forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 183 - Ljudski stroj

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 09/01/2021 : 16:37:23
Jedan dan u životu uredskog djelatnika...



Scenarij: Alessandro Billota
Crtež: Fabrizio De Tommaso

Broj originala 356.

15.01. na shop.strip-agent.hr

Od 18.01. na kioscima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ninel Posted - 29/01/2021 : 13:53:23
Jedan od najboljih Dilana u poslednjim godinama. I crtež je jako dobar.
Deers Posted - 29/01/2021 : 10:46:01
Kratka priča iz superbooka 10 (VČ) ili Giganta 18 (LU), Sclavi/Villa.

Sada gledam da i u ovoj Billotonoj nema baš baš čudovišta. Svi ti natprirodni elementi se lako tumače kao Dylanova podsvijest koja se bori sa stravičnom stvarnošću.
pcoro Posted - 29/01/2021 : 10:06:04
Istraživačeva noćna mora? Nisam to čitao..
Deers Posted - 29/01/2021 : 10:03:22
Pa Istraživačeva noćna mora je takva koliko se sjećam.
pcoro Posted - 29/01/2021 : 09:59:12
Meni se PM sviđa (ali ne sve epizode), a Ljudski stroj me nije oduševio. Nekako je sve to predirektno, cijela epizoda je golema žalopojka na uredski rad u bezimenoj korporaciji. Nema finoće, nijansiranja, nema ni humora. Samo floskule, plač i pretjerivanje. Mislim da se slična tema bolje obrađena u Dva lica istine (ili Paklovi).

Dacu za koji dan jos jednu priliku da vidim hoće li se dići. Pretpostavljam da je ideja dati istraživaću noćnih mora da istražuje rad u korporaciji kao noćnu moru i da to ispadne horror čak i gori od zombija i duhova, jer zombi pojede meso ali korporacija i dušu, ali možda je onda trebalo ići još dalje, pokušati još hrabrije: napraviti epizodu gdje stvarno nema nikakvog čudovišta, gdje nema ni onih pretjerivanja sa 5 dana prekovremenih zaredom, gdje nema ni cure mjeseca nego samo rad, monotonija, izrabljivanje..
Barker Posted - 29/01/2021 : 08:52:02
Mudro zbori dragon...
DragonSlayer Posted - 28/01/2021 : 23:33:11
Napravio je od jedne zapetljane priče kulminaciju Dylana Doga o kojoj u redovnoj seriji možemo samo sanjati, pritom mislim na trilogiju "Planeta mrtvih", a ne samo na prvu epizodu. Sclavi ili nije htio ili nije znao produbljivati kontinuitet na način da bi imalo utjecao na status quo, 100tka koja je trebala dati odgovore o Dylanovoj prošlosti radi to na jedan zbrzan i površan način i ostavlja više pitanja nego odgovora. Čitav serijal je masa kontradiktornih informacija, a odlična "Morgana" koja bi trebala biti jedan od stupova serijala ustvari osim samog glavnog lika nikada ni na koji način nije produbljena, Crandal Reed, oaze, Dylan Dog kao lik iz stripa i ostale sitnice su Sclavijeve ideje koje je samo pustio da vise u zraku, dok su ostali scenaristi na ovaj ili onaj način pokušale te ideje produbiti (Barbato, Ruju, Bilotta). Nije "Planeta Mrtvih" loša iz razloga što je razrađeni Sclavijev plagijat, već je odlična iz razloga što je koherentan nastavak zapetljanog scenarija koji usprkos tome što se trudi što više približiti Sclavijevom načinu pripovijedanja ipak ostaje jednostavan za čitanje pa čak i pokriva neke rupe koje je sam tvorac ostavio...
morski Posted - 28/01/2021 : 21:43:48
quote:
Originally posted by DragonSlayer

Inteligentno štivo, socijalna tematika, klasična dylandogovština koja se komotno može promatrati van kontinuiteta bez neke poveznice sa ostatkom serijala, Groucho u nekoliko navrata totalno izdominirao. Da budem iskren nisam niti očekivao ništa manje od lika koji je osmislio "Planetu mrtvih", za razliku od svih ostalih scenarista Dylana koji su bili na serijalu, Bilotta je jedini poslije Sclavia koji se nije trudio davati objašnjenja, obojica puštaju čitatelju mašti na volju i ne trude se zatvoriti cjelinu. Na momente djeluje kao epizoda nekog stripa koji nema veze sa Dylanom, zaista me interesira kako bi ovo shvatio netko tko nikada nije čitao ovaj serijal, u svakom slučaju jedna nadprosječna epizoda kojoj ću se sigurno vratiti...


