forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Riđobradi 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 05/04/2022 : 09:38:48
DEMON SA KARIBA JE STIGAO U ČAROBNU PORODICU! PREDSTAVLJAMO VAM NAJSLAVNIJI STRIP O AVANTURAMA PIRATA, KLASIČNO OSTVARENJE VELIKANA STRIPA ŽAN-MIŠELA ŠARLIJEA I VIKTORA IBINONA!

„RIĐOBRADI“ 1 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.540 dinara!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 152
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Ridjobradi%201_prelistavanje%20.pdf

Riđobradi je strah i trepet Karipskog mora, okrutni pirat koji hara pučinom. Protagonista je brojnih uzbudljivih avantura, u kojima njegova hrabrost i inteligencija, kao i sposobnost rukovođenja omogućavaju njemu i njegovoj posadi da se izvuku i iz najvećih teškoća. Erik je njegov usvojeni sin, koji želi da pođe drugim putem, da živi pošten, častan život. Međutim, svi njegovi pokušaji da se udalji od opasnosti i života na ivici vraćaju ga u okruženje u kojem je odrastao. Iako po karakteru nisu slični, i Riđobradi i Erik su izuzetni moreplovci, zadivljujućih strateških sposobnosti, i besprekorni su borci.

Smešten u 18. vek, ovaj strip često se poziva na istorijske događaje iz tog perioda, oživljavajući pred nama neobičan svet moreplovaca s obe strane zakona, kao i kompleksne odnose između velikih sila tog doba. Sam lik Riđobradog zasnovan je na različitim stvarnim ličnostima, piratima i pomorcima (Hajrudin Barbarosa, Crnobradi, Bartolomju Roberts...). Riđobradi je stekao veliku popularnost u zemljama u kojima je nastao, ali i na prostorima bivše Jugoslavije.

1. Demon s Kariba
2. Kralj sedam mora

„RIĐOBRADI“ 1 na Letećem je startu u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.540 dinara, od srede, 6. aprila, do nedelje, 10. aprila 2022. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.700 dinara, a u ostalim knjižarama 2.299 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 26/04/2022 : 00:12:37
prevodi Ilija Čanak uz konsultaciju sa Slobom DW;onaj Ilija koji je po-ki-dao na nekim prevodima,i onaj Sloba koji je doktor za Riđobradog.Ali pošto to sve ide pod etiketom Čarobne knjige,to je sasvim normalna stvar da se desi takav previd.
I sasvim je očekivano da će sad Jagoda i još par njih da napišu "čime se vi zamlaćujete,čitajte strip i uživajte".
Ali kad vidiš ovako nešto,što realno i jeste sitnica,ili pobrkane oblačiće kod PP,što takođe nije krupna greška,shvatite (barem ja jesam),da ni stotinu Nikoli Dragomirovića ne može pomoći čakejcima da budu izdavači na top nivou.
I hvala im što ne moram da razmišljam da se kurtališem LL izdanja i pređem na njihovo.Uprkos novom koloru i srpskom prevodu.
Peyo Posted - 25/04/2022 : 19:49:46
Oni gusari kod Asteriksa su karikatura Riđobradog i ekipe pa je valjda netko pomislio da onda taj izraz ima smisla i u prevođenju Riđobradog.
anto Posted - 25/04/2022 : 19:26:09
da,kod asteriksa
NESVRSTANI Posted - 25/04/2022 : 18:57:16
quote:
Originally posted by anto

kod Taličnog je to na mestu,kod Riđobradog nekako baš i nije.


Misliš kod Asteriksa?
Neznan jesan li sunce kalaisano viđa u TT.
anto Posted - 25/04/2022 : 18:55:46
kod Taličnog je to na mestu,kod Riđobradog nekako baš i nije.
panda Posted - 25/04/2022 : 18:21:34
Kako se niste kod Djordja Dimitrijevica navikli na "sunce ti kalajisano"? To je deo domace strip kulture :)
anto Posted - 25/04/2022 : 17:50:01
"sunce ti kalajisano"??
svašta
sawitch Posted - 25/04/2022 : 10:56:11
Procitao sam danas integral. Mogu reci da je naslovnica uzivo mnogo bolja nego na slici. Na kraju nisam nezadovoljan. Nova boja mi slabije pase od Libellusove stare, nekako sam nostalgicar oa mi je ono starije sa dusom. Prevod je onako. Psovke poput “sunce ti kalajisano” su uzasne. Zar nije moglo “prokletstvo” ili tako nesto. Kakvo kalajisanje… Ostalo je OK skroz. Nqstavicu rado.
ivanl Posted - 18/04/2022 : 16:36:15
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo

Nažalost nisu.



Koliko sam ih samo cekao u ovom obliku i izgledu, nakon onih iz revija tipa Zov, Gigant, Super... fenomenalni su mi od SA.



Tek zadnjih nekoliko godina su im albumi na potrebnoj razini. Ono prije nije bilo dobro.

Bilo je bolje nego u spomenutim revijama, ali to još uvijek nije bilo dovoljno dobro.


Moze se i tako kazati i gledati. Mi sto smo sve to popratili i vidjeli, kuzimo, pa cu tako i ja nadodati da im prvi integrali imaju porodajnih problema. Ali integrali su, cekao sam ih dugo, na hrvatskim su...
jaki Posted - 18/04/2022 : 13:54:29
Ne bih se baš složio da prije nije bilo dobrih.
Složio bih se da je prije bilo loših!
Peyo Posted - 18/04/2022 : 13:30:55
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo

Nažalost nisu.



