forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Best of Premier League

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 13/10/2022 : 12:12:57
Nadahnut pisanjima sa jednog topica mozemo malo da se poigramo sa izborima najboljih igraca PL u nasem izboru. Ali posto nema smisla porediti pozicije ja bih odvojio po kljucnim linijama, dakle golman, defanzivni, vezni i napadac. Pa da vidimo sta ce ispasti.

Mozemo ostaviti svi predloge pa da posle presabiramo malo nakon glasanja. Sto se mene tice ovo su moji:

Golmani: P. Smajhel, van Der Sar
Odbrambeni: Vidic, Stam, Teri
Vezni: Skols, Gigs, Kantona, Kin, de Brujne, D. Silva, Vijera
Napad: Anri, Sirer, Ronaldo, Salah, Drogba

Ovo na brzinu. Bilo bi tu jos svakako.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tex2 Posted - 08/11/2022 : 21:16:51
Odličan post prop_ovednik, moram priznati da za neke spomenute golmane nisam nikada čuo (Culkin, Rachkuzba), a ovaj drugi klip je samo jedan od razloga zašto nisam volio Fergiejev United. Taibi mi je bio baš smiješan u Manchesteru, Barthez isto. I onda se govori kako su nekadašnji golmani bolji od današnjih, pa slične pogreške su danas rijetkost!
prop_ovednik Posted - 08/11/2022 : 20:40:59
Jao, nisam ovo ni primjetio kad je Tex prvi put pisao. A moram koju o golmanima....

Svaki pravi simpatizer Uniteda zna da se povijest crvenih golaman u Premiershipu dijeli na 3 faze: Big Dane, Pete Schmeichel, smireni Nizozemac, veliki van der Saar i naš mali Španjolac, Dave Saves ga zovu...

Ali zaborave se često mračne godine, ono razdoblje između 1999-te (kad je otišao Big Dane) i 2005-te (kad je Fergi u ponajboljoj svojoj odluci kupio velikog Nizozemca, milja ipo samo...)...
To mračno doba možemo nazvati Ćelavo doba (po svakako najpoznatijem vrataskom primjerku vremena, gosponu Fabianu Barthezu), ali dajte da vam navedem te veličine koje su tih godina krasile gol Crvenih Vragova...

Raimond van der Gouw - Nizozemac koji se vucarao tu pokraj Schmeichela, ali nikad se u njega vjerovalo nije (mada je branio polufinala lige prvaka, pa vi vidite). Zamjena se našla brzo i ekspeditivno, uzelo se velikog talenta.... TADAAAA...
Mark Bosnich - da, da, smijte se vi, ali u Villi je, priča se, dečko bio odličan. Kasnije ga se više pamti po kurvanju i kokainu nego ičemu drugom...
Nick Culkin - svaki deseti put kad pokrenete CM 01/02 Nick Culkin nekako izraste u perspektivnog vratara kojeg onda vi, mudrim vođenjem, dovedete i do reprezentacije Engleske (pored imena kao, za početak 2000-ih velikih, Richarda Wrighta, Paula Robinsona i Davida Jamesa). Istina je, naravno, da je riječ o momku koji je postao i ostao fusnota Unitedove povijesti.

Onda je Ferguson vidio da je vrag odnio šalu, stisao gas... I kad me vi razjebete, ja dovedem, iz Italijeeeee - MASSIMO TAIBI!!! Pa što ako je sjebao kontra Liverpoola, Čelzija, makar nije ispao smiješan na dalekometnu dodaju Le Tissiera... oh, wait... Ošo kako došo...

Pa je bio tu jedan Amer prije Amera, Paul Rachkuba, ali on je samo bio tu dok Fergie napokon, napokon, napokon nije našao dostojnu zamjenu za Velikog Danca. Svjetskog Prvaka. Europskog Prvaka. Najboljeg vratara SP '98, a da nije Dražen Ladić... Tako je, dame i gospodo! Veličanstveni ćelavac, Fabien Barthez!!!!!!! Čak se i Lauranta Blanca dovelo, da mu ćelu ljubi... Bio je zabavan taj čovik na golu, ali samo ako ste bili navijač Arsenala ili bilo kojeg drugog kluba koji se ne zove Man United.

https://www.youtube.com/watch?v=FoMy9M6UVt0&ab_channel=MohamedAhmed

Oh, what's he done here je česta uzrečica komentatora tog doba bila...

