forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 The Super League
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/04/2021 : 14:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Ono što se jučer tijekom dana i najavljivalo službeno se dogodilo tijekom noći. Izašla je službena stranica novog natjecanja, prvog izvan okvira UEFA-e i nacionalnih saveza. 12 bogatih nogometnih klubova osnovalo je – Superligu!

Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham, Milan, Inter, Juventus, Real, Atletico Madrid i Barcelona klubovi su osnivači novog natjecanja najboljih nogometnih klubova.

''Superliga je novo europsko natjecanje između 20 klubova među kojima je 15 osnivača i pet kvalifikanata. Bit će dvije grupe po deset klubova koji će svake godine igrati kod kuće i u gostima. Donoseći najbolje klubove i nogometaše svijeta, Superliga će pružiti uzbuđenje i dramu nikad viđenu u nogometu. Nakon grupne faze osam klubova će se kvalificirati za završni turnir po nokaut-sistemu do finala'', stoji u priopćenju.

izvor: https://gol.dnevnik.hr/clanak/rubrika/nogomet/sluzbeno-je-osnovana-je-nogometna-superliga-potres-u-europskom-nogometu---648315.html

"everybody's got a plan until they get hit"

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/04/2021 : 14:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Evo topic o ovom aktualnom događaju pa možete izraziti svoje mišljenje u vezi ovoga da imamo sve u istom, konkretnom topicu.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/04/2021 : 14:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Wayne Rooney:
quote:
"Moram priznati da je tajming ove odluke malo čudan, ali sam siguran da postoje razlozi za to. Ljudi koji vode te klubove nisu ludi i moramo malo pričekati i vidjeti koji su im stvarni planovi. Zanima me što će se dogoditi i ne želim odmah osuđivati. Premier liga će uvijek biti prioritet i samo želim da piramida engleskog nogometa ostane zaštićena, a kad bude više informacija, onda ću dati svoj stav"


-----------------------------------------------------------------------

L'Equipe:
quote:
"Čak i ako na kraju priče odustanu od Superlige, njezinim utemeljiteljima se ovo nikad ne smije zaboraviti. Oni će zauvijek ostati izdajice naših ideala koji su pokazali da su svojom pohlepom i cinizmom spremni ubiti europski nogomet, svu njegovu ljepotu i povijest"


--------------------------------------------------------------------

Luis Figo:
quote:
"Superliga je sve samo ne super. Ovaj pohlepni i opaki potez uništit će esenciju nogometa, ženski nogomet i cijelu nogometnu zajednicu i to isključivo zbog interesa nekolicine vlasnika klubova koji odavno ne mare za svoje navijače i sve ono što sport predstavlja. Tragično"


--------------------------------------------------------------------

Mesut Özil:
quote:
"Klinci odrastaju sanjajući da osvajaju Svjetsko prvenstvo i Ligu prvaka, a ne nekakvu Superligu. Ljepota velikih utakmica je što se one odigravaju tek nekoliko puta u sezoni, a ne svakog tjedna. Teško mi je ovo razumjeti"


--------------------------------------------------------------------

Lukas Podolski:
quote:
"Ovo je uvreda za ono u što ja vjerujem: Nogomet je sreća, sloboda, strast, navijanje. Nogomet je za sve nas. Ovaj projekt je odvratan, nepošten i razočaran sam što u njemu sudjeluju klubovi za koje sam igrao. Borite se protiv ovoga"

--------------------------------------------------------------------

Ander Herrera:
quote:
"Zaljubio sam se u popularni nogomet, u nogomet za navijače u kojemu sam sanjao da moj klub ima priliku boriti se s najvećima. Ako se ova Superliga doista realizira, taj san je ubijen kao i san navijača da se njihovi klubovi, koji ne spadaju u najveće, mogu boriti s najboljima. Volim nogomet i ne želim šutjeti. Vjerujem u restrukturiranu Ligu prvaka, ali ne onu u kojoj će bogati otimati ono što se stvaralo desetljećima"


Udruga Liverpoolovih navijača najavila je micanje svih zastava i transparenata koji prekrivaju Kop na Anfieldu u vrijeme pandemije. Navijači su svoje rekvizite ostavili na tribinama u znak podrške klubu, ali će ih sad ukloniti.

Također, na ogradu stadiona obješeni su transparenti kojima se kritizira Liverpoolovo sudjelovanje u osnivanju Superlige.



