forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Riđobradi 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 05/04/2022 : 09:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
DEMON SA KARIBA JE STIGAO U ČAROBNU PORODICU! PREDSTAVLJAMO VAM NAJSLAVNIJI STRIP O AVANTURAMA PIRATA, KLASIČNO OSTVARENJE VELIKANA STRIPA ŽAN-MIŠELA ŠARLIJEA I VIKTORA IBINONA!

„RIĐOBRADI“ 1 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.540 dinara!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 152
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Ridjobradi%201_prelistavanje%20.pdf

Riđobradi je strah i trepet Karipskog mora, okrutni pirat koji hara pučinom. Protagonista je brojnih uzbudljivih avantura, u kojima njegova hrabrost i inteligencija, kao i sposobnost rukovođenja omogućavaju njemu i njegovoj posadi da se izvuku i iz najvećih teškoća. Erik je njegov usvojeni sin, koji želi da pođe drugim putem, da živi pošten, častan život. Međutim, svi njegovi pokušaji da se udalji od opasnosti i života na ivici vraćaju ga u okruženje u kojem je odrastao. Iako po karakteru nisu slični, i Riđobradi i Erik su izuzetni moreplovci, zadivljujućih strateških sposobnosti, i besprekorni su borci.

Smešten u 18. vek, ovaj strip često se poziva na istorijske događaje iz tog perioda, oživljavajući pred nama neobičan svet moreplovaca s obe strane zakona, kao i kompleksne odnose između velikih sila tog doba. Sam lik Riđobradog zasnovan je na različitim stvarnim ličnostima, piratima i pomorcima (Hajrudin Barbarosa, Crnobradi, Bartolomju Roberts...). Riđobradi je stekao veliku popularnost u zemljama u kojima je nastao, ali i na prostorima bivše Jugoslavije.

1. Demon s Kariba
2. Kralj sedam mora

„RIĐOBRADI“ 1 na Letećem je startu u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.540 dinara, od srede, 6. aprila, do nedelje, 10. aprila 2022. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.700 dinara, a u ostalim knjižarama 2.299 dinara.

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/04/2022 : 10:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Kao što smo već spominjali - čestitke i slava grafičkom oblikovaču. Na neku foru je uspio dobiti naslovnicu koja izgleda kao piratsko izdanje (no pun intended).
Tridesetak stranica dodataka?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 05/04/2022 : 10:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
napokon, uvijek sam ga želio u ovom obliku
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/04/2022 : 10:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ti si mlad pa si dočekao.

Tko će čekati bolje izdanje možda ga i ne dočeka.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 05/04/2022 : 10:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno! Uzimam!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/04/2022 : 11:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ti si mlad pa si dočekao.

Tko će čekati bolje izdanje možda ga i ne dočeka.



Dovoljno ga je i dosad bilo. Ono zadnje pojedinacno po albumu/epizodi kao cjelini savrseno je i pun pogodak! A vec su im krenule i 'nove' epizode...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 05/04/2022 : 11:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Kao što smo već spominjali - čestitke i slava grafičkom oblikovaču. Na neku foru je uspio dobiti naslovnicu koja izgleda kao piratsko izdanje (no pun intended).
Tridesetak stranica dodataka?


grafički dizajner im se u slobodno vrijeme bavi i s uređenjem dječjih igrališta.


Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/04/2022 : 11:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo

Ti si mlad pa si dočekao.

Tko će čekati bolje izdanje možda ga i ne dočeka.



Dovoljno ga je i dosad bilo. Ono zadnje pojedinacno po albumu/epizodi kao cjelini savrseno je i pun pogodak! A vec su im krenule i 'nove' epizode...



Nisam mislio samo na godine , nego i koliko će nešto biti zanimljivo mlađim generacijama da bi se ponovo objavilo.

Meni se ovo ČK izdanje čini respektabilnim i poželjnim, previše ste se raspričali o naslovnici. Sadržaj je bitan.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/04/2022 : 11:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne znam samo koliko ce mladima biti zanimljivi ovi 'starinski' stripovi...
Mi smo ih ionako vec iscitali petnaestak puta svaku epizodu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 05/04/2022 : 11:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ti si mlad pa si dočekao.

Tko će čekati bolje izdanje možda ga i ne dočeka.


ah sad, ovo mi je pristupačno, ono drugo ne računam. da svaki put moram u knjižnici dizati nešto što mi se čita, no way
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 05/04/2022 : 11:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ti si mlad pa si dočekao.

Tko će čekati bolje izdanje možda ga i ne dočeka.