ako procitas ponovo "Morganu", videces da nije nista osmislio vec samo razradio ideju
i to, imho, ne bas sjajno
DragonSlayer Posted - 28/01/2021 : 19:27:58
Inteligentno štivo, socijalna tematika, klasična dylandogovština koja se komotno može promatrati van kontinuiteta bez neke poveznice sa ostatkom serijala, Groucho u nekoliko navrata totalno izdominirao. Da budem iskren nisam niti očekivao ništa manje od lika koji je osmislio "Planetu mrtvih", za razliku od svih ostalih scenarista Dylana koji su bili na serijalu, Bilotta je jedini poslije Sclavia koji se nije trudio davati objašnjenja, obojica puštaju čitatelju mašti na volju i ne trude se zatvoriti cjelinu. Na momente djeluje kao epizoda nekog stripa koji nema veze sa Dylanom, zaista me interesira kako bi ovo shvatio netko tko nikada nije čitao ovaj serijal, u svakom slučaju jedna nadprosječna epizoda kojoj ću se sigurno vratiti...
Barker Posted - 27/01/2021 : 08:39:25
Uuu, sjajne su!
Ma decko bi morao da postane redovni crtac Dilana.
Deers Posted - 26/01/2021 : 22:26:44
quote:
Originally posted by Barker

Cije naslovnice radi De Tomaso?



Morgan Lost
Barker Posted - 26/01/2021 : 22:19:29
Cije naslovnice radi De Tomaso?
dnevni boravak Posted - 26/01/2021 : 21:16:39
Možda kupim ako nije krš i lom.
Ove nove crtače ne podnosim.
Deers Posted - 26/01/2021 : 20:44:52
Epizoda je strava! Pravi, opipljivi svakdašnji horor! Davno nije bilo tako opipljive birokratske strave, možda još od Progonitelja. POsim ča dosta zorno prikazuje taj birokratki ušas sprepeleten sa slijepim konzumerizom on ide u toliku krajnost da očekuješ da će priča završiti repetitivnom radnjom. Billota je ipak pokazao srce i dao nam nadu. Simbolički. Možda. Bravo.
De Tommasso je već u samom vrhu Bonellijevih naslovničara a ovdje se dokazao i kao vrsan crtač stripova. Doduše, prepozano sam neke kadrove od Carnevalea i Ambrosinija ali sveukupno je jako pozitivan dojam.
kifi Posted - 22/01/2021 : 08:44:07
Kod mene još nije došao. Da li je to uopće na kioscima izvan ZG.
Barker Posted - 21/01/2021 : 19:06:45
Je :)
mpavin Posted - 21/01/2021 : 17:29:57
Prolistao baš onako na brzinu da izbjegnem spojlere, sa čitanjem sam u ogromnom zaostatku.
Upalo mi u oko da na sredini piše "kraj epizode". To je neka posebna fora u priči? Jer mi ne izgleda da su mi stranice duple.
dzoni Posted - 19/01/2021 : 10:45:48
dobra epizoda...nazalost dobre su retke u ovom novom periodu dilana bar ovo sto je izaslo kod nas za sad
BullShark Posted - 19/01/2021 : 00:20:19
quote:
Originally posted by ivanl

U Splitu je nema...


Ja sam ga još u subotu uzeo u Citya.
Kruger Posted - 18/01/2021 : 13:29:01
Kod mene je došao u subotu.
ivanl Posted - 18/01/2021 : 10:38:46
U Splitu je nema...
BullShark Posted - 18/01/2021 : 01:36:03
Ni redovni kao ni extra nema najavu za sljedeći broj :(
leKrava Posted - 18/01/2021 : 00:02:31
Ja za ovu epizodu moram reci da je crtez fenomenalan
InvisibleMan Posted - 17/01/2021 : 13:43:25
Ovaj mjesec dva Dylana! 🤓
Altairfan Posted - 16/01/2021 : 14:00:55
Kupio danas na kiosku .

Je li i kod vas izašlo ?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000