= više na: https://www.index.hr/sport/clanak/uzivo-liverpoolovi-navijaci-micu-zastave-s-anfielda-rooney-sefovi-klubova-nisu-ludi/2269816.aspx?index_ref=read_more_d

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/04/2021 : 15:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Neće to ići baš tako lako. Vjerovatno će se ostvariti u budućnosti, ali izgleda mi nerealno da krene od avgusta usred ovakve neizvjesne situacije.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 19/04/2021 : 15:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Iskreno ne kužim čemu ovo osim da se "bogati" odvoje od ostale raje..... gledati non-stop kako igraju njih 20 međusobno iz godine u godinu. A da ne velim koliko sam boljih utakmica gledao kad su igrali "manji" klubovi pogotovo u engleskoj ligi nego kad očekuješ MUTD-Arsenal i onda smeće od tekme. A npr. Milan je zanimljiv trenutno u tri PM.....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 19/04/2021 : 15:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote


Obavijest svim ljubiteljima Hajduka koji nas od sinoć zasipaju pitanjima: službeno potvrđujemo da Hajduk ne želi, niti će biti dio novopokrenutog “Super Liga” natjecanja. Koliko god nas molili, mi ostajemo časni, ponosni i nepotkupljivi. Nikada novac neće biti jači od naših ideala.

Udruga “Naš Hajduk”
HŽV

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/04/2021 : 15:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
LS je odavno takmicenje za bogate klubove. Dok neke zemlje salju po cetiri provoplasirana u grupnu fazu, nasi prvaci drzava moraju da prodju 3-4 protivnika da bi uopste dosli dotle. S vremenom se onda logicno ta finansijska razlika jos vise napravila.
Sada UEFA pizdi jer nemaju dio kolaca, u stvari oni su krivi za sve. Neka, bas mi je drago. Fanovi ce profitirati, moci cemo gledati top utakmice od avgusta do maja. Nasi treba da nadju sponzore i da napokon stvore balkansku ligu. UEFA nas je toliko sjebala, ionako nije moguce da nasi klubovi prodju grupnu fazu LS, ako uopste dodju dotle.
Samo se ne palite na gluposti tipa fudbal je sada mrtav, ovo nije nista drugo do naredna faza UEFINE demokratije.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12912 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 19/04/2021 : 15:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Ja sam za Ex Yu ligu. Platio bih kartu za gledanje takvih utakmica.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/04/2021 : 15:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno



Obavijest svim ljubiteljima Hajduka koji nas od sinoć zasipaju pitanjima: službeno potvrđujemo da Hajduk ne želi, niti će biti dio novopokrenutog “Super Liga” natjecanja. Koliko god nas molili, mi ostajemo časni, ponosni i nepotkupljivi. Nikada novac neće biti jači od naših ideala.

Udruga “Naš Hajduk”
HŽV



Ovo je težak udarac za Super ligu. Bojim se ideja je ovime ugašena u samo začetku. Šteta, majku mu!

Have mercy
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/04/2021 : 15:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Na prodaju!

Uz ovo ide još i šal...

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/04/2021 : 15:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by nenno



Obavijest svim ljubiteljima Hajduka koji nas od sinoć zasipaju pitanjima: službeno potvrđujemo da Hajduk ne želi, niti će biti dio novopokrenutog “Super Liga” natjecanja. Koliko god nas molili, mi ostajemo časni, ponosni i nepotkupljivi. Nikada novac neće biti jači od naših ideala.

Udruga “Naš Hajduk”
HŽV



Ovo je težak udarac za Super ligu. Bojim se ideja je ovime ugašena u samo začetku. Šteta, majku mu!



Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/04/2021 : 15:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Godinama je uefa cinila ustupke i favorizirala "velike" klubove naustrb malih. Hranila je zmiju koja ju je sad ugrizla. S te strane mi je bas drago.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/04/2021 : 16:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Točno
Pa i nova verzija lige prvaka je samo blaža verzija superlige
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/04/2021 : 16:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Gadi mi se ideja ali, realno, situacija je skoro na ili-ili i teško će biti spriječiti da ovo zaživi. Pitanje je samo za koliko godina.
UEFA je već par godina bila svjesna ove opasnosti i počela je uzmicati bogatima osnivanjem neke Konferencijske lige od iduće sezone, čistog sranja, ali oni žele još love, a Ameri daju i šakom i kapom a lova je sve.
Stanje me podsjeća me na sukob FIBA-e i ULEB-a kad smo tamo negdje početkom stoljeća imali dvije košarkaške, hajmo reći, lige prvaka, ne sjećam se detalja.

