno odličnih epizoda - Thonga tiranin, Vrijeme za ubijanje, Carsonova prošlost, Buđenje vulkana...

Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 16/12/2020 : 13:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BOJ@N

quote:
Originally posted by tex2

Tex je u Italiji na broju 722. Kod nas je izašao do broja 665 od strane različitih izdavača. Preporučam ZS od 600 na dalje i SD/Ludens, najjeftinije i kvaliteta priča na visokom nivou.



Hvala na odgovoru. Mene samo malo bune brojevi. Prvi ludenson broj je 52. To me malo zbunjuje


Pogledaj uporedni spisak na linku u mom potpisu. On je ažuriran.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 16/12/2020 : 13:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Naravno da ne. Giganti su ograničeni brojem stranica, i tu je naglasak na crtežu, dok je scenarij u drugom planu - često osrednji, ili slabije od toga. Najbolji primjer za ovu diskrepanciju su Magnusova 'Dolina terora' ili Frisendina 'Patagonija', crtački briljantni, ali jedva čitljivi.

Razdoblje Slobodne Dalmacije je puno odličnih epizoda - Thonga tiranin, Vrijeme za ubijanje, Carsonova prošlost, Buđenje vulkana...




Patagonija i nekako, nije loš, dapače
Ali Dolina terora je baš prosečan

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 16/12/2020 : 13:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Kreni sa klasikom, jos se uvik sve moze lako nabavit..istina taj prvi period je pisan dosta arhaicno ali je totalni badass old school western sto se meni puno vise svidja od novog politicki korektnog texa, i kako serijal ide dalje sve vise se razvija, ulaze novi likovi, i crtez postaje sve bolji i bolji..nemos falit sa klasikom..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 16/12/2020 13:34:47
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2020 : 16:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Cuj, Bojane...
Vidis i sam da ovo ispada poligon za vjezbu osobnih afiniteta i jacanja ega, toboznjih strip znalaca. To tako ide, kad pitas za savjet javno mjenje. Stripovsko jel? Nista cudno, da se referiramo na onu staru, sto ljudi-sto cudi.
Ne znam zasto si 'navro' sa pocetkom citanja i upoznavanja Texa Willera u 2020-toj, jednog od najdugovjecnijih SBE junaka, ali i najdosadnijih, najbanalnijih pa i skroz usabloniziranih junaka, u koje se toboze ne smije dirati, jer su polubozanstva Taljanskog stripa. Gle, tu ti se 70, (sedamdeset i kusur), godina jase i jase stranicama i tablama pustopoljanama losih, sablonskih didaskalija. Pa onda iznova rijesava negativce pomalo cudnom ali zanimljivom politicki nekorektnom sakom u lice. To bi i osobno priznao, da i jest vrh tog serijala, ono da negativci dobiju sto zasluzuju, saku u zube, nogu u rebra, metak u lice... ali tu staje svaka zanimljivost ovog stripa. On odlazi u beskonacnu, repetirajucu dosadu. Osim cesto jako dobrih crtaca, na celu sa naslovnicarom Claudiom Villom, koji je, pa; Bog crtaca 'preko Jadranske bare'.
To ti je to, ali ne trebas ti slusati nikoga, vidi i sam.
Strip je prvenstveno i osnovno vizualni medij, i tu su ti Texone, (Giganti), numero uno. Najbolje nacrtane epizode, bez daljnjeg. A napose Dolina terora, Roberta, maestra, Raviole, Magnusa. Uglavnom to ti je i najbolje nacrtani Tex Willer, i basta!

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 16/12/2020 16:30:50
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/12/2020 : 16:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl


Gle, tu ti se 70, (sedamdeset i kusur), godina jase i jase stranicama i tablama pustopoljanama losih, sablonskih didaskalija. Pa onda iznova rijesava negativce pomalo cudnom ali zanimljivom politicki nekorektnom sakom u lice. To bi i osobno priznao, da i jest vrh tog serijala, ono da negativci dobiju sto zasluzuju, saku u zube, nogu u rebra, metak u lice... ali tu staje svaka zanimljivost ovog stripa.



Tvrdi kul vestern, istina je da se ponavlja, ali nije to nešto loše; varira se jedna tema, i tko je voli, može stalno čitati.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2020 : 16:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by ivanl


Gle, tu ti se 70, (sedamdeset i kusur), godina jase i jase stranicama i tablama pustopoljanama losih, sablonskih didaskalija. Pa onda iznova rijesava negativce pomalo cudnom ali zanimljivom politicki nekorektnom sakom u lice. To bi i osobno priznao, da i jest vrh tog serijala, ono da negativci dobiju sto zasluzuju, saku u zube, nogu u rebra, metak u lice... ali tu staje svaka zanimljivost ovog stripa.



Tvrdi kul vestern, istina je da se ponavlja, ali nije to nešto loše; varira se jedna tema, i tko je voli, može stalno čitati.


