forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / ZALIV KANUA (KIST #3)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 09/03/2022 : 11:58:23
GOLCONDA / ZALIV KANUA (KIST #3)



🎩 Dragi prijatelji,
Golkonda vam sa velikim ponosom predstavlja nepravedno zapostavljene, do sad na ovim prostorima neobjavjene albume fenomenalnog Patrika Prunjea i to u opremi i formatu kakav jedino i priliči jednom ovakvom majstoru Kista! Prvi među njima, Zaliv Kanua, posle mnogo peripetija je konačno pred nama!

📜 ZALIV KANUA je priča o dečaku Džeku, siročetu koje, nakon što ga nasilno odvedu iz rodne Akadije, francuske kolonije na tlu Severne Amerike, završava na brodu britanske trgovačke mornarice. On je samo jedan među hiljadama stradalnika “Velikog progona”, bolne epizode američke istorije, tokom koje su Englezi deportovali žitelje Akadije u svoje kolonije na obali Atlantika. Izloženi užasnim uslovima života na brodu “Virdžinija”, grupa bivših osuđenika predvođena “Srećnikom” Robertsom ubrzo diže pobunu i zauzima brod. Nakon što su postali gusari, Džek i njegovi novi prijatelji stižu do kopna i shvataju da su se našli usred sukoba Engleza i Francuza oko prevlasti nad teritorijom, te da će morati da se odbrane i od jednih i od drugih, ali i od nekih ljudi koje su smatrali “braćom”.

Patrik Prunje i Tiburs Ože čitaocima predstavljaju ostvarenje svog zajedničkog sna, delo u kome istorijske činjenice i događaji služe kao kulise za romansiranu priču o avanturama gusarske družine i Džeka, siročeta koje postaje nevoljni heroj.

Ovim albumom Golkonda započinje objavljivanje sjajnih naslova koje svojim prepoznatljivim stilom u akvarelu potpisuje Patrik Prunje. Onaj ko se još nije susreo sa genijalnošću ovog izuzetnog umetnika, može na adresi www.golconda.rs da baci pogled u zavir iz koga se može samo naslutiti lepota ovog, ali i narednih albuma koji će svetlo dana uskoro ugledati u našoj ediciji "Kist"!

🛒 Na preko 100 strana velikog formata u punom koloru sa obiljem dodatnih materijala i grafičkih promišljanja autora, prvih mesec dana važeća je promotivna cena od 1.750 dinara, a nakon toga, puna, knjižarska je 2.200.

I još jedna informacija - ove subote 12. marta 2022. smo u Novom Sadu, na tradicionalnom strip dešavanju u Fabrici, više radi druženja, a pomalo i berze, te smo samo za tu priliku, za tih nekoliko sati obezbedili specijalnu promotivnu cenu od 1.600 dinara za ovog Prunjea!

Vidimo su u Fabrici!
Uživajte u čitanju!
Živeli!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
frano Posted - 13/10/2022 : 17:19:43
jaki Posted - 13/10/2022 : 17:12:28
quote:
Originally posted by frano
Onaj srbin Kordej vam je najbolji rutiner.


frano Posted - 13/10/2022 : 15:43:47
Znate zakaj meni ovo ne štuca...
Baš sam škicnul malo nutra stripa, to je ono Loisel val.
Već 300 puta recikliran stil.
Ko neka francuska manga.

Ali, očigledno dovoljno da se izdavači pokefaju.

Kae, srbeki, oš da vam sva vaša izdanja pošaljemo doma!!
Kae!!!

A opet, moram vam čestitati (Karuselu ili kome već) kak je dobro preveden Povratak zemlji. Hijooj, bomba. Smijurija teška. Fibrin prevod je loš. Ko da sam čital dva različita stripa.

Nastavte samo tako. Tu ste dobri.

Crtači su vam manje više tulipani. Tehnički sve to šljaka, ali su im stripovi frula. Onaj srbin Kordej vam je najbolji rutiner. Jovanovića je milina gledat, kolko truda u crtežu. Onaj mladi kolega Šubić je izniman grafičar (vidim, već se naguzil amerima, a kajbuš) i tak...