Uglavnom, u UEFA-i ne vidim neku snagu da se odupre, nastavi sa svojom LP bez ovih samoprozvanih nedodirljivih, prije bi mogli da se povinuju i udovolje zahtjevima, da se nekim dogovorom nađe put da LP ostane LP ali praktički samo imenom, ono da bar 20 klubova bude iz top 5 liga.
Možda bi pojedinačno nogometni savezi mogli biti jači faktor otpora ako poizbacuju te klubove iz svojih liga, pa neka i ovi u svojoj superligi igraju dvokružni sustav, tko ih jebe, a prvaci u Engleskoj budu npr. Everton, Španjolskoj Sevilla, Italiji Atalanta i slično. Ali, jasno je koliko bi izgubili na sponzorima i tv pravima... uz to, Superliga bi vjerojatno, vođena revanšizmom, tad odlučila svoje mečeve igrati vikendom a ne srijedom.

Znači, gadi mi se ideja ali, realno, nažalost, mislim da će zaživjeti i da ima dobre trikove kojim će poraziti i UEFA-u i nacionalne saveze.

loading...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25902 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/04/2021 : 16:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Velika lova u nogometu je upropastila manje klubove jer sve ode velikim klubovima i najjačim ligama pa oni samo statiraju u europi.
Superliga ili ne za nas nema puno razilke osim što se nadam kompletnom financijskom raspadu te tri lige i time smanjivanju razlika između europskih klubova(ovih što ostanu u uefi).
Ali jadno je što Čeferin prijeti igračima nesudjelovanjem u reprezentacijama na europskom prvenstvu a ne može ovim odjebglim klubovima ništa.Okomija se na na one koji nisu ništa krivi.
Bravo Uefa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/04/2021 : 16:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ja sam za Ex Yu ligu. Platio bih kartu za gledanje takvih utakmica.


Naravno, plus Turci, Grci, Rumuni i Bugari, Madjari.
Vjerovatno bi probleme pravili samo srpski i hrvatski huligani kada igraju jedni protiv drugih, ostalo bi bilo sve ok.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/04/2021 : 16:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

LS je odavno takmicenje za bogate klubove. Dok neke zemlje salju po cetiri provoplasirana u grupnu fazu, nasi prvaci drzava moraju da prodju 3-4 protivnika da bi uopste dosli dotle. S vremenom se onda logicno ta finansijska razlika jos vise napravila.
Sada UEFA pizdi jer nemaju dio kolaca, u stvari oni su krivi za sve. Neka, bas mi je drago. Fanovi ce profitirati, moci cemo gledati top utakmice od avgusta do maja. Nasi treba da nadju sponzore i da napokon stvore balkansku ligu. UEFA nas je toliko sjebala, ionako nije moguce da nasi klubovi prodju grupnu fazu LS, ako uopste dodju dotle.
Samo se ne palite na gluposti tipa fudbal je sada mrtav, ovo nije nista drugo do naredna faza UEFINE demokratije.




quote:
Originally posted by jaki

Velika lova u nogometu je upropastila manje klubove jer sve ode velikim klubovima i najjačim ligama pa oni samo statiraju u europi.
Superliga ili ne za nas nema puno razilke osim što se nadam kompletnom financijskom raspadu te tri lige i time smanjivanju razlika između europskih klubova(ovih što ostanu u uefi).



Potpisujem od riječi do riječi. Neka gori UEFA i HNS garnitura skupa s njom.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4600 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 19/04/2021 : 16:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Budale

sangue navajo
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/04/2021 : 16:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nije mi jasan ovaj novi model LP planiran za 2024. (koji je sad upitan?), ako imamo 9 timova u istoj skupini, kako onda 5 domaćih i 5 gostujućih utakmica? Što nije 8+8?

quote:
Aktualna Liga prvaka
32 kluba natječu se u osam skupina s po četiri kluba. U grupnoj fazi svaki klub igra šest utakmica, po tri na svom i gostujućem terenu. Svako kolo grupnog dijela ima po 16 utakmica. U toj fazi igra se ukupno 96 utakmica. U nokaut-dio prolaze prve dvije momčadi skupine, treća odlazi u eliminacijski dio natjecanja Europa lige, a četvrta momčad u grupi ispada. Za osvajanje Lige prvaka je od grupne faze do finala potrebno odigrati 13 utakmica.


