forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tjedan Willa Eisnera u Zagrebu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 27/02/2023 : 17:21:28
Prenosim informacije s Facebooka:

CRNI MAČAK
Mesnička ulica 12, Zagreb
10. i 11. ožujka 2023.
od 17:00 sati

Pod pokroviteljstvom Will and Ann Eisner Family Foundation i Will Eisner Studios, Inc. u Zagrebu će se po drugi put održati Tjedan Willa Eisnera, godišnja manifestacija kojom se u preko 100 zemalja širom svijeta slavi lik i djelo jednog od najutjecajnih autora stripa svih vremena, ”oca grafičkog romana”, vizionara i inovatora zaslužnog za pomicanje granica u razvoju vizualne naracije i definiranju jezika devete umjetnosti.

...

WILL EISNER: PROFESSION CARTOONIST
dokumentarni film
10. i 11. ožujka 2023.
od 17:00 sati
Crni mačak, Mesnička ulica 12, Zagreb
Uz gostovanje eminentnih teoretičara umjetnosti stripa, prava poslastica ovogodišnjeg, drugog po redu zagrebačkog izdanja međunarodne manifestacije WILL EISNER WEEK, bit će i hrvatska premijera nagrađivanog dokumentarnog filma "Will Eisner: Profession Cartoonist" brazilske redateljice Marise Furtado.
10. i 11. ožujka navratite u Crni Mačak (Mesnička ulica 12) i od 17:00 sati uz omiljeno piće uživajte u jednom od najboljih dokumentaraca o stripu.

Više o filmu na http://www.professioncartoonist.com/pc/index-pc.html

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Jozzinelli Posted - 03/03/2023 : 02:03:23
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Paka01

Koliko god bio značajan, meni je Spirit manje-više nečitljiv.
Crtež odličan, no što se tiče priča, pojelo ih je vrijeme.


Koliko si ih pročita? Ima toga masu.



Will Eisner's The Spirit Archive sam čitao na preskoke, malo s početka, malo sa sredine, malo s kraja... Nije mi se dalo prolaziti kroz svih 20ak knjiga, nego sam onako hvatao random priče kako sam imao volje taj dan. Ove novije su itekako bolje, al opet štajaznam, pokora je probijati se kroz to.

Mišljenja sam da bi se od Spirita trebala objaviti jedna kvalitetna "best-of" kompilacija koja će pokriti najupečatljivije Eisnerove priče i to je to, sasvim dovoljno.


Neda se ni meni sve čitati. Volio bih znati koje su pravo dobre da ne gubim vrijeme..


Od ovih priča iz (stare) Stripoteke, odlične su:

- Pigel (809)
- Broj je izvučen (806)
- Ubistvo (782)

Za neke bih morao da se prisetim, pojedine nisu nešto, ali su simpatične i zabavne, manje-više;
one iz novijih Stripoteka su bile slabije, koliko se sećam, al' njih nisam sve ni čitao, možda svega 3-4 epizode...

Ne znam, meni taj strip nikako nije "pojelo vreme", svakako je moderniji i inovativniji od drugih stripova iz tog perioda,
naročito zbog crteža, ali i kao priča, mada ima njih mnogo, varira kvalitet od epizode do epizode,
ali u globalu bih pre rekao za Ripa Kirbija da ga je pojelo vreme, pogotovo što je takav strip izlazio i u poslednjim decenijama
20. veka. Dobro, i Spirit je dugo izlazio, nisam proveravao do kad (valjda ne izlazi još uvek?), ima tu puno materijala...

Lično sam više zainteresovan za Spirita nego za ovaj "Ugovor s Bogom", željan sam takve kratke forme u stripovima,
samo bi teško bilo sve to objaviti, a još teže sve nabaviti, možda neki "best-of" kao što Paka predlaže...

alexts Posted - 03/03/2023 : 01:03:17
Taj strelac je negativac.
ivanl Posted - 03/03/2023 : 00:42:17
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by alexts

A kao lika, sećam ga se još iz Denisa, kad nisam ni znao da je to Spirit.



Nikako se sjetiti kako se serijal tamo zvao. Kako je bio naslov. Nije Spirit sigurno...



