forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / NIK RAJDER SPECIJAL #6 (epizode 11-12)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 05/07/2022 : 10:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
GOLCONDA / NIK RAJDER SPECIJAL #6 (epizode 11-12)




🎩 Zdravo svima!

Idemo dalje sa objavama... 🙂

Na sledeće izdanje smo vrlo ponosni, jer su u pitanju poprilično retke epizode našeg omiljenog inspektora Rajdera, epizode nastale posle završetka redovnog serijala kod Bonelija, originalno objavljene od strane izdavačke kuće IF edicioni, naravno, pod Bonelijevom licencom. Originalno su numerisane kao specijali pa su zato mesto našle i u našoj ediciji istog imena. Crtač obe epizode je sjajni Marko Fodera, a naš urednik je uspeo da sa njim napravi ekskluzivni intervju specijalno za ovo izdanje!

Epizode koje ćete čitati u ovoj knjizi:

🗯 KIKLOP

Dok se Nik priprema da pođe na odmor sa Vajolet, u stanicu stiže vest da je leš uglednog naučnika pronađen u sumnjivom delu grada. Niz ubistava i intriga se nastavlja, dok Nik u San Dijegu pokušava da uđe u trag tajanstvenom vojnom veteranu poznatom po nadimku KIKLOP.

🗯 SLUČAJ TROPSKIH RIBICA

Stara gospođa Klejton je surovo ubijena u svojoj kući u mirnom predgrađu. Njen nećak Robi, mladi trgovac antikvitetima i narkoman, prvi je osumnjičeni jer dugove koje mora da plati dilerima... Nik shvata da ključ rešavanja ovog slučaja leži u akvarijumima po kojima plivaju TROPSKE RIBICE.

💵 Promotivna cena u prvih mesec dana kod nas na sajtu i po striparnicama: 950 dinara
💶 Trajna cena, nakon isteka promo perioda: 1080 dinara
💴 Puna cena za knjižare: 1200 dinara

Uživajte u čitanju i spremite se za još Nika do kraja ovog vrelog leta!

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 05/07/2022 : 12:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Jesu li ovo kod IF edicioni epizode 1 i 2?
Pa kad se dodaju na 10 specijala koje je objavio Bonelli dođu kao epizode 11 i 12?
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 05/07/2022 : 12:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

Jesu li ovo kod IF edicioni epizode 1 i 2?
Pa kad se dodaju na 10 specijala koje je objavio Bonelli dođu kao epizode 11 i 12?


Nisu. To je specijalni broj 1. Jedan jedini. Postoji redovna serija od 4 broja, tamo bi se moglo reći da su epizode 1 i 2.

https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-golcs-6-kiklop-tropske-ribe/401/

Edited by - delboj on 05/07/2022 12:38:08
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 05/07/2022 : 13:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Mislia sam na epizode 1 i 2 "specijalne" serije, ne redovne, a vidim da je Golconda numerirala sa 11 i 12, pa me zbunjuje kako su došli do tog broja.
Najlogicnije mi je bilo da su nastavili na Bonelli numeraciju, odnosno na svoju s ovim brojem 6, jer ce u 5 svojih knjiga pokrit 10 Sbe specijala
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/07/2022 : 13:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Lepo, lepo... raduje se radni narod. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
813 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 05/07/2022 : 13:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

Mislia sam na epizode 1 i 2 "specijalne" serije, ne redovne, a vidim da je Golconda numerirala sa 11 i 12, pa me zbunjuje kako su došli do tog broja.
Najlogicnije mi je bilo da su nastavili na Bonelli numeraciju, odnosno na svoju s ovim brojem 6, jer ce u 5 svojih knjiga pokrit 10 Sbe specijala



Upravo. Nema potrebe da se zbog jednog specijalca od IF-a pokreće nova edicija, ovako je najlakše jer su svakako sve to specijalci.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18407 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/07/2022 : 14:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Super.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11208 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 05/07/2022 : 15:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Kupljeno juče.
Jedva ukopčah da je ovo iz IF-a. Listao spisak koji ažurira Morski i nikako da nađem o kojim specijalima je reč. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6605 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/07/2022 : 15:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Na sajtu postoji "2 u 1" recenzija, tako da...

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 05/07/2022 15:23:05
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 05/07/2022 : 17:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by Edi B

Mislia sam na epizode 1 i 2 "specijalne" serije, ne redovne, a vidim da je Golconda numerirala sa 11 i 12, pa me zbunjuje kako su došli do tog broja.
Najlogicnije mi je bilo da su nastavili na Bonelli numeraciju, odnosno na svoju s ovim brojem 6, jer ce u 5 svojih knjiga pokrit 10 Sbe specijala



Upravo. Nema potrebe da se zbog jednog specijalca od IF-a pokreće nova edicija, ovako je najlakše jer su svakako sve to specijalci.


