forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Varanje na aukcijama

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sumohrvat Posted - 01/11/2021 : 12:50:06
Prije svega isprika članu Sale from hell što sam greškom upisao svoj prigovor ili sumnju na njegov topic.
Uglavnom, ima puno priča o podizanju cijena na aukcijama u nečije tuđe ime. Meni se je puno puta događalo ovo podizanje aukcije za po dvije kune gdje netko onda nabida moju ponudu točno kunu ispod maksimalbe vrijednosti i tako ostavi. To sigurno nije bilo ispipavanje konkurencije. Kako god, bilo ispipavanje konkurencije, varanje ili čista pakost realnost je da postoji rupa u aukcijama koju mnogi očito iskorištavaju.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vknez Posted - 03/11/2023 : 01:33:36
Ja definitivno ne bi počinjao 1 eurom. Neke stvari nisu toliko popularne ali vrijede, i naći će se kupac. I što se danas može kupiti za 1 euru? Ni kruh...
edvin Posted - 02/11/2023 : 07:03:59
''1. Sve aukcije obavezno od 1 euro. Rezerva da uz nadoplatu, no brisanje jednom postavljene aukcije ne''

baš obratno, kad bi sve aukcije bile samo na opciju kupi odmah, onda ti nitko ne bi mogao fiktivno dizati cijenu.
upravo forsiranje od 1 kune aukcija je i dovelo do varanja.
Oki Posted - 21/10/2023 : 22:10:31
https://www.stripovi.com/clan/mijo1975/11378/
Oki Posted - 12/10/2023 : 13:52:45
Ehh…ovaj mijo1975 na prekjučer završenim aukcijama od mene kupio stripova za 62 € od čega su dva iz vitrine, a većinu tih stripova je par dana prije kupio od prodavača od kojeg već ima negativni komentar što mi baš sveukupno i ne miriši na dobro pošto ima repitaciju 1+ i 3-. Dvije vitrine i provizija na 62 € je cca 4 € štete na moj račun, pa ako se ne javi, ja ću biti njegov egzekutor sa stripovi.com aukcija.😤
Caglio Posted - 09/10/2023 : 17:14:03
quote:
Originally posted by Zagimo

Evo da i ja napokon malo posizim i pocnem postati.Ne jednom se desilo da odredeni profil ocigledno nabija cijene ili cak kupi sam od sebe preko drugog profila i onda kroz 2 dana na facebooku objavi strip na prodaju za duplu cijenu,valjda nije zadovoljan ponudom na aukcijama. Nezz jel varanje,ali pakšu moves



Ok, da se razumijemo, svi hobiji u kojima sam sudjelovao, su puni takozvanih "velikih trgovaca", ovdje ne govorim o preprodavacima, koji jebiga, na ovaj ili onaj nacin, sa ovom ili ovom vezom, dodju do odredjenog broja stripova, pa ih onda dilaju. Ne pricam ni o ekipi schillera, koji guraju odredjeni proizvod, i tvrde da isti vrijede milijune i da je skroz opravdano da kostaju 100+ eura po stripu, iako realno ne bi trebali kostati vise od 20 eura. Ja vise mislim na ove "jogurtaše" ( to im je drugo ime, jer zarade za jogurt ), koji kupe na aukciji nesto za 5 eura, i onda to prodaju po 20 eura iducih par godina, vjerujem da im ponekad i podje za rukom, ali u principu njihov modus operandi mi je onako, smijesan u najmanju ruku ( : , no kazem, hobiji su puni velikih genijalaca i poduzetnika, i to treba prihvatiti

Meni je bolja ova isto interesantna situacija koja se upravo sada dogadja na aukcijama , gdje se nakon par godina tisine, vratio lik mijo1975, jedan veoma interesantan profil :)
Covjeka ne poznajem osobno, i ne mislim nista lose, ali mi je njegovo ponasanje, u najmanju ruku, jako smijesno ( :

Dakle da ne duljim previse, link na interesantnu aukciju je ovdje :

https://www.stripovi.com/aukcije/novi-lunov-magnus-strip-vc-3-tajna-svetog-nikole-a/20782128/

Slucajno sam isklikao majstora, te skuzio da upravo bida na strip, kod covjeka koji mu je vec udario bad ref jednom, sto mi je samo po sebi, dosta smijesno, ako izlevas lika za kupnju, a onda ides ponovno nesto kupiti od njega. No jos smijesnije mi je kad pogledam da taj isti lik, ima 1 pozitivan ref, i tri negativna, sto je najbolje sve negativne komentare na kupljene aukcije ( koje nikad nije kupio ), je nadbidao bas ovog lika , od kojega je dobio jedini pozitivni komentar :)

Znaci ili je gospodin mijo1975 jako ljut na prodavaca od kojeg je kupio stripove i dobio pozitivne komentare, ili je u pitanju nekakvo muljanje sa aukcijama.