Osvetnik.



Jesi li siguran? Ja ne mogu provjeriti, prodao sam nedavno sve roto/trafika magazine tipa Super/Gigant/Biser...pa tako i Denise. (Sad mi je nenormalno krivo), ostavio sam samo Cak i Zov. 'Zvoni' mi Duh/Duse/Duhovi... tako nesto da je bilo. A bas me zanima, ako znas tocno?



U broju 13, da!



Jest. 'Izronio' sam naslovnicu Denisa broj trinaest i vidim neka Spirit-Robin Hood shema. Unutra ne mogu zaviriti, jer otarasio sam se svih revija, no vidi se iz aviona da ovo nije Eisnerov rad. A protok godina i priliv stripova je ogroman, tako da se ne sjecam nicega konkretno.
ivanl Posted - 03/03/2023 : 00:37:49
quote:
Originally posted by emirem

Upravo narucio "The 'Contract with God' Trilogy: Life on Dropsie Avenue".
Kako sam pisao vec jedno vrijeme ceka u wishlisti, onda me neki topik ili post podsjeti na stripovski "vozni red".😊




Ima 15 godina da je to Vedis izbacio, mogao bi bas malo i ponoviti gradivo. Znam da sam se tada ljuto ponadao da ce poceti i Spirita 'izbacivati', ali to su puste sanje. Bile i ostale. Koliko znam prava su vraski zajebana i ne daju ih za male tiraze, a tko bi to ovdje kupovao...ako i 100 ljudi... tako da jbg. duso...
ivanl Posted - 03/03/2023 : 00:33:29
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by ivanl
.. ostavio sam samo Cak i Zov.



To i stari Strip Art, zadnja crta obrane ...



Ne govori mi nista...prodao sam Strip art...jbg.
Zov nisam mogao radi originalnog Maxmagnusa. I dan danas sanjam da neko objavi to u albumskom formatu ima bas 50-ak stranica za takvo sto.
A Cak, jbg, nisam imao srca ipak je to bila jedna od najkvalitetnijih revija, pa jos iz Splita...
Peyo Posted - 02/03/2023 : 10:50:00
quote:
Originally posted by ivanl
.. ostavio sam samo Cak i Zov.



To i stari Strip Art, zadnja crta obrane ...
emirem Posted - 02/03/2023 : 08:29:54
Upravo narucio "The 'Contract with God' Trilogy: Life on Dropsie Avenue".
Kako sam pisao vec jedno vrijeme ceka u wishlisti, onda me neki topik ili post podsjeti na stripovski "vozni red".😊
alexts Posted - 01/03/2023 : 12:11:37
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by alexts

A kao lika, sećam ga se još iz Denisa, kad nisam ni znao da je to Spirit.



Nikako se sjetiti kako se serijal tamo zvao. Kako je bio naslov. Nije Spirit sigurno...



Osvetnik.



Jesi li siguran? Ja ne mogu provjeriti, prodao sam nedavno sve roto/trafika magazine tipa Super/Gigant/Biser...pa tako i Denise. (Sad mi je nenormalno krivo), ostavio sam samo Cak i Zov. 'Zvoni' mi Duh/Duse/Duhovi... tako nesto da je bilo. A bas me zanima, ako znas tocno?



U broju 13, da!
corto33 Posted - 01/03/2023 : 11:52:56
Skoro po pola serije The Spirit su nacrtali drugi crtači a ne Eisner.
Po meni najbolji period je tamo od Spirit Archives #12 do #22.
Ali više bih želio izdanje na A4 formatu i u C/B.
ivanl Posted - 01/03/2023 : 10:02:00
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by alexts

A kao lika, sećam ga se još iz Denisa, kad nisam ni znao da je to Spirit.



Nikako se sjetiti kako se serijal tamo zvao. Kako je bio naslov. Nije Spirit sigurno...



Osvetnik.



Jesi li siguran? Ja ne mogu provjeriti, prodao sam nedavno sve roto/trafika magazine tipa Super/Gigant/Biser...pa tako i Denise. (Sad mi je nenormalno krivo), ostavio sam samo Cak i Zov. 'Zvoni' mi Duh/Duse/Duhovi... tako nesto da je bilo. A bas me zanima, ako znas tocno?
alexts Posted - 01/03/2023 : 00:49:21
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by alexts

A kao lika, sećam ga se još iz Denisa, kad nisam ni znao da je to Spirit.