Koliko sam ih samo cekao u ovom obliku i izgledu, nakon onih iz revija tipa Zov, Gigant, Super... fenomenalni su mi od SA.



Tek zadnjih nekoliko godina su im albumi na potrebnoj razini. Ono prije nije bilo dobro.

Bilo je bolje nego u spomenutim revijama, ali to još uvijek nije bilo dovoljno dobro.
axle munshine Posted - 18/04/2022 : 13:01:28
quote:
Originally posted by Peyo

OK, ali oba bez antovih kamenčića.


Ma ni zrnce peska, a kamoli kamenčić... greške više nisu dozvoljene... za grešku kod AM ide crveni karton i trajno izbacivanje iz igre...
anto Posted - 18/04/2022 : 12:58:40
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo

Valjda će nakon Bluba i Riđeg na red doći i Tanguy i Laverdure.


Strup Agentovi su sasvim u redu, ajd da ih eventualno Fibra objavi uzeo bi ponovo.


nije da im nešto fali,ali nisu baš ni sjajni.
Kod Bluba i Riđobradog se nisam odlučio na kupovinu ČK varijante,jer sam zadovoljan sa BG Blubišom i LL Riđišom (mada zbog novog kolora vrlo moguće da uzmem i ČK varijantu,a Libelusovu utopim).
Ali ako budu izdavali Tangija,verujem da ću zameniti SA izdanje.

Nego,sad tražim ove integrale po bedeteci,ali ne mogu da ih nađem;u čemu je štos??
https://www.bedetheque.com/serie-50824-BD-Tanguy-et-Laverdure-integrale-2015.html
ivanl Posted - 18/04/2022 : 12:56:19
quote:
Originally posted by Peyo

Nažalost nisu.



Koliko sam ih samo cekao u ovom obliku i izgledu, nakon onih iz revija tipa Zov, Gigant, Super... fenomenalni su mi od SA.
anto Posted - 18/04/2022 : 12:55:55
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by Peyo

Slažem se, zato sam to i napisao.

Također postoji novi kolor:

https://www.dargaud.com/bd/tanguy-et-laverdure/les-aventures-de-tanguy-et-laverdure-integrales/les-aventures-de-tanguy-et-2






Zanimljivije od kolora je objavljivanje albuma Survol Interdit. Coutelisova obitelj je napokon dala dozvolu?



izgleda da jeste
https://www.dargaud.com/bd/tanguy-et-laverdure/les-aventures-de-tanguy-et-laverdure-integrales/les-aventures-de-tanguy-12


opa,pa to je sjajna vest;zna li to Bernard? I ako zna,sprema li nam taj album što nam je ostao dužan?
Peyo Posted - 18/04/2022 : 12:10:52
Nažalost nisu.
ivanl Posted - 18/04/2022 : 11:28:16
quote:
Originally posted by Peyo

Valjda će nakon Bluba i Riđeg na red doći i Tanguy i Laverdure.


Strup Agentovi su sasvim u redu, ajd da ih eventualno Fibra objavi uzeo bi ponovo.
jaki Posted - 18/04/2022 : 11:14:36
Ovi novi integrali imaju odlične naslovnice.
alaniusfordius Posted - 18/04/2022 : 08:45:02
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by Peyo

Slažem se, zato sam to i napisao.

Također postoji novi kolor:

https://www.dargaud.com/bd/tanguy-et-laverdure/les-aventures-de-tanguy-et-laverdure-integrales/les-aventures-de-tanguy-et-2






Zanimljivije od kolora je objavljivanje albuma Survol Interdit. Coutelisova obitelj je napokon dala dozvolu?



izgleda da jeste
https://www.dargaud.com/bd/tanguy-et-laverdure/les-aventures-de-tanguy-et-laverdure-integrales/les-aventures-de-tanguy-12
Ernie Pike Posted - 18/04/2022 : 00:17:17
quote:
Originally posted by Peyo

Slažem se, zato sam to i napisao.

Također postoji novi kolor:

https://www.dargaud.com/bd/tanguy-et-laverdure/les-aventures-de-tanguy-et-laverdure-integrales/les-aventures-de-tanguy-et-2






Zanimljivije od kolora je objavljivanje albuma Survol Interdit. Coutelisova obitelj je napokon dala dozvolu?
Peyo Posted - 17/04/2022 : 23:17:45
Slažem se, zato sam to i napisao.

Također postoji novi kolor:

https://www.dargaud.com/bd/tanguy-et-laverdure/les-aventures-de-tanguy-et-laverdure-integrales/les-aventures-de-tanguy-et-2


alaniusfordius Posted - 17/04/2022 : 22:55:18
quote:
Originally posted by Peyo

Valjda će nakon Bluba i Riđeg na red doći i Tanguy i Laverdure.



+100

Tangi i Laverdir, barem one Uderzove epizode, zasluzuju daleko bolje izdanje od ovog koje trenutno imamo
Peyo Posted - 17/04/2022 : 10:12:09
OK, ali oba bez antovih kamenčića.
axle munshine Posted - 17/04/2022 : 09:05:06
quote:
Originally posted by Peyo

Valjda će nakon Bluba i Riđeg na red doći i Tanguy i Laverdure.


Može, al' prvo Axle Munshine...
Peyo Posted - 17/04/2022 : 00:15:39
Valjda će nakon Bluba i Riđeg na red doći i Tanguy i Laverdure.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000