forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 The Super League

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ReemCP Posted - 19/04/2021 : 14:44:32


Ono što se jučer tijekom dana i najavljivalo službeno se dogodilo tijekom noći. Izašla je službena stranica novog natjecanja, prvog izvan okvira UEFA-e i nacionalnih saveza. 12 bogatih nogometnih klubova osnovalo je – Superligu!

Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham, Milan, Inter, Juventus, Real, Atletico Madrid i Barcelona klubovi su osnivači novog natjecanja najboljih nogometnih klubova.

''Superliga je novo europsko natjecanje između 20 klubova među kojima je 15 osnivača i pet kvalifikanata. Bit će dvije grupe po deset klubova koji će svake godine igrati kod kuće i u gostima. Donoseći najbolje klubove i nogometaše svijeta, Superliga će pružiti uzbuđenje i dramu nikad viđenu u nogometu. Nakon grupne faze osam klubova će se kvalificirati za završni turnir po nokaut-sistemu do finala'', stoji u priopćenju.

izvor: https://gol.dnevnik.hr/clanak/rubrika/nogomet/sluzbeno-je-osnovana-je-nogometna-superliga-potres-u-europskom-nogometu---648315.html
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
panzer Posted - 09/05/2021 : 10:01:33
https://www.azibase.com/2021/05/real-madrid-barca-juventus-sends-strong.html
Tonto Posted - 23/04/2021 : 13:07:17
https://www.index.hr/sport/clanak/najtezi-udarac-superligi-napustio-je-financijer-trebao-je-dati-35-milijardi-eura/2270988.aspx

Sad bi bilo lijepo da se real i barcelona uguše u svojim dugovima i crknu.

Znam, sanjam...
ReemCP Posted - 23/04/2021 : 10:42:34
quote:
Originally posted by jaki

nema uskličnika.


Sinoć je bilo za prijenosa tekme Barce i Getafea u donjem desnom kutu ekrana. A na tribinama je pisalo u nastavku još "... on the field".

Mislim da su s ovim majicama prvi izašli igrači Leedsa na zagrijavanju protiv Liverpoola još tamo u pon. navečer.

1Euro Posted - 23/04/2021 : 10:26:48
zašto ih rade u Americi?

Ovi amerikanci su stvarno nevjerovatni i kad izgube, ponašaju se kao da su pobjedili. Ova hudica bi imala smisla da je radi netko iz Evrope, kao poruku izdajnicima (onim klubovima iz dirty dozen i JP Morganu) a ne razumijem šta imaju amerikanci sada sa UEFA natjecanjima i zašto to reklamiraju. Žele izvuči novac od fanov aiz Evrope, to je ratno profiterstvo isto kao kada su indijancima prodavali alkohol i oružje.

Nadam se da EVROPEJCI neče nasjesti na ovo, iako je dobra fora, dobra poruka samo ne sviđa mi se da novac završi kod amerikanaca. Svatko tko kupuje ove hudice podupire amerikance (umjesto evropljane) tako da je u mojim očima izdajnik. Uz to mislim da bi UEFA mogla tužiti ove amerikance jer su joj ukrali logotip za neke svoje fantazije, ako bude UEFA prodavala ove hudice onda ču je i ja kupiti ovako NE
jaki Posted - 22/04/2021 : 23:42:59
nema uskličnika.
ReemCP Posted - 22/04/2021 : 22:52:06
Što ti je biznis i kako se ljudi brzo snađu

Earn it! = zasluži je po naški, kao zasluži da možeš igrati LP, prodaju se majice s tom parolom, baš je cool ova hudica:





Poli Posted - 22/04/2021 : 18:44:52

Ali to sto mnogo ljudi nesto gleda/jede/uziva ne znaci da je to nesto kvalitetno samo po sebi. Mislim, i cajke imaju svoju sirnu publiku, kao i reality showi, a nista nije nesto pretjerano kvalitetno (pogotovi realityji su pre lobotomija).

Ono, kao da zive samo pametni i razgledani ljudi na ovoj planeti, kao sto smo to mi stripasi.