Najte srdit Markosa.
Najte balvane podmetat.







frano Posted - 13/10/2022 : 14:22:16
A taj stripač je prozapadni ili proapački?
frano Posted - 13/10/2022 : 14:15:26
Markos je baš gazda. Okupio je stripovski svijet na scomu, bio transparentan, pošten i korektan i eto ti ga sad.


Kinezi vele "... nije se još rodio onaj kog sam naučio pucati iz luka, a da taj nije odapeo strelu na mene ..."

Tak nekak.
Izbij im zube gazda.
Za njijovo dobro.
zeljko Posted - 13/10/2022 : 14:06:06
samo blokada bajo
pomorska zračna i kopnena
:D svi protiv svih
frano Posted - 13/10/2022 : 11:25:49
Izdavači jedni :)
frano Posted - 13/10/2022 : 11:23:37
TO!
Šora, gazda Markose, izbij im sve karijese!

Postavio si na noge sajt, otvorio ga svima. Nesebično.
Radiš izdavački posel kak se spada. Utro si put i inspirirao mnoge u branši.
Nisi se valjda nadao da će te zbog toga poštovat?


Svugdi je borba, gazda.

Tući ćemo ih u tiskarama, striparnicama, na festivalima i ostalim prigodnim druženjima.

Nikad se nećemo predati.

JIHAAAAA!




Saale Posted - 13/10/2022 : 10:39:30
"Dobro, ja nisam tražio worldwide prava jer nisam mislio da mi trebaju, ali to ionako ne košta ništa, sad ću ih dobiti i kraj priče."

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50799&whichpage=105


Mislim da je sad sve jasno.
Odoakar Posted - 13/10/2022 : 09:19:07
Pa nije baš sve rečeno, sad očito imamo i novi moment pokušaja potpune zabrane prodaje Fibre u Srbiji.
I like girlz Posted - 13/10/2022 : 08:46:47
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Hm,taman sam mislio da se sve smirilo





uvijek ima pojedinaca koji namjerno zakuhavaju, sve rečeno bilo u drugoj temi, ali ne, morao je neko i ovdje to prenijeti
zeljko Posted - 12/10/2022 : 21:44:17
Samo nek nije dosadno
Dr. Zistis Posted - 12/10/2022 : 15:56:21
Hm,taman sam mislio da se sve smirilo

Peyo Posted - 12/10/2022 : 15:20:36
quote:
Originally posted by borg
Biće zanimljivo me sprečiti da kupujem Fibru.
:)




Ono, stripovi ispod tezge za provjerene kupce !

Ili anto na magarčiću preko Durmitora prenosi stripove do Čačka u RS.
zeljko Posted - 12/10/2022 : 15:13:57
nećete u striparnice
niste ni prije :D hahahahahhahaha
kapitalizam bajo je nastavak politike ekonomsko monetarnim sredstvima :D
embargo bajo
Paka01 Posted - 12/10/2022 : 14:55:23
Fibra nikada neće biti Febra!
Peyo Posted - 12/10/2022 : 14:53:06
Uvoz proizvoda iz drugih zemalja se itekako može otežati raznim propisima i nametima, raznim inspekcijama i kontrolama zbog dojava, provjerama uvozne dokumentacije ili njenog nepostojanja.

Kada se razmašu zavist, pohlepa, mržnja i niske strasti začas sve dobije neslućene razmjere.

Od blokiranja objavljivanja do blokiranja plasmana.

Sjetite se razlaza, pa i nestanka nekih izdavača.

john connor Posted - 12/10/2022 : 12:22:05
Ma ko ce spreciti npr Delfi da uvozi Fibru...to nema sanse da se desi...
borg Posted - 12/10/2022 : 01:00:49
Ako dolazi do borbe, znači da tržište ili postaje prezasićeno, što bi rekli- mala bara puna krokodila. Ili je tržište doživelo veliki rast, pa kreće borba za ozbiljne pare.

