forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dnevnik čitanja - komentari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Dwayne_Looney
Advanced Member



6604 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 10/01/2023 : 18:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Nakon što je udarnik007 objasnio Poliju kako je već do danas uspio pročitati "mali milijun" naslova, javio se idejni tvorac teme...

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by anto

valjalo bi momci da pobrišete sve postove koji nemaju veze sa temom;a i ja ću onda moj.Hvala unapred.

Onda bi, anto, bilo dobro otvoriti neku temu naslova "Dnevnik čitanja - komentari" gdje bi netko mogao fino kvotati post ili dio posta koji želi komentirati i raspravljati ako želi. Imati temu na kojoj netko komentira pročitano i ocjenjuje, a da ga se ne može komentirati je malko glupavo.



Slažem se s Tontom, pa evo... Imamo glavnu temu, a svoje komentare i pitanja u svezi dnevnika drugih možemo pisati ovdje.

Glavna tema:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=53622


loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 30/12/2023 13:23:11

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 10/01/2023 : 18:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

1. mjesec 2023.

1. Nove Zekanove avanture: Neki malo bolji svijet (Fibra); 8/10; ide u kolekciju.
2. Anđeo gospodnji (Fibra); 8,5; ide u kolekciju.
3. Mjesečevo Lice (Fibra), nategnutih 7/10 zbog Boucqa; ne ide u kolekciju.
4. 47 žica (Fibra) 7/10; ne ide u kolekciju.
5. Urban (Fibra) 8,5/10, ne ide u kolekciju.



koji su kriteriji odlaženja/ne odlaženja u kolekciju?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/01/2023 : 19:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ŠAŠ
koji su kriteriji odlaženja/ne odlaženja u kolekciju?



Očekivao sam ovo pitanje.

Isključivo želja za ponovnim čitanjem.

Odlični Persepolis ili Arapin npr. ne idu u kolekciju iako ih svima preporučujem za čitanje.

P.S. Ipak se moram malo korigirati. Nije baš tako jednostavno.

Osim želje za ponovnim čitanjem kod nekih stripova je i želja za ponovnim prelistavanjem, uživanjem u sjajnom crtežu. A ima i onih koje ostavljam u kolekciji pa makar ih više nikad ne čitao, samo da znam da su tu, kao nekakav fetiš.

Jasno, što god bilo razlogom ostanka u kolekciji vodim se isključivo osobnim kriterijima bez obzira na kvalitetu stripa. Kolekciju stvaram za sebe, a ne iz muzeoloških razloga ili da nekoga fasciniram.

A zbog pomanjkanja prostora ponekad radim i bolne rezove.

Edited by - Peyo on 10/01/2023 20:14:32
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/01/2023 : 20:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ono sto bi teoretski jos jednom procitao, prolistao, ili bar zelio (imati kod ruke)?
(aha, predugo sam imao otvoren ovaj topic pa je vec odgovorio)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 10/01/2023 20:14:26
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/01/2023 : 22:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
savet za nadležne - imate gore tri teme koje su stiki,a koje možete mirne duše da odstikujete ( a i ne morate),ali digitalni dnevnik bi morao da bude stiki

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 11/01/2023 : 06:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Otkrijte i nama tajnu kako je udarnik007 uspeo da procita onoliko stripova :)

Ja citam polako, zao mi da preletim samo strane, kad je to neko crtao mozda i godinu dana.
Pa onda jos i zastanem namerno, ostavim da zavrsim kroz koji dan, zao mi da zavrsim druzenje za tim likovima tako brzo :)
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 11/01/2023 : 07:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by knauso

Otkrijte i nama tajnu kako je udarnik007 uspeo da procita onoliko stripova :)

Ja citam polako, zao mi da preletim samo strane, kad je to neko crtao mozda i godinu dana.
Pa onda jos i zastanem namerno, ostavim da zavrsim kroz koji dan, zao mi da zavrsim druzenje za tim likovima tako brzo :)



Ma, nije to nešto puno!
Možda mrvicu više od prosjeka...
Godišnji mi je išao u prilog.
Inace sam i sam od ove godine
poceo voditi evidenciju procitanog
na ženin nagovor i moram reci da
je i mene iznenadilo...
U prosjeku, kad nisam na godišnjem,
čitam po jedan strip dnevno osim ako
to nije neki podeblji integral. 🍺
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 11/01/2023 : 08:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by knauso

Otkrijte i nama tajnu kako je udarnik007 uspeo da procita onoliko stripova :)





ja sam mislio da mu je to plan i program čitanja :D
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 11/01/2023 : 09:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

savet za nadležne - imate gore tri teme koje su stiki,a koje možete mirne duše da odstikujete ( a i ne morate),ali digitalni dnevnik bi morao da bude stiki



agree
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/01/2023 : 10:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Anto, tamo sam te pitao u svom postu, ali evo ovdje. Vidim ti pišeš i pročitano u prošloj godini...da li stavljamo samo što smo pročitali u 2023 na kraju ili tamo trpamo sve čega se sjetimo, jer ja se iskreno ne mogu ni sjetiti svega što sam pročitao....

