forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Moja prva Manga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 07/10/2022 : 00:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
Na posjeti jednoj knjižari naidjem na hrpu mangi od DW, kako nije bilo drugih stripova počeo sam malo da razgledam i prelistam mange.

Da prije toga kazem kako sam okoreli stari Bonelijevac i da su mi mange bile najodvratnije od svih stripova. Totalno neprivlačne, djelovale mi sve iste sa tamo nekim istim likovima sa velikim očima, kao crtani za djecu, a nisam ni znao sta je to Anime a sta Manga..meni sve isto. A u ovaj podforum sam samo jednom usao i to tipkajući pogresno

I ajde odlučim iz radoznalosti da kupim jednu mangu. Pošto su mi ostale djelovale onako za djecu odlučio sam uzeti GJO br 2 Naslednici.

Dodjem kući i počinjem čitati, i na startu totalno razočaranje i potvrda moje ranije misli. Crtez onako, bolji nisam očekivao. Priča totalno sranje morbidno nelogično,pitam se "na sta se ovde djeca pale?", ne bi mi se svidjelo i kad sam imao 13 god. No nastavljam čitati pošto se brzo čita jer nema puno teksta i priča totalno bolesna, ni H od horora.

A onda dodatna priča sasvim prijatno iznenadjenje. Puno mi se svidjela. Nekako drugačiji duboki horor...stvarno dobra.


I šta sad na kraju reći kakvu ocijenu dati. Sa jednim stripom ne smijem donositi sud o mangama. Pogotovo sto eto u jednoj mangi imam 2 razlicita iskustva.

Ali definitivno me potaklo da probam jos neku.

Sta mi vi preporučujete?

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/10/2022 : 01:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Beležnica smrti od Darkvuda

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/10/2022 : 04:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ja nisam pročitao nijednu a i neču...ali mi čerka poludjela za njima...
Sad kad studira u Ljubljani bojim se da če izprazniti odjel sa njima u Konzorciju..
A baš su se pojačali sa mangama, mladi to dosta čitaju, kažu prodavačice..
Neka,... podržavam je u svim pogledima!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/10/2022 : 06:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Vi to tako oprezno probavate ka da je droga
Hmmm...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/10/2022 : 09:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni ja neki ljubitelj mangi, ali ih imam par od Taniguchija, jedan se jos ceka za citanje("covjek iz tundre"),a sad mi dolazi "shiver" od Junji Itoa horror. U planu mi je jos nesto obiteljskih tema od Taniguchija, a kad naletim, nije hitno sad, kompletni Otomov "Akira" i Masamuneov "ghost in the shell". Uvrh glave, cisto dosta.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/10/2022 : 09:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Po mom skromnom mišljenju Tezuka je idealan autor za upoznavanje sa japanskim stripom jer on je temelj, sve ostalo je nadogradnja i specijalizacija u zavisnosti ko šta voli. Od mene preporuka za Buddhu 1.

Sa Taniguchijem se takođe ne može pogrešiti jer njegovi stripovi imaju evropski šmek pa je tranzicija bezbolna. Spomenar mog oca i Daleko susedstvo su prelepi stripovi.

Ako su finansije problem jer je većina Tezukinih i Taniguchijevih stripova rasprodato, od mene preporuka za Uzumaki (uvrnuti horor) i kao što Antoan kaže, Beležnicu smrti. Beležnica mi deluje kao OK štivo da se neko navuče na japanski strip.

Nadam se da pomaže
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 07/10/2022 : 09:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Gyo je seinen manga što znači da je prvenstveno radjena za odrasle.
Ja mislim da bi veliki uspjeh na ovim prostorima imao Slam Dunk ako bi neki izdavač uspio da dobije prava.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 07/10/2022 : 10:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
Odlična tema.
Također, prekaljeni sam bonelijevac i nemam niti jednu mangu u kolekciji.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/10/2022 : 10:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma znam šta pričam;kakav crni Gyo ili Uzumaki,Beležnica će mu sigurno leći.
A ako će da odvoji veću kintu,onda neki Fibrin Taniguči.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/10/2022 : 10:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ma kakve mange to sve za djecu ima velike oči i sve nešto veliki drmr!
Treba ostati okorjeo.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 07/10/2022 : 16:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
Definitivno cu tokom sledeće posjete knjižari uzeti "Beleznicu smrti" , pa eto da probam i to.
Imajte na umu da su mi samo DW mange pristupačne.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/10/2022 : 16:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
skini sken ko čovik i čitaj šta oćeš.
najbolji način za vidit jel ti i šta ti odgovara.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 07/10/2022 : 18:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

skini sken ko čovik i čitaj šta oćeš.
najbolji način za vidit jel ti i šta ti odgovara.



Ma ne mogu ja citat skenove..jednom probao i nije to to..nema bez mirisa papira

Mada u ovom slučaju to bi najbolje bilo...thnx
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 07/10/2022 : 18:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ma kakve mange to sve za djecu ima velike oči i sve nešto veliki drmr!
Treba ostati okorjeo.



Too je too
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 07/10/2022 : 18:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ma znam šta pričam;kakav crni Gyo ili Uzumaki,Beležnica će mu sigurno leći.
A ako će da odvoji veću kintu,onda neki Fibrin Taniguči.



Evo poslušao sam te i rezervisao prva 2 broja od dw.

Nego malo mi čudno kako imaju prva dva broja a ostale početne brojeve nemaše ih. Je li DW to reprintao?
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 07/10/2022 : 18:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Odlična tema.
Također, prekaljeni sam bonelijevac i nemam niti jednu mangu u kolekciji.




