forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Moja prva Manga

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Ferri Posted - 07/10/2022 : 00:17:40
Na posjeti jednoj knjižari naidjem na hrpu mangi od DW, kako nije bilo drugih stripova počeo sam malo da razgledam i prelistam mange.

Da prije toga kazem kako sam okoreli stari Bonelijevac i da su mi mange bile najodvratnije od svih stripova. Totalno neprivlačne, djelovale mi sve iste sa tamo nekim istim likovima sa velikim očima, kao crtani za djecu, a nisam ni znao sta je to Anime a sta Manga..meni sve isto. A u ovaj podforum sam samo jednom usao i to tipkajući pogresno

I ajde odlučim iz radoznalosti da kupim jednu mangu. Pošto su mi ostale djelovale onako za djecu odlučio sam uzeti GJO br 2 Naslednici.

Dodjem kući i počinjem čitati, i na startu totalno razočaranje i potvrda moje ranije misli. Crtez onako, bolji nisam očekivao. Priča totalno sranje morbidno nelogično,pitam se "na sta se ovde djeca pale?", ne bi mi se svidjelo i kad sam imao 13 god. No nastavljam čitati pošto se brzo čita jer nema puno teksta i priča totalno bolesna, ni H od horora.

A onda dodatna priča sasvim prijatno iznenadjenje. Puno mi se svidjela. Nekako drugačiji duboki horor...stvarno dobra.


I šta sad na kraju reći kakvu ocijenu dati. Sa jednim stripom ne smijem donositi sud o mangama. Pogotovo sto eto u jednoj mangi imam 2 razlicita iskustva.

Ali definitivno me potaklo da probam jos neku.

Sta mi vi preporučujete?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 12/01/2023 : 13:22:10
Ko se upušta u Berserk obavezno čitati zaključno sa Zlatnim dobom, pa nek onda proceni jel taj strip za njega ili ne
Chui Posted - 12/01/2023 : 13:06:12
quote:
Originally posted by Heisenberg

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Heisenberg

ja ti preporučujem Berserk od Darkvuda ako ga nemaš


Baš sam uzeo prve tri knjižice prije mjesec dana, dobar mi je al mi nije baš toliko napet. Sljedeći na redu za čitanje mi je Ghost in the shell.

Ovaj prvi ark je samo uvod, pri kraju trećeg tankobona počinje zlatno doba iliti Golden Age Arc koji je prebrutalno odrađen u animeu iz 1997 al nmp kakav je u mangi

frend mi je baš isto preporučio
Chui Posted - 12/01/2023 : 10:32:17
quote:
Originally posted by naker

quote:
Originally posted by Chui
Sljedeći na redu za čitanje mi je Ghost in the shell.



Bolje da gledaš anime film, ili Stand Alone Complex anime seriju, ma i ona nesrećna Holivudska adaptacija OK, samo ne taj strip


Gledao sam anime film i holivudsku adaptaciju koja mi je bila čak ok jer nisam prije nje gledao anime
naker Posted - 12/01/2023 : 01:29:39
quote:
Originally posted by Chui
Sljedeći na redu za čitanje mi je Ghost in the shell.



Bolje da gledaš anime film, ili Stand Alone Complex anime seriju, ma i ona nesrećna Holivudska adaptacija OK, samo ne taj strip
Heisenberg Posted - 12/01/2023 : 01:13:49
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Heisenberg

ja ti preporučujem Berserk od Darkvuda ako ga nemaš


Baš sam uzeo prve tri knjižice prije mjesec dana, dobar mi je al mi nije baš toliko napet. Sljedeći na redu za čitanje mi je Ghost in the shell.

Ovaj prvi ark je samo uvod, pri kraju trećeg tankobona počinje zlatno doba iliti Golden Age Arc koji je prebrutalno odrađen u animeu iz 1997 al nmp kakav je u mangi
Chui Posted - 11/01/2023 : 22:11:47
quote:
Originally posted by Heisenberg

ja ti preporučujem Berserk od Darkvuda ako ga nemaš


Baš sam uzeo prve tri knjižice prije mjesec dana, dobar mi je al mi nije baš toliko napet. Sljedeći na redu za čitanje mi je Ghost in the shell.
Heisenberg Posted - 11/01/2023 : 21:35:36
ja ti preporučujem Berserk od Darkvuda ako ga nemaš
Chui Posted - 11/01/2023 : 18:38:32
quote:
Originally posted by naker

Vrh je story arc sa androidima & Cellom, nakon nedodirljivog Nameka & Freeze najbolje od DBZ.