Nevezano, izgleda da će moj dnevnik biti malo popunjeniji knjigama za sada. Ulovilo me neko čitalačko ludilo i samo lupam po knjigama, riješavam dobrio nagomilane zaostatke, premda knjiga nemam ni blizu toliko kao stripova koji su BTW svi pročitani (ovi iz moje kolekcije :)).

+1 za sticky

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 13/01/2023 : 08:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by ŠAŠ
koji su kriteriji odlaženja/ne odlaženja u kolekciju?



Očekivao sam ovo pitanje.

Isključivo želja za ponovnim čitanjem.

Odlični Persepolis ili Arapin npr. ne idu u kolekciju iako ih svima preporučujem za čitanje.

P.S. Ipak se moram malo korigirati. Nije baš tako jednostavno.

Osim želje za ponovnim čitanjem kod nekih stripova je i želja za ponovnim prelistavanjem, uživanjem u sjajnom crtežu. A ima i onih koje ostavljam u kolekciji pa makar ih više nikad ne čitao, samo da znam da su tu, kao nekakav fetiš.

Jasno, što god bilo razlogom ostanka u kolekciji vodim se isključivo osobnim kriterijima bez obzira na kvalitetu stripa. Kolekciju stvaram za sebe, a ne iz muzeoloških razloga ili da nekoga fasciniram.

A zbog pomanjkanja prostora ponekad radim i bolne rezove.



da li bi se moglo reći da ti ostaje u kolekciji ono što odgovara tvom psihološkom profili ili arhetipu?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/01/2023 : 13:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ŠAŠ

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by ŠAŠ
koji su kriteriji odlaženja/ne odlaženja u kolekciju?



Očekivao sam ovo pitanje.

Isključivo želja za ponovnim čitanjem.

Odlični Persepolis ili Arapin npr. ne idu u kolekciju iako ih svima preporučujem za čitanje.

P.S. Ipak se moram malo korigirati. Nije baš tako jednostavno.

Osim želje za ponovnim čitanjem kod nekih stripova je i želja za ponovnim prelistavanjem, uživanjem u sjajnom crtežu. A ima i onih koje ostavljam u kolekciji pa makar ih više nikad ne čitao, samo da znam da su tu, kao nekakav fetiš.

Jasno, što god bilo razlogom ostanka u kolekciji vodim se isključivo osobnim kriterijima bez obzira na kvalitetu stripa. Kolekciju stvaram za sebe, a ne iz muzeoloških razloga ili da nekoga fasciniram.

A zbog pomanjkanja prostora ponekad radim i bolne rezove.



da li bi se moglo reći da ti ostaje u kolekciji ono što odgovara tvom psihološkom profili ili arhetipu?



Ostaje ono što mi je po volji. A to nije nepromjenjivo.

Iako u kolekciji imam i suvišnog teško se odlučujem na prodaju jer me to zamara (traženje kupca, natezanje oko cijene). Nerijetko i poklanjam.

Kod kolekcionarstva postoji i pitanje koliko i u kom obliku ono ima smisla, ali to je neka druga priča.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/01/2023 : 14:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Anto, tamo sam te pitao u svom postu, ali evo ovdje. Vidim ti pišeš i pročitano u prošloj godini...da li stavljamo samo što smo pročitali u 2023 na kraju ili tamo trpamo sve čega se sjetimo, jer ja se iskreno ne mogu ni sjetiti svega što sam pročitao....

Nevezano, izgleda da će moj dnevnik biti malo popunjeniji knjigama za sada. Ulovilo me neko čitalačko ludilo i samo lupam po knjigama, riješavam dobrio nagomilane zaostatke, premda knjiga nemam ni blizu toliko kao stripova koji su BTW svi pročitani (ovi iz moje kolekcije :)).

+1 za sticky


izvini,sad tek videh:
EDIT: Antiša hebemu, jel dnevnik za 2023 ili za sve što smo pročitali i prošle g a odlučili sada tu zapisati?
Meni je nezahvalno puštat ocjene jer mi se moja osobna ljestvica stalno pomiče kako čitam nešto novo.


odgovor:
Dnevnik je za 2023.godinu;pišeš ono što si pročitao.

Meni je ovo iz 2022. nekakav podsetnik za Darkvudov digitalni dnevnik,ako se oživi DW forum jednog dana - ove stripove nisam stigao da upišem u dnevnik za 2022. godinu,o tome se radi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 13/01/2023 : 16:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Stvarno ima koristi od dnevnika...

Eto, od Kunta Kintea sam video opis opskurnog švedskog andergraunda Bosnian flat dog, koji ću da pročitam na engleskom.

A kod Jagodanbg-a me zainteresovale ove Skice iz života od Bouleta, nikad čuo.
Upravo u Alan Fordu malopre nabavio i te Skice i dva Zerocalcarea od Lavirinta (nisam ni znao da je izašlo dopunjeno jeftino izdanje Armadiljovog proročanstva). Uz još štošta...
Plus na Netflixu pre par dana video Zerocalcareovu mini animiranu seriju.
Hehe biće puno zanimacija ove godine.

