forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex kolor 18 - Kratke priče

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 27/07/2022 : 17:44:08
Ako nikada niste kupili strip radi naslovnice, sada je vrijeme!



Scenarij: Tri poznata i jedan novi
Crtež: Meni svi nepoznati

Broj originala 18.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shaner Posted - 03/08/2022 : 11:55:32
quote:
Originally posted by pcoro

Vidio sam ga danas uživo. Naslovnica izgleda kao nešto najbolje što se ikad pojavilo na kioscima, od '68. do danas Bas je spektakularna.

I u stripu ima jedno 30 stranica Carnevalea ali ipak nisam pljunuo 39 kuna. Ne mogu valjat te kratke priče na tekstu, pa da i Dostojevski i Picasso ustanu iz groba radit priču i crtež.


Nisi pogriješio. Ta prva priča koju je crtao Carnevale je dobra, ali ostalo je promašaj.

pcoro Posted - 30/07/2022 : 17:03:36
Vidio sam ga danas uživo. Naslovnica izgleda kao nešto najbolje što se ikad pojavilo na kioscima, od '68. do danas Bas je spektakularna.

I u stripu ima jedno 30 stranica Carnevalea ali ipak nisam pljunuo 39 kuna. Ne mogu valjat te kratke priče na tekstu, pa da i Dostojevski i Picasso ustanu iz groba radit priču i crtež.
tkosta74 Posted - 30/07/2022 : 12:59:38
quote:
Originally posted by emirem

Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.



Ako želiš raditi u akrilu postoje akrilne boje, platno i kistovi. To ti je jedini realan feeling da ositiš što je akril i kako s njime.
Simulacija na tabletu je nešto skroz drugo. I to je u redu. I sam prakticiram u zadnje vrime. Ali veze nema s akrilom na platnu.
Shaner Posted - 30/07/2022 : 10:40:23
quote:
Originally posted by goghy

U Osijeku, ovog još nema,...po prvi puta da nije stiglo na vrijeme,..


Ja sam ga danas u Rijeci našao tek na petom kiosku. Neki su mi čak rekli da preko ljeta neće dobivati stripove jer imaju pojačanu ponudu knjiga. Svakako probaj pitati na više mjesta ako već nisi.

goghy Posted - 30/07/2022 : 09:10:09
U Osijeku, ovog još nema,...po prvi puta da nije stiglo na vrijeme,..
shizma Posted - 30/07/2022 : 01:40:33
Nije sve tako strašno kad vidim onog zagora po osamstoti put...pucajte ovakve nove stvari valjale nevaljale...
emirem Posted - 29/07/2022 : 23:00:40
@Milazzo
@Ted Miller

Hvala na informaciji, tehnika me zanima u digitalnom obliku koju cu nadam se primjeniti u novom, doduse starom mom hobiju, crtanju, vec dugo zapostavljenom.

Vjerojatno i autor koji koristi obje metode radi prvo glavnog lika u klasicnoj metodi, zatim skenira i preko samo okolinu obradi zracnim kistovima, posprica okolo, malo doradi i kupi si vremena prije deadline da mora predati rad. Vrijeme je novac.
teller Posted - 29/07/2022 : 21:20:47
Sve priče ok, zadnje dvije odlične..
Dobar kolorac, taman za plažu..
brni Posted - 29/07/2022 : 19:56:46
Odlicno, jos malo i u egalu smo sa Talijanima..
Ivan Liverpool Posted - 29/07/2022 : 17:52:36
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

quote:
Originally posted by teller

Poravnati sa Libellusom, čini mi se..
U cijeni vodi Libellus sa 156:39




Sto se tice zarade konkretno na meni, tu Strip agent uvjerljivo vodi. Sad ce po 18. put dobit od mene 39.90 kn samo za ovu ediciju, dok Libellus nikad nista nije dobio od mene



Evo danas su dobili i po 18. put novce od mene na ovoj ediciji! Jedva cekam citanje
Milazzo Posted - 29/07/2022 : 17:41:05
quote:
Originally posted by Ted Miller

quote:
Originally posted by Milazzo

quote:
Originally posted by emirem

Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.



Meni se čini da je "baza" ove naslovnice definitivno napravljena tradicionalno, vjerojatno akrilom. Prema mojem iskustvu, neki od poteza na ilustraciji (najviše vidljivo na nebu) izvedivi su iksljučivo tradicionalno - kistom. Digitalni alati mogu prilično dobro imitirati tradicionalne tehnike, ali meni svejedno djeluju sterilnije kada imitiraju ulje ili akril. Nedostaje onih slučajnosti i prirodnih poteza/mrlja kakve produciraju tradicionalne tehnike.

Također mislim da je ova ilustracija nakon tradicionalnih tehnika prošla dodatnu digitalnu obradu, moguće i digitalno docrtavanje pojedinih detalja... Čini mi se da se pojedini oblici pahulja ponavljaju (?) U svakom slučaju, moja presuda bi bila tradicionalna ilustracija + digitalna dorada.



upoznat sam sa oba medija jer radim i sam akrilom i digitalno, i dobro si rekao.
Sto se tice digitalnog, sve je izvedivo, SVE ZIVO, jedino je mašta granica i dali baš želiš da to točno izgleda kao u nekom tradicionalno m mediju (u ovom slučaju akril) ili bi radije možda pobošljao i promjenio neke stvari na drugačiji način :)



Skroz shvaćam što želiš reći, ali moram priznati da sam u praksi jako rijetko (ako ikada) nabasao na ilustraciju/crtež/sliku koja savršeno imitira tradicionalne tehnike.
Uglavnom nedostaje "ono nešto"... taktilnost boje, tekstura, prirodnost. Teško mi je definirati.

