forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Varanje na aukcijama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/11/2021 : 12:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Prije svega isprika članu Sale from hell što sam greškom upisao svoj prigovor ili sumnju na njegov topic.
Uglavnom, ima puno priča o podizanju cijena na aukcijama u nečije tuđe ime. Meni se je puno puta događalo ovo podizanje aukcije za po dvije kune gdje netko onda nabida moju ponudu točno kunu ispod maksimalbe vrijednosti i tako ostavi. To sigurno nije bilo ispipavanje konkurencije. Kako god, bilo ispipavanje konkurencije, varanje ili čista pakost realnost je da postoji rupa u aukcijama koju mnogi očito iskorištavaju.

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/11/2021 : 12:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ali kako netko ko podiže za 2 kune svaki put svoju ponudu ne preskoči te?kako baš ostane ispod?
ne znam kako bi bolje objasnio...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/11/2021 : 13:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Da, sumo
Aukcije se dižu po 2kn, tako da ti teorija pada u vodu
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/11/2021 : 13:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ali kako netko ko podiže za 2 kune svaki put svoju ponudu ne preskoči te?kako baš ostane ispod?
ne znam kako bi bolje objasnio...


Koji vam dio nije jasan pobogu...
Kad dođeš do nečije cijene algoritam ti više ne povisuje ponudu za dvije kune nego za kunu. I tako znaš da si došao do granice.... Pobogu, nije naučna fantastika.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/11/2021 : 13:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ne, jedino kad se izjednacis sa tuđom ponudom ponudi za kunu više
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/11/2021 : 13:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Kakva logika bi bila da si kunu ispod i onda mozes povisiti samo za jednu kunu?
Pa u tom slučaju, kad bi se ponuda povecala za tu kunu, bi bile dvije izjednačene ponude
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/11/2021 : 13:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ne, jedino kad se izjednacis sa tuđom ponudom ponudi za kunu više


Da.Šansa je svaki put kad ovaj koji diže ponudu 50/50 da će preskočiti tvoju ponudu.I kad preskoči ti lijepo odustaneš i gledaš da li taj koji je kupio poslije prodaje taj strip i ko njemu diže cijenu.
Ili jednostavno daš ponudu u zadnjih sekundi i gotovo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/11/2021 : 13:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ne, jedino kad se izjednacis sa tuđom ponudom ponudi za kunu više


Pa koja ti je šansa da se izjednačiš s nečijom ponudom dižući po dvije kn? 50 %. Sasvim prihvatljiv postotak. Vjerovatno je i veći jer ljudi imaju ustaljena pravila ponašanja pa stavljaju 51 kn, 101 kn... Neparne brojeve za jedan veće od desetica ili stotica čime dolazimo do još većeg postotka ako kreneš po dvije kune neparno podizat. Nekome digneš fino ponudu i ako se zezneš fiktivno prodaš strip i opet ga staviš na aukcije.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/11/2021 : 14:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Eh, sad je 50%
Na proslom topicu si tvrdio da ti svaku aukciju natjeraju na kunu razlike...
Go to Top of Page

Sr77777
New Member

148 Posts

Member since 04/12/2019

Posted - 01/11/2021 : 14:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Sr77777 a Private Message  Reply with Quote
Činjenica je da je za neke igrače
koji ovdje postavljaju aukcije puno i
previše toga u igri da bi se stvari
prepustile slučaju, - nema šanse da
je sve čisto,
a što mislite na aukciju u kojoj bi
se predmet/strip stavio 14 / 7 / 3 / 1
dan/a na promatranje i svi zainteresirani
imaju na isteku točno dvije (2) sekunde
da praktički istovremeno daju ponudu
odnosno najbolju ponudu,
je li to zamislivo / provedivo, ko bi bio
gubitnik a ko dobitnik


Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/11/2021 : 16:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Eh, sad je 50%
Na proslom topicu si tvrdio da ti svaku aukciju natjeraju na kunu razlike...


