forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / NIK RAJDER SPECIJAL #6 (epizode 11-12)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 05/07/2022 : 10:13:46
GOLCONDA / NIK RAJDER SPECIJAL #6 (epizode 11-12)




🎩 Zdravo svima!

Idemo dalje sa objavama... 🙂

Na sledeće izdanje smo vrlo ponosni, jer su u pitanju poprilično retke epizode našeg omiljenog inspektora Rajdera, epizode nastale posle završetka redovnog serijala kod Bonelija, originalno objavljene od strane izdavačke kuće IF edicioni, naravno, pod Bonelijevom licencom. Originalno su numerisane kao specijali pa su zato mesto našle i u našoj ediciji istog imena. Crtač obe epizode je sjajni Marko Fodera, a naš urednik je uspeo da sa njim napravi ekskluzivni intervju specijalno za ovo izdanje!

Epizode koje ćete čitati u ovoj knjizi:

🗯 KIKLOP

Dok se Nik priprema da pođe na odmor sa Vajolet, u stanicu stiže vest da je leš uglednog naučnika pronađen u sumnjivom delu grada. Niz ubistava i intriga se nastavlja, dok Nik u San Dijegu pokušava da uđe u trag tajanstvenom vojnom veteranu poznatom po nadimku KIKLOP.

🗯 SLUČAJ TROPSKIH RIBICA

Stara gospođa Klejton je surovo ubijena u svojoj kući u mirnom predgrađu. Njen nećak Robi, mladi trgovac antikvitetima i narkoman, prvi je osumnjičeni jer dugove koje mora da plati dilerima... Nik shvata da ključ rešavanja ovog slučaja leži u akvarijumima po kojima plivaju TROPSKE RIBICE.

💵 Promotivna cena u prvih mesec dana kod nas na sajtu i po striparnicama: 950 dinara
💶 Trajna cena, nakon isteka promo perioda: 1080 dinara
💴 Puna cena za knjižare: 1200 dinara

Uživajte u čitanju i spremite se za još Nika do kraja ovog vrelog leta!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
dzoni Posted - 22/09/2022 : 11:43:35
i u italiji je izasla samo jedna naslovnica jer je bio dvobroj i kod njih sa samo jednom naslovnicom
Dwayne_Looney Posted - 21/09/2022 : 20:53:36
quote:
Originally posted by dzoni

https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-if-1-kiklop-tropske-ribe/401/

ovo nije izaslo u sbe...izaslo je ko dvobroj sa jednom naslovnicom kako u italiji tako i sada kod nas



Znam da je izdavač IF Edizioni, ali opet malo čudno. No, dobro, njihova volja.
Što se tiče izdanja, drago mi je da su se odlučili za intervju, valjalo bi tako nešto i u ostalim serijalima ako su autori ljubazni.

dzoni Posted - 21/09/2022 : 20:41:17
https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-if-1-kiklop-tropske-ribe/401/

ovo nije izaslo u sbe...izaslo je ko dvobroj sa jednom naslovnicom kako u italiji tako i sada kod nas
Dwayne_Looney Posted - 21/09/2022 : 18:02:17
Čudno da unutar stripa uopće nema naslovnica, a koliko vidim na brzinu naslovnica izdanja je naslovnica druge priče.
Golconda, sve kao kod talijanskog izdanja? Ako nisam upratio priču o tome izvan ove teme, moj grijeh.
Edi B Posted - 11/07/2022 : 20:12:40
quote:
Originally posted by ReemCP

Edi, evo Wess odgovorio, dok ja dođem ovdje, prošo voz

Jedna dobra duša mi je ovo proljeće poslala link (hvala mu još jednom od srca), pa sam se nakon pročitanog odlučio recenzirati, ponajviše iz razloga da možda na taj način "isprovociram" domaće izdavače da krenu s tim "Novim istragama" :) A i da naši čitatelji dobiju neki uvid u te priče (a sad je pitanje koliko sam uspio u toj namjeri). Naravno, nisam niti ja za to čitanje preko laptopa (a ovo me jako zanimalo da vidim o čemu se radi), jedva čekam i ja da kupim papirnato izdanje pa da čitam kako bog zapovijeda.


Ma objavit ce netko uskoro, osjeca se u zraku.
Meni je Nick zakon, bez obzira šta ljudi govore. Ostaje jedino nada da ce se ubrzat malo izdavanje ovih neobjavljenih epizoda, pa za koju godinu da kolekcija bude potpuna.
ReemCP Posted - 11/07/2022 : 15:29:20
Edi, evo Wess odgovorio, dok ja dođem ovdje, prošo voz

Jedna dobra duša mi je ovo proljeće poslala link (hvala mu još jednom od srca), pa sam se nakon pročitanog odlučio recenzirati, ponajviše iz razloga da možda na taj način "isprovociram" domaće izdavače da krenu s tim "Novim istragama" :) A i da naši čitatelji dobiju neki uvid u te priče (a sad je pitanje koliko sam uspio u toj namjeri). Naravno, nisam niti ja za to čitanje preko laptopa (a ovo me jako zanimalo da vidim o čemu se radi), jedva čekam i ja da kupim papirnato izdanje pa da čitam kako bog zapovijeda.
Hercule Poirot Posted - 10/07/2022 : 11:56:39
Da, mislim da si u pravu. U relativno kratkom vremenskom intervalu, Golconda je izbacila dosta Raidera, ne ni me začudilo da krenu i s ovom edicijom.
Edi B Posted - 10/07/2022 : 11:13:09
Zahvaljujem.
Ipak, sacekat cu jos, imam neki osjecaj da ce Golconda objavit i nove istrage.
wesskowaz Posted - 10/07/2022 : 08:41:35
Strip zona.
Edi B Posted - 09/07/2022 : 23:59:09
quote:
Originally posted by wesskowaz

Na SZ imaš prva dva broja, prevedena.


