forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex klasik 47 - Na granici Nevade

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 17/01/2023 : 16:10:03
Čista nesreća, očito nije odabrao dobro hvatište...



Scenarij: Bonelli
Crtež: Gallepini

Broj originala 93. i 94.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ted Miller Posted - 08/02/2023 : 11:21:12
definitivno, razmisljanje o broju stranica limitira kvalitetu priče, to mi nitko ne moze negirati.
pcoro Posted - 08/02/2023 : 08:33:25
Tako je!! Po meni bi bilo ok i da ove neke filler epizode završe na pola, bilo bi bar neke dinamike. Recimo, ovo što sad objavljuje Ludens su većinom epizode od po 220 stranica a bezlične su ko i te stare od 50. Mislim da bi čak preferirao da na pol broja zabrši takva neka mlitava priča, pa da odmah idemo dalje, bar bi bilo dinamičnije za čitati..
tex2 Posted - 08/02/2023 : 07:51:17
Slažem se da broj stranica nema veze sa kvalitetom priče, ali ne slažem se da su stripovi od većinom 220 stranica donijeli nešto dobro, baš suprotno tu je broj stranica limitirajući faktor za scenariste.
jaki Posted - 08/02/2023 : 07:13:59
Kome nije dosta 110 ili 220 stranica da napravi dobru priću neće pomoći i da ima 277 stranica.
A forsira se zato da ne bude u istom broju dvije različite priče i to je odlično.
Ivan Liverpool Posted - 07/02/2023 : 22:34:23
Zbrzan kraj je definitivno najveca mana ovih starih epizoda. Razlog tome je bio tadasnji striscija format stripova. Fluidnost zavrsnice se popravila kasnije kad se preslo na Bonelli format i kad su se pisale epizode s raznim brojem stranica, uopce nije bilo ni bitno koliko ih ima i hoce li epizoda zavrsiti na 13., 45. ili zadnjoj stranici stripa. Na zalost, u zadnje vrijeme se forsira da duljina epizode bude visekratnik broja 110 pa opet imamo dosta slucajeva epizoda sa zbrzanim krajem jer vise ne daj boze prenijeti 10-15 stranica u drugi broj.
Ted Miller Posted - 07/02/2023 : 22:16:35
ja nekako volim ovog klasičnog texa, muda su mu do poda, volim kako koristi svoju evil stranu da sjebe zlocince, neda im ni sekunde dominacije, odmah preuzima kontrolu. ono sto zapazam je da se zavrsnica uvijek jako brzo odvija, sto je mozda i okey tada, bonelli je bio pun ideja i stalno je jurio na nove scenarije.
Curunir Posted - 07/02/2023 : 20:23:11
Ma da, htjedoh reći 50. Dobro da si ispravio.
I još sam prije vodio tu statistiku obnavljajući Mikadov popis i jasno napisao da se od broja ove edicije samo oduzme 6 i dobije (otprilike) broj redovne serije, a sad pišem budalaštine
Spock Posted - 07/02/2023 : 19:41:17
quote:
Originally posted by Curunir

Neću kriti da sam razočaran ovim "fillerom" i još k tome Gambom (nije to Kit).
Mislio sam da je Mefisto prekretnica u smislu da se ovakve epizodice više ne mogu pojavljivati, ali eto, tu i tamo još će nas gnjaviti. No, ima tu i dosta dobrih poput ovoga Kostura, a potom će ove bezvezne epizodice postati vječna prošlost, valjda negdje od broja 40. redovne serije.



Već smo na 41. broju.
jaki Posted - 07/02/2023 : 16:24:16
Ima još hrpa loših epizoda ali sad će biti i dobrih.
Gambu ne mogu provariti na Texu(i to lošeg Gambu).
Curunir Posted - 07/02/2023 : 14:14:32
Neću kriti da sam razočaran ovim "fillerom" i još k tome Gambom (nije to Kit).
Mislio sam da je Mefisto prekretnica u smislu da se ovakve epizodice više ne mogu pojavljivati, ali eto, tu i tamo još će nas gnjaviti. No, ima tu i dosta dobrih poput ovoga Kostura, a potom će ove bezvezne epizodice postati vječna prošlost, valjda negdje od broja 40. redovne serije.
Ivan Liverpool Posted - 07/02/2023 : 13:59:40
quote:
Originally posted by Salkan

Moglo bi se reć da oko 55.broja ove edicije dolazi "Samoubilački eskadron", što je signal da se ponovo uključim u kupovinu. Ako je to ta priča od koje se značajno uzdiže kvalitet. Zar ne?



Samoubilacki eskadron je bomba od epizode, to jedva cekam konacno kupiti i pridodati svojoj kolekciji. Ali naravno kupuju se i drugi klasik brojevi, ima tu zapravo dosta dobrih prica izmedu ovog zadnjeg klasika i Samoubilackog. Recimo ova s covjekom kosturom koja pocinje na kraju ovoga broja mi je jako dobra.
Macbeth Posted - 07/02/2023 : 11:02:38
Kad i koliko uopće traje ovo razdoblje retro pričica koje su sve jedne te iste? Kupio sam prvih 20 brojeva Klasika, super su mi za prikratiti vrijeme (bolji nego oni raniji Zagori u svakom slučaju), ali ne znam baš hoću li još pedesetak takvih brojeva čitati s jednakim žarom
Salkan Posted - 07/02/2023 : 08:39:56
Moglo bi se reć da oko 55.broja ove edicije dolazi "Samoubilački eskadron", što je signal da se ponovo uključim u kupovinu. Ako je to ta priča od koje se značajno uzdiže kvalitet. Zar ne?
teller Posted - 07/02/2023 : 05:29:57
Ovo je čitljivo,... ali nije to jos onaj pravi Tex koji dijeli samare...
Gamba tu los, zadnja priča najbolja...
Jako mi drago izdanje jer znam da dolaze sve bolje priče...
Spock Posted - 06/02/2023 : 22:09:31