Meni to odgovara, svi specijali u jednoj ediciji. Jedini je zajeb ako Bonelli nakon svih ovih godina izbaci 11. specijal
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15040 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/07/2022 : 21:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
baš super...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
813 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 05/07/2022 : 22:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by Edi B

Mislia sam na epizode 1 i 2 "specijalne" serije, ne redovne, a vidim da je Golconda numerirala sa 11 i 12, pa me zbunjuje kako su došli do tog broja.
Najlogicnije mi je bilo da su nastavili na Bonelli numeraciju, odnosno na svoju s ovim brojem 6, jer ce u 5 svojih knjiga pokrit 10 Sbe specijala



Upravo. Nema potrebe da se zbog jednog specijalca od IF-a pokreće nova edicija, ovako je najlakše jer su svakako sve to specijalci.


Meni to odgovara, svi specijali u jednoj ediciji. Jedini je zajeb ako Bonelli nakon svih ovih godina izbaci 11. specijal



Pa ako izbaci 11. sumnjam da će na tome stati. Tako da je knjiga 7 na vidiku. :)

HOKA-HEY
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 06/07/2022 : 13:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Jel ima kakav info za knjigu 3?
Stvarno se nadam i virujem da ce Golconda izgurat do kraja.
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 07/07/2022 : 09:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

Jel ima kakav info za knjigu 3?
Stvarno se nadam i virujem da ce Golconda izgurat do kraja.


I mi se nadamo.

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 07/07/2022 : 15:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Oho, izvrsno!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/07/2022 : 16:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sinoc procitao ovo. Lepo mi leglo. Fin je Nik. Bas dobra razbibriga...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 07/07/2022 : 16:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Tako je. Nick je dobra razbibriga, baš lagana.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/07/2022 : 13:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Još jedan aplauz i od mene za ovo izdanje, zaista svaka čast!
Uvijek je lijepo dobiti nešto što na našim prostorima još nije izdano.

Ako ne bude nekih problema s pravima i dogovorima, kad bi (osim originalnih specijala koje ćemo svojedobno dobiti) mogli jednog dana ugledati i ovo:

= onu mini seriju od If-a što smo spominjali
= one Nickove kratke priče, možda napraviti jedan specijal pa sve šibnuti u istu knjigu
= i možda "Nove istrage" od Nicka

Ako je ikako moguće to sve objaviti pa da mogu onda umrijeti sa smiješkom ;)

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 09/07/2022 13:37:58
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 09/07/2022 : 21:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
@ReemCP gdje si ti čitao prvu epizodu novih istraga, ovu za koju si napisao recku?
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11208 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/07/2022 : 22:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Na SZ imaš prva dva broja, prevedena.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 09/07/2022 : 23:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Na SZ imaš prva dva broja, prevedena.


SZ?
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11208 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 10/07/2022 : 08:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Strip zona.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 10/07/2022 : 11:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujem.
Ipak, sacekat cu jos, imam neki osjecaj da ce Golconda objavit i nove istrage.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12931 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 10/07/2022 : 11:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Da, mislim da si u pravu. U relativno kratkom vremenskom intervalu, Golconda je izbacila dosta Raidera, ne ni me začudilo da krenu i s ovom edicijom.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/07/2022 : 15:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Edi, evo Wess odgovorio, dok ja dođem ovdje, prošo voz

Jedna dobra duša mi je ovo proljeće poslala link (hvala mu još jednom od srca), pa sam se nakon pročitanog odlučio recenzirati, ponajviše iz razloga da možda na taj način "isprovociram" domaće izdavače da krenu s tim "Novim istragama" :) A i da naši čitatelji dobiju neki uvid u te priče (a sad je pitanje koliko sam uspio u toj namjeri). Naravno, nisam niti ja za to čitanje preko laptopa (a ovo me jako zanimalo da vidim o čemu se radi), jedva čekam i ja da kupim papirnato izdanje pa da čitam kako bog zapovijeda.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 11/07/2022 : 20:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Edi, evo Wess odgovorio, dok ja dođem ovdje, prošo voz

Jedna dobra duša mi je ovo proljeće poslala link (hvala mu još jednom od srca), pa sam se nakon pročitanog odlučio recenzirati, ponajviše iz razloga da možda na taj način "isprovociram" domaće izdavače da krenu s tim "Novim istragama" :) A i da naši čitatelji dobiju neki uvid u te priče (a sad je pitanje koliko sam uspio u toj namjeri). Naravno, nisam niti ja za to čitanje preko laptopa (a ovo me jako zanimalo da vidim o čemu se radi), jedva čekam i ja da kupim papirnato izdanje pa da čitam kako bog zapovijeda.


Ma objavit ce netko uskoro, osjeca se u zraku.
Meni je Nick zakon, bez obzira šta ljudi govore. Ostaje jedino nada da ce se ubrzat malo izdavanje ovih neobjavljenih epizoda, pa za koju godinu da kolekcija bude potpuna.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000