BeaGea Posted - 22/04/2021 : 18:04:11
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by BeaGea




Lijepo je od novinara što nam je već rekao ko će biti prvak Hrvatske za tu sezonu




Možda je to logo, viš kak sve "zna" ;)
ivanl Posted - 22/04/2021 : 17:44:52
quote:
Originally posted by swamp thing

Ajd tinton ne prdi, znaš i sam od čega su ti proizvodi napravljeni i zašto im se vraćaju mušterije, mušterije se vraćaju i heroinu, odličan proizvod 😁


Svaki, ali baš svaki heroinski bivši ovisnik s kojim sam pričao, a bilo ih je ohoho i sad su tu unaokolo još uvijek, kune se da ništa na svjetu bolje nije. Dapače oči im zablistaju več pri samoj priči o tome i postanu živa žeravica...
Jbg. A svi mi ostali znamo koji je to vrag. Ili ne znamo? Možda da probamo? Evo ja sam prvi pobornik teze probaj pa pričaj, al nije mi to baš kao Korejski Kimchi primjerice, pa da kažeš probao sam i neću više/nije mi/ne treba mi/neću/ ne sviđa mi se... ( btw, Kimchi je odličan, ubijao sam se njim u Koreji)
ivanl Posted - 22/04/2021 : 17:35:56
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by tinton

Ovdje logika nekim ljudima nije jača strana.
Nitko nije napisao da su McDonalds i Coca Cola zdravi.

Vrhunski su proizvodi jer konzumentima daju ono što oni od njih traže i konzumenti im se, u velikoj većini, vraćaju.

Ako ih vi ne volite, to je vaša stvar, ukusi se razlikuju. Ali moraš biti zaista ograničenih kapaciteta da ne razumiješ da nešto može biti dobar proizvod, čak i ako tebi osobno ne vrijedi.

daj otvori neki drugi topic
...i ja ih volim, tocnije volio sam ih, ali me zdravlje prisililo da bjezim od njih. Danas cu radije crni ku*ac stavit u usta.


tinton Posted - 22/04/2021 : 17:19:40
Sad na temu.
quote:
Originally posted by vukozec

Haha, kako to, a u nogometu svi imaju jednake šanse i odličnu mogućnost razvoja, nitko ne brani jednom DOŠKu, Nehaju ili Orijentu da postanu prvaci, a kamoli ovima iz velikih gradova.


A tko im je branio prije 50 godina?
Ili prije 100 godina?
Pune su im vitrine trofeja iz vremena prije modernog nogometa.
S tim da to što je HNL neregularna liga gdje ni oni privilegirani nemaju jednake ni teoretske šanse kao oni najprivilegiraniji, nije tema UEFAinih europskih natjecanja.
tinton Posted - 22/04/2021 : 17:15:03
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by tinton

Ovdje logika nekim ljudima nije jača strana.
Nitko nije napisao da su McDonalds i Coca Cola zdravi.

Vrhunski su proizvodi jer konzumentima daju ono što oni od njih traže i konzumenti im se, u velikoj većini, vraćaju.

Ako ih vi ne volite, to je vaša stvar, ukusi se razlikuju. Ali moraš biti zaista ograničenih kapaciteta da ne razumiješ da nešto može biti dobar proizvod, čak i ako tebi osobno ne vrijedi.

daj otvori neki drugi topic
...i ja ih volim, tocnije volio sam ih, ali me zdravlje prisililo da bjezim od njih. Danas cu radije crni ku*ac stavit u usta.


Sori.
Normalna stvar, čuvaš zdravlje, pa ne jedem ni ja tamo redovito.
Neću više o tome. Mislio sam prestati još jučer, ali, eto, Oki se imao potrebe bezobrazno očešati o moje roditelje, pa sam morao odgovoriti.
swamp thing Posted - 22/04/2021 : 17:14:15
Ajd tinton ne prdi, znaš i sam od čega su ti proizvodi napravljeni i zašto im se vraćaju mušterije, mušterije se vraćaju i heroinu, odličan proizvod 😁
Tonto Posted - 22/04/2021 : 17:11:04
quote:
Originally posted by tinton

Ovdje logika nekim ljudima nije jača strana.
Nitko nije napisao da su McDonalds i Coca Cola zdravi.

Vrhunski su proizvodi jer konzumentima daju ono što oni od njih traže i konzumenti im se, u velikoj većini, vraćaju.