SZ?
wesskowaz Posted - 09/07/2022 : 22:21:33
Na SZ imaš prva dva broja, prevedena.
Edi B Posted - 09/07/2022 : 21:10:50
@ReemCP gdje si ti čitao prvu epizodu novih istraga, ovu za koju si napisao recku?
ReemCP Posted - 09/07/2022 : 13:36:48
Još jedan aplauz i od mene za ovo izdanje, zaista svaka čast!
Uvijek je lijepo dobiti nešto što na našim prostorima još nije izdano.

Ako ne bude nekih problema s pravima i dogovorima, kad bi (osim originalnih specijala koje ćemo svojedobno dobiti) mogli jednog dana ugledati i ovo:

= onu mini seriju od If-a što smo spominjali
= one Nickove kratke priče, možda napraviti jedan specijal pa sve šibnuti u istu knjigu
= i možda "Nove istrage" od Nicka

Ako je ikako moguće to sve objaviti pa da mogu onda umrijeti sa smiješkom ;)
Hercule Poirot Posted - 07/07/2022 : 16:42:32
Tako je. Nick je dobra razbibriga, baš lagana.
sawitch Posted - 07/07/2022 : 16:25:39
Sinoc procitao ovo. Lepo mi leglo. Fin je Nik. Bas dobra razbibriga...
Hercule Poirot Posted - 07/07/2022 : 15:14:21
Oho, izvrsno!
Golconda Posted - 07/07/2022 : 09:23:34
quote:
Originally posted by Edi B

Jel ima kakav info za knjigu 3?
Stvarno se nadam i virujem da ce Golconda izgurat do kraja.


I mi se nadamo.
Edi B Posted - 06/07/2022 : 13:01:37
Jel ima kakav info za knjigu 3?
Stvarno se nadam i virujem da ce Golconda izgurat do kraja.
SPQRoma Posted - 05/07/2022 : 22:43:11
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by Edi B

Mislia sam na epizode 1 i 2 "specijalne" serije, ne redovne, a vidim da je Golconda numerirala sa 11 i 12, pa me zbunjuje kako su došli do tog broja.
Najlogicnije mi je bilo da su nastavili na Bonelli numeraciju, odnosno na svoju s ovim brojem 6, jer ce u 5 svojih knjiga pokrit 10 Sbe specijala



Upravo. Nema potrebe da se zbog jednog specijalca od IF-a pokreće nova edicija, ovako je najlakše jer su svakako sve to specijalci.


Meni to odgovara, svi specijali u jednoj ediciji. Jedini je zajeb ako Bonelli nakon svih ovih godina izbaci 11. specijal



Pa ako izbaci 11. sumnjam da će na tome stati. Tako da je knjiga 7 na vidiku. :)
risbozg Posted - 05/07/2022 : 21:48:24
baš super...
Edi B Posted - 05/07/2022 : 17:37:02
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by Edi B

Mislia sam na epizode 1 i 2 "specijalne" serije, ne redovne, a vidim da je Golconda numerirala sa 11 i 12, pa me zbunjuje kako su došli do tog broja.
Najlogicnije mi je bilo da su nastavili na Bonelli numeraciju, odnosno na svoju s ovim brojem 6, jer ce u 5 svojih knjiga pokrit 10 Sbe specijala



Upravo. Nema potrebe da se zbog jednog specijalca od IF-a pokreće nova edicija, ovako je najlakše jer su svakako sve to specijalci.


Meni to odgovara, svi specijali u jednoj ediciji. Jedini je zajeb ako Bonelli nakon svih ovih godina izbaci 11. specijal
Dwayne_Looney Posted - 05/07/2022 : 15:22:49
Na sajtu postoji "2 u 1" recenzija, tako da...
wesskowaz Posted - 05/07/2022 : 15:16:50
Kupljeno juče.
Jedva ukopčah da je ovo iz IF-a. Listao spisak koji ažurira Morski i nikako da nađem o kojim specijalima je reč. :)
teller Posted - 05/07/2022 : 14:02:11
Super.
SPQRoma Posted - 05/07/2022 : 13:29:10
quote:
Originally posted by Edi B

Mislia sam na epizode 1 i 2 "specijalne" serije, ne redovne, a vidim da je Golconda numerirala sa 11 i 12, pa me zbunjuje kako su došli do tog broja.
Najlogicnije mi je bilo da su nastavili na Bonelli numeraciju, odnosno na svoju s ovim brojem 6, jer ce u 5 svojih knjiga pokrit 10 Sbe specijala



Upravo. Nema potrebe da se zbog jednog specijalca od IF-a pokreće nova edicija, ovako je najlakše jer su svakako sve to specijalci.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000