forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex kolor 18 - Kratke priče
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Strip-Agent
New Member

265 Posts

Member since 27/10/2016

Posted - 27/07/2022 : 17:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Strip-Agent a Private Message  Reply with Quote
Ako nikada niste kupili strip radi naslovnice, sada je vrijeme!



Scenarij: Tri poznata i jedan novi
Crtež: Meni svi nepoznati

Broj originala 18.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima!

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/07/2022 : 18:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Carnevale!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/07/2022 : 18:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Poravnati sa Libellusom, čini mi se..
U cijeni vodi Libellus sa 156:39

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 27/07/2022 18:19:02
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25865 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/07/2022 : 18:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 27/07/2022 : 19:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Poravnati sa Libellusom, čini mi se..
U cijeni vodi Libellus sa 156:39



Za jedan Libellusov treba izdvojiti kao za 4 Strip-Agentova. Zanimljivo
Također, CARNEVALE!!!!!

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 27/07/2022 : 19:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Eh! još da nastave jednog lijepog dana one gigante po 240 str. Libellus gotovo stao a i Strip-agenta nema dugo u tim vodama. U Talijani nam bježe neki 5-6 brojeva. Nadam se da će netko izdati i onaj od C. Ville koji je radio desetak godina.Ovo su baš brzo sprašili do 18.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2034 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 27/07/2022 : 20:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Poravnati sa Libellusom, čini mi se..
U cijeni vodi Libellus sa 156:39




Sto se tice zarade konkretno na meni, tu Strip agent uvjerljivo vodi. Sad ce po 18. put dobit od mene 39.90 kn samo za ovu ediciju, dok Libellus nikad nista nije dobio od mene

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 27/07/2022 : 20:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by teller

Poravnati sa Libellusom, čini mi se..
U cijeni vodi Libellus sa 156:39



Za jedan Libellusov treba izdvojiti kao za 4 Strip-Agentova. Zanimljivo
Također, CARNEVALE!!!!!


A na interliberu skoro cijelu ediciju uzmes za 156 kn
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



628 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 27/07/2022 : 20:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
predobra naslovnica, svaka čast !
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4809 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 27/07/2022 : 21:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Da naslovnica je odlična.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/07/2022 : 00:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
šteta što idu kratke priče....baš bi legla neka cjelovita zimska priča od Texa. Nisam fan kratkih priča. Isto kod Zagora, kratke priče mi se ne sviđaju, tu i tamo možda neka dobra a vječina prosjek ili čak loše.
Kakav je slučaj ovjde kod Texa?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/07/2022 : 00:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



628 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 28/07/2022 : 00:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
meni je super mjenjanje iz cjelovite jedan broj u kratke price drugi, ovdje se ispucaju neke zanimljive i drugacije ideje i crtezi, svatko dobije priliku, pa ispadnu neke zanimljive stvari van uobičajene šablone.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/07/2022 : 06:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.



Ja mislim da je ovu radio digitalno ali nisam sto posto siguran.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/07/2022 : 09:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by emirem

Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.



Ja mislim da je ovu radio digitalno ali nisam sto posto siguran.



Heh, ma sigurno, ne vjerujem da oni danas crtaju kistom kao nekad. Gledao sam kako crtaju u SBE, dobar dio njih imaju digitalne ploce. Bar mogu korigirati pogreske. Mislim da i Alex Ross isto radi akril.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



628 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 28/07/2022 : 10:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
ovo mi izgleda moguće da je akril, sumnjam da je digitalno išao imitirati akrilne boje
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/07/2022 : 10:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ted Miller

ovo mi izgleda moguće da je akril, sumnjam da je digitalno išao imitirati akrilne boje


Ima opcija u programu kakvis hoces, stani-pani. Kao laik sad ne vidim razliku da li je akril ili ulje, ali ih klasicari preporucuju radi brzog susenja.
Vidio sam original Tex kolor naslovnice od Laure Zuccheri i vuklo je na temperu, naravno rucni rad, klasicna metoda. Ima tu negdje slika…

Evo…






1000 eura…

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 28/07/2022 10:50:43
Go to Top of Page

Altairfan
Junior Member



448 Posts

Member since 12/12/2019

Posted - 28/07/2022 : 12:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Altairfan a Private Message  Reply with Quote
Stiglo je na kioske.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12840 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 28/07/2022 : 15:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Kupljeno.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/07/2022 : 09:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Kupljen,... malo prelistano, odličan crtez i kolor na svim pricama..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2109 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 29/07/2022 : 11:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.



Meni se čini da je "baza" ove naslovnice definitivno napravljena tradicionalno, vjerojatno akrilom. Prema mojem iskustvu, neki od poteza na ilustraciji (najviše vidljivo na nebu) izvedivi su iksljučivo tradicionalno - kistom. Digitalni alati mogu prilično dobro imitirati tradicionalne tehnike, ali meni svejedno djeluju sterilnije kada imitiraju ulje ili akril. Nedostaje onih slučajnosti i prirodnih poteza/mrlja kakve produciraju tradicionalne tehnike.

