forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dnevnik čitanja - komentari

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dwayne_Looney Posted - 10/01/2023 : 18:15:48
Nakon što je udarnik007 objasnio Poliju kako je već do danas uspio pročitati "mali milijun" naslova, javio se idejni tvorac teme...

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by anto

valjalo bi momci da pobrišete sve postove koji nemaju veze sa temom;a i ja ću onda moj.Hvala unapred.

Onda bi, anto, bilo dobro otvoriti neku temu naslova "Dnevnik čitanja - komentari" gdje bi netko mogao fino kvotati post ili dio posta koji želi komentirati i raspravljati ako želi. Imati temu na kojoj netko komentira pročitano i ocjenjuje, a da ga se ne može komentirati je malko glupavo.



Slažem se s Tontom, pa evo... Imamo glavnu temu, a svoje komentare i pitanja u svezi dnevnika drugih možemo pisati ovdje.

Glavna tema:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=53622

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vatrena_stenica Posted - 02/05/2024 : 15:52:52
Izgleda. Na ovako ošišanom HTML-u ni u srednjoj radila nisam. Preznojih se. 😂 Lakše mi da batalim fotke ubuduće. 😂
Vama svima hvala na pomoći!
Wolfman Posted - 02/05/2024 : 15:39:46
quote:
Originally posted by vatrena_stenica

Još jedno pitanje u vezi sa fotkama. Koji je atribut ovde za širinu? Tj. kako ga navodite? Vidim da [img width=400] ne radi.



Previše očekuješ od softverske starudije na kojoj se temelji ovaj forum.
Nadam se da će Markos ipak kad tad prelomiti i prijeći na nešto modernije.
A što se količine slika tiče, ja bih ipak rekao nemoj pretjerati. Stavi recimo 4 komada direktno u post, a za višak link na neku galeriju s ostatkom slika.
vatrena_stenica Posted - 02/05/2024 : 15:19:14
Trebalo je da pretpostavim da to tako radi na osnovu profile pic (beše samo 20KB). Neka preporuka za veličinu? Mislila sam da se to sve da atributima srediti.
Peyo Posted - 02/05/2024 : 15:17:17
Ja koristim postimages i na početnom ekranu odaberem veličinu slike (najčešće to bude kao za 15 ili 17 inchni monitor).

https://postimages.org/

Mr. Bushido Posted - 02/05/2024 : 15:14:54
quote:
Originally posted by vatrena_stenica

Još jedno pitanje u vezi sa fotkama. Koji je atribut ovde za širinu? Tj. kako ga navodite? Vidim da [img width=400] ne radi.


Slike moraš prethodno smanjiti u nekom programu za uređivanje slikovnih dokumenata, tipa Paint ili slično.
vatrena_stenica Posted - 02/05/2024 : 15:13:03
Još jedno pitanje u vezi sa fotkama. Koji je atribut ovde za širinu? Tj. kako ga navodite? Vidim da [img width=400] ne radi.
Peyo Posted - 02/05/2024 : 14:58:48
Svaka nova članica na forumu je razlog za veselje .

Nemoj da te uplaše lokalni vukodlaci i ljudožderi .
anto Posted - 02/05/2024 : 14:37:41
i fotke kači kolko god možeš
anto Posted - 02/05/2024 : 14:36:42
gde god hoćeš;ja ostavim nekad i u pročitano/preporučujem i u izdavačkom izlogu,a nekad i na nekom trećem mestu;nekad samo u jednom topiku.
vatrena_stenica Posted - 02/05/2024 : 13:38:52
Kako sam nova ovde, imam par pitanja.

Gde ostavljam utisak posle pročitanog u - pročitano i (ne) preporučujem, izdavački forum (pod odgovarajućim topikom) ili na nekom trećem mestu? Ne znam šta je ustaljeno.

Takođe me interesuje koliko se smeju linkovati/kačiti fotke tj. screenshotovi iz stripova ili je to proizvoljno (naročito za domaća izdanja), ali da nema spojlera? Mnogo volim screenshotove, pa da znam moram li se obuzdati ili ne. 😂

Izvinjavam se ako je o ovome negde nešto pisano, a nisam videla. Može i link ka tome da se ne mučite.
wintermute Posted - 24/02/2024 : 19:20:03
Nije bas dnevnik ali ja za sve novo znacajno sto procitam ostavljam mali review na procitao i (ne-) preporucujem. Tako da koga zanimaju nove ideje za citanje i da li mu je ukus kompatibilan sa mojim neka svrati i pogleda.