Sve u svemu , interesantna situacija
Paka01 Posted - 02/10/2023 : 20:58:17
Ova kuknjava bez linkova i imena ne služi bogom ničemu.
Oki Posted - 02/10/2023 : 19:58:51
quote:
Originally posted by Zagimo

Evo da i ja napokon malo posizim i pocnem postati.Ne jednom se desilo da odredeni profil ocigledno nabija cijene ili cak kupi sam od sebe preko drugog profila i onda kroz 2 dana na facebooku objavi strip na prodaju za duplu cijenu,valjda nije zadovoljan ponudom na aukcijama. Nezz jel varanje,ali pakšu moves


Zašto ovo pišeš "u rukavicama"?
Daj odmah linkove🤔😁
Zagimo Posted - 02/10/2023 : 19:29:40
Evo da i ja napokon malo posizim i pocnem postati.Ne jednom se desilo da odredeni profil ocigledno nabija cijene ili cak kupi sam od sebe preko drugog profila i onda kroz 2 dana na facebooku objavi strip na prodaju za duplu cijenu,valjda nije zadovoljan ponudom na aukcijama. Nezz jel varanje,ali pakšu moves
Paka01 Posted - 27/04/2023 : 13:37:44
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Paka01

Pitao sam ja već jednom za ovo, ne sjećam se koji sam odgovor dobio.
Ovo bi bilo super, po principu ebaya, da postoji opcija "offer" gdje ponudiš prodavaču cijenu koju ti želiš, a on je može prihvatiti, odbiti ili poslati kontraponudu s nekom "srednjom" cijenom.



Mail, poruka? Ništa to?



Ma znam, normalno, tako i radim, nego mislija sam ono službeno kroz ovaj aukcijski sistem na sajtu Imaš botun di upišeš ponudu, prodavač je može direktno kroz aukcije prihvatit ili odbit. Barem tako funkcionira na Ebayu i super je, efikasno i brzo. Puno puta mi je bilo od koristi.
bvagner3 Posted - 27/04/2023 : 13:29:03
Jednu od svari koju bi možda trebalo promjeniti,je automatsko produljenje aukcija u slučaju ostavljanja ponude manje od minute prije isteka,tako bi se spriječilo prebidavanje u zadnjoj sekundi,svakako korisna funkcija za prodavače i sajt,za kupce bas i ne.
Renky Posted - 27/04/2023 : 12:24:26
Usput, ovo su jako dobro osmišljene i dobre, sigurne aukcije. Što god napravili uvik će postojati mogućnost muljaže ali ode je svedena na najmanju moguću mjeru.
Ono što bi bilo zgodno u budućnosti je mogućnost odabira početka aukcija bez obzira na vrime postavljana aukcije.
Ostalo... ne čačkati.
Pogotovo... ma, svejedno
Renky Posted - 27/04/2023 : 12:19:39
quote:
Originally posted by Paka01

Pitao sam ja već jednom za ovo, ne sjećam se koji sam odgovor dobio.
Ovo bi bilo super, po principu ebaya, da postoji opcija "offer" gdje ponudiš prodavaču cijenu koju ti želiš, a on je može prihvatiti, odbiti ili poslati kontraponudu s nekom "srednjom" cijenom.



Mail, poruka? Ništa to?
jerki44 Posted - 27/04/2023 : 11:43:30
quote:

1. Sve aukcije obavezno od 1 euro. Rezerva da uz nadoplatu, no brisanje jednom postavljene aukcije ne,
2. Staviti mogućnost odabira vremena početka i završetka aukcije od strane prodavatelja,
3. Aukcije se pregledavaju i odobravaju od strane moderatora prije početka,
4. Definirati rok za prvo javljanje i realizaciju aukcije nakon završetka aukcije,
5. Definirati cijeli postupak komunikacije između prodavatelja i kupca do završetka realizacije,
6. U slučaju jedne negativne ocjene (uz dokaz) brisanje računa prijestupnika,
7. Naravno, povećati i postotne naknade za prodane aukcije, ali i dati određene benefite ljudima koji doprinose razvoju sajta.


točka 1 i 6 mislim da nisu izvedive.
Umjesto točke 1, imat opciju koju Pako01 spominje.
Točka 6 nije okej, jer sam primjetio kod nekih koji imaju negativnu ocjenu da su te ocijene dobili "bez veze" odnosno pitanje je tko je u pravu i tko bi to trebao dokazivati?