Također mislim da je ova ilustracija nakon tradicionalnih tehnika prošla dodatnu digitalnu obradu, moguće i digitalno docrtavanje pojedinih detalja... Čini mi se da se pojedini oblici pahulja ponavljaju (?) U svakom slučaju, moja presuda bi bila tradicionalna ilustracija + digitalna dorada.

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/

Edited by - Milazzo on 29/07/2022 11:29:56
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



628 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 29/07/2022 : 16:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milazzo

quote:
Originally posted by emirem

Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.



Meni se čini da je "baza" ove naslovnice definitivno napravljena tradicionalno, vjerojatno akrilom. Prema mojem iskustvu, neki od poteza na ilustraciji (najviše vidljivo na nebu) izvedivi su iksljučivo tradicionalno - kistom. Digitalni alati mogu prilično dobro imitirati tradicionalne tehnike, ali meni svejedno djeluju sterilnije kada imitiraju ulje ili akril. Nedostaje onih slučajnosti i prirodnih poteza/mrlja kakve produciraju tradicionalne tehnike.

Također mislim da je ova ilustracija nakon tradicionalnih tehnika prošla dodatnu digitalnu obradu, moguće i digitalno docrtavanje pojedinih detalja... Čini mi se da se pojedini oblici pahulja ponavljaju (?) U svakom slučaju, moja presuda bi bila tradicionalna ilustracija + digitalna dorada.



upoznat sam sa oba medija jer radim i sam akrilom i digitalno, i dobro si rekao.
Sto se tice digitalnog, sve je izvedivo, SVE ZIVO, jedino je mašta granica i dali baš želiš da to točno izgleda kao u nekom tradicionalno m mediju (u ovom slučaju akril) ili bi radije možda pobošljao i promjenio neke stvari na drugačiji način :)
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2109 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 29/07/2022 : 17:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ted Miller

quote:
Originally posted by Milazzo

quote:
Originally posted by emirem

Carnevale je ovu naslovnicu radio u akrilu?

Pitam jer citam o ovoj tehnici koju bih htio raditi na tabletu skoro, za koji mjesec.



Meni se čini da je "baza" ove naslovnice definitivno napravljena tradicionalno, vjerojatno akrilom. Prema mojem iskustvu, neki od poteza na ilustraciji (najviše vidljivo na nebu) izvedivi su iksljučivo tradicionalno - kistom. Digitalni alati mogu prilično dobro imitirati tradicionalne tehnike, ali meni svejedno djeluju sterilnije kada imitiraju ulje ili akril. Nedostaje onih slučajnosti i prirodnih poteza/mrlja kakve produciraju tradicionalne tehnike.

Također mislim da je ova ilustracija nakon tradicionalnih tehnika prošla dodatnu digitalnu obradu, moguće i digitalno docrtavanje pojedinih detalja... Čini mi se da se pojedini oblici pahulja ponavljaju (?) U svakom slučaju, moja presuda bi bila tradicionalna ilustracija + digitalna dorada.



upoznat sam sa oba medija jer radim i sam akrilom i digitalno, i dobro si rekao.
Sto se tice digitalnog, sve je izvedivo, SVE ZIVO, jedino je mašta granica i dali baš želiš da to točno izgleda kao u nekom tradicionalno m mediju (u ovom slučaju akril) ili bi radije možda pobošljao i promjenio neke stvari na drugačiji način :)



Skroz shvaćam što želiš reći, ali moram priznati da sam u praksi jako rijetko (ako ikada) nabasao na ilustraciju/crtež/sliku koja savršeno imitira tradicionalne tehnike.
Uglavnom nedostaje "ono nešto"... taktilnost boje, tekstura, prirodnost. Teško mi je definirati.

Kada se pogleda Instagram profil Massima Carnevalea nekako mi se jasno uočava koji radovi su isključivo nastali digitalnim putem.
https://www.instagram.com/sketchesnatched/?hl=hr

p.s. na temu - Kupio danas ovog Texa. Na otisnutoj naslovnici mi je dosta izraženiji dojam digitalije nego što mi je bio kada sam gledao naslovnicu na ekranu... sklizak, ali zabavan teren za analizirati


https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2034 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 29/07/2022 : 17:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

quote:
Originally posted by teller

Poravnati sa Libellusom, čini mi se..
U cijeni vodi Libellus sa 156:39




Sto se tice zarade konkretno na meni, tu Strip agent uvjerljivo vodi. Sad ce po 18. put dobit od mene 39.90 kn samo za ovu ediciju, dok Libellus nikad nista nije dobio od mene



Evo danas su dobili i po 18. put novce od mene na ovoj ediciji! Jedva cekam citanje

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/07/2022 : 19:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Odlicno, jos malo i u egalu smo sa Talijanima..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/07/2022 : 21:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Sve priče ok, zadnje dvije odlične..
Dobar kolorac, taman za plažu..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000