Ne izokreći stvari....
Dovoljno sam jasno napisao,( jedino što sam krivom Saletu naveo na topicu) da mi na aukcijama člana Sale75zagor član eustahijebrzić na svakoj aukciji dotjerao svoju ponudu točno do moje maksimalne ponude. Moje maksimalne ponude su bile sve različite i jednom je mogao pogoditi, svaki puta nije... Zato ili izmišljaš ili ne čitaš s razumjevanjem, ali se jednostavno provjeri što sam napisao.
Ovo sa 50 % sam ti objašnjavao šanse u teoriji, makar zbog ljudske psihologije da ne stavljaju ponude na cijele brojeve poput desetica i stotica su šanse i veće od 50% ako dižeš po dvije kune s neparnim brojevima.
Eto, nadam se da ti je dovoljno jednostavno pojašnjeno. Ili stvarno misliš da izvjesni Eustahije ima baš toliko sreće da mi na 4 aukcije stavi ponudu točno koliko iznosi i moja najviša...

Edited by - sumohrvat on 01/11/2021 16:07:38
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 01/11/2021 : 16:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by supermark

Eh, sad je 50%
Na proslom topicu si tvrdio da ti svaku aukciju natjeraju na kunu razlike...


Ne izokreći stvari....
Dovoljno sam jasno napisao,( jedino što sam krivom Saletu naveo na topicu) da mi na aukcijama člana Sale75zagor član eustahijebrzić na svakoj aukciji dotjerao svoju ponudu točno do moje maksimalne ponude. Moje maksimalne ponude su bile sve različite i jednom je mogao pogoditi, svaki puta nije... Zato ili izmišljaš ili ne čitaš s razumjevanjem, ali se jednostavno provjeri što sam napisao.
Ovo sa 50 % sam ti objašnjavao šanse u teoriji, makar zbog ljudske psihologije da ne stavljaju ponude na cijele brojeve poput desetica i stotica su šanse i veće od 50% ako dižeš po dvije kune s neparnim brojevima.
Eto, nadam se da ti je dovoljno jednostavno pojašnjeno. Ili stvarno misliš da izvjesni Eustahije ima baš toliko sreće da mi na 4 aukcije stavi ponudu točno koliko iznosi i moja najviša...


Pa recimo da izvjesna osoba i podiže aukcije za dotičnog prodavača, u što ne ulazim, kako je moguce da on zna koliko si ti ostavio?
Ne kažem da nisi u pravu, samo me zanima kako je to moguce..
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/11/2021 : 16:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B
Pa recimo da izvjesna osoba i podiže aukcije za dotičnog prodavača, u što ne ulazim, kako je moguce da on zna koliko si ti ostavio?
Ne kažem da nisi u pravu, samo me zanima kako je to moguce..


Evo ovako...
Recimo ti staviš ponudu od 21 kn.
Ja stavim 13 kn i piše mi da ponuda nije najveća, ali mi ponudi 15 kn da bidam. Dakle, povisi mi za 2 kn.
Ako prihvatim i bidam 15 ista stvar, opet će mi podignuti za dvije kune na 17.
Sa 17 na 19,opet za dvije kune. Sa 19 na 21. Opet za dvijekune, opet moja ponuda nije najveća, ali sam se sada izjednačio sa tvojom ponudom i sada mi se ponuda neće povisiti za 2 kn nego samo za 1 kn.
Dakle, sada sigurno znam da je tvoja ponuda 21 kn. I to mogu zloupotrijebiti na više načina.
Recimo, mogu bidati u nečije tuđe ime i povisiti mu cijenu stripa za određeni iznos. Mogu nekome opteretiti budžet bidajući stripove koji me uopće ne zanimaju tako da taj financijski ne može pratiti strip koji me zanima. Ili jednostavno mogu bit pakšu koji gušta da nekome napravi zlobu.
Prije desetak godina se sjećam slučaja da je neki član drugom članu tako povisio sve aukcije na nekih 400,500 kn... Ne znam jel se tko sjeća toga. Ne znam jel bio Darko18 žrtva ili se varam. Bilo je komentiranja i na forumu...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/11/2021 : 17:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ali kako on bas pogodi tvojih 21?
Kako to da ne ponudi 14, pa 16, 18, 20 pa kad digne za 2kn preskoči tvojih 21 na 22kn?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/11/2021 : 17:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat


Prije desetak godina se sjećam slučaja da je neki član drugom članu tako povisio sve aukcije na nekih 400,500 kn... Ne znam jel se tko sjeća toga. Ne znam jel bio Darko18 žrtva ili se varam. Bilo je komentiranja i na forumu...




