forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Poreklo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 31/01/2022 : 22:32:19
Da li ste istrazivali svoje korene? Koje baze ste koristili? Koje programe? Koje sajtove? Itd.

Ja sad malo pretrazujem Ellis island za svojim cukundedom dobrovoljcem iz Prvog svetskog rata koji je dosao ovamo da se bori pa je dosta konfuzno sve. Zanimaju me tudja iskustva.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
nebkv Posted - 28/02/2022 : 16:19:09
Kod mene pisana obimna monografija sela,autor bivsi direktor Politike(sada pokojni,inace rodjen tu u selu)
Imam komsiju kog bas zanima ko je sa kim bio ali bar 50-60 godina unazad
Kazem ja njemu sto nisi Minovicu pruzio i te pikanterije za jedno poglavlje,bolje bi s knjiga prodavala
Kaze on ma bilo je reci o tome ali mu neko rekao "nemoj,pusti to mnoga bi se stabla i grane u selu polomile"
naker Posted - 22/02/2022 : 19:04:52
U jednoj knjizi sam pročitao da u Norveškoj u 20% slučajeva otac nije i biološki otac detetu. Ne znam koliko ima istine u ovome
borg Posted - 20/02/2022 : 13:23:15
quote:
Originally posted by sawitch

Ne znam, ne secam se. To genetsko mi nije toliko zanimljivo koliko bas redom stablo.



Zeznuto je to sa stablom što ne piše dal je baba imala zgodnog komšiju sa kojim se zaigrala. Moraš celu šumu da posmatraš.
bagi Posted - 19/02/2022 : 08:09:37
quote:
Originally posted by Poli


Sve jasno... Veliki Beli Piton i tako...






Ma jok, od predaka mi ostale samo klempave uši...
xilrion Posted - 18/02/2022 : 17:19:06
došao iz dubrave sad sam na trešnjevci.
Poli Posted - 18/02/2022 : 15:35:34

Sve jasno... Veliki Beli Piton i tako...


bagi Posted - 17/02/2022 : 18:21:48
Sjeverna Afrika, negdje sa granice Libije i Egipta.
Došao brko 1840 sa Osmanskom vojskom na služenje u Bihać, napio se Une i oženio lokalku pa ostao.
I da, bio je crnac...
Giuda Ballerino Posted - 07/02/2022 : 14:53:50
Grcka
Chief Warhead Posted - 06/02/2022 : 17:36:56
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Bolje da se pojedinci zadržavaju na kraće vremensko razdoblje jer otiđu li dublje to će već bit ,,Porijeklo vrste,, pa ćemo završit među majmunima



Ne mora obavezno tamo da završi, u nekim slučajevima je otac - đed - prađed - međed
sawitch Posted - 06/02/2022 : 12:57:40
Ne znam, ne secam se. To genetsko mi nije toliko zanimljivo koliko bas redom stablo.
Cromwell Posted - 06/02/2022 : 11:01:01
Metodologija? Pa jel ima kakva besplatna osim gledati po prezimenima predaka?
https://forebears.io/
https://actacroatica.com/hr/search

Moji se isto nisu micali iz radijusa od 20 km sjeverozapadne Hr. Po tatinom prezimenu okolica Klanjca a prvi put se u crkvenim spisima spominje 1691. S mamine strane lokalci iako se u češkoj može naći varijacija na prezime. Neuzbudljivo. Volio bih da imam obiteljsku priču o tome kako je neki moj predak izjebo Džingis-kanovu vojsku ali prije će biti da je bilo baš obrnuto.
U svakom slučaju bili lokalci ili došli od nekud- nisu me baš bogznakak usrećili.

btw: zar nije prije par godina netko sa foruma rekao da mu je posao genetsko istraživanje?
zeljko Posted - 06/02/2022 : 00:49:18
Ti veceras sve duplo pises
RAKOSI4 Posted - 06/02/2022 : 00:42:44
Bolje da se pojedinci zadržavaju na kraće vremensko razdoblje jer otiđu li dublje to će već bit ,,Porijeklo vrste,, pa ćemo završit među majmunima
zeljko Posted - 05/02/2022 : 22:06:39
Jel se mora krv vadit i kolko love?
Qwertz Posted - 04/02/2022 : 21:44:02
quote:
Originally posted by Caleb