Ono tipa, zavist, baksuzluk, rivalitet i ostala osećanja bih isključio iz jednačine.
Biće zanimljivo me sprečiti da kupujem Fibru.
:)
Mr. Bushido Posted - 12/10/2022 : 00:07:19
quote:
Originally posted by Markos

Nije Golconda sama, sad su se priključili i neki drugi srpski izdavači u orkestriranu udruženu ofanzivu protiv Fibre, tražeći zabranu prodaje Fibrinih izdanja u Srbiji. Bit će zanimljivo saznati tko je sve uključen, Golconda je bar imala hrabrosti izaći otvoreno, a ovo sad je već jadno, da ne upotrijebim neku težu riječ. Ljudi koji ti uživo pružaju ruku, smješkaju se i tapšu po ramenu, a iza leđa rovare i kuju zavjere. A dobro, ako vi tako želite..


A jebote, koje sranje.

Mislim, kužim ja da je ovaj prostor malo tržište i da se izdavači bore za svakog kupca, ali to se ne radi na ovakav način.
Markos Posted - 11/10/2022 : 23:39:10
Nije Golconda sama, sad su se priključili i neki drugi srpski izdavači u orkestriranu udruženu ofanzivu protiv Fibre, tražeći zabranu prodaje Fibrinih izdanja u Srbiji. Bit će zanimljivo saznati tko je sve uključen, Golconda je bar imala hrabrosti izaći otvoreno, a ovo sad je već jadno, da ne upotrijebim neku težu riječ. Ljudi koji ti uživo pružaju ruku, smješkaju se i tapšu po ramenu, a iza leđa rovare i kuju zavjere. A dobro, ako vi tako želite..
john connor Posted - 11/10/2022 : 22:25:51
Dobar bas dobar strip, slozio bih se sa Antom najvisu ocenu izvlaci maestralan crtez. Za sve nas odrasle na westernu obavezno stivo.

Ne razumem reakciju Golconde oko Fibrinog izdanja, Marko nikada nesto slicno nije radio drugome. Trebalo bi izvuci pouke.

Fibrine dve knjige ce biti na koncu jeftinije nego sest Golcondinih, ali je sasvim razlicito izdanje, Golconda ce imati svih sest albumskih naslovnica, takodje tehnicki besprekorno izdanje, Grafostil uradio sjajan posao, ne znam zasto je u SRB ne koriste cesce. I imace veci format od Fibrinog, bas dobro izgleda na ovom formatu.
anto Posted - 25/03/2022 : 22:28:27
Zaliv Kanua je avantura u kojoj je umiksovan gusarski žanr sa tom nekom pretečom vesterna (englezi,francuzi i njihov rat na severnoameričkom kontinentu,sve sa indijancima),a pod velom istorijskog stripa (kako je okarakterisan na bedeteci).
Pristojno ispričan,predivno nacrtan.
Znači,scenario Tibursa Ožea je u maniru klasika knjiga koje sam gutao kao klinac,ništa nešto na šta bi pao na dupe,ali nemam šta ni da zamerim,a crtež Prunjea je nešto što svakako ostavlja bez daha,i svakako,barem meni,jača karika ovog stripa.
Izdanje sjajno,sve sa bogatom galerijom slika i skica.
Ne sumnjam da će se ovaj strip brzo rasprodati.
4.5/5 (Taner mi je ipak bolji od Zaliva)
*Prunje ima albuma na ovaj fazon još šest,sa tim što je kod svih kompletan autor,i nadam se da ćemo ih sve videti u Kistu.
I like girlz Posted - 25/03/2022 : 08:35:27
quote:
Originally posted by izivko

Čitao sam većinu njegovih djela: Canoe Bay, Frenchman, Pawnee, Irokesen, Vanikoro, Tomahawk...

Uglavnom su to povijesne avanture koje se odigravaju u neistraženim dijelovima mladog kontinenta. A to su teme koje privlače čitatelje.




upravo tako.

ako planiraju nastaviti s prugneom, onda bih iduće izdanje volio da bude "tomahawk".
teller Posted - 25/03/2022 : 07:09:45
Naročeno i sad se čeka uvoz...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000