Andya Gorama spominjem čisto za ljubitelje kviza, a onda idemo na grande SjevernoIrca, Roy Carroll! Također bi se na CM-u moglo desiti da bude nešto od njega i mada će kasnije biti solidan prem golman, prva misao na njega mi je uvijek i vazda samo jedna - https://www.youtube.com/watch?v=xowj6Qx78so&ab_channel=nikeske

A onda, prije velikog Nizozemca stiže i originalni Amer i kasnija legenda Prem nogometa, samo ne u crvenom dresu, već plavom Evertona. Tim Howard je ušao, krenuo sa superkupom, nije stavio zid kontra Henrija, popušija gol, dobio tretman od Fergusona, nešto malo branio i kasnije otišao dalje. Od svih na listi moguće i najbolji golman, ali u tom trenu premlad...

Etogac..


tex2 Posted - 08/11/2022 : 17:23:35
Na redu je obrana:

Evra Adams Ferdinand Neville

Klupa: Cole, Stam, van Dijk, Dixon, Pearce, Terry

Kad je Liverpool u pitanju, ova današnja obrana je možda i najbolja

Riise Hyypia Carragher Finnan

Klupa: van Dijk, Johnson, Škrtel, Agger Robertson

Omiljeni par svakako Škrtel i Agger, ali i Hyypia, van Dijk, Robertson, Riise, meni i Johnson
DK24 Posted - 21/10/2022 : 13:35:09
David James je bio posebno loš golman i takav je dugo vremena branio za reprezentaciju (pazi malo - 53 nastupa ?!). Na svjetskom u Južnoj Africi branio sa 39 godina, Bože sačuvaj užasa haha. Dudek je nezaboravan, jedan od razloga zašto je tadašnji Lpool bio iznimno simpatična ekipa
tex2 Posted - 21/10/2022 : 10:59:43
Mogli bi o golmanima i u voljenim klubovima, evo ja ću početi sa svojim Liverpoolom:

Bez konkurencije je današnji golman Alisson najbolji. Prve dvije sezone PL na golu je bila legenda Grobbelaar, ali ga se ne sjećam, znam da je skupio 440 nastupa, ali samo dvije sezone je branio u u PL (prije u First Division), pa ga neću uzeti u obzir. Počeo sam Liverpool pratiti kad je golman bio David James, ne znam kako nisam ostao bez kose, koliko je sigurnosti ulijevao, skupio je preko 200 nastupa, zapravo mi nije jasno kako su neki golmani uspjevali toliko opstati u Liverpoolu, poput recimo Mignoleta ili spomenutog Jamesa. Mogu misliti koliko su uveseljavali sve Vas koji ne navijate za Redse!

Na klupu bi stavio Reinu (isto je uveseljavao, ali mislim da je rekorder po broju Clean Sheetova).

Najdraži golman: opet Alisson, ali i Dudek (ne zaboravlja se Istanbul 2005!).

najgori golman: Karius (ne treba komentar).

Od početka PL još je samo Westerveld imao zapaženu ulogu i to je to, jako malo golmana u trideset godina, ali kažem neki su predugo trajali!
DK24 Posted - 20/10/2022 : 13:01:42
Već sam spomenuo da je meni teško uspoređivati igrače iz različitih razdoblja nogometne igre, a koliko ona napreduje u najboljem slučaju bi razdoblja dijelio na 5-6 godina. Englesku ligu sam uvijek nekako posebno volio, pretpostavljam i kao većina ljudi koji prate nogomet. Moja prva sjećanja na Premier ligu započinju tamo početkom 2000-ih, inače prvo općenito nogometno natjecanje kojega baš jako dobro pamtim je Svjetsko prvenstvo 2002. godine, tada sam imao 8 godina. Kako se o radi o tim godinama onda je jasno da su prvi klubovi koji su mi upali u oko bili Man.Utd i Arsenal. Upravo je dres Davida Beckham sa reklamom Sharp i brojem 7 na leđima bio prvi dres koji sam u životu imao. United sa sjajnim napadom Yorke-Cole, a zamjene Solskjaer i Sheringham. Da bi zatim u klub došao možda najbolji napadač kojeg sam gledao, onako da je klasični, veliki Ruud. Bože kojom je taj lakoćom trpao. Ništa slabiji nije bio ni vezni red Scholes, Giggs, Roy Keane. Baš strašna ekipa. Što onda reći o Arsenalu... Henry, Bergkamp, Kanu, Pires, Ljungberg, Vieira, Campbell, strašne igračine. Poslije sam zavolio Liverpool, ponajviše radi onog čudesnog finala Lige prvaka. Eh koja vremena, vikendom iza ručka gledati utakmicu iz Engleske, savršeno.
sawitch Posted - 14/10/2022 : 12:02:25
Henderson je meni bolji i od Alisona i Edersona.
prop_ovednik Posted - 14/10/2022 : 09:38:48
Ramsdale, Alisson, Pope, Martinez, Lloris, De Gea...
Ederson lipo igra nogom, pa mu to diže imidž
DK24 Posted - 14/10/2022 : 09:31:07
Koga bi od današnjih PL vratara onda stavili ispred Edersona? Lloris, Martinez, Pope? De Gea je meni vrhunski vratar, obožavao sam ga gledati, ali on se uklopio u sivilo i tugu ekipe za koju igra.
prop_ovednik Posted - 14/10/2022 : 09:07:20
Ne bi se nikako slozio. Ne znam jel' bi rekao da je Ederson danas u top 5 golmana lige, kamo li da je bolji od ovih nabrojanih.
DK24 Posted - 14/10/2022 : 09:05:34
Tereni jesu bili lošiji, ali danas je igra puno brža kao i lopta, a udarci jači i opasniji. Meni je Ederson baš dobar, a o igri nogom da nepričamo. Danas su vratari puno kompletniji, pa taj Ederson ispucava lopte u kontru znači za momčad i naprijed i nazad
sawitch Posted - 14/10/2022 : 08:56:39
quote:
Originally posted by DK24