Ako ih vi ne volite, to je vaša stvar, ukusi se razlikuju. Ali moraš biti zaista ograničenih kapaciteta da ne razumiješ da nešto može biti dobar proizvod, čak i ako tebi osobno ne vrijedi.

daj otvori neki drugi topic
...i ja ih volim, tocnije volio sam ih, ali me zdravlje prisililo da bjezim od njih. Danas cu radije crni ku*ac stavit u usta.
tinton Posted - 22/04/2021 : 17:04:34
Ovdje logika nekim ljudima nije jača strana.
Nitko nije napisao da su McDonalds i Coca Cola zdravi.

Vrhunski su proizvodi jer konzumentima daju ono što oni od njih traže i konzumenti im se, u velikoj većini, vraćaju.

Ako ih vi ne volite, to je vaša stvar, ukusi se razlikuju. Ali moraš biti zaista ograničenih kapaciteta da ne razumiješ da nešto može biti dobar proizvod, čak i ako tebi osobno ne vrijedi.
vukozec Posted - 22/04/2021 : 16:54:16
Haha, kako to, a u nogometu svi imaju jednake šanse i odličnu mogućnost razvoja, nitko ne brani jednom DOŠKu, Nehaju ili Orijentu da postanu prvaci, a kamoli ovima iz velikih gradova.
jaki Posted - 22/04/2021 : 16:36:11
quote:
Originally posted by BeaGea




Lijepo je od novinara što nam je već rekao ko će biti prvak Hrvatske za tu sezonu
supermark Posted - 22/04/2021 : 16:12:52
quote:
Originally posted by BeaGea

Pa ti sad raspravljal s likom koji kurca ne kuži :)




Ovaj smajli je na kraju spasio stvar što si budala koja ne zna normalno komunicirati
Palac gore, napiši još koju uvredu, ali obavezno dodaj smajli na kraju
BeaGea Posted - 22/04/2021 : 15:50:35
Uefa promijenila pravilo i ostavila Dinamo bez izravnog plasmana u LP


UEFA je na nedavno održanom kongresu svojeg izvršnog odbora potvrdila da se će Liga prvaka od sezone 2024./2025. igrati u novom formatu.

U novoj Ligi prvaka igrat će 36 klubova, i to u zajedničkoj ligi. Svaki klub će u grupnoj fazi igrati deset utakmica (pet kod kuće i pet u gostima) protiv deset različitih protivnika, nakon čega će se odrediti poredak. Klubovi će uoči ždrijeba biti podijeljeni u četiri jakosne skupine.

Prvih osam ide izravno u osminu finala, a klubovi od 9. do 24. mjesta će razigravati za osam preostalih mjesta u nokaut-fazi.

Mjesta u Ligi prvaka i dalje će se popunjavati prema rezultatima u domaćem prvenstvu, broj sudionika iz najjačih europskih liga bit će povećan, a niže rangirani savezi imat će po jednog ili dva predstavnika, dok će se ostatak natjecanja popuniti kroz kvalifikacije i kroz tzv. "wild cardove".
Uefa išla na ruku utemeljiteljima Superlige

U najavama promjena sustava objavljeno je da će se jedno mjesto dodijeliti prvaku s najvišim klupskim koeficijentom iz zemlje koja nema izravan plasman u Ligu prvaka, što je na početku sezone 2024./2025. vrlo lako mogao biti upravo Dinamo. Hrvatski prvak tako ne bi morao igrati kvalifikacije i dobio bi izravno mjesto u Ligi prvaka.

No, Uefa je nakon spomenute sjednice izbacila tu opciju te je tako išla na ruku klubovima koji su željeli formirati Superligu, a potencijalno smanjila šansu klubovima poput Dinama da izbore izravni plasman. Prema novoj odluci, dva mjesta dobit će klubovi s najvišim klupskim koeficijentom koji se nisu kvalificirali u skupine Lige prvaka, ali su ušli u kvalifikacije Lige prvaka ili Europa ligu ili Konferencijsku ligu.

U prijevodu, ta mjesta dobit će klubovi iz najjačih europskih liga s visokim koeficijentom poput, recimo, Rome ili nekog engleskog kluba koji se nije uspio ugurati u Ligu prvaka kao Arsenal ili Tottenham.

