forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 08/11/2012 : 17:11:57
SERGIO BONELLI EDITORE
- Recenzije & rezervacije -

Topic za praćenje i rezerviranje nerecenziranih Bonelli stripova na stripovi.com.

POPISI:

PRAVILA REZERVIRANJA

• 10 rezervacija po recenzentu (više dozvoljeno jedino u slučaju ako je dio recenzija napisan i/ili čeka na objavljivanje).

• rezervacija vrijedi godinu dana nakon čega postaje slobodna za preuzimanje ukoliko postoji interes za nju.

• datumi rezervacija mogu se vidjeti u popisu rezervacijama po recenzentima (rezervacije prije 1.9.2017) te ovdje (rezervacije nakon 1.9.2017).

• Ako ste izgubili volju za pisanjem rezervirane recenzije, otkažite rezervaciju kako bi ju netko drugi mogao preuzeti.

SMJERNICE ZA PISANJE RECENZIJA

• upute i šablonu za pisanje recenzija možete pronaći ovdje.

• Sve gotove recenzije i tekstove šaljete DeeCayu na mail: recke.stripovicom@gmail.com

• Imajte na umu da od trenutka slanja do objave recenzije na sajtu može proći od mjesec dana pa sve do 2 i pol mjeseca.

• U slučaju da vam recenzija/tekst nisu objavljeni nakon spomenutog perioda, ponovno ih pošaljite jer postoji šansa da su se zagubili u DeeCayevom spam folderu.

• Recenzije pišite bez ikakvog pritiska i uzmite koliko god vremena vam treba (jedino poštujte rok od godinu dana, no zato je i stavljen tako dugi rok).

NAGRADE:

• Svaki mjesec članovi foruma biraju najbolju recenziju, autor pobjedničke recenzije kao nagradu dobiva jedan strip (u vrijednosti do 150 kn) po svom izboru iz kataloga izdavačke kuće "Fibra", topic za glasanje nalazi se ovdje.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tex2 Posted - 03/10/2022 : 08:42:42
Bilo je još takvih slučajeva kad je Dnevnik u pitanju, ali još uvijek je veliki broj Dnevnikovih Texova i jedino izdanje ikada izašlo na ovim prostorima. 3 priče su skratili za više od 100 stranica, a opet meni je prijevod super iako fali i ohoho teksta.
Ivan Liverpool Posted - 02/10/2022 : 22:26:43
Poslao:
- Blek Lud Sp 3a: Zakon sjevera
- Blek Lud Sp 3b: Mosta na rijeci Green
- Blek Lud Sp 3c: Pećina smrti
- Tex SAGK 43b / ZS 386: Dama pik

Ovog Texa sam spontano poceo prekjucer pisati i veoma brzo napisao recenziju, jos sam i puno zanimljivosti uspio naci. Bio mi je bas uzitak pisati ovu recenziju, puno veci negoli citati epizodu buduci da je rijec o meni osobno losoj Texovoj prici. Cim ja dam 2 u scenarij znaci da mi nikako nije sjela, iako je prica imala potencijala po meni.
Kako sam vec 3 lose Texove poslao (uz jednu odlicnu i jednu prosjecnu), red je da uzmem i jednu koja mi se bas svidjela i ima par simpaticnih i upecatljivih scena, pa bi rezervirao:

- Tex SAGK 42b/43a / ZS 385/386 - Incident u Fullertownu

Zanimljivo kako je Dnevnik spojio ove dvije price pa se u ZS 386 Dama pik samo nastavlja dalje, a ne samo da prica nema veze s ovom prethodnom, vec je i drugi crtac u igri. Ali mislim da oni u njihovoj redakciji to nisu ni skuzili.
tex2 Posted - 02/10/2022 : 21:55:21
Rezervirao bih:

TX TA 07 / VTBX3b Pravda u Corpus Christiju
Spock Posted - 02/10/2022 : 14:10:16
quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Jedino da kupiš vremenski stroj. Ali može Spock urediti svoja dva posta i bit će to u redu

Najbolje da ih zamijeni.
Izvinjavam se na uzrokovanim poteškoćama.