quote:
Nova Liga prvaka koja počinje 2024.
36 klubova natječe se u jednoj ligi, ali u nju su raspoređeni u četiri jakosne skupine od po devet klubova. U grupnoj fazi svaki klub igra deset utakmica protiv različitih klubova, po pet na svom i gostujućem terenu. Svako kolo grupnog dijela ima po 18 utakmica. U toj fazi igra se ukupno 180 utakmica. U nokaut-dio prolazi prvih osam klubova, dok za ostalih osam mjesta eliminacijske faze razigravaju klubovi plasirani od 9. do 24. mjesta. Klubovi od 25. do 36. mjesta ispadaju. Za osvajanje Lige prvaka je od grupne faze do finala potrebno odigrati od 17 do 19 utakmica.


quote:
Superliga
20 klubova natječe se u dvije skupine po deset. 15 klubova su stalni sudionici, koji ne mogu ispasti, dok se preostalih pet, prema memorandumu osnivača SL-a, "priključuje svake sezone na osnovu rezultata iz prethodne". U grupnoj fazi svaki klub igra 18 utakmica, po devet na svom i gostujućem terenu. Svako kolo grupnog dijela ima po 10 utakmica. U toj fazi igra se ukupno 180 utakmica. U četvrtfinale se plasiraju po tri prvoplasirana kluba iz obje skupine. Četvrtoplasirani i petoplasirani razigravat će za preostale dvije pozicije u četvrtfinalu koje se, kao i polufinale, igra na dvije utakmice. Za osvajanje Superlige je od grupne faze do finala potrebno odigrati od 23 do 25 utakmica.


izvor: https://www.index.hr/sport/clanak/evo-koje-su-razlike-izmedju-aktualne-lige-prvaka-nove-lige-prvaka-i-superlige/2269907.aspx


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 19/04/2021 : 16:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ja sam za Ex Yu ligu. Platio bih kartu za gledanje takvih utakmica.


Naravno, plus Turci, Grci, Rumuni i Bugari, Madjari.
Vjerovatno bi probleme pravili samo srpski i hrvatski huligani kada igraju jedni protiv drugih, ostalo bi bilo sve ok.


Sigurno bi problem bio samo hrvatski i srpski huligani jer poznata je kazališna publika koja prati turski i grčki nogomet kao i njihova međusobna ljubav. A sumnjam da zaostaju ni Rumunji i Mađari u međusobnoj ljubavi 😂😂😂😂
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 19/04/2021 : 16:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ja sam za Ex Yu ligu. Platio bih kartu za gledanje takvih utakmica.


Ja bih iskreno više bio za onu ligu poput EBEL lige... Mi, Slovenci, Česi, Austrijanci, Mađari....
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/04/2021 : 17:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ja sam za Ex Yu ligu. Platio bih kartu za gledanje takvih utakmica.


Ja bih iskreno više bio za onu ligu poput EBEL lige... Mi, Slovenci, Česi, Austrijanci, Mađari....



Naravno, najmanje nam treba povratak na staro...

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 19/04/2021 17:08:36
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/04/2021 : 17:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Nije mi jasan ovaj novi model LP planiran za 2024. (koji je sad upitan?), ako imamo 9 timova u istoj skupini, kako onda 5 domaćih i 5 gostujućih utakmica? Što nije 8+8?


A ko zna, bilo je govora o 6 grupa sa 6 ekipa i da će biti jedna zajednička tabela.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/04/2021 : 17:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ja sam za Ex Yu ligu. Platio bih kartu za gledanje takvih utakmica.


Ja bih iskreno više bio za onu ligu poput EBEL lige... Mi, Slovenci, Česi, Austrijanci, Mađari....



Naravno, najmanje nam treba povratak na staro...


Pa ovo je još starije.
Habsburška liga.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/04/2021 : 17:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ja sam za Ex Yu ligu. Platio bih kartu za gledanje takvih utakmica.


Ja bih iskreno više bio za onu ligu poput EBEL lige... Mi, Slovenci, Česi, Austrijanci, Mađari....



Naravno, najmanje nam treba povratak na staro...


Pa ovo je još starije.
Habsburška liga.




Baš sam htio reći...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/04/2021 : 17:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
https://telesport.telegram.hr/kolumne/nogomet-narodu/kako-je-propao-nogomet/

"Najciničniji dio ove nove ofenzive u sad već otvorenom ratu između superklubova i UEFA-e, odnosno nacionalnih liga nije sama inicijativa uspostavljanja elitne lige pod vlastitom kontrolom nego upravo reakcije s druge strane koji su takav projekt nazvale “ciničnim”."

Amen.
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000