Na ne volim kad se tako vadi par recenica iz cijeloga konteksta. Primjerice, mog. Ja to nikad ne radim. Mada tvoja tvrdnja stoji, i da, tu nista lose nema, samo je dosadno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/12/2020 : 16:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Nisam ti vadio iz konteksta, nego sam skratio, vidiš da sam se nadovezao samo na jedan dio teksta.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2020 : 16:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma dobro. Odrasli smo i sve kuzimo, necemo se ovdje nadopunjavati prepucavanjem. Ja sam te savrseno razumio. A to ti i je onaj famozni poligon kojeg sam spomenuo. 'Stripovsko jacanje'. Ne treba to, tu smo da damo najracionalniji, najdobrohotniji savjet covjeku koji ide jasuci u susret Texu i ekipi, u sjajno suncem obasjano poslijepodne u sta ja znam, Sonori, Chihiuahui...mada je 2020, uzasna godina.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 16/12/2020 : 17:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Naravno da ne. Giganti su ograničeni brojem stranica, i tu je naglasak na crtežu, dok je scenarij u drugom planu - često osrednji, ili slabije od toga. Najbolji primjer za ovu diskrepanciju su Magnusova 'Dolina terora' ili Frisendina 'Patagonija', crtački briljantni, ali jedva čitljivi.

Razdoblje Slobodne Dalmacije je puno odličnih epizoda - Thonga tiranin, Vrijeme za ubijanje, Carsonova prošlost, Buđenje vulkana...





Jbt sad si me nagustirao na SD Texa :D
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

945 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 16/12/2020 : 19:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Uskoro će i Božićna akcija kod Libellusa gdje će biti popusti na njihove knjige (sve su u tvrdim koricama).

Vidi kako je bilo sad nedavno za "virualni interliber":http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=1997
gdje imaš linkove/urlove s PDF dokumentima s različitim popustima.
Ovaj Extra popis s naslovima s oštećenjima je vrlo atraktivan jer oštećenja su fakat minimalna (jedino ti unutrašnje strane korica imaju žig "malo oštećene korice"). U tvrdim koricama A4 su ti i Strip-Agent Texonei (odnosno giganti).

Ako tražiš jeftinije stvari onda su ti Ludens i VČ sa svojim mjesečnim izdanjima (Ludens još ima MAXI-je, a VČ u mekim koricama knjige od početka Tex-a s par stotina strana).
I nedavno je Strip-Agent počeo s Texom Classic tj. od početka u mekim koricama i u koloru.

Kolega Morski i ima jedan Excel file s Bonellijevcima i to ažurira jako dobro pa potraži to negdje na forumu (ili ako morski to pročita pa da ti okači u ovoj temi taj file). Taj file ti je jako dobro imati jer u njemu vidiš koji izdavač je što izdao tako da onda možeš to tražiti od samih Izdavača, Striparnica ili preko aukcija na "stripovi.com".
Što se aukcija tiče preporučam ti da se držiš "stripovi.com" jer su oni najsigurniji po pitanju da dogovor dobro završi.

Edited by - mmihoci on 16/12/2020 19:45:27
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/12/2020 : 19:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@BOJ@N: Budući da si sam sebi postavio smjernicu (po izdavaču) najpametnija opcija ti je početi sa Slobodnom Dalmacijom. Tu se Tex već potpuno oslobodio spona prošlosti a označava i period bez puno "filler" epizoda. Osim toga možeš ih nabaviti jeftino i vidjeti da li će ti se uopće svidjeti.

Ako sa navučeš i ako si stvarno Kanađanin sa svrbežom u novčaniku onda ti je sljedeći korak Libellus.
Texove prve epizode su uglavnom jedva čitljive čak i za nas fanove jer ih je pregazilo vrijeme a ove novije su užas. Recimo zadnjih tridesetak Libellusovih knjiga sam uz možda dvije tri iznimke jedva pročitao.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/12/2020 : 21:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Najčešća šablona u Texu je ona o lokalnom moćniku koji terorizira sirotinju, brutalan je i čini se da pobjeđuje, ali Tex, uz velike žrtve na strani onih koji mu pomažu, čini preokret i trijumfira ('Čejen klub', prvi gigant Guida Buzzellija i Nizzija, 'Klondike' M. A. Repetta i Bosellija koji sad ide kod Ludensa).

Dakle, jedna izlizana priča, ali izvedba može biti ovakva ili onakva. Sličnu priču ima i aktualni Zlatni klasik Zagora 'Limena zvijezda' kojeg sam baš čitao u nedjelju i iznenadio se koliko je to dobar strip - dinamika, humor, likovi, savršen sklad. I crtež je tu tek na kraju.

Oni koji pričaju da je strip prvenstveno vizualni medij, to su valjda oni koji film gledaju radi specijalnih efekata. Priča i scenarij su ideja, to je ono prvo, a crtež je materijalizacija te ideje. Zato nije slučajno da oni koji crtež stavljaju na prvo mjesto, koji daju primat formi ispred sadržaja, istodobno veličaju luksuzna pakiranja stripa. To su snobovi, površni ljudi, mračnjaci koji misle da je "HC" strip dokaz da su uspjeli u životu, a da su oni koji na takvo gledanje ne pristaju jalna sirotinja.

Edited by - VALTER on 16/12/2020 22:11:13
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/12/2020 : 21:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Najčešća šablona u Texu je ona o lokalnom moćniku koji terorizira sirotinju, brutalan je i čini se da pobjeđuje, ali Tex, uz velike žrtve na strani onih koji mu pomažu, čini preokret i trijumfira (Čejen klub, prvi gigant Guida Buzzellija i Nizzija, Klondike M. A. Repetta koji sad ide kod Ludensa).




To je i vestern šablona. Ili uopće filmska šablona. Negativac mora biti jači od heroja tj doimati se tako, kako bi trijumf heroja bio veći.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/12/2020 : 22:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Zaista je besmislena ovakva replika, usmjerena samo na prvu rečenicu onoga što sam napisao.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000