forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 309 - Rat špijuna

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 22/12/2020 : 17:59:53
Zato su i poslali Zagora, a ne Indianu!



Scenarij: Luigi M.
Crtež: Walter V.

Broj originala 629.

Već na shop.strip-agent.hr, u SnK,
Na kioscima od 23. 12., uskoro u ostalim striparnicama!
23   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
adriano Posted - 30/12/2020 : 23:47:33
I kod takedinog povratka imamo pricu uklopljenu u povijesni Kontekst. U japanu su stvarno i bili sukobi izolacionista i onih Koji su bili za priblizavanje zapadu, Samo mozda malo kasnije u 19 stoljecu
velka031 Posted - 30/12/2020 : 23:36:46
quote:
Originally posted by VALTER

Pretjerano stroge ocjene, naročito kada se u vidu ima kontekst. A kontekst nije nekakav zlatni period, već niz epizoda koje kao da
su pisane samo da se odradi posao. Ove nabrojane priče nisu takve, zabavne su i dinamične, i uglavnom ne vrijeđaju inteligenciju čitatelja. A to je već puno. Samuraj mi je skoro pa odličan, bez obzira što je sam lik Takede bezvezan, neuvjerljiv - akcija je odlična. Kod Newfoundlanda je atmosfera forte, iako to nije Nestali istraživač.



Slažem se s ovim.
Ispadne nekako da ne valja niti jedna nova priča.
Takedin povratak je stvarno dobra priča, ni ova nije daleko.
adriano Posted - 30/12/2020 : 21:31:12
Dobra ideja sa geopolitickim igrama engleza i Rusa te pokvarenim trgovcima oruzjem. Prica drzi napetost Ali me izivciralo 30 strana objasnjavanja kako je smirnof prezivio a kasnije i zagorovo spasavanje Ekipe koja ga progoni. Scenarij je pomalo naivan
adriano Posted - 25/12/2020 : 21:04:59
Ma to je Samo jedno Malo duze putovanje. Nema tu nekog slozenog zapleta i raspleta.
stinky Posted - 25/12/2020 : 19:53:12
morat ćeš to prihvatiti, da je boselli napravio takav proboj tamo sa američkom odisejom na zagoru da se lansirao među besmrtnike. i tik do nolitte. strašna koncentracija kvalitete od Nestalog istraživača pa nadalje.
adriano Posted - 25/12/2020 : 19:43:30
Ne slazem se, pogotovo s tim da je bozeli u rangu s nolitom.
stinky Posted - 25/12/2020 : 19:17:55
ne preskačem. sve čitam. nije burattini meni smrtni neprijatelj, samo je slab scenarist. tu i tamo napiše nešto dobro. dok nolitta i boselli tu i tamo napišu nešto slabo. to je ta razlika, adriano.
adriano Posted - 25/12/2020 : 18:58:06
Kako to da si citao buratinia? Mislio Sam da ga ti preskaces obzirom koliko ga ne volis. Moji komentari ti mogu posluzit ko lakmus tako da ne gubis vrijeme na Ono Sto se meni svidi
stinky Posted - 25/12/2020 : 16:42:33
slabo pratim nove Zagore, uvijek u zakašnjenju, a čitao sam Newfoundland... i to je dosta slaba priča, sa buratinijevskim bezvezno-spektakularnim efektom da je glavni negativac netko sasvim sporedan i beznačajan, a ujedno opasniji i jači od Hellingena i Kandraxa zajedno. potpuno beskrvna priča, ni ledenjaci sjevera ne pomažu. a najbolja potvrda da tome jest tako, da je to jako dosadna priča, jest da se sviđa adrianu.
adriano Posted - 25/12/2020 : 15:38:28
Newfoundland Sam procitao u jednom dahu. Bas originalna i mastovita epizoda u kojoj Zagor nije uvijek u prvom planu. Na kraju brodolomce spasava Brod kojem su Oni dosli u pomoc. Nestali istrazivac je epska prica sa predviljivom radnjom. ovo je drukcije, Ali nije losije.
quote:
Originally posted by VALTER

Pretjerano stroge ocjene, naročito kada se u vidu ima kontekst. A kontekst nije nekakav zlatni period, već niz epizoda koje kao da
su pisane samo da se odradi posao. Ove nabrojane priče nisu takve, zabavne su i dinamične, i uglavnom ne vrijeđaju inteligenciju čitatelja. A to je već puno. Samuraj mi je skoro pa odličan, bez obzira što je sam lik Takede bezvezan, neuvjerljiv - akcija je odlična. Kod Newfoundlanda je atmosfera forte, iako to nije Nestali istraživač.

lwood Posted - 25/12/2020 : 15:08:40
Ma katastrofa od priče.
VALTER Posted - 25/12/2020 : 09:41:16
Pretjerano stroge ocjene, naročito kada se u vidu ima kontekst. A kontekst nije nekakav zlatni period, već niz epizoda koje kao da
su pisane samo da se odradi posao. Ove nabrojane priče nisu takve, zabavne su i dinamične, i uglavnom ne vrijeđaju inteligenciju čitatelja. A to je već puno. Samuraj mi je skoro pa odličan, bez obzira što je sam lik Takede bezvezan, neuvjerljiv - akcija je odlična. Kod Newfoundlanda je atmosfera forte, iako to nije Nestali istraživač.
going going Posted - 24/12/2020 : 22:42:41
quote:
Originally posted by VALTER