Buu saga je već znala da zamori jer je bila predugačka i prepuna nelogičnostima.


Ta mi je vrlo dobra, al već se tu počelo razvlačiti, a na Buu sagi se to još više rasteglo ali i Buu saga ima dobrih momenata.
naker Posted - 11/01/2023 : 18:27:41
Vrh je story arc sa androidima & Cellom, nakon nedodirljivog Nameka & Freeze najbolje od DBZ.

Buu saga je već znala da zamori jer je bila predugačka i prepuna nelogičnostima.
Chui Posted - 11/01/2023 : 18:19:25
Ko klinjo sam odrastao na Dragon ballu (pogotovo Z, ovo sve poslije je bezveze, a s krajem Freeza Arc završava najbolji dio Dragon balla), Saint seiya, Hokuto no ken i Samurai warriors. Baj d vej ova full color serija Dragon ball Z što je nađoh u menart megastoru je jebena.
anto Posted - 09/10/2022 : 13:34:47
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by anto

ma znam šta pričam;kakav crni Gyo ili Uzumaki,Beležnica će mu sigurno leći.
A ako će da odvoji veću kintu,onda neki Fibrin Taniguči.



Evo poslušao sam te i rezervisao prva 2 broja od dw.

Nego malo mi čudno kako imaju prva dva broja a ostale početne brojeve nemaše ih. Je li DW to reprintao?


drago mi je da jesi,jer znam šta ti može leći od ovoga što je DW objavio - Itovi horori su previše opskurni,naruto previše dečiji,pa i uan pis,napad titana mi se nije svideo.

Beležnica se kao i druge DW mange,konstanto reprintuju,tako da uz malo strpljenja,sve se mogu naći.



Hvala.
Pa posto nisu skupi i lako su mi dostupni (mislim na DW) onda probacu sa nekoliko mangi pa da vidim.

Da, Naruto i OnePice mi tako izgledaju.

Jel imaju označeno unutra da su reprint izdanja?


ne znam,nemam ni jedan reprint
wesskowaz Posted - 09/10/2022 : 10:52:41
Nabavi Nikad čovek (izdavač Stalker), tri dela.
Sneaksie Thiefsie Posted - 09/10/2022 : 09:42:24
Bonelijevcima bih kao prvu preporucio Kozure Ōkami
u Ferrijevom slucaju kao drugu
Ferri Posted - 09/10/2022 : 04:45:46
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by anto

ma znam šta pričam;kakav crni Gyo ili Uzumaki,Beležnica će mu sigurno leći.
A ako će da odvoji veću kintu,onda neki Fibrin Taniguči.



Evo poslušao sam te i rezervisao prva 2 broja od dw.

Nego malo mi čudno kako imaju prva dva broja a ostale početne brojeve nemaše ih. Je li DW to reprintao?


drago mi je da jesi,jer znam šta ti može leći od ovoga što je DW objavio - Itovi horori su previše opskurni,naruto previše dečiji,pa i uan pis,napad titana mi se nije svideo.

Beležnica se kao i druge DW mange,konstanto reprintuju,tako da uz malo strpljenja,sve se mogu naći.



Hvala.
Pa posto nisu skupi i lako su mi dostupni (mislim na DW) onda probacu sa nekoliko mangi pa da vidim.

Da, Naruto i OnePice mi tako izgledaju.

Jel imaju označeno unutra da su reprint izdanja?
Ferri Posted - 09/10/2022 : 04:40:38
quote:
Originally posted by jagodanbg

Skroviste OBAVEZNO. Jedan broj/tankobon samo ima. Crtez KIDA, prica odlicna.



