forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Poreklo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 31/01/2022 : 22:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Da li ste istrazivali svoje korene? Koje baze ste koristili? Koje programe? Koje sajtove? Itd.

Ja sad malo pretrazujem Ellis island za svojim cukundedom dobrovoljcem iz Prvog svetskog rata koji je dosao ovamo da se bori pa je dosta konfuzno sve. Zanimaju me tudja iskustva.

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/01/2022 : 22:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Oduvek me je to zanimalo, ali nikad nisam imao prilike da istražim. Jedino znam da je moja familija poreklom iz Hercegovine, ništa više...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 31/01/2022 22:50:23
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46516 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/01/2022 : 22:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Nešto malo od starijih,al nisan pretjerano daleko doša.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 31/01/2022 : 22:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ova moja linija sa caletove strane je dosla u Banat sa Kozare 2.12.’45.iz sela Verići a migrirala je jos od bitke na Kosovu iz sela Verići kod Peći i preneli su toponime. Ali sada bih da se malo posvetim tim korenima i da to proucim i popisem. Pa reko’ da pitam ima li ovde koga konje to studiozno radio.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/01/2022 : 23:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Tek pre par godina sam čuo da postoji test pomoću kojeg može da se utvrdi pra-poreklo samo što nekako uvek plata radije ode na stripove pa ga nikada nisam uradio.

Ali ko ima viška 100e može da proba: https://dnk.rs/Pra-poreklo

Sreća u nesreći je što test ide unazad samo oko 250god jer možda je i bolje za nas u Srbiji da nemamo na papiru potvrdu da nam je čukunčukun deda neki turčin
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46516 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/01/2022 : 23:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Tek pre par godina sam čuo da postoji test pomoću kojeg može da se utvrdi pra-poreklo samo što nekako uvek plata radije ode na stripove pa ga nikada nisam uradio.

Ali ko ima viška 100e može da proba: https://dnk.rs/Pra-poreklo

Sreća u nesreći je što test ide unazad samo oko 250god jer možda je i bolje za nas u Srbiji da nemamo na papiru potvrdu da nam je čukunčukun deda neki turčin



To san ja davno tija napravit al to u ovoj mojoj vukojebini ne rade.
Ovde je glavni biznis genetskih testova utvrđivanje očinstva.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 31/01/2022 : 23:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29191 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 01/02/2022 : 08:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Koliko znam moji vuku porijeklo iz Like, otkud su pred Turcima pobjegli u Zagreb, prvo današnji Novi Zagreb, a otuda su pred poplavama pobjegli u brda (gornje Vrapče) gdje su i sad, a ja se vratio u Novi Zagreb :-). Relativno je lako saznati ako si starosjedioc, onda Crkva sve zna, tako sam ja saznao.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/02/2022 : 08:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Koliko znam,čukunčukundeda Anto je pobegao sa familijom pred Turcima sa Kosova i došao na obronke planine Ozren (Republika Srpska),pre par vekova.I tu se stacionraju Antići.
Jedan rođak radi porodično stablo,i moraću baš da vidim dokle je stigao.Nezgodno je što mi je familija sa očeve strane u Reublici Srpskoj,pa zadnjih godina nisam ni odlazio zbog korone.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46516 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/02/2022 : 08:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RadioClash






Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/02/2022 : 09:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Koliko znam moji vuku porijeklo iz Like, otkud su pred Turcima pobjegli u Zagreb, prvo današnji Novi Zagreb, a otuda su pred poplavama pobjegli u brda (gornje Vrapče) gdje su i sad, a ja se vratio u Novi Zagreb :-). Relativno je lako saznati ako si starosjedioc, onda Crkva sve zna, tako sam ja saznao.



To je na Kozari naucna fantastika. Tamo je sve zivo spaljivano… Pretpostavio sam da postoje neke digitalizovane baze kao ove ostrva Elis npr.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8373 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 01/02/2022 : 09:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Sjeverna Italija.
Došli u 16. st. u grad Pag. Otuda se raštrkali svuda pomalo.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37335 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/02/2022 : 16:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kolega napravio ove testove... poreklom iz Bosne, musliman, crna koza... rekao sebi sigurno cu naci neke sa bliskog istoka ili tamo negde... kad ono ispala Skandinavija i crvenokosi nekih 30% :D sta mu je cukuncukundeda radio da je dosao na Balkan, pitaj Boga



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 02/02/2022 : 00:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Moji su iz Gorskog kotara, po maminoj strani nekakva pokupska mješavina Hrvata, Slovenaca i Kočevara (Njemci), dok se očevo prezime (Abramović) javlja u kod Hrvata i Srba, a vuče se od Vojvodine, preko Slavonije i Banije do Gorskog Kotara. Mislim,da za jednu i drugu stranu familije postoje zapisi u župnim knjigama bar od 1.8 stolječa (jedan od očevih bratiča je to nešto istraživao)


Moji su se zbog posla krajem 60-ih preselili u Sloveniju (Kočevje je samo 45 km od Brod Moravica), gdje sam se rodio, a nakon faksa sam se preselio u Maribor (zbog žene, naravno)
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 02/02/2022 : 19:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Prednici Kelta...