Ostalo, skroz okej prijedlozi.

I da, ako ponavljaš istu aukciju (npr) treći put koju ne uspijevaš prodati, da imaš vremenski rok npr 3mj da je ne možeš postaviti jer samo spama liste aukcija?
Paka01 Posted - 27/04/2023 : 10:54:40
quote:
Originally posted by zeljko

možda malo komični prijedlog dati nižu cijenu za artikal koji nema ponuda niti bidova pa ako se složi prodavac da se to realizira



Pitao sam ja već jednom za ovo, ne sjećam se koji sam odgovor dobio.
Ovo bi bilo super, po principu ebaya, da postoji opcija "offer" gdje ponudiš prodavaču cijenu koju ti želiš, a on je može prihvatiti, odbiti ili poslati kontraponudu s nekom "srednjom" cijenom.
zeljko Posted - 27/04/2023 : 10:24:38
po meni najveća mana aukcija su
ponavljanje isti neprodatih artikala već 12 godina (blokirao sam te prodavače da ne zatrpavaju tezgu)


možda malo komični prijedlog dati nižu cijenu za artikal koji nema ponuda niti bidova pa ako se složi prodavac da se to realizira


inače aukcije su super može ostati ovako

jaki Posted - 26/04/2023 : 17:17:37
Ja se javljam za moderatora aukcija🙂
Uz (ne)zanemarivu naknadu,jasno...😉
navaho Posted - 26/04/2023 : 15:41:16
Mislim da bi ovaj prekrasan strip sajt trebalo malo unaprijediti.

Evo nekoliko prijedloga:
1. Sve aukcije obavezno od 1 euro. Rezerva da uz nadoplatu, no brisanje jednom postavljene aukcije ne,
2. Staviti mogućnost odabira vremena početka i završetka aukcije od strane prodavatelja,
3. Aukcije se pregledavaju i odobravaju od strane moderatora prije početka,
4. Definirati rok za prvo javljanje i realizaciju aukcije nakon završetka aukcije,
5. Definirati cijeli postupak komunikacije između prodavatelja i kupca do završetka realizacije,
6. U slučaju jedne negativne ocjene (uz dokaz) brisanje računa prijestupnika,
7. Naravno, povećati i postotne naknade za prodane aukcije, ali i dati određene benefite ljudima koji doprinose razvoju sajta.

Lp svima.
edvin Posted - 06/03/2023 : 20:47:01
jedino nadrapaju naivci koji misle da je ok staviti stripove od 1 kune ili eura i da nema frke..
bonjovi4ever Posted - 22/11/2021 : 09:14:38
Ja sam na tim aukcijama nekad znao prevariti samog sebe.
Odlučio bih da neću kupovati stripove jer imam ih i previše, pogotovo Bonellijane, no ipak bih ih stavio pod aukcije koje pratim.
A vani je posvuda korona, birtije su bile zatvorene pa bih ostao doma, pisao, nalio se... i usput pokupovao neke stripove.
Samo ja se toga ne bih sjećao, sve dok me drugo jutro ne bi iznenadilo vidjeti mailove s Markosovim čestitkama na osvojenim aukcijama.
Pa me to podsjetilo na one verifikacije gdje, prilikom traženja pojedinih informacija, morate potvrditi da niste robot (poklikati kvadrate sa semaforima, autima i sl.).
Možda bi Marko trebao napraviti tako nešto za prvu kupnju, u smislu verifikacije zdravstvenog stanja kupca.
Recimo: Prije ostavljanja ponude, kliknite koliko Supermana vidite na slici? :D
Sada sam se privremeno naučio disciplini, pa nemam više takvih problema...
Ali retrogradno gledano: Sva sreća da sam na stripovi.com aukcijama (većinom) kupovao samo kiosk izdanja :D
Markos Posted - 19/11/2021 : 09:41:56
quote:
Originally posted by tihomirduras


Naravno tko će muljati i petljati uvijek će naći način, ali eto bar je jedna stavka manje.
Meni to nije smetalo pošto uvijek bidam za manje cifre i ponudim koliko i mislim potrošiti, ali mi je jasno zašto to smeta ljudima koji bidaju veće cifre, pa kad vidi da je netko bidao 20-30 puta po 2 kn i stao točno kod najviše ponuđenog iznosa.