Ne bih ni ja imao eto da nisam slučajno naišao na njih i zbog činjenice da drugih stripova u toj knjizari nije bilo.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 07/10/2022 : 18:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Gyo je seinen manga što znači da je prvenstveno radjena za odrasle.
Ja mislim da bi veliki uspjeh na ovim prostorima imao Slam Dunk ako bi neki izdavač uspio da dobije prava.



Da eto dobro sam prosudio. Ono prema koricama sam zaključio da je GJO nesto ozbiljniji dok su mi ostale korice izgledale vise detinjaste.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 07/10/2022 : 18:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Po mom skromnom mišljenju Tezuka je idealan autor za upoznavanje sa japanskim stripom jer on je temelj, sve ostalo je nadogradnja i specijalizacija u zavisnosti ko šta voli. Od mene preporuka za Buddhu 1.

Sa Taniguchijem se takođe ne može pogrešiti jer njegovi stripovi imaju evropski šmek pa je tranzicija bezbolna. Spomenar mog oca i Daleko susedstvo su prelepi stripovi.

Ako su finansije problem jer je većina Tezukinih i Taniguchijevih stripova rasprodato, od mene preporuka za Uzumaki (uvrnuti horor) i kao što Antoan kaže, Beležnicu smrti. Beležnica mi deluje kao OK štivo da se neko navuče na japanski strip.

Nadam se da pomaže



Hvala, probacu i sa Uzumakijem posto mi je i to dostupno. Sa ostalima moraću prvo neki sken da vidim pa ko zna

Edited by - Ferri on 07/10/2022 18:39:52
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/10/2022 : 23:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by anto

ma znam šta pričam;kakav crni Gyo ili Uzumaki,Beležnica će mu sigurno leći.
A ako će da odvoji veću kintu,onda neki Fibrin Taniguči.



Evo poslušao sam te i rezervisao prva 2 broja od dw.

Nego malo mi čudno kako imaju prva dva broja a ostale početne brojeve nemaše ih. Je li DW to reprintao?


drago mi je da jesi,jer znam šta ti može leći od ovoga što je DW objavio - Itovi horori su previše opskurni,naruto previše dečiji,pa i uan pis,napad titana mi se nije svideo.

Beležnica se kao i druge DW mange,konstanto reprintuju,tako da uz malo strpljenja,sve se mogu naći.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2457 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 08/10/2022 : 01:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Skroviste OBAVEZNO. Jedan broj/tankobon samo ima. Crtez KIDA, prica odlicna.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 09/10/2022 : 04:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Skroviste OBAVEZNO. Jedan broj/tankobon samo ima. Crtez KIDA, prica odlicna.



Eto i njega na spisku
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 09/10/2022 : 04:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by anto

ma znam šta pričam;kakav crni Gyo ili Uzumaki,Beležnica će mu sigurno leći.
A ako će da odvoji veću kintu,onda neki Fibrin Taniguči.



Evo poslušao sam te i rezervisao prva 2 broja od dw.

Nego malo mi čudno kako imaju prva dva broja a ostale početne brojeve nemaše ih. Je li DW to reprintao?


drago mi je da jesi,jer znam šta ti može leći od ovoga što je DW objavio - Itovi horori su previše opskurni,naruto previše dečiji,pa i uan pis,napad titana mi se nije svideo.

Beležnica se kao i druge DW mange,konstanto reprintuju,tako da uz malo strpljenja,sve se mogu naći.



Hvala.
Pa posto nisu skupi i lako su mi dostupni (mislim na DW) onda probacu sa nekoliko mangi pa da vidim.

Da, Naruto i OnePice mi tako izgledaju.

Jel imaju označeno unutra da su reprint izdanja?
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 09/10/2022 : 09:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Bonelijevcima bih kao prvu preporucio Kozure Ōkami
u Ferrijevom slucaju kao drugu
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/10/2022 : 10:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Nabavi Nikad čovek (izdavač Stalker), tri dela.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/10/2022 : 13:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by anto

ma znam šta pričam;kakav crni Gyo ili Uzumaki,Beležnica će mu sigurno leći.
A ako će da odvoji veću kintu,onda neki Fibrin Taniguči.



Evo poslušao sam te i rezervisao prva 2 broja od dw.

Nego malo mi čudno kako imaju prva dva broja a ostale početne brojeve nemaše ih. Je li DW to reprintao?


drago mi je da jesi,jer znam šta ti može leći od ovoga što je DW objavio - Itovi horori su previše opskurni,naruto previše dečiji,pa i uan pis,napad titana mi se nije svideo.

Beležnica se kao i druge DW mange,konstanto reprintuju,tako da uz malo strpljenja,sve se mogu naći.



Hvala.
Pa posto nisu skupi i lako su mi dostupni (mislim na DW) onda probacu sa nekoliko mangi pa da vidim.

Da, Naruto i OnePice mi tako izgledaju.

Jel imaju označeno unutra da su reprint izdanja?


ne znam,nemam ni jedan reprint

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 11/01/2023 : 18:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ko klinjo sam odrastao na Dragon ballu (pogotovo Z, ovo sve poslije je bezveze, a s krajem Freeza Arc završava najbolji dio Dragon balla), Saint seiya, Hokuto no ken i Samurai warriors. Baj d vej ova full color serija Dragon ball Z što je nađoh u menart megastoru je jebena.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000