Upravo se u tvojim recima i krije tragedija - ovo su izdanja jednom u 100g i onda budu ovako isfuserisana
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18407 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/04/2022 : 12:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ionako mi Ridobradi nije nesto... ali ne razumem sta fali naslovnici tog integrala?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/04/2022 : 12:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by Peyo

Ti si mlad pa si dočekao.

Tko će čekati bolje izdanje možda ga i ne dočeka.



Upravo se u tvojim recima i krije tragedija - ovo su izdanja jednom u 100g i onda budu ovako isfuserisana



Pored Fibre, samo par izdavača ne fušari, tako da s tom tragedijom živim desetljećima.

Nije da mi je svejedno, zato sam se i okrenuo stranim izdanjima gdje sam to mogao, iako i oni znaju zabrljati.

Ovo s naslovnicom je manje bitno od kvalitete tiska i prijevoda. Ako je to OK, naslovnica je u ovom slučaju nebitna.

Edited by - Peyo on 05/04/2022 14:46:34
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 05/04/2022 : 14:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller
ali ne razumem sta fali naslovnici tog integrala?


Apsolutno ništa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/04/2022 : 14:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by teller
ali ne razumem sta fali naslovnici tog integrala?


Apsolutno ništa


bolje da si kvotovao prvi deo telerove rečenice gde on kaže da mu strip i nije nešto;zato ga i zabole što je naslovnica urađena preko kurca.
u tome je štos.

i mene zabole što rade amere u smanjenom formatu,jer mi to nisu toliko bitni stripovi,i sasvim mi je dovoljan format koji jeste.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 05/04/2022 : 14:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Uzima se. I zabole me za sva dalja prdenja oko dizajna.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 05/04/2022 : 15:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Uzima se. I zabole me za sva dalja prdenja oko dizajna.


zna izdavač svoju publiku pa kroji po njihovoj mjeri.
uostalom, kad mu kupce boli kurac za kvalitetu zašto bi se izdavač trudio i gubio vrijeme na "tehnikalije", šibaj jeftino i ko po traci i svi sretni.
oni koji nisu ko ih jebe, nek' ne kupuju.
balkanska klasika.

Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 05/04/2022 : 16:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by teller
ali ne razumem sta fali naslovnici tog integrala?


Apsolutno ništa


bolje da si kvotovao prvi deo telerove rečenice gde on kaže da mu strip i nije nešto;zato ga i zabole što je naslovnica urađena preko kurca.
u tome je štos.

i mene zabole što rade amere u smanjenom formatu,jer mi to nisu toliko bitni stripovi,i sasvim mi je dovoljan format koji jeste.



+1000
npr mene boli uvo za amere, niti kupujem niti citam
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/04/2022 : 16:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Samo konkurencija podiže kvalitetu.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 05/04/2022 : 16:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by Red Marquis

Uzima se. I zabole me za sva dalja prdenja oko dizajna.


zna izdavač svoju publiku pa kroji po njihovoj mjeri.
uostalom, kad mu kupce boli kurac za kvalitetu zašto bi se izdavač trudio i gubio vrijeme na "tehnikalije", šibaj jeftino i ko po traci i svi sretni.
oni koji nisu ko ih jebe, nek' ne kupuju.
balkanska klasika.





+zilion

Lepo kaze Lazar Dzamic u "Cvjecarnici u kuci cveca" kad objasnjava sto se Alan Ford tako primio u Srbiji - objasnjava kako je u Grupi TNT sve diletant do diletanta i zato su diletanti zemlje Srbije to prepoznali i podrzali
isto vazi i za Cakejce
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 05/04/2022 : 17:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Ja se radujem integralima Riđobradog. Jeste da sam 15 puta pročitao neke epizode, ali nemam izdanje Libelusa (bili su mi preskupi pojedinačni albumi), a ovo mi je lep kompromis za nostalgiju u boji.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 05/04/2022 : 17:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by Red Marquis

Uzima se. I zabole me za sva dalja prdenja oko dizajna.


zna izdavač svoju publiku pa kroji po njihovoj mjeri.
uostalom, kad mu kupce boli kurac za kvalitetu zašto bi se izdavač trudio i gubio vrijeme na "tehnikalije", šibaj jeftino i ko po traci i svi sretni.
oni koji nisu ko ih jebe, nek' ne kupuju.
balkanska klasika.



Za mene su važni ovim redom:
1.Sam strip
2.Unutrašnja štampa - da se sve vidi, da se ne preklapaju slova, boja - ovo manje više niko ne zasere
3.Cena
4.Kvalitetan prevod
5.Da je povez takav da ni nakon petog čitanja neće se razleteti listovi
6.Zadovoljavajući format (Većinom kupujem BD, pa me superherojskia smanjenja ne dodiruju)
Bez ovih uslova nisam zainteresovan.