Sjecam se ja, ali to je bio drugi slučaj
Darko je na svim aukcijama koje je bidao ponudio istu cifru
Lupam, 1500kn za desetak aukcija pa se lako izmanipuliralo na njegovu štetu
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/11/2021 : 18:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by sumohrvat


Prije desetak godina se sjećam slučaja da je neki član drugom članu tako povisio sve aukcije na nekih 400,500 kn... Ne znam jel se tko sjeća toga. Ne znam jel bio Darko18 žrtva ili se varam. Bilo je komentiranja i na forumu...




Sjecam se ja, ali to je bio drugi slučaj
Darko je na svim aukcijama koje je bidao ponudio istu cifru
Lupam, 1500kn za desetak aukcija pa se lako izmanipuliralo na njegovu štetu


Da, da... Naveo sam to kao primjer kad ideš nekome napakostiti čisto iz zlobe. Sjećam se da je bila baš velika cifra....
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 01/11/2021 : 18:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Edi B
Pa recimo da izvjesna osoba i podiže aukcije za dotičnog prodavača, u što ne ulazim, kako je moguce da on zna koliko si ti ostavio?
Ne kažem da nisi u pravu, samo me zanima kako je to moguce..


Evo ovako...
Recimo ti staviš ponudu od 21 kn.
Ja stavim 13 kn i piše mi da ponuda nije najveća, ali mi ponudi 15 kn da bidam. Dakle, povisi mi za 2 kn.
Ako prihvatim i bidam 15 ista stvar, opet će mi podignuti za dvije kune na 17.
Sa 17 na 19,opet za dvije kune. Sa 19 na 21. Opet za dvijekune, opet moja ponuda nije najveća, ali sam se sada izjednačio sa tvojom ponudom i sada mi se ponuda neće povisiti za 2 kn nego samo za 1 kn.
Dakle, sada sigurno znam da je tvoja ponuda 21 kn. I to mogu zloupotrijebiti na više načina.
Recimo, mogu bidati u nečije tuđe ime i povisiti mu cijenu stripa za određeni iznos. Mogu nekome opteretiti budžet bidajući stripove koji me uopće ne zanimaju tako da taj financijski ne može pratiti strip koji me zanima. Ili jednostavno mogu bit pakšu koji gušta da nekome napravi zlobu.
Prije desetak godina se sjećam slučaja da je neki član drugom članu tako povisio sve aukcije na nekih 400,500 kn... Ne znam jel se tko sjeća toga. Ne znam jel bio Darko18 žrtva ili se varam. Bilo je komentiranja i na forumu...


Jasno mi je to, mislia san da je neka veca urota u pitanju..onda ti ne preostaje drugo nego bidanje u sudackoj nadoknadi..
Ne znam, imam dojam da na ovim aukcijama sva ljudska podlost dođe do izražaja..tocno se vidi ko je naivan a ko namazan i prefrigan..a jbg, živjeti se ne mora, al bidati se mora😁
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/11/2021 : 18:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ali kako on bas pogodi tvojih 21?
Kako to da ne ponudi 14, pa 16, 18, 20 pa kad digne za 2kn preskoči tvojih 21 na 22kn?


Ne znam, nek ti Eustahije otkrije tajnu 😂😂😂😂
Šanse su mu 50% da pogodi, vjerovatno i više onom logikom da dosta nas ne stavi okrugle cifre. Ako i prebaci za kunu velika je vjerovatnost da će onaj koji je prebidan pokušati vratiti aukciju u svoje ruke. Dakle, još mu se smanjuje rizik. U najgorem slučaju plati proviziju, fiktivno proda taj strip i opet ga ponudi na Njuškalu, preko fejsa ili kako god već....
Rizik je puno manji od onih 50 posto, a fino se može zaraditi na veće količine.
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 01/11/2021 : 18:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Evo jednog primjera kako to funkcionira, dakle ja idem bidati za neki strip u ovom slučaju to je Zagor odabrane priče, bidam po dvije kune automatski počevši sa 8 kn, sljedeća ponuda je 10 kn, bidam, ali nije dosta onda iduća ponuda algoritmom nije 12 već 11 kn i samim time ja znam da je najveća ponuda 10 kn, naravno tu je priča koju je spomenuo sumohrvat da je to 50-50% šanse za pogoditi da je netko bidao strip na 11kn meni bi automatizmom prebacilo na ponudu od 12kn i ne bi znao da je to najveća ponuda.