Na granici Nevade
(SAKL 47b, ZS 401, SR 40b+41a), 64 str.
- pedeset i četvrta Texova epizoda

Scenarij: Gian Luigi Bonelli
Crtež: Francesco Gamba
Naslovnice: Aurelio Galleppini

Kratki sadržaj:
Spasivši nesretnog crnca Toma od linča, Tex odluči istražiti situaciju i odvojiti žito od kukolja u gradiću na južnoj granici Nevade.

Zanimljivosti:
- Ova epizoda originalno je izlazila od 22.05. do 26.06.1959. u striscia seriji, dok u Bonelli formatu izlazi u veljači i ožujku 1964. godine.

Komentar:
Iako naslov priče sugerira drugačije, ipak nije problem što ga na granici ne vade, već je stvar u insinuaciji lokalnih probisvijeta da crnac Tom prakticira nešto tako s bjelkinjom.
Šalu na stranu, riječ je o još jednoj tipičnoj filler epizodi sa željom da se zadovolje rokovi, odnosno redoviti ritam izdavanja tadašnjeg "striscia" izdanja.
Osim rasne tematike nema tu ničega originalnog u odnosu na dotadašnja Texova izdanja. Ostalo je čisti standard, pravocrtan i jasan razvoj radnje. Srećom pa barem ne vrijeđa logiku i pamet čitatelja, što se ne bi moglo reći za velik broj ovih ranih Texovih avantura.
Promatrajući Gambin crtež, stječe se dojam da je bio gotovo prisiljen crtati. Likovi bez dublje grafičke karakterizacije, prazne pozadine, potpuno krive perspektive samo su neki od primjera brzinskog odrađivanja posla.
Naslovnica ne postoji u klasik izdanju, redovna serija ima jednu generičku, a Dnevnik je precrtao naslovnicu regularnog broja 32, samo bez puške.
Sveukupno gledano, jedna prolazna ocjena.

(priča: 5, scenarij: 6, crtež: 5, naslovnica: 2) - 50%
Ted Miller Posted - 02/02/2023 : 19:23:06
Mefisto riješen jako brzo, Tiger Jack si je upisao jedan win protiv Mefista, iako bi točnije bilo da ga je pobijedila pustinja, čak ni Mefisto ni ostali vragovi ne mogu protiv prirodnih nemilosrdnih sila.

I onda kreće, UNCLE TOM priča :D hahaha.... ojebote kako stari Bonelli trolluje nove generacije :D haha
henry Posted - 22/01/2023 : 23:49:32
quote:
Originally posted by Curunir

Na granici ne vade



U rangu onog "U palati Kita Telera"
MarxH Posted - 22/01/2023 : 11:51:06
U zlatnoj seriji (Omča za nevinog) se odmetnuti čejen zvao Zeleno Lice. U prvom spominjanju u ovom stripu zove se Crvena Vrpca da bi s prvim pojavljivanjem bio preimenovan u Crveni Pojas...
Prvo završava epizoda s Mefistom, i to prezbrzano, zatim je cijela epizoda koja završi nešto manje zbrzano a onda imamo početak epizode sa prvim pojavljivanjem Texovog kostima Čovjek kostur.
pcoro Posted - 19/01/2023 : 08:37:24
quote:
Originally posted by goodpaso

Kupujem Texa redovno ali sam razocaran u naslovnice,iskreno sam ocekivao
nesto kao Zagor klasik kolor kartoline na zadnjoj strani
Ovo bukvalno ko da su uzimali isecke iz samog stripa.



Bilo je i dobrih naslovnica, ali ova je baš zlokobno ružna. Fulava na svim mogućim razinama - kompozicijski je grozna, boje su dosadne (smeđa, zelena, crna), moralno je upitna (jedan od glavnih junaka puca u leđa nenaoružanog starca), a ujedno je i spoiler.
Doduše, i ona na poleđini prošlog broja je bila upitna - Teks puca na 4 indijanca od kojih je jedan jedini naoružan i to lasom!
Hercule Poirot Posted - 19/01/2023 : 07:46:49
Taman.
ivan_micic Posted - 19/01/2023 : 07:44:14
Izašlo jutros
teller Posted - 18/01/2023 : 20:07:17
quote:
Originally posted by goodpaso

Kupujem Texa redovno ali sam razocaran u naslovnice,iskreno sam ocekivao
nesto kao Zagor klasik kolor kartoline na zadnjoj strani
Ovo bukvalno ko da su uzimali isecke iz samog stripa.



malo se još strpi..sad če bolje i bolje!
jaki Posted - 18/01/2023 : 18:52:24
Pošalji pritužbe na SBE,Milano
goodpaso Posted - 18/01/2023 : 18:16:01
Kupujem Texa redovno ali sam razocaran u naslovnice,iskreno sam ocekivao
nesto kao Zagor klasik kolor kartoline na zadnjoj strani
Ovo bukvalno ko da su uzimali isecke iz samog stripa.
Curunir Posted - 17/01/2023 : 22:33:32
quote:
Originally posted by tex2

Eto Mefista na naslovnici!



Jedva

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000