Po mom mišljenju ovi vratari koje ste naveli ne mogu u istu rečenicu sa onima koji danas brane. Recimo Ederson je bolji od svih i to bi sa 99% sigurnosti rekao, a to bi do ove sezone rekao i za Alissona. Ja jesam nešto mlađi pa nisam toliko dugo gledao Schmeichela i Seamana, ali ovaj drugi mi je bio skroz bezveze. Negdje sam naletio (pretpostavljam instagram stranica Engleski fudbal) na brojke koje je ostvario Nigel Martyn i čudno mi je kako on nije bio engleska jedinica u to vrijeme. Inače otkad ja ozbiljno pratim nogomet, a to bi bilo nekih 20-ak godina Englezi nikada nisu imali dobrog vratara. Kakve prevare su tu dolazile do prve ekipa, Bože sačuvaj.
Van der Sar je bio sjajan iako je tek sa 35 godina došao u United, kao i Cech, dva vrhunska vratara meni podjednako kvalitetna i teško mi je odlučiti koji je bolji. Treba svakako spomenuti i Llorisa koji je evo već 10 godina na iznimno visokoj razini, jedino šteta što igra u luzerskom Tottenhamu.



U pravu si za engleske golmane. To je stvarno hrpa krsa vec dugo godina. Ja sam poceo aktivno pratiti engleski fudbal tamo negde krajem '80-ih. I zaljubio se u Fergijev Junajted. Od tada sve krsevi na golu.

Ali ovo za Edersona i Alisona mi je smesno. Ja sam se nagledao Smajhela i van der Sara, i Ceha isto.. Njih dvojica ne mogu ovima kopacke da ciste.. Tolika je razlika u njihovom znacaju na terenu. Koliko su puta njihovi stoperi govorili koliko im znaci kada znaju da je iza njih neko od ovih zveri jer i ako kiksnu znaju da ce se resiti.

Ooozbiljne njuske i uticaj na ekipu su imali. Cak i taj Siman je imao uticaja na ekipu. Pogotovo kad primi neku budalastinu sa pola terena recimo :) A Alison i Ederson :) Da se ne zezamo...
sawitch Posted - 14/10/2022 : 08:51:55
Drugacije je onda vreme bilo. Trebao si biti jak kao bik da onu tesku lopturinu odbranis. Losiji tereni... Nije to dzaba. Po meni Alison uopste nije world class golman, Ederson takodje. Ljoris bi i mogao biti da mu nije kikseva. On me podseca sa tim na Simana recimo. Pikford je tezak prosek. de Hea bi ozbiljno mogao konkurisati za top 3 PL ikada jer ima staza i jer je bio neverovatan ali ona jedna sezona u Junajtedu ga je unazadila. Tamo je izgleda propao psihicki. Ali uzevsi u obzir sa kim je igrao dobar je i bio. Od odlaska Fergusona verovatno najstabilniji igrac Junajteda.
DK24 Posted - 14/10/2022 : 08:49:46
Po mom mišljenju ovi vratari koje ste naveli ne mogu u istu rečenicu sa onima koji danas brane. Recimo Ederson je bolji od svih i to bi sa 99% sigurnosti rekao, a to bi do ove sezone rekao i za Alissona. Ja jesam nešto mlađi pa nisam toliko dugo gledao Schmeichela i Seamana, ali ovaj drugi mi je bio skroz bezveze. Negdje sam naletio (pretpostavljam instagram stranica Engleski fudbal) na brojke koje je ostvario Nigel Martyn i čudno mi je kako on nije bio engleska jedinica u to vrijeme. Inače otkad ja ozbiljno pratim nogomet, a to bi bilo nekih 20-ak godina Englezi nikada nisu imali dobrog vratara. Kakve prevare su tu dolazile do prve ekipa, Bože sačuvaj.
Van der Sar je bio sjajan iako je tek sa 35 godina došao u United, kao i Cech, dva vrhunska vratara meni podjednako kvalitetna i teško mi je odlučiti koji je bolji. Treba svakako spomenuti i Llorisa koji je evo već 10 godina na iznimno visokoj razini, jedino šteta što igra u luzerskom Tottenhamu.
tex2 Posted - 14/10/2022 : 08:43:30
Danas to tako izgleda, svi će dati glas legendama koje više ne brane, ali po meni nikad nije bilo više kvalitetnijih golmana u ligi kao danas (Alisson, Ederson, Pope, Lloris, Pickford, de Gea...)