Kada se pogleda Instagram profil Massima Carnevalea nekako mi se jasno uočava koji radovi su isključivo nastali digitalnim putem.
https://www.instagram.com/sketchesnatched/?hl=hr

p.s. na temu - Kupio danas ovog Texa. Na otisnutoj naslovnici mi je dosta izraženiji dojam digitalije nego što mi je bio kada sam gledao naslovnicu na ekranu... sklizak, ali zabavan teren za analizirati

Ted Miller Posted - 29/07/2022 : 16:45:10
quote:
Originally posted by Milazzo

quote:
Originally posted by emirem

Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.



Meni se čini da je "baza" ove naslovnice definitivno napravljena tradicionalno, vjerojatno akrilom. Prema mojem iskustvu, neki od poteza na ilustraciji (najviše vidljivo na nebu) izvedivi su iksljučivo tradicionalno - kistom. Digitalni alati mogu prilično dobro imitirati tradicionalne tehnike, ali meni svejedno djeluju sterilnije kada imitiraju ulje ili akril. Nedostaje onih slučajnosti i prirodnih poteza/mrlja kakve produciraju tradicionalne tehnike.

Također mislim da je ova ilustracija nakon tradicionalnih tehnika prošla dodatnu digitalnu obradu, moguće i digitalno docrtavanje pojedinih detalja... Čini mi se da se pojedini oblici pahulja ponavljaju (?) U svakom slučaju, moja presuda bi bila tradicionalna ilustracija + digitalna dorada.



upoznat sam sa oba medija jer radim i sam akrilom i digitalno, i dobro si rekao.
Sto se tice digitalnog, sve je izvedivo, SVE ZIVO, jedino je mašta granica i dali baš želiš da to točno izgleda kao u nekom tradicionalno m mediju (u ovom slučaju akril) ili bi radije možda pobošljao i promjenio neke stvari na drugačiji način :)
Milazzo Posted - 29/07/2022 : 11:29:38
quote:
Originally posted by emirem

Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.



Meni se čini da je "baza" ove naslovnice definitivno napravljena tradicionalno, vjerojatno akrilom. Prema mojem iskustvu, neki od poteza na ilustraciji (najviše vidljivo na nebu) izvedivi su iksljučivo tradicionalno - kistom. Digitalni alati mogu prilično dobro imitirati tradicionalne tehnike, ali meni svejedno djeluju sterilnije kada imitiraju ulje ili akril. Nedostaje onih slučajnosti i prirodnih poteza/mrlja kakve produciraju tradicionalne tehnike.

Također mislim da je ova ilustracija nakon tradicionalnih tehnika prošla dodatnu digitalnu obradu, moguće i digitalno docrtavanje pojedinih detalja... Čini mi se da se pojedini oblici pahulja ponavljaju (?) U svakom slučaju, moja presuda bi bila tradicionalna ilustracija + digitalna dorada.
teller Posted - 29/07/2022 : 09:32:24
Kupljen,... malo prelistano, odličan crtez i kolor na svim pricama..
Hercule Poirot Posted - 28/07/2022 : 15:49:00
Kupljeno.
Altairfan Posted - 28/07/2022 : 12:08:02
Stiglo je na kioske.
emirem Posted - 28/07/2022 : 10:47:03
quote:
Originally posted by Ted Miller

ovo mi izgleda moguće da je akril, sumnjam da je digitalno išao imitirati akrilne boje


Ima opcija u programu kakvis hoces, stani-pani. Kao laik sad ne vidim razliku da li je akril ili ulje, ali ih klasicari preporucuju radi brzog susenja.
Vidio sam original Tex kolor naslovnice od Laure Zuccheri i vuklo je na temperu, naravno rucni rad, klasicna metoda. Ima tu negdje slika…

Evo…






1000 eura…
Ted Miller Posted - 28/07/2022 : 10:20:46
ovo mi izgleda moguće da je akril, sumnjam da je digitalno išao imitirati akrilne boje
emirem Posted - 28/07/2022 : 09:54:23
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by emirem

Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.



Ja mislim da je ovu radio digitalno ali nisam sto posto siguran.



Heh, ma sigurno, ne vjerujem da oni danas crtaju kistom kao nekad. Gledao sam kako crtaju u SBE, dobar dio njih imaju digitalne ploce. Bar mogu korigirati pogreske. Mislim da i Alex Ross isto radi akril.
Deers Posted - 28/07/2022 : 06:48:49
quote:
Originally posted by emirem

Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.



Ja mislim da je ovu radio digitalno ali nisam sto posto siguran.
Ted Miller Posted - 28/07/2022 : 00:31:35
meni je super mjenjanje iz cjelovite jedan broj u kratke price drugi, ovdje se ispucaju neke zanimljive i drugacije ideje i crtezi, svatko dobije priliku, pa ispadnu neke zanimljive stvari van uobičajene šablone.
emirem Posted - 28/07/2022 : 00:16:31
Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.
1Euro Posted - 28/07/2022 : 00:07:20
šteta što idu kratke priče....baš bi legla neka cjelovita zimska priča od Texa. Nisam fan kratkih priča. Isto kod Zagora, kratke priče mi se ne sviđaju, tu i tamo možda neka dobra a vječina prosjek ili čak loše.
Kakav je slučaj ovjde kod Texa?
RAKOSI4 Posted - 27/07/2022 : 21:37:48
Da naslovnica je odlična.
Ted Miller Posted - 27/07/2022 : 20:54:45
predobra naslovnica, svaka čast !

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000