forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Negro Blanco 1&2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 08/11/2010 : 10:00:00


U studenom 1987. zatresli su se glavni temelji argentinskog stripa. Posljednja stranica dnevnika Clarín ostala je bez Loca Cháveza i njegove djevojke Pampite: taj par — koji je bio kreacija Carlosa Trilla i Horacija Altune — emigrirao je u Španjolsku, stavivši točku na dvanaest godina povijesti. Do tada su Loco i njegova djevojka bili nezaobilazan dio argentinskog doručka kao i kava s mlijekom. Kako sad popuniti takvu prazninu? Težak zadatak za bilo koga, ali ne i za Carlosa Trilla, koji je, udruživši se ovoga puta s Ernestom Garcíjom Seijasom, izvukao novog asa iz rukava: novinara iz Buenos Airesa, pomalo nepouzdanog, ali iznad svega simpatičnog i odvažanog. Robertu Blancu — zvanom Negro — trebalo je neko vrijeme da stekne simpatije čitatelja. Usto je dolazio u kompletu s galerijom osebujnih likova među kojima su bili: njegov otac, antropolog po profesiji, uvijek okružen haremom egzotičnih ljepotica; njegov prijatelj Marcucci, koji priča samo o ženama i kojeg one smatraju neodoljivim premda nitko ne može objasniti zašto; i, najvažnije, Flopi, njegova djevojka, novinarska pripravnica potpuno opremljena da postane zvijezda, s licem i tijelom Araceli González – tadašnjeg fotomodela – koju je García Seijas uzeo kao inspiraciju (Flopi je stekla toliku popularnost da u je rujnu 1991. postala prva nacrtana žena koja se pojavila na naslovnici argentinskog Playboya). Upleten u razne romanse i pustolovine, s kosom prošaranom sjedinama zapetljanom na vjetru, Negro je bio odraz intenzivne stvarnosti promjenjivog srednjeg sloja te je uspio držati u neizvjesnosti stotine tisuća čitatelja tijekom šest godina.

Pročitajte besplatno prve 92 stranice!
http://fibra.hr/download.asp?ID=61

Negro Blanco 1 • Negro Blanco • 204 stranica • C/B • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Carlos Trillo • Crtež Ernesto Garcia Seijas • Prijevod Irena Rašeta • Lektura i redaktura Mate Kapović • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 4.11.2010. • Cijena 130 Kn

Negro Blanco 2 • Negro Blanco • 196 stranica • C/B • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Carlos Trillo • Crtež Ernesto Garcia Seijas • Prijevod Irena Rašeta • Lektura i redaktura Mate Kapović • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 4.11.2010. • Cijena 130 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 17/07/2021 : 20:08:24
Negro je pitko i zabavno štivo, kao što Aleksandar kaže jedna prava mala muška sapunica gde pratimo lude latinose kako muku muče sa još luđim osobama lepšeg pola

Prva knjiga je još i najbolje odrađena jer nudi sijaset zanimljivih likova i veliki broj lepih žena, a ne zna se koja je zavodničkije nacrtana, a svaka je nacrtana drugačije! Seijase stara lopužo

Bila bi ovo samo humoristična priča o ljubavi ali nakon što na scenu stupa veštica sve poprima pomalo dijaboličan ton sa mešanjem crne magije sa ljubavlju, jedini način da žena osvoji muškarca je da ga omađija i na taj način zavede, zaista jedna presmešna ideja koja te tera da čitaš dalje i saznaš šta će se sledeće desiti

Nažalost od drugog toma pa nadalje se menja narativ i napuštaju se magijski momenti bez kojih serijal ostaje bez bitnog začina i priča postaje jednodimenzionalnija i okreće se naivnim avanturama pilotiranjem aviona i sukobima sa krimosima, šteta što je autor napustio premisu radnje sa početka serijala

Od #4 & 5 toma nastupa drastičan pad u kvalitetu i deluje da je Trilju od jednog momenta ovaj serijal prestao da znači ili je jednostavno ostao bez ideja i počeo je da piše poprilično nebulozne stvari i one epizode gde Flopi postane debela krava su za no comment koliko je to loše napisano, sam kraj nedorečen i čitaocu ne pruža zadovoljštinu da bar sazna ko je sa kim završio