Riješeno!
Qwertz Posted - 02/10/2022 : 09:15:32
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Jedino da kupiš vremenski stroj. Ali može Spock urediti svoja dva posta i bit će to u redu

Najbolje da ih zamijeni.
Izvinjavam se na uzrokovanim poteškoćama.
Dwayne_Looney Posted - 02/10/2022 : 09:10:57
Qwertz Posted - 02/10/2022 : 09:03:23
Jaooo. Obrisao sam jedan previše
Kako da to sad popravim?
Spock Posted - 01/10/2022 : 22:35:34

mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com
Spock Posted - 01/10/2022 : 22:33:37
.
Qwertz Posted - 01/10/2022 : 21:08:10
Možda i ima smisla. Nekako sam imao u glavi da se ovdje radi o nekim međusobno povezanim epizodama kao u Zagorovim maksijima, a zapravo su potpuno samostalne. Malo sam pobrkao stvari :).
Dakle, zabilježite mi 4 rezervacije, osim ako netko nema veliku želju da recenzira neku od epizoda (tada bih ju prepustio)
Epizode su:
Pogrešni čovjek
Zvjerinji brlog
Posljednji na popisu
Sveta dolina
Ivan Liverpool Posted - 01/10/2022 : 20:50:03
quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by mpavin

Bilo bi bolje da svaka priča dobije svoju recenziju, a ne sve strpati u jednu...

A dosta su kratke pričice, (40 str) pa ne znam na što bi ličile pojedinačne recenzije.

Pa Nathan i Dylan znaju imati recenzije i za epizode od 15-ak stranica. Ja bi isto vise volio da svaka prica ima posebnu recenziju, jedino bi malih problema imao s naslovnicom buduci da jedna te ista ih sve pokriva, ali napravi (bar sto se mene tice) kako god zelis. Super da si uzeo i Texa, ni ja isto ne mogu vjerovati kako je slabo recenziran. Jedini period koji je u potpunosti pokriven je SD period.
Qwertz Posted - 01/10/2022 : 20:32:29
quote:
Originally posted by tex2

Odlično Qwertz! Texa ima za recenzirati gomila, jako je slabo recenziran.

To sam baš prije skužio. Iako više volim Zagora, on je skoro sav izrecenziran
Qwertz Posted - 01/10/2022 : 20:31:45
quote:
Originally posted by mpavin

Bilo bi bolje da svaka priča dobije svoju recenziju, a ne sve strpati u jednu...

A dosta su kratke pričice, (40 str) pa ne znam na što bi ličile pojedinačne recenzije.
mpavin Posted - 01/10/2022 : 20:14:41
tex2 Posted - 01/10/2022 : 19:11:37
Odlično Qwertz! Texa ima za recenzirati gomila, jako je slabo recenziran.
Qwertz Posted - 01/10/2022 : 16:31:54
Nisam bio nešto aktivan zadnje vrijeme iz raznih razloga (posao, treninzi, ozljede itd.) i zato nisam ni rezervirao ništa novo. No, kako od ponedjeljka krećem na faks, vjerojatno ću imati više školskih obveza. (Ali više neće biti onih poslovnih :)).
Zato bih se probao okušati u nečem novom. Potaknut neumornim radom našeg texa2, ali i ostalih forumaša, rezervirao bih jednog Texa, čisto da vidim kako je to pisati recenzije za najprodavaniji serijal u Italiji:
TX KLSP 04 / SAK 4 ............ Pogrešni čovjek i druge priče
Neće biti napisana tako brzo, ali bit će napisana. Bar se nadam :)
Spock Posted - 01/10/2022 : 09:25:45

Rezervacije i recenzije - mjesečni izvještaj za rujan (septembar) 2022.

Broj novih rezervacija: 6
Broj službeno prijavljenih rezervacija je na najnižoj razini u ovoj godini, a prilično čudan i netipičan deveti mjesec je možda obilježio prestanak epidemije recenzija, ili je to tek privremeni zastoj? Vrijeme će pokazati, ali za sada još nema razloga za zabrinutost, budući da na lageru još ima ogroman broj neobjavljenih recenzija.Ivan Liverpool je još uvijek u ljetnoj hiperaktivnoj fazi, pa tako imamo njegove četiri rezervacije, a odlučio je proširiti svoj opus i na Dampyra.
U ovoj rubrici mogu još spomenuti samo texa2 s dvije nove rezervacije u "sudačkoj nadoknadi", a u pitanju je Tex, nećete vjerovati.
I to je to!

Broj novih recenzija: 15  
U čudnom i ne baš najprijaznijem ritmu ipak smo u finišu dostigli brojku od 15 objavljenih recenzija, a ponovno je zablistao Lord Vader sa svojim upečatljivim tekstom, nažalost i Gil-galad s oproštajem od prerano preminuloga velikog stripofila, nama najviše poznatog pod "nickom" Luca_Torelli.