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4809 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 02/02/2022 : 20:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Jedino je Paro plemenita roda, zamislite sa Sjevera Italije e sad jesu li stigli sa nekog sveučilišta ili su bili konjokradice pa bježali pred zakonom ne bi ulazija u to

Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 03/02/2022 : 01:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Moji su iz Starog Vlaha poreklom, odakle mi je predak pobegao kad je ubio nekog Turcina (ocigledno Srpski nacionalni sport) u okolinu Mionice pocetkom XVIII veka. Nekih 150 godina kasnije, zadruga se podelila, pa je ovaj moj deo otisao u s. Ruklade u Tamnavi, gde nam je ognjiste i dan danas. Ne bih ovo nikako znao da srecom 1907 i 1912 Ljuba Pavlovic nije napisao svoje fenomenalne studije Kolubara i Podgorina i Valjevska Tamnava, pa sam mogao, nekako, da isceprkam svoj koren. Komunci su u leto '41 temeljno popalili sve crkvene i opstinske arhive, posebno u Tamnavi, tako da je istrazivanje po maticnim knjigama nemoguce.
Inace, svojevremeno sam poslao dnk ancestry.comu na testiranje. Bacene pare.
90% sam Balkanac (ajde)
7% istocnoevropejac/Rus
3% sa Baltika

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 03/02/2022 : 19:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Neka budala je došla iz Italije iz Furlanije prije 400 ili 500 godina i započela svu lozu mojega prezimena. Danas nas ima oko 500 sa tim prezimenom.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 03/02/2022 : 20:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Za mene nacionalnost nema nikakav znacaj, jer je to sve vestacka tvorevina, ali mi je zanimljivo bilo da, sa geografske strane, istrazim kretanje moje porodice.

Ne znam mnogo unazad i sve je to relativno... sto se tice oca, sa dedine strane, preci su dosli iz Hercegovine u Toplicu koja je na berlinskom kongresu 1878. godine pripojena nezavisnoj Srbiji... babini preci su imali nekog Gatu, koji se iz doline reke Lab na Kosovu, preselio u Toplicu u selo koje i dan danas nosi albanski naziv. Samo to znam, ali neka moja teorija je da su ti preci bili Albanci ili Turci koji su primili pravoslavnu veru, kako ne bi morali da odu ili kako ne bi bili proterani, sto je bio slucaj sa muslimanima nakon 1878. godine. Nekako mi ima logike da je mozda ova linija takva, sta znam..

Sa kevine strane, obe linije predaka su Grci, odnosno i Grcke, govore jezik, tradicija itd. Baba i deda su kao tinejdzeri ucestvovali u Drugom svetskom ratu, mobilisali ih komunisti. Posle, tokom gradjanskog rata u Grckoj, prevagnula je britanska struja i oni su Staljinovim brodovima otisli za SSSR. Keva je rodjena u Taskentu, 60-ih je cela porodica dosla u Jugu i tu ostala.

U svakom slucaju, zanimljiva prica. Nadam se da cu saznati jos neke informacije o onoj grani sa Kosova.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/02/2022 : 22:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
gore napisah pretke po ocu,a danas je sin imao za domaći baš ovu temu pa se podsetih i majčine linije.

majka je iz Kadića,i imam podatke od čukunčukunde koji je rođen 1800.godine;inače su Kadići "zapalili" iz Crne Gore kada je jedan od njih,Todor Kadić roknuo kneza Danila Petrovića,zato što mu je silovao sestru.Ovde sve piše:
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BB%D0%BE_I_%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B_%D0%8A%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%88

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80_%D0%9A%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%9B

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/02/2022 22:40:56
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/02/2022 : 08:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Uradio sam i ja DNK test:
30% Krypton
70% Asgard
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12838 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 04/02/2022 : 09:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Uradio sam i ja DNK test:
30% Krypton
70% Asgard



I 100 % Zagor
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/02/2022 : 20:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Moji su se micali malo i nikako pa ih je poprilično lako upratit.
Dida i baba po materi su iz familija koje su u Split došle na prijelazu iz 17. u 18. stoljeće iz Poljičke republike. Babini su bili težaci, didini su bili obrtnici. Dida Ante građevinar, didina braća barba Jere postolar, i barba Ive mesar. Četvrti najmlađi brat Jozo je poginija u partizanima.
Baba po ocu je dubrovkinja, rođena u Janjini na Pelješcu jer je pradida tamo dobija posal učitelja. Tridesetih godina se pradida priselija u Split jer je dobija posal u Splitu.
Dida po ocu je Komižanin, a njegovu lozu je najlakše pratit jer postoji obiteljsko stablo za zadnjih 350 godina. Pradida se doselija u Split između dva rata i na rivi drža dućan ribarske opreme.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/02/2022 : 20:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ali niko jos nema neku metodologiju
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 04/02/2022 : 21:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Za mene nacionalnost nema nikakav znacaj, jer je to sve vestacka tvorevina



Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/02/2022 : 22:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Jel se mora krv vadit i kolko love?

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000