Trenutno je tamo ovo poslednja strana: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34842&whichpage=195

Ne znam koliko ce me drzati entuzijazam citanja i pisanja ali dok me drzi nadam se da ce bar nekome biti korisno.
DiSkAcH Posted - 09/01/2024 : 11:22:02
Meni je ovo fora jer mogu vidjet što sam čitao i što sam napisao, preglednije mi je i lakše za naći.
Isto tako napišem superkratki komentar jer takve i volim čitati. Kratko i jednostavno.
Detaljniji osvrt puštam u izlogu, ako je strip od nekog od naših izdavača.

Probao sam par puta čitati one recenzije na sajtu, ali sam skužio da je to mi je to tlaka, i neki put je brže pročitati taj strip.
Nisam fan baš tolikog razlaganja, osim kojiput. :D

Da, kao što reče Cromwell, ovo možemo sami, doma u Wordu, ali onda ne mogu na brzinu vidjet što čita moj SF NN buddy Jerry ili unisex Antoan...
Neka Dnevnika, fora je.
Dwayne_Looney Posted - 03/01/2024 : 21:44:31
quote:
Originally posted by zmcomics


Dnevnik čitanja je meni najkorisnija rubrika. Ukrštanje informacija od toga ko čita, šta čita i kakav ukus ima je korisno kod pronalaženja novih stripova za čitanje. Iz toga se može proceniti šta nekom trećem, ko prati rubriku, odgovara. Jer naravno, sve su subjektivne ocene i mnogo više vrede kada možeš da ih uporediš. Plus je što mnogi izdavači nisu na forumu, pa većina izdanja nema svoje topike, te se tu skrene pažnja na takva izdanja. Stripovi koji imaju svoje topike za mesec dana postanu nevidljivi jer, kao i većina, ne prelistavam forum unazad, već pratim samo početne strane. A bude izdanja koja se nigde na stripovi.com ne pojave... barem jedno takvo sam predstavio u svom "dnevniku"... plus lični benefit, što imam neku svoju evidenciju i podsetnik.

Jedina rubrika koju svakodnevnoo prelistam... da vidim šta se čitalo...





Potpisujem.
Kako vrijeme ide, teže se snaći pa sam zato odabrao antov način upisivanja i za forum bi valjalo da se komentar na nešto kopira u odgovarajući topic ili recenziju (ako postoji), ali kako tko želi... Svejedno, volim vidjeti šta se čita i lijepo izgleda to šarenilo.
Nisam pratio Darkwoodov forum, jer da sam vidio Dnevnik čitanja otvorio bih ga davno ovdje, odlična ideja.
zmcomics Posted - 03/01/2024 : 21:24:00

Dnevnik čitanja je meni najkorisnija rubrika. Ukrštanje informacija od toga ko čita, šta čita i kakav ukus ima je korisno kod pronalaženja novih stripova za čitanje. Iz toga se može proceniti šta nekom trećem, ko prati rubriku, odgovara. Jer naravno, sve su subjektivne ocene i mnogo više vrede kada možeš da ih uporediš. Plus je što mnogi izdavači nisu na forumu, pa većina izdanja nema svoje topike, te se tu skrene pažnja na takva izdanja. Stripovi koji imaju svoje topike za mesec dana postanu nevidljivi jer, kao i većina, ne prelistavam forum unazad, već pratim samo početne strane. A bude izdanja koja se nigde na stripovi.com ne pojave... barem jedno takvo sam predstavio u svom "dnevniku"... plus lični benefit, što imam neku svoju evidenciju i podsetnik.

Jedina rubrika koju svakodnevnoo prelistam... da vidim šta se čitalo...

anto Posted - 03/01/2024 : 20:47:08
bacite pogled kako ja vodim digitalni dnevnik - ne trpi smanjivnje ostavljanja komentara tamo gde treba (uz nužne diskusije),a imam itetako bitnu evidenciju pročitanog.