Simpatično za jednom pročitati pre svega zbog sjajnog crteža dama bujnih poprsja ali ne vidim ovde nikakvu trajniju vrednost
AleksandarN Posted - 12/01/2021 : 22:00:43
Sva sreca pa sam uzeo ovo na vreme (prosle ili pretprosle godine) dok se prva knjiga nije rasprodala. Dugo sam prizeljkivao da se bacim na citanje svih 5 knjiga u cugu i za Novu godinu je konacno doslo na red. Prve cetiri knjige sam procitao za 2 - 3 dana bukvalno nisam ispustao strip iz ruke. Petu knjigu sam malo oduzio zbog nedostatka vremena ali je i losija od ostalih. Prica je jako zanimljiva, opustena, pitka i bas tera na citanje. Crtez je prelep i savrseno odgovara ovakvoj prici. Zao mi je jer nije objavljeno i ono sto je radjeno za drugog izdavaca jer imam utisak da je prica nezavrsena - sta se desilo sa Flopi i serijom, da li ce Chispa ostaviti muza zbog Negra, da li ce se Nego spandjati sa Morganom, susret Negra i Flopi povodom serije, ponovni susret Negra i njegove sestre... Toliko toga ima da se kaze. Jako sam uzivao u ovome i voleo bih da pronadjem jos nesto slicno. Prava muska sapunica za uzivanje. :)

9/10 za komplet
Peyo Posted - 04/02/2020 : 00:08:07
Lijepo je vidjeti poznatu naslovnicu na linku posvećenom ovom velikanu stripa:

https://alchetron.com/Ernesto-Garc%C3%ADa-Seijas

anto Posted - 24/02/2018 : 14:17:25
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by anto
?




Nisi pročitao u zadnjoj knjizi?

Negro je prestao izlaziti u Clarinu, ali se nastavio u drugoj reviji.

Navodno su te epizode nešto lošije, a dio njih (probrano) je objavljen u petoj knjizi.

Meni su i te epizode OK, a kao što sam napisao rado bih pročitao i ostale.


da,da.
skroz zaboravih.
Peyo Posted - 24/02/2018 : 14:14:55
quote:
Originally posted by anto
?




Nisi pročitao u zadnjoj knjizi?

Negro je prestao izlaziti u Clarinu, ali se nastavio u drugoj reviji.

Navodno su te epizode nešto lošije, a dio njih (probrano) je objavljen u petoj knjizi.

Meni su i te epizode OK, a kao što sam napisao rado bih pročitao i ostale.
anto Posted - 24/02/2018 : 13:28:57
quote:
Originally posted by Peyo

Jedinica možda i najbolja. Dvica je također na visokoj razini.

Što se tiče knjiga 3, 4 i 5 meni su drage kako zbog odličnog crteža, tako i zbog poigravanja scenariste, ali nisu ista razina, a i humor je drugačiji.

Pa ipak rado bih pročitao i one epizode koje Fibra nije objavila.


?
Peyo Posted - 23/02/2018 : 08:28:43
Jedinica možda i najbolja. Dvica je također na visokoj razini.

Što se tiče knjiga 3, 4 i 5 meni su drage kako zbog odličnog crteža, tako i zbog poigravanja scenariste, ali nisu ista razina, a i humor je drugačiji.

Pa ipak rado bih pročitao i one epizode koje Fibra nije objavila.
Dwayne_Looney Posted - 22/02/2018 : 23:39:40
Jest da dižem iz pepela ali... O ovome se mora nešto reći.
Lijepo rasporedio i u tri noći pročitao prvi broj. Zasad prava sapunica s dobrom dozom humora okrunjena sjajnim crtežom. Teme iz svakodnevnog života čine da uopće ne "osjetimo" da je od nastanka stripa prošlo 30 godina.
Složio bih se s Amosom da je lik "vještice" Agathe možda nepotreban ali svi ostali su izvrsni, posebno Marcucci.
Da ne bi zaboravljao sadržaj već sutra ili prekosutra namjeravam krenuti s dvicom. Preporuke svima.
Dr. Zistis Posted - 24/01/2014 : 02:02:13
Markose reaguj
ordell Posted - 20/01/2014 : 13:06:53
2014... Negro? :)
supermark Posted - 04/07/2013 : 17:29:43
quote:
Originally posted by Markos