Za mene nacionalnost nema nikakav znacaj, jer je to sve vestacka tvorevina


sawitch Posted - 04/02/2022 : 20:19:55
Ali niko jos nema neku metodologiju
NESVRSTANI Posted - 04/02/2022 : 20:12:02
Moji su se micali malo i nikako pa ih je poprilično lako upratit.
Dida i baba po materi su iz familija koje su u Split došle na prijelazu iz 17. u 18. stoljeće iz Poljičke republike. Babini su bili težaci, didini su bili obrtnici. Dida Ante građevinar, didina braća barba Jere postolar, i barba Ive mesar. Četvrti najmlađi brat Jozo je poginija u partizanima.
Baba po ocu je dubrovkinja, rođena u Janjini na Pelješcu jer je pradida tamo dobija posal učitelja. Tridesetih godina se pradida priselija u Split jer je dobija posal u Splitu.
Dida po ocu je Komižanin, a njegovu lozu je najlakše pratit jer postoji obiteljsko stablo za zadnjih 350 godina. Pradida se doselija u Split između dva rata i na rivi drža dućan ribarske opreme.
Hercule Poirot Posted - 04/02/2022 : 09:09:50
quote:
Originally posted by King Warrior

Uradio sam i ja DNK test:
30% Krypton
70% Asgard



I 100 % Zagor
King Warrior Posted - 04/02/2022 : 08:16:44
Uradio sam i ja DNK test:
30% Krypton
70% Asgard
anto Posted - 03/02/2022 : 22:37:42
gore napisah pretke po ocu,a danas je sin imao za domaći baš ovu temu pa se podsetih i majčine linije.

majka je iz Kadića,i imam podatke od čukunčukunde koji je rođen 1800.godine;inače su Kadići "zapalili" iz Crne Gore kada je jedan od njih,Todor Kadić roknuo kneza Danila Petrovića,zato što mu je silovao sestru.Ovde sve piše:
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BB%D0%BE_I_%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B_%D0%8A%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%88

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80_%D0%9A%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%9B
Caleb Posted - 03/02/2022 : 20:08:25
Za mene nacionalnost nema nikakav znacaj, jer je to sve vestacka tvorevina, ali mi je zanimljivo bilo da, sa geografske strane, istrazim kretanje moje porodice.

Ne znam mnogo unazad i sve je to relativno... sto se tice oca, sa dedine strane, preci su dosli iz Hercegovine u Toplicu koja je na berlinskom kongresu 1878. godine pripojena nezavisnoj Srbiji... babini preci su imali nekog Gatu, koji se iz doline reke Lab na Kosovu, preselio u Toplicu u selo koje i dan danas nosi albanski naziv. Samo to znam, ali neka moja teorija je da su ti preci bili Albanci ili Turci koji su primili pravoslavnu veru, kako ne bi morali da odu ili kako ne bi bili proterani, sto je bio slucaj sa muslimanima nakon 1878. godine. Nekako mi ima logike da je mozda ova linija takva, sta znam..

Sa kevine strane, obe linije predaka su Grci, odnosno i Grcke, govore jezik, tradicija itd. Baba i deda su kao tinejdzeri ucestvovali u Drugom svetskom ratu, mobilisali ih komunisti. Posle, tokom gradjanskog rata u Grckoj, prevagnula je britanska struja i oni su Staljinovim brodovima otisli za SSSR. Keva je rodjena u Taskentu, 60-ih je cela porodica dosla u Jugu i tu ostala.

U svakom slucaju, zanimljiva prica. Nadam se da cu saznati jos neke informacije o onoj grani sa Kosova.
Macon Posted - 03/02/2022 : 19:46:02
Neka budala je došla iz Italije iz Furlanije prije 400 ili 500 godina i započela svu lozu mojega prezimena. Danas nas ima oko 500 sa tim prezimenom.
prozirna senka Posted - 03/02/2022 : 01:02:30
Moji su iz Starog Vlaha poreklom, odakle mi je predak pobegao kad je ubio nekog Turcina (ocigledno Srpski nacionalni sport) u okolinu Mionice pocetkom XVIII veka. Nekih 150 godina kasnije, zadruga se podelila, pa je ovaj moj deo otisao u s. Ruklade u Tamnavi, gde nam je ognjiste i dan danas. Ne bih ovo nikako znao da srecom 1907 i 1912 Ljuba Pavlovic nije napisao svoje fenomenalne studije Kolubara i Podgorina i Valjevska Tamnava, pa sam mogao, nekako, da isceprkam svoj koren. Komunci su u leto '41 temeljno popalili sve crkvene i opstinske arhive, posebno u Tamnavi, tako da je istrazivanje po maticnim knjigama nemoguce.
Inace, svojevremeno sam poslao dnk ancestry.comu na testiranje. Bacene pare.
90% sam Balkanac (ajde)
7% istocnoevropejac/Rus
3% sa Baltika
RAKOSI4 Posted - 02/02/2022 : 20:16:18
Jedino je Paro plemenita roda, zamislite sa Sjevera Italije e sad jesu li stigli sa nekog sveučilišta ili su bili konjokradice pa bježali pred zakonom ne bi ulazija u to

Risar_69 Posted - 02/02/2022 : 19:34:58
Prednici Kelta...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000