Recimo povede se diskusija o nekom stripu koga sam čitao pre 7-8 godina,i ja lako nađem šta sam napisao o njemu,preko digitalnog dnevnika - dobro to uključuje i dnevnike na DW forumu gde imam zapisane beleške od 2013.godine.
Cromwell Posted - 03/01/2024 : 11:06:45
Dnevnik čitanja i Strip izazov su mi dva najgora stripovska topika na forumu odnosno takav tip aktivnosti komotno možete odraditi sebi doma u Wordu i meni (a vjerujem i većini) će biti isti efekt i nemojte mi molim vas reći da vam je gušt scrollat po kilometarskim stranicama i onda tražiti gdje je netko editao post sa nekim šturim komentarom ili čak bez istog.
Strip izazov je besmisleno i besplodno nabijanje kvote pročitanog i ne vidim gdje je gušt u čitanju/gledanju nečega uvjetno rečeno "na silu".

Super ako vas to veseli ali ja imam osjećaj da oba topika snose barem neki dio krivice pada komentara u odgovarajućim temama u izdavačkom izlogu koji su mi vjerojatno jedan od najbitnijih ako ne i najbitniji dio foruma gdje se lijepo može pronaći odgovarajuća tema za naslov, uspoređivati ukusi i eventualno razviti nekakva rasprava i razmjena mišljenja.
Dwayne_Looney Posted - 01/01/2024 : 17:59:44
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Tonto

U pravu je peyo, ovako bez medjusobne komunikacije i komentiranja komentara sve je suhoparno i pomalo besmisleno. Budem li imao sto bitno za reci to ce biti u izdavackom izlogu ko sto naker kaze. Od ovog vjerovatno odustajem.



pa tako funkcioniše ceo forum, sve sam sviđitis i nesviđitis i konstatacije i prazne teze bez antiteza, te da li je u dnevnjaku ili u namenjenim temama, isti đavo xD

Pa i nije bas. Tamo se zna i povesti rasprava pa cak i argumentirana. Dnevnik ne ostavlja nikakvu mogucnost za to.



Pa, dobro, za neku raspravu možda nema mjesta, ali nek ovi komentari dnevnika budu mjesto za štogod priupitati, baciti drukčije mišljenje od forumaša XY za neki strip i slično.
vetropiroman Posted - 01/01/2024 : 16:07:41
quote:
Originally posted by matori paraliticar



Sa vremenom dok pratis tudje upise vidis malo detaljnije sa kim delis ukus pa to moze da olaksava i nabavku novih naslova.




Ovo je možda i najkorisnija stvar dnevnika.

Činjenica je da i taj kratak osvrt zahteva određeno vreme za kršteno pisanije koje neće biti "ej do jaja je" ili "ovo je šajze" koje matora mazga kao ja nema. Rado bih napisao koju ozbiljniju recenziju ali u ovoj konstelaciji opšteg hroničnog nedostatka vremena to je (barem trenutno) nemoguća misija.

Do tad, i ovo što je do sad komentarisano, meni je iskreno značilo, dok duže recenzije sa sajta ređe pročitam iako mi predstavljaju zadovoljstvo kad nađem vremena za njih.
matori paraliticar Posted - 01/01/2024 : 15:20:42
Srce mi greju neki komentari ovde :)
Jer eto pokrenuh prvi dnevnik na Darkwood forumu pocetkom 2011 i drago mi da je tradicija nastavljena ovde gde se sada okupljamo ("svi") zainteresovani za strip u Ex-yu. Da nije bilo rampe koji su odredjeni srpski izdavaci sa Carobnom knjigom na celu lupili na hrvatska album izdanja bili bi verovatno i dalje podeljeni, neki ovde a neki na DW forumu.

Iako je Anto napisao da je ovo drugi dnevnik ovo je po mojoj racunici cetrnaesti.