Da nije dnevnika i njihovog upisa, pitanje da li bih i kada saznao za sve te stripove (da uopste postoje ili da su dostupni).. verovatno tek kad budu rasprodani.



Edited by - Jocko on 13/01/2023 16:48:41
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/01/2023 : 23:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kako su ti Zero i Đule uspjeli promaći?! Pa bili su na svim iole relevantnim listama za Oscara prethodnih godina.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 13/01/2023 : 23:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Od Zera sam cuo za Armadilja, pisalo se jako pozitivno, ali sam smetnuo s uma... Za ostale Zeroe i Djulenceta tek ove godine videh da su izasli. Na AF sajtu nisam uopste pratio Lavirint i Agarti kao izdavace, jer kad god udjem pre da vidim sta ima od Lavirinta, u ponudi su samo one sveske iz delova, i poslednjih par godina ih nisam ni ispratio. A svidece mi se garant, volim te humoristicne biografije, kao Larcenet.

Zeroa je Europe comics izdao jedan album dva albuma i jednu kratku pricu, koje je objavio Agarti, ali kad god je moguce humoristicne stvari citam na domacem jeziku, tako da cu mozda i ovo ostalo da nabavim.



Edited by - Jocko on 14/01/2023 00:15:58
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/01/2023 : 00:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Jocko, imaš ovdje cijeli strip, zavir u vidu svih 216 strana, dostupan na slijedećim linkovima:
https://issuu.com/lavirintanje/docs/zerocalcare-skoro.svakog.prokletog._e0c61e526ae0d2
https://issuu.com/lavirintanje/docs/zerocalcare-skoro.svakog.prokletog.ponedeljka-parc

Sve je legalno, to je okačio sam izdavač:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51973#0
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/01/2023 : 07:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
@Jocko: Pa tako isto ima koristi i od ''Koji ste zandnji strip kupili...'' i od teme ''Štos te zadnje pročitali...'' ili kak se već točno zovu teme.
Ja sam tamo puno puta našao dobre preporuke. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 14/01/2023 : 15:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
@Peyo, hvala, nisam znao. Već nabavio juče na slepo

(zanimljiva odluka izdavača da ceo strip daju besplatno odmah. Fibra je davala po album ili dva besplatno u zaviru, a Besna Kobila je domaće stripove isto podelila u pdf-u, ali tek kad je prošlo izvesno vreme nakon objavljivanja.)
Ova cena za proširenog, tvrdog Armadilja od 700 dinara (a kol'ko vidim bio je i jeftiniji) je stvarno džabe.

@Diskach, da, pročitao i (ne)preporučujem legendarna tema, naročito za sve stripove koji nemaju svoj zaseban topic.



Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/01/2023 : 22:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jel moguće da tema još nije stiki????
a recimo intervjui u koje niko nije ušao par godina jeste.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7029 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/01/2023 : 09:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jel moguće da tema još nije stiki????
a recimo intervjui u koje niko nije ušao par godina jeste.


Ne diraj mi intervjue Anto. Uskoro tebe intervjuiram, nema mi druge.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/01/2023 : 15:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
eh :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
229 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 28/01/2023 : 13:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ŠAŠ

quote:
Originally posted by knauso

Otkrijte i nama tajnu kako je udarnik007 uspeo da procita onoliko stripova :)





ja sam mislio da mu je to plan i program čitanja :D



Bilo bi strava da svi koji ucestvuju apdejtuju godine u profilu i unesu bracni status (+ sa decom/bez) i zanimanje :D

Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/01/2023 : 14:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
dovoljno nam horora u zivotu ne treba nam ga i ovde :)

Inace super da dnevnik zivi dalje (13. po redu od 2011). steta da ga nije bilo ovde svih ovih godina ali "ne moze sve odmah i svugde". Odlicno i za one koji pisu (na obicnim temama nije sigurno da bi pisali kao sto ovde pisu) i one koji citaju.

Nije da nekog preterano interesuje ali procitah nedavno prvi AF u zadnjih desetak godina - alan ford kolor specijal broj 2 Dracula :)
utisak : "moze da prodje" :)

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 28/01/2023 14:51:36
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 02/02/2023 : 08:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Kakvom suludom brzinom se citaju stripovi.
Meni kad ide tako brzo znaci da mi crtez nije nesto pa preletim :)
Ako je odlican, na jednoj strani sam po 15minuta.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/02/2023 : 21:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Moram da pohvalim kako se tema odvija za sada, mnogo bolje deluje nego na šta je tema spala na DW forumu u poslednjih par godina gde je većina samo upisivala pročitano, malo njih je ostavljalo ocene, a još manje ostavljalo bilo kakav utisak o pročitanom

Fino napreduju upisi za sada, a par forumaša su zreli da počnu da pišu u izdavačkom izlogu
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000