Nikako se sjetiti kako se serijal tamo zvao. Kako je bio naslov. Nije Spirit sigurno...



Osvetnik.
ivanl Posted - 28/02/2023 : 15:57:12
quote:
Originally posted by alexts

A kao lika, sećam ga se još iz Denisa, kad nisam ni znao da je to Spirit.



Nikako se sjetiti kako se serijal tamo zvao. Kako je bio naslov. Nije Spirit sigurno...
ivanl Posted - 28/02/2023 : 15:56:06
quote:
Originally posted by Paka01

Sve ovisi šta preferiraš.
Meni recimo nije sve odlično, dobar dio je jedva čitljiv. Crtež je super, slažem se, no džabe svemu tome dobar crtež ako mi ona druga polovica ne valja. No kao što rekoh, sve je to do toga koliko je kome šta bitno u stripu...



Da ne nabijemo jedno 60 stranica topica, (mogli bi bez problema), koliko ih neki drugi nepotrebno zauzimaju, kazat cu samo kratko; kako je meni, (a i kako to uopce dozivljavam cijeli zivot), strip prvenstveno vizualni medij, pa zato puno paznje poklanjam crtezu. Stoga su mi Spirit i Eisner vrh vrhova uz bok desetak genijalaca crtaca, tipa; Foster, Hogart, mc Cay, Raymond, Maurovic...da spomenem samo par pripadnika stare garde jer bi ih mogao nabrajati do sutra. Jako puno vremena trosim na proucavanje tabli i sklon sam stalno im se vracati, pa stoga i tolika ljubav prema crtezu cak i ako prica ne valja nista.
alexts Posted - 28/02/2023 : 15:29:39
A kao lika, sećam ga se još iz Denisa, kad nisam ni znao da je to Spirit.
alexts Posted - 28/02/2023 : 15:28:44
Neke od poslednje objavljenih epizoda u Stripoteci su mi baš slabe. Čak i crtački. Ali neke od njih i nije crtao Ajzner (potpisan on ili potpisani drugi, ne sećam se).

S druge strane, one epizode iz Spunka su upečatljive, da su mi neke strane i sada pred očima.

Sve u svemu, jedno izdanje vrhunskog kvaliteta i dobrog izbora, bilo bi mi neophodno da uopšte formiram određeniji stav u vezi Spirita. Za sad mi je manje-više simpatičan stari strip serijal.
izivko Posted - 28/02/2023 : 15:12:51
@ ivanle, sve to stoji što kažeš.

Ja sam čitao prve priče iz 1940. godine, čak ni one nisu loše i u njima se vidi Eisnerova genijalnost.

Ali vremena je malo je a stripova puno. Valja čitati i druge stvari.
Paka01 Posted - 28/02/2023 : 15:05:02
Sve ovisi šta preferiraš.
Meni recimo nije sve odlično, dobar dio je jedva čitljiv. Crtež je super, slažem se, no džabe svemu tome dobar crtež ako mi ona druga polovica ne valja. No kao što rekoh, sve je to do toga koliko je kome šta bitno u stripu...
ivanl Posted - 28/02/2023 : 15:01:27
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Paka01

Koliko god bio značajan, meni je Spirit manje-više nečitljiv.
Crtež odličan, no što se tiče priča, pojelo ih je vrijeme.


Koliko si ih pročita? Ima toga masu.



Will Eisner's The Spirit Archive sam čitao na preskoke, malo s početka, malo sa sredine, malo s kraja... Nije mi se dalo prolaziti kroz svih 20ak knjiga, nego sam onako hvatao random priče kako sam imao volje taj dan. Ove novije su itekako bolje, al opet štajaznam, pokora je probijati se kroz to.

Mišljenja sam da bi se od Spirita trebala objaviti jedna kvalitetna "best-of" kompilacija koja će pokriti najupečatljivije Eisnerove priče i to je to, sasvim dovoljno.