Raniji dnevnici se mogu naci
ovde
http://darkwoodforum.rs/index.php/topic,53622.msg671012.html#msg671012
preporucujem specijalno 2013 godinu

Neki su naveli prednosti i mane vodjenja dnevnika na ovakav nacin dodao bi da
ovako moze da se vidi gde je ko sa svojim upoznavanjem sveta stripa. Recimo ja citam cesto tek sada naslove koji su drugi citali pre 4-5 ili vise godina. Jedna prednost za neke je da imaju priliku da formulisu misli o procitanom kratko kako im pase bez da se moraju izlagati "paljbi" koja ih moze zadesiti na temama o stripovima u izdavackom izlogu. Pises za sebe pa ako neko procita procita. Inace je pomalo i vezba samodiscipline da se izdrzi cela godina.
Meni je bilo tesko dugo da izdrzim po celu godinu em sam bio dosta aktivan na forumu uopsteno inace em su mi deca bila mala kada su krenuli dnevnici, bilo je problema i sa koncentracijom za citanje a kamoli pisanje ali sam se zato veselio kako su drugi lepo upisivali.

Sa vremenom dok pratis tudje upise vidis malo detaljnije sa kim delis ukus pa to moze da olaksava i nabavku novih naslova.
Meni je to specijalno vazno jer retko kada imam priliku da listam stripove pre nego sto odlucim nesto da nabavim jer em zivim preko grane em budemo kratko u zemljama (SRB,HR i SLO).

Svima sve najbolje u 2024 i onima koji pisu dnevnike, ili ih samo citaju ih, a i onima koji su pokusali voditi dnevnik ali nisu uspeli voditi ih do kraja.

apsolutno nije nikakva sramota odustati zbog bilo kakvog razloga
Lord Vader89 Posted - 01/01/2024 : 14:43:59
daj neki primer:)
Tonto Posted - 01/01/2024 : 14:01:39
quote:
Originally posted by Lord Vader89

gde tamo?

izdavacki izlog
Lord Vader89 Posted - 01/01/2024 : 13:55:42
gde tamo?
Tonto Posted - 01/01/2024 : 13:51:25
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Tonto

U pravu je peyo, ovako bez medjusobne komunikacije i komentiranja komentara sve je suhoparno i pomalo besmisleno. Budem li imao sto bitno za reci to ce biti u izdavackom izlogu ko sto naker kaze. Od ovog vjerovatno odustajem.



pa tako funkcioniše ceo forum, sve sam sviđitis i nesviđitis i konstatacije i prazne teze bez antiteza, te da li je u dnevnjaku ili u namenjenim temama, isti đavo xD

Pa i nije bas. Tamo se zna i povesti rasprava pa cak i argumentirana. Dnevnik ne ostavlja nikakvu mogucnost za to.
knauso Posted - 01/01/2024 : 12:51:56
Zanimljiv mi je ovaj dnevnik gde mogu videti cime se ljudi oduseve (ili ne) pa da bacim pogled na taj strip i vidim da li bi i meni mozda bio zanimljiv. Ili da otkrijem neki dragulj na koji nikad ne bi nigde ni video recenziran.

Potrebno nam je nesto ovako lagano, opusteno gde ljudi mogu ostaviti koji komentar na brzaka. Svaka "bolja" recenzija zahteva dosta vremena za pisanje, ove moje su bukvalno 5min izbacim na brzaka cisto mozda nekom bude neka osnova da ga zainteresuje da baci pogled na strip. U ovom vremenu gde sve mozemo naci digitalno da proverimo pre kupovine, mislim da je to savim dovoljno.

Toliko sam profi recenzija procitao sa hvalopsevima o nekom stripu a mene se uopste nije dojmio, tako da uopste vise i ne obracam toliko paznju na njih.
Isto tako, ima stripova koji su ovde na forumu popljuvani a meni su odlicni.

A rasprava koja bi zapocela, da ima komentara na temi, "nisi u pravu ovaj strip je odlican" samo govori o tome da je sve individualna preferenca.
Lord Vader89 Posted - 01/01/2024 : 11:49:23
quote:
Originally posted by Tonto

U pravu je peyo, ovako bez medjusobne komunikacije i komentiranja komentara sve je suhoparno i pomalo besmisleno. Budem li imao sto bitno za reci to ce biti u izdavackom izlogu ko sto naker kaze. Od ovog vjerovatno odustajem.



pa tako funkcioniše ceo forum, sve sam sviđitis i nesviđitis i konstatacije i prazne teze bez antiteza, te da li je u dnevnjaku ili u namenjenim temama, isti đavo xD

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000