Iskoristio bih i ovu priliku da te pohvalim zbog rješavanja ovakvih stvari to je svakako jedan od razloga što je ovaj site i forum nešto najbolje u ovih proteklih 20 g. Tvoja konstantna uključenost u svaki aspekt rada je zadivljujuća i želim da takvim entuzijazmom nastaviš bar još 20-30 g.


I tata bi, sine:) Neka ja za 30 godina budem živ, a za entuzijazam ćemo onda lako:)
Markos Posted - 19/11/2021 : 09:34:52
quote:
Originally posted by sumohrvat

Jel moguće ograničiti bidanje pojedinog člana na, ne znam... Recimo 3 ponude na istoj aukciji...
Ili da se do 50 kn vrijednosti podiže za 2 kn, od 50 kn da se podiže za 5 kn, a preko 100 kn za 10 kn da se podiže...


Ne bi to ništa promijenilo po ovom pitanju.
tihomirduras Posted - 19/11/2021 : 00:28:56
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by tihomirduras

Evo jednog primjera kako to funkcionira, dakle ja idem bidati za neki strip u ovom slučaju to je Zagor odabrane priče, bidam po dvije kune automatski počevši sa 8 kn, sljedeća ponuda je 10 kn, bidam, ali nije dosta onda iduća ponuda algoritmom nije 12 već 11 kn i samim time ja znam da je najveća ponuda 10 kn, naravno tu je priča koju je spomenuo sumohrvat da je to 50-50% šanse za pogoditi da je netko bidao strip na 11kn meni bi automatizmom prebacilo na ponudu od 12kn i ne bi znao da je to najveća ponuda.




Mislim da sam riješio ovo.
Ali svejedno, koliko god se ti štitio od takvih stvari, ako ljudi žele to raditi, oni će to raditi, čak i po cijenu da preskoče najboljeg ponuđača.



Naravno tko će muljati i petljati uvijek će naći način, ali eto bar je jedna stavka manje.
Meni to nije smetalo pošto uvijek bidam za manje cifre i ponudim koliko i mislim potrošiti, ali mi je jasno zašto to smeta ljudima koji bidaju veće cifre, pa kad vidi da je netko bidao 20-30 puta po 2 kn i stao točno kod najviše ponuđenog iznosa.

Iskoristio bih i ovu priliku da te pohvalim zbog rješavanja ovakvih stvari to je svakako jedan od razloga što je ovaj site i forum nešto najbolje u ovih proteklih 20 g. Tvoja konstantna uključenost u svaki aspekt rada je zadivljujuća i želim da takvim entuzijazmom nastaviš bar još 20-30 g.
sumohrvat Posted - 19/11/2021 : 00:27:48
Jel moguće ograničiti bidanje pojedinog člana na, ne znam... Recimo 3 ponude na istoj aukciji...
Ili da se do 50 kn vrijednosti podiže za 2 kn, od 50 kn da se podiže za 5 kn, a preko 100 kn za 10 kn da se podiže...
Markos Posted - 18/11/2021 : 23:36:03
quote:
Originally posted by tihomirduras

Evo jednog primjera kako to funkcionira, dakle ja idem bidati za neki strip u ovom slučaju to je Zagor odabrane priče, bidam po dvije kune automatski počevši sa 8 kn, sljedeća ponuda je 10 kn, bidam, ali nije dosta onda iduća ponuda algoritmom nije 12 već 11 kn i samim time ja znam da je najveća ponuda 10 kn, naravno tu je priča koju je spomenuo sumohrvat da je to 50-50% šanse za pogoditi da je netko bidao strip na 11kn meni bi automatizmom prebacilo na ponudu od 12kn i ne bi znao da je to najveća ponuda.










Mislim da sam riješio ovo.
Ali svejedno, koliko god se ti štitio od takvih stvari, ako ljudi žele to raditi, oni će to raditi, čak i po cijenu da preskoče najboljeg ponuđača.
Dermentor Posted - 18/11/2021 : 23:01:20
Kao nepristrani promatrač ovo mi nije je ni sumnjivo nego toliko očito da stvarno molim Marka da nešto poduzme vezano uz ovo. Hvala.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000