No, dobra vijest za Dinamo je da je Uefa odlučila povećati broj nacionalnih klubova koji će u Ligu prvaka ući kroz kvalifikacije. Umjesto dosadašnja četiri, iz dijela kvalifikacija za prvake će po novom formatu ući pet klubova. Za Dinamo je to dobro jer si je aktualni hrvatski prvak osigurao jako dobar koeficijent i status nositelja u svim kvalifikacijskim fazama, koji bi mogao zadržati do 2024. godine ne dogodi li mu se neki drastični pad.
BeaGea Posted - 22/04/2021 : 15:48:11
Pa ti sad raspravljal s likom koji kurca ne kuži :)
logo111 Posted - 22/04/2021 : 15:13:51
quote:
Originally posted by vukozec

"Hrvatska uopće sada ne daje klub za Europsku ligu u kojoj je ove sezone imala dva predstavnika i jedan je stigao do četvrtfinala, a sva tri koji idu u Konferencijsku ligu startaju u drugom pretkolu te moraju na trasi do skupine eliminirati tri prepreke, od toga će barem jedna biti klub s osjetno većim proračunom."

Prisvitloj UEFA-i i njenoj mogućnosti razvoja i borbi za male klubove i svakog navijača vječna hvala i slava u sve vike vikova, amen.


Tako je. Hvala im što će čak 4 kluba iz HR imati priliku kroz razna UEFA natjecanja imati priliku zaraditi neki novac, promovirati igrače i napredovati. Da, hvala joj.

U Superligi bi to bilo nula, zero, ništa ...
vukozec Posted - 22/04/2021 : 15:06:37
"Hrvatska uopće sada ne daje klub za Europsku ligu u kojoj je ove sezone imala dva predstavnika i jedan je stigao do četvrtfinala, a sva tri koji idu u Konferencijsku ligu startaju u drugom pretkolu te moraju na trasi do skupine eliminirati tri prepreke, od toga će barem jedna biti klub s osjetno većim proračunom."

Prisvitloj UEFA-i i njenoj mogućnosti razvoja i borbi za male klubove i svakog navijača vječna hvala i slava u sve vike vikova, amen.
vukozec Posted - 22/04/2021 : 14:58:55
Logo, kao prvo, nisi razumio i kontinuirano ne uspijevaš niti se trudiš razumijeti što pišem.

Kao drugo, takav ostrašćeni navijački nastup poput tvog mi je djetinjast i dosadan.

Ja uopće ne razmišljam na takav način niti me to zanima.
logo111 Posted - 22/04/2021 : 14:46:55
quote:
Originally posted by vukozec

Jedino možda bude nekog pomaka ako bude išta od ovog "domino efekta" pa navijači najure tajkunske gazde iz tih klubova.

Ali čisto sumnjam, ne dajem velike šanse takvom scenariju. Takvi glasovi utihnu među onim mnoštvom kojem je na kraju ipak važniji rezultat po svaku cijenu, zvučna pojačanja, pobjede...

Imamo mi lokalni eksperiment koji vrlo dobro demonstrira kako to funkcionira. Teško se boriti protiv novca. S lovom koja kupuje razultate lako se kupi mnoštvo koje mantra "ma i nas bi spasilo da nam Mamić dođe u klub".



Lokalni eksperiment ?

Sine tebe pate neke jače frustracije u životu.

Ako se dobro radi onda rezultati dođu - kao što je to da se "taj lokalni eksperiment" ravnopravno borio sa puno bogatijim klubovima za ulazak među 4 najbolje ekipe u Europa ligi.

S lovom se ne kupuje pobjeda nad klubom koji je trebao nastupati u tok Superligi koja je tebe "tako fantastična".

To su činjenice, a ne ove tvoje isprazne floskule koje tu i tamo dođeš i ispucaš kao "trol mamac".
vukozec Posted - 22/04/2021 : 13:24:44
Jedino možda bude nekog pomaka ako bude išta od ovog "domino efekta" pa navijači najure tajkunske gazde iz tih klubova.

Ali čisto sumnjam, ne dajem velike šanse takvom scenariju. Takvi glasovi utihnu među onim mnoštvom kojem je na kraju ipak važniji rezultat po svaku cijenu, zvučna pojačanja, pobjede...

Imamo mi lokalni eksperiment koji vrlo dobro demonstrira kako to funkcionira. Teško se boriti protiv novca. S lovom koja kupuje razultate lako se kupi mnoštvo koje mantra "ma i nas bi spasilo da nam Mamić dođe u klub".

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000