Edited by - tihomirduras on 01/11/2021 18:33:51
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 01/11/2021 : 19:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Ovoga na žalost ima na svim aukcijskim portalima, od ebaya pa na dalje. Nažalost ljudi tako funkcioniraju i kad stave nešto od 1kn obično nisu spremni to prodati za kunu ili dvije i onda se osiguraju tako da im frendovi pokrivaju aukciju i napucavaju cijenu.

Na ebayu postoje cijele uigrane ekipe koje tako operiraju.

Ono što sam ja primijetio i što mi je bilo čudno, da se razumijemo ne optužujem nikoga, ali sam skužio jer mi se desilo puno puta. Možda ja ne kužim najbolje kako ovdje licitiranje funkcionira, ali puno puta točno pogodim cijenu koju je prethodni licitator ostavio. Npr. strip je na 11kn, ja bubnem 211kn i ispadne da je ovaj imao točno cijenu na 210kn. Znam da sam pomalo vidovit, ali izgleda samo kad mi ne treba.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 01/11/2021 : 19:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

Ovoga na žalost ima na svim aukcijskim portalima, od ebaya pa na dalje. Nažalost ljudi tako funkcioniraju i kad stave nešto od 1kn obično nisu spremni to prodati za kunu ili dvije i onda se osiguraju tako da im frendovi pokrivaju aukciju i napucavaju cijenu.

Na ebayu postoje cijele uigrane ekipe koje tako operiraju.

Ono što sam ja primijetio i što mi je bilo čudno, da se razumijemo ne optužujem nikoga, ali sam skužio jer mi se desilo puno puta. Možda ja ne kužim najbolje kako ovdje licitiranje funkcionira, ali puno puta točno pogodim cijenu koju je prethodni licitator ostavio. Npr. strip je na 11kn, ja bubnem 211kn i ispadne da je ovaj imao točno cijenu na 210kn. Znam da sam pomalo vidovit, ali izgleda samo kad mi ne treba.


Kod mene to nije vidovitost nego čisto lijenost jer i ja na predloženu cijenu često dodam jedinicu ili dvojku ili samo promjenim znamenku desetice 😂😂😂😂
Valjda kad se nađu dva lijena dobiješ to 🤣🤣🤣🤣
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 01/11/2021 : 20:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
I saam sam svašta doživio dok se nisam malo uigrao u kojekakve zamke.Kod postavljanja sam u početku stavio nekih 50 aukcija od jedne kn jer sam vidio da tako rade drugi.Međutim kako sam bio novajlija većina se prodala po jednu kn.Od tada strogo fixna cijena ispod koje ne idem a ako šta više ode ,dobro.Ali kako više kupujem nego prodajem, tu se držim onog manje popularnog tj. u zadnjim sekundama lupim cijenu do koje u tom trenutku mogu i hoću platiti za neki primjerak.Problem su mi aukcije npr. gdje njih recimo desetak završava u isto vrijeme pa ako ih želim moram za neke ostaviti ponude prije tih zadnjih sekundi što onda, kako se meni dogodilo ,iskoristi po meni tip koji je frustriran time što sam za Tex SD ponudio po 33 kn.odlično očuvani.On je skužio da njegovih 28 kn nije dovoljno pa je na ostalih 6-7 primjeraka lupio tih 28 kn.99% znajući da neće prebidati, ali kako bi mene zeznuo.Tu ne bih rekao da se radilo o podizanju cijene za nekoga, jednostavno mu je bilo krivo što neće dobiti te stripove.Ostale na koje je zakasnio sam platio mislim oko 13-15 kn. znači gotovo uduplao.I pored toga mi nije bilo krivo jer kako sam rekao unaprijed odredim do kud idem pa ako dobijem - dobijem
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2021 : 20:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Rjesenje je jednostavno
Ne kupujte nista

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 01/11/2021 : 22:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Rjesenje je jednostavno
Ne kupujte nista



Radiš problem oko svakog rješenja
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 01/11/2021 : 22:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by zeljko

Rjesenje je jednostavno
Ne kupujte nista



Radiš problem oko svakog rješenja




Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/11/2021 : 07:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Rjesenje je jednostavno
Ne kupujte nista

+1

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000