Neda se ni meni sve čitati. Volio bih znati koje su pravo dobre da ne gubim vrijeme..



Sve je to odlicno!
Ma dovoljno je samo i gledati majstorstvo tabli, ne treba ni citati.
Nedavno je pored Pordenonea bila izlozba Willa Eisnera sa originalnim tablama, naslovnicama i crtezima. Nesto nevjerovatno za vidjeti. To je bio majstor s velikim M!
ivanl Posted - 28/02/2023 : 14:58:32
quote:
Originally posted by alexts

Trenutno prepravljaju romane o Jamesu Bondu. Gde za crnce kaže "Prilično poštuju zakon, izuzev kad malo više popiju", biće promenjeno u "Prilično poštuju zakon" i tome slično.

Čudi me da Spirit, zbog izgleda njegovog pomoćnika Ebony White-a, još nije došao pod cenzuru? Mogućno da će biti zabrana, ako se ide u tom pravcu.



Samo takve budalastine!
Svijet ide 'u krivo' vec odavno...
Dosta je vidjeti sto su 'institucije' i dusebriznici nedavno radili/prigovarali s crncima u Tintinu, jer nije bilo 'politicki korektno' kako su onomad ti crnci bili crtani.
izivko Posted - 28/02/2023 : 13:58:07
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Paka01

Koliko god bio značajan, meni je Spirit manje-više nečitljiv.
Crtež odličan, no što se tiče priča, pojelo ih je vrijeme.


Koliko si ih pročita? Ima toga masu.



Will Eisner's The Spirit Archive sam čitao na preskoke, malo s početka, malo sa sredine, malo s kraja... Nije mi se dalo prolaziti kroz svih 20ak knjiga, nego sam onako hvatao random priče kako sam imao volje taj dan. Ove novije su itekako bolje, al opet štajaznam, pokora je probijati se kroz to.

Mišljenja sam da bi se od Spirita trebala objaviti jedna kvalitetna "best-of" kompilacija koja će pokriti najupečatljivije Eisnerove priče i to je to, sasvim dovoljno.


Neda se ni meni sve čitati. Volio bih znati koje su pravo dobre da ne gubim vrijeme..
alexts Posted - 28/02/2023 : 13:53:56
Trenutno prepravljaju romane o Jamesu Bondu. Gde za crnce kaže "Prilično poštuju zakon, izuzev kad malo više popiju", biće promenjeno u "Prilično poštuju zakon" i tome slično.

Čudi me da Spirit, zbog izgleda njegovog pomoćnika Ebony White-a, još nije došao pod cenzuru? Mogućno da će biti zabrana, ako se ide u tom pravcu.
Paka01 Posted - 28/02/2023 : 13:51:45
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Paka01

Koliko god bio značajan, meni je Spirit manje-više nečitljiv.
Crtež odličan, no što se tiče priča, pojelo ih je vrijeme.


Koliko si ih pročita? Ima toga masu.



Will Eisner's The Spirit Archive sam čitao na preskoke, malo s početka, malo sa sredine, malo s kraja... Nije mi se dalo prolaziti kroz svih 20ak knjiga, nego sam onako hvatao random priče kako sam imao volje taj dan. Ove novije su itekako bolje, al opet štajaznam, pokora je probijati se kroz to.

Mišljenja sam da bi se od Spirita trebala objaviti jedna kvalitetna "best-of" kompilacija koja će pokriti najupečatljivije Eisnerove priče i to je to, sasvim dovoljno.
izivko Posted - 28/02/2023 : 13:45:13
quote:
Originally posted by Paka01

Koliko god bio značajan, meni je Spirit manje-više nečitljiv.
Crtež odličan, no što se tiče priča, pojelo ih je vrijeme.


Koliko si ih pročita? Ima toga masu.
ivanl Posted - 28/02/2023 : 13:37:43
To i jest bit, nema nista ni vaznije od tog odlicnog crteza...jednog od najboljih ikad.
Paka01 Posted - 28/02/2023 : 13:15:20
Koliko god bio značajan, meni je Spirit manje-više nečitljiv.
Crtež odličan, no što se tiče priča, pojelo ih je vrijeme.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000