S druge strane
Dodaci (njihv manjak u odnosu na neko svetsko izdanje)
Hrbat, korice
Sam dizajn

Poželjno da sve bude kako treba ali nisu mi dealbreakeri. Eto, izvinjavam se što sam samo ubogi balkanac (iako Vojvodina ne pripada Balkanu geografski) koji nema nobles zahteve u svim aspektima.


Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 05/04/2022 : 18:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by Red Marquis

Uzima se. I zabole me za sva dalja prdenja oko dizajna.


zna izdavač svoju publiku pa kroji po njihovoj mjeri.
uostalom, kad mu kupce boli kurac za kvalitetu zašto bi se izdavač trudio i gubio vrijeme na "tehnikalije", šibaj jeftino i ko po traci i svi sretni.
oni koji nisu ko ih jebe, nek' ne kupuju.
balkanska klasika.



Za mene su važni ovim redom:
1.Sam strip
2.Unutrašnja štampa - da se sve vidi, da se ne preklapaju slova, boja - ovo manje više niko ne zasere
3.Cena
4.Kvalitetan prevod
5.Da je povez takav da ni nakon petog čitanja neće se razleteti listovi
6.Zadovoljavajući format (Većinom kupujem BD, pa me superherojskia smanjenja ne dodiruju)
Bez ovih uslova nisam zainteresovan.

S druge strane
Dodaci (njihv manjak u odnosu na neko svetsko izdanje)
Hrbat, korice
Sam dizajn

Poželjno da sve bude kako treba ali nisu mi dealbreakeri. Eto, izvinjavam se što sam samo ubogi balkanac (iako Vojvodina ne pripada Balkanu geografski) koji nema nobles zahteve u svim aspektima.





Ma gle, sve to stoji, ali kad si već kupio prava za odličan strip i odlučio ga objaviti, pa brate mili, valjda se podrazumijeva da ćeš ga dobro prevesti, da ćeš odabrati optimalan format, kvalitetan papir, uvez, otisak...
da ćeš tražiti tiskaru koja će ti sve to profesionalno finalizirati da dobiješ proizvod na kojeg ćeš biti ponosan.

Pa kad već sve to kao izdavač želiš i možeš odraditi u čemu je problem i sa naizgled perifernim stvarima tipa dizajna?
Zašto se i taj završni korak nije u stanju napraviti na nivou? To je bar najlakši dio posla. Čemu onda samominiranje? Zašto pisati zlatom a pečatiti govnom? Nema smisla.

A ako ti je svejedno kako će ti izgledati izdanje, od prijevoda i otiska do papira i dizajna, ako ti je lajtmotiv sklepati izdanje što brže i što jeftinije jer si procijenio da imaš publiku kojoj je svejedno onda ok.
Imaš pravo na tu odluku. Kao što mi imamo pravo žaliti za propuštenim prilikama.

Samo konkurencija podiže kvalitetu, kaže Peyo i u pravu je.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 05/04/2022 : 19:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Verab, slažem se da je tvoje rešenje kad je spomenut ovaj strip bolje no ovo koje će izaći.

Ne smeta da se te stvari kažu. Smeta mi što se nastavljaju u nedogled. Okej, rečeno je, saslušaće ili neće. Nema potrebe kao john connor koji svaki put napiše kritiku smanjenog formata amera, okej, čuli smo to i prvih petsto puta. Zato sam ono napisao. Jer se onda ponovo nakače drugi, i javljaju situacije da se nešto kritikuje bez da ima ikakvog pokrića, kao ona priča sa poskupljenjem Y the Last men i broja stranica. Jer su ljudi na forumu navikli da se po defaultu nešto ČK zapljune.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 05/04/2022 : 19:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
nije po fabrickim podesavanjima ali Cakejci to zasluzuju vise nego neki drugi

da se razumemo, da me je neko pitao da biram i ja bih izabrao Talicnog, Komancu, Bluberija, Spirua i Ridjobradog (moze i Tangi i Laverdir i Zil Zurdan, za Iznoguda i Marsupilamija bi se debelo razmislio) za svoj izdavacki program, zato sto su ovo veoma vazni serijali.

bas zbog te vaznosti je trebalo uloziti dodatni trud kako ce sve na krauju izgledati. i ne, ukusi se razlikuju ovde nije validan argument (vidi dizajn Tornjeva Boa Morija, Marsupilamija i Ridjobradog)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/04/2022 : 20:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ja ću kad ga kupim iskidat korice i napravit svoje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000