Moji glasovi:

Cech 5 (202 Clean sheetsa, Schmeichel je na 128, Seaman 141)

Schmeichel 3

Seaman 2

de Gea 1

sawitch Posted - 14/10/2022 : 08:33:32
Meni je Siman bio teska rupa :) de Hea je za njega cudoviste od golmana npr.
prop_ovednik Posted - 14/10/2022 : 08:24:27
Schmeichel - 5
Cech - 3
van der Sar - 2
Seaman - 1
sawitch Posted - 14/10/2022 : 08:03:03
Hajmo za golmane da glasamo. Imamo 5, 3, 2 i 1 bod. Pa cu ja sabrati.

Nominovani:

P. Smajhel
van der Sar
Siman
Ceh
dodajte u glasove slobodno ukoliko hocete nekoga.


Moji glasovi:

5 - P. Smajhel
3 - Ceh
2 - van der Sar
1 - Bartez
prop_ovednik Posted - 14/10/2022 : 06:59:47
Po meni CR ima tri vrhunske sezone u Premu. A to je bio moj neki minimum u glavi, bar tri top sezone...
don_draper Posted - 13/10/2022 : 23:38:01
van Persiejeva zadnja sezona u Arsenalu i prva u Unitedu su bile world class, ali ostalo je bilo dosta ispresijecano ozljedama i dipovima u formi
Inace svakako bi isao u nekih all-time top 50, ali pitanje koliko je igraca adekvatno navesti u ovoj anketi
supermark Posted - 13/10/2022 : 23:20:14
Previše CRa u ovom glasovanju ako se gleda učinak samo u PLu
Dvije sezone nisu dovoljne da bi bio u izboru

I čudi me da Persija svi zanemaruju...
Tonto Posted - 13/10/2022 : 22:13:24
Ako se yorke i cole mogu računati kao jedan igrac onda je to najbolji napadac koji je igrao u pl.
prop_ovednik Posted - 13/10/2022 : 20:30:23
Nekako po pozicijama... Formacija - meni najdražih 4-3-3, mada bi za Englesku možda trebalo staviti 4-4-fucking-2...

Postava A:
Schmeichel - Joao Cancelo, Ferdinand, Stam, Ashley Cole - Beckham, Keane, Scholes - Ronaldo, Henry, Rooney

Postava B:
Cech - G.Nevill, Terry, Vidić, Irwin - Gerrard, Vieira, De Bruyne - Suarez, Shearer, Giggs

Ža mi je što fale Seaman, Adams, Evra, Carrick, Lampard, Drogba, Bergkamp, David Silva, Cantona (sitija bi se još koga), ali štoš...
Dr.GonZo Posted - 13/10/2022 : 17:12:15
Prvih 11:

Golmani: Peter Schmeichel
Obrana: Rio Ferdinand, John Terry, Sol Campbell, Nemanja Vidic
Sredina: Luka Modrić, Kevin De Bruyne, Steven Gerrard, Frank Lampard
Napad: Thierry Henry, Cristiano Ronaldo

Zamjene:

Golman: Edwin van der Sar
Obrana: Virgil van Dijk, John Terry
Sredina: Yaya Toure, Paul Scholes
Napad: Alan Shearer, Wayne Rooney

Trener: Alex Ferguson
tex2 Posted - 13/10/2022 : 16:38:20
Može, ali prije toga bi mogli par dana po linijama, prvo golmani, pa obrana, veza i na kraju napad + omiljeni igrači, koji nisu kvalitetom za vrh, ali su nam omiljeni.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000