Nakon dva broja, čini se vrlo dobra priča, s istim takvim crtežom. Iako iako ima uobičajenih detalja koji izazivaju susramlje - Zagor spasi život jednome od protivnika, pa ga onda ostavi naoružanog da nišani u njega "jer mu je pogledao u oči i zna da on neće pucati". Ovo je puno ozbiljnija priča od Castellijeve zafrkancije, koja svoje temelje ima u onome što se zaista događalo na globalnoj geopolitičkoj karti u 19. stoljeću, pa tako doznajemo da je i Castellijeva Badenlandija bila samo špijunska izmišljotina za jednokratnu upotrebu. Priča drži čitsteljevu pozornost zbog dinamike i pripovijedanja - Lapalleteov upad u Smirnovljevu vilu u Washingtonu i bijeg, obračun s plaćenicima u močvari, zmije, susret s ruskim agentima i engleskim lordom u kanadskom Ontariju - sve se kreće vrlo prirodno i pitko. Iako će rasplet vjerojatno donijeti određeno razočarenje, rekao bih da je ovo bila godina redovnog Zagora, sa nekoliko iznadprosječnih priča: Rakosi (Rauch i Della Monica), Newfoundland (Burattini i Piere),Krik Banshee (Burattini i Piccininno), Povratak samuraja (Rauch i Pesce).



Uf, bas se ne slazem Valter. Meni je ovo sigurno jedan od najgorih novijih Zagora. Uzasna prica. Objasnio sam u Zagor stickyu. http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=1100&TOPIC_ID=37611#2349078

A sem Rakosi (Rauch i Della Monica) koja je dobra prica, ne na nivou Bosselijevog Vampira, ali dobra prica ove ostale su teski prosek ili osrednje ka losim. Pogotovo Povratak samuraja je bio veliko razocarenje.
Poli Posted - 24/12/2020 : 21:20:52
quote:
Originally posted by jaki

Bravo.
Onako kako na Pičijevoj naslovnici Zagor drži pištolj je tragično.
Doduše i legenda Ferri je ima puno takvih gafova a jedan je naslovnica s (drugim)vampirom.


Ma to je trenutak poslje pucnja, pa zato pistolj ide na stranu. Ali bolje bi bilo da nije "toliko realan". A i vjerojatno bi bio usmjeren malo vise nagore nego u stranu.


Cime se mi bavimo umjesto da uzivamo u tome sto je unutra.


VALTER Posted - 24/12/2020 : 17:41:07
Nakon dva broja, čini se vrlo dobra priča, s istim takvim crtežom. Iako iako ima uobičajenih detalja koji izazivaju susramlje - Zagor spasi život jednome od protivnika, pa ga onda ostavi naoružanog da nišani u njega "jer mu je pogledao u oči i zna da on neće pucati". Ovo je puno ozbiljnija priča od Castellijeve zafrkancije, koja svoje temelje ima u onome što se zaista događalo na globalnoj geopolitičkoj karti u 19. stoljeću, pa tako doznajemo da je i Castellijeva Badenlandija bila samo špijunska izmišljotina za jednokratnu upotrebu. Priča drži čitsteljevu pozornost zbog dinamike i pripovijedanja - Lapalleteov upad u Smirnovljevu vilu u Washingtonu i bijeg, obračun s plaćenicima u močvari, zmije, susret s ruskim agentima i engleskim lordom u kanadskom Ontariju - sve se kreće vrlo prirodno i pitko. Iako će rasplet vjerojatno donijeti određeno razočarenje, rekao bih da je ovo bila godina redovnog Zagora, sa nekoliko iznadprosječnih priča: Rakosi (Rauch i Della Monica), Newfoundland (Burattini i Piere),Krik Banshee (Burattini i Piccininno), Povratak samuraja (Rauch i Pesce).
Altairfan Posted - 24/12/2020 : 11:29:50
Nema extre .
Da , redovni je došao na kioske .
velka031 Posted - 24/12/2020 : 11:08:23
quote:
Originally posted by Duke Zill

Ipak je danas stigao na kioske



A extra?
Duke Zill Posted - 24/12/2020 : 07:25:43
Ipak je danas stigao na kioske
jaki Posted - 23/12/2020 : 19:12:07
Bravo.
Onako kako na Pičijevoj naslovnici Zagor drži pištolj je tragično.
Doduše i legenda Ferri je ima puno takvih gafova a jedan je naslovnica s (drugim)vampirom.
leKrava Posted - 23/12/2020 : 19:04:34
ne znam sta je s Piccinelliem i perspektivom, al mene bi ta ruka s pistoljem uzasno zivcirala, ja bi je bar ispravija malo ovako.

Duke Zill Posted - 23/12/2020 : 13:24:15
U Bjelovaru je jos Smirnoff na kioscima tako da ce ovaj broj najvjerojatnije u ponedjeljak doci. A mozda nas Ludens iznenadi na Badnjak
mladjo Posted - 22/12/2020 : 21:42:58
Odlična naslovnica!
jaki Posted - 22/12/2020 : 19:22:41
Dobra

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000