Preostala tri će izaći čim budu prevedeni, unutar narednih 12 mjeseci, nadam se.



iz 2011.
cccc
stbojan Posted - 21/03/2013 : 20:12:01
Meni je ovo prilicno cool... Vrlo simpaticno u svojoj jednostavnosti... nekako lagano ide prica, atmosfera odlicna, ne zamara i potpuni je relax za citanje... Crtez dobar, scenario gotovo pa tacno gadja medjuljudske odnose, ljudske reakcije, slabosti i nagone... zanimljiv strip o obicnim stvarima u periodu pre mobilnih i IT tehnologija...
Max1 Posted - 26/03/2012 : 16:21:33
Odlica strip ... zeljno iscekujen ostala tri albuma ...
noemis Posted - 20/03/2012 : 01:33:48
ne znam, meni veštica vopšte nije smetala, štaviše...
odličan strip
Ignus Posted - 27/02/2012 : 12:38:52
Mene je iznenadio Negro Blanco. Ne bi nikad povjerovao da će me zanimati ljubavne dogodovštine argentinskog novinara i njegovih prijatelja, ali je ispalo jako zabavno i zanimljivo. Veliko pozitivno iznenađenje za mene.
Markos Posted - 27/02/2012 : 00:46:14
Zasad jos ne.
gjuro76 Posted - 27/02/2012 : 00:04:41
Marko, imas koji okvirni datum izlaska, makar znam da je to danas jako tesko...
Markos Posted - 26/02/2012 : 23:02:05
Trenutno se lektoriraju zadnje tri knjige...
Dr. Zistis Posted - 26/02/2012 : 22:38:05
Markose,mislim da je vreme za novog Blanca...zaboravicemo o cemu se radilo u prve dve knjige
gjuro76 Posted - 26/02/2012 : 17:11:27
quote:
Originally posted by Markos

Preostala tri će izaći čim budu prevedeni, unutar narednih 12 mjeseci, nadam se.



Marko, ima li kakvih informacija kad ce preostale 3 knjige.

Prve dvije su bile cista uzivancija za citanje i drago mi je sto sam ih kupio, a i zeni se dopadaju!
Amos Posted - 09/01/2012 : 10:12:48
Odličan strip.
Na brzinu sam slistio ova dva integrala i sada bi bilo dobro još.

Vrlo šarmantan strip o stvarnim ljudima u stvarnim životima. Na neki način je kao muški Sex i grad 15 godina prije Sexa i grada, ali na puno zanimljiviji način. Likovi su odlični, a tu posebno mislim na cijelu galeriju sporednih likova, Marcucci, Suzana, Miguel, doktorica Caramelo (već joj ime kaže kako izgleda!), ekipa u Negrovoj redakciji i drugi. A u vezi žena, samo ono što reče Ken2, zaljubiš se u Chispu i Flopi

Od lošijih detalja navodim da su likovi često crtani kao da se cerekaju čak i kada to ne ide uz radnju. Drugi potpuno suvišni detalj mi je vještica koja je ubačena kao neki pokretač radnje i zapleta, a u biti je potpuno bespotrebna jer je život ionako kompliciran bez potrebe ovakvih mehanizama situacije u fabuli.

Iako ide u sjeni razvikanijih naslova, ovo je strip koji se ne bi trebalo propustiti.
bubo Posted - 26/05/2011 : 10:41:28
jako dobro izdanje,prava razbribriga,i da malo vuče na sapunice pa je i možda zato ženama zanimljivo štivo
supermark Posted - 23/05/2011 : 17:24:58
e to me zanimalo
thx, bushido
Mr. Bushido Posted - 23/05/2011 : 15:59:10
Ili još bolje, ovdje.

http://www.editorialivrea.com/ARG/negroblanco/index.htm
Mr. Bushido Posted - 23/05/2011 : 15:56:39
quote:
Originally posted by supermark

kako izgledaju originalne naslovnice?
pokusah naci na internetu, ali nema pa nema....


Ovdje ih se može vidjeti nekoliko.

http://www.historieteca.com.ar/Novedades/editoras/negroblanco.htm

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000