Po serijalima rezultat bi bio:
Nick Raider - 2
Jedno doba jedna PRIČA - 2
Dylan Dog - 2
PSDZ - 1
Strip album (Dok svira fado) - 1
Strip album (Berlin) - 1
Veliki Blek - 1
Kapetan Miki - 1
Tex - 1
Zagor - 1
Lucky Luke - 1
Komandant Mark - 1

Nick Raider i serijal Jedno doba jedna PRIČA dijele prvo mjesto, a tu je i Dylan na Sarghanov pogon. Od ponovno šarolike ponude, moram istaknuti recenziju Lucky Lukea, odnosno četvrtu recenziju ovog serijala na sajtu. 

Po recenzentima situacija je:  
Ivan Liverpool - 3 (Lucky Luke, Veliki Blek, Kapetan Miki)
tex2 - 2 (Tex, Berlin)
igor 12 - 2 (Zagor, JDJP)
Hercule Poirot - 2 (Komandant Mark, Nick Raider)
Sarghan - 2 (Dylan Dog^2)
prozirna senka - 1 (JDJP)
ReemCP - 1 (Nick Raider)
Markos - 1 (Dok svira fado)
Qwertz - 1 (PSDZ)
+
Lord Vader89 - tekst u rubrici Kolumne.

Ivan Liverpool je drugi mjesec za redom na vrhu ovog mjesečnog izvještaja, posve zasluženo. Od ostalih tu je standardna recenzentska ekipa. 
Ukupno smo imali devet recenzenata + već spomenuti Vaderov tekst.

Broj komentara na recenzije: 439
Broj komentara na recenzije je ponovno na solidnoj razini, a nakon dužeg vremena moram istaknuti nekog novog člana pod imenom Macbeth, koji je u prošlom mjesecu ostavio čak 86 suvislih komentara na recenzije.
Možda od njega bude jednom i recenzent.
tex2 Posted - 30/09/2022 : 21:46:16
Poslano TX SAGK 014/LIBKB 06b/VCBT 03/LMS 062: Banda medvjeda (Krila smrti)

Rezervirao bih:

TX VC 61-62................ Prljavi novac - Pešćani zdenac
tex2 Posted - 29/09/2022 : 19:16:32
Moje 3:

Božićni duhovi
Izazov u Montani
Banda medvjeda (Krila smrti)

Maradona uoči SP

I redovni Tex javim kad izađe
Ivan Liverpool Posted - 29/09/2022 : 17:04:14
Moja je samo jedna snjezna, i to Blek - Zakon sjevera. Kroz koji dan cu je poslati, a budem i u mailu naznacio kako je rijec o snjeznoj.
ReemCP Posted - 29/09/2022 : 14:45:06
Nisam jos o tome razmisljao, ali ja cu napravit kako god vi mislite da je dobro :) Onaj mladi Tex ce nam za Bozic, mozda ove ostale kroz sijecanj (nadajmo se da ce tad sve zabijeliti).

Tex, mogao si ti pa i Ivan L. popisati sve snjezne ep koje ste poslali recenzije pa da ih ja odvojim kod sebe, da se ne desi da neku prije objavim. Jos sam malo "pogubljen" pa mi je koncentracija slaba, ovako cete mi pomoci s tim popisom :)
tex2 Posted - 28/09/2022 : 11:19:28
Recenzija TX SAGK 014/LIBKB 06b/ VCBT 03/ LMS 062: Banda medvjeda (Krila smrti) 99 % gotova, danas bi trebala biti poslana ili najkasnije početkom idućeg tjedna. To je prva snježna Texova priča, Reem ne znam kako si planirao sa snježnim pričama, sad su 3 Texove na lageru, nije problem da neku objaviš i za iduću zimu.

Rezervirao bih: TX TA 08 Cinnamon Wells, napisao sam već ajmo reći 65 %.
Ivan Liverpool Posted - 25/09/2022 : 22:35:30
Upravo poslano:
TX SAGK 27c/ LIBKB 11d/ VCBT 05/ ZS 321: Yampa Flat
Dampyr VEC 19: Crna svetlost

Spock Posted - 25/09/2022 : 11:46:07
Popisi ažurirani!
Ivan Liverpool Posted - 19/09/2022 : 17:10:14
Hvala tex2!
Bez brige, obavezno se gleda, pogotovo prvenstvene utakmice. Nije ovo bas neka sezona, ali nadajmo se da ce se igra ubrzo popraviti.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000