Eto i njega na spisku
jagodanbg Posted - 08/10/2022 : 01:50:04
Skroviste OBAVEZNO. Jedan broj/tankobon samo ima. Crtez KIDA, prica odlicna.
anto Posted - 07/10/2022 : 23:27:26
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by anto

ma znam šta pričam;kakav crni Gyo ili Uzumaki,Beležnica će mu sigurno leći.
A ako će da odvoji veću kintu,onda neki Fibrin Taniguči.



Evo poslušao sam te i rezervisao prva 2 broja od dw.

Nego malo mi čudno kako imaju prva dva broja a ostale početne brojeve nemaše ih. Je li DW to reprintao?


drago mi je da jesi,jer znam šta ti može leći od ovoga što je DW objavio - Itovi horori su previše opskurni,naruto previše dečiji,pa i uan pis,napad titana mi se nije svideo.

Beležnica se kao i druge DW mange,konstanto reprintuju,tako da uz malo strpljenja,sve se mogu naći.
Ferri Posted - 07/10/2022 : 18:38:59
quote:
Originally posted by naker

Po mom skromnom mišljenju Tezuka je idealan autor za upoznavanje sa japanskim stripom jer on je temelj, sve ostalo je nadogradnja i specijalizacija u zavisnosti ko šta voli. Od mene preporuka za Buddhu 1.

Sa Taniguchijem se takođe ne može pogrešiti jer njegovi stripovi imaju evropski šmek pa je tranzicija bezbolna. Spomenar mog oca i Daleko susedstvo su prelepi stripovi.

Ako su finansije problem jer je većina Tezukinih i Taniguchijevih stripova rasprodato, od mene preporuka za Uzumaki (uvrnuti horor) i kao što Antoan kaže, Beležnicu smrti. Beležnica mi deluje kao OK štivo da se neko navuče na japanski strip.

Nadam se da pomaže



Hvala, probacu i sa Uzumakijem posto mi je i to dostupno. Sa ostalima moraću prvo neki sken da vidim pa ko zna
Ferri Posted - 07/10/2022 : 18:35:10
quote:
Originally posted by corto33

Gyo je seinen manga što znači da je prvenstveno radjena za odrasle.
Ja mislim da bi veliki uspjeh na ovim prostorima imao Slam Dunk ako bi neki izdavač uspio da dobije prava.



Da eto dobro sam prosudio. Ono prema koricama sam zaključio da je GJO nesto ozbiljniji dok su mi ostale korice izgledale vise detinjaste.
Ferri Posted - 07/10/2022 : 18:32:52
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Odlična tema.
Također, prekaljeni sam bonelijevac i nemam niti jednu mangu u kolekciji.




Ne bih ni ja imao eto da nisam slučajno naišao na njih i zbog činjenice da drugih stripova u toj knjizari nije bilo.
Ferri Posted - 07/10/2022 : 18:31:39
quote:
Originally posted by anto

ma znam šta pričam;kakav crni Gyo ili Uzumaki,Beležnica će mu sigurno leći.
A ako će da odvoji veću kintu,onda neki Fibrin Taniguči.



Evo poslušao sam te i rezervisao prva 2 broja od dw.

Nego malo mi čudno kako imaju prva dva broja a ostale početne brojeve nemaše ih. Je li DW to reprintao?
Ferri Posted - 07/10/2022 : 18:29:20
quote:
Originally posted by Cromwell

Ma kakve mange to sve za djecu ima velike oči i sve nešto veliki drmr!
Treba ostati okorjeo.



Too je too
Ferri Posted - 07/10/2022 : 18:28:14
quote:
Originally posted by jaki

skini sken ko čovik i čitaj šta oćeš.
najbolji način za vidit jel ti i šta ti odgovara.



Ma ne mogu ja citat skenove..jednom probao i nije to to..nema bez mirisa papira

Mada u ovom slučaju to bi najbolje bilo...thnx
jaki Posted - 07/10/2022 : 16:51:02
skini sken ko čovik i čitaj šta oćeš.
najbolji način za vidit jel ti i šta ti odgovara.
Ferri Posted - 07/10/2022 : 16:08:26
Definitivno cu tokom sledeće posjete knjižari uzeti "Beleznicu smrti" , pa eto da probam i to.
Imajte na umu da su mi samo DW mange pristupačne.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000