forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tjedan Willa Eisnera u Zagrebu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/02/2023 : 17:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Prenosim informacije s Facebooka:

CRNI MAČAK
Mesnička ulica 12, Zagreb
10. i 11. ožujka 2023.
od 17:00 sati

Pod pokroviteljstvom Will and Ann Eisner Family Foundation i Will Eisner Studios, Inc. u Zagrebu će se po drugi put održati Tjedan Willa Eisnera, godišnja manifestacija kojom se u preko 100 zemalja širom svijeta slavi lik i djelo jednog od najutjecajnih autora stripa svih vremena, ”oca grafičkog romana”, vizionara i inovatora zaslužnog za pomicanje granica u razvoju vizualne naracije i definiranju jezika devete umjetnosti.

...

WILL EISNER: PROFESSION CARTOONIST
dokumentarni film
10. i 11. ožujka 2023.
od 17:00 sati
Crni mačak, Mesnička ulica 12, Zagreb
Uz gostovanje eminentnih teoretičara umjetnosti stripa, prava poslastica ovogodišnjeg, drugog po redu zagrebačkog izdanja međunarodne manifestacije WILL EISNER WEEK, bit će i hrvatska premijera nagrađivanog dokumentarnog filma "Will Eisner: Profession Cartoonist" brazilske redateljice Marise Furtado.
10. i 11. ožujka navratite u Crni Mačak (Mesnička ulica 12) i od 17:00 sati uz omiljeno piće uživajte u jednom od najboljih dokumentaraca o stripu.

Više o filmu na http://www.professioncartoonist.com/pc/index-pc.html


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/02/2023 : 20:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Vec duze mi "contract with god" u wishu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/02/2023 : 22:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mogli bi neku masovku/druženje organizirati.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/02/2023 : 23:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
U to ime ponovit ću Dropsie Avenue.

A možda se dovučem i u Crni Mačak.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2023 : 00:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kad li ce, netko, itko, ikad u Hrvatskoj 'opaliti' cijelokupni opus Spirita, velikog i najveceg Willa Eisnera, u kozi sa zlatotiskom, sa srebrenim kopcama na knjigama, u tirazi-recimo sto komada po sta ja znam, tisucu nekih novcanih jedinica po primjerku, da pokrije skupa/preskupa prava na objavljivanje ovog bozanskog/antologijskog/nenadjebivog/vaznog ko' zivot-stripa?

Pitamo se...


Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 28/02/2023 : 07:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Do daljnjega ćemo se morati zadovoljiti Spiritom u Stripotekama, na žalost.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2023 : 10:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Do daljnjega ćemo se morati zadovoljiti Spiritom u Stripotekama, na žalost.



I u ona dva zadnja broja revije Spunk, (brojevi 16 i 17). I to je sve sto je ikad izislo od ovog, jednog od najboljih stripova uopce u povijesti devete umjetnosti, na ovim prostorima. Malo i nista.

Da li je uopce bilo jos negdje Spirita 'kod nas'? Koliko ja znam nije. Osim nesto u prastarim Denisima, ali to nije Eisnerov rad, i nije se vise zvalo Spirit...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/02/2023 : 10:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Eisner je baban.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/02/2023 : 13:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Osim nesto u prastarim Denisima, ali to nije Eisnerov rad, i nije se vise zvalo Spirit...



Kako god da se zvalo to je bio Spirit.

Čini mi se da ga je bilo i u Miličevićevoj Stripoteci.

Očito je kod nas puno manji interes za Spirita za razliku od špirita.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/02/2023 : 13:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Koliko god bio značajan, meni je Spirit manje-više nečitljiv.
Crtež odličan, no što se tiče priča, pojelo ih je vrijeme.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2023 : 13:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To i jest bit, nema nista ni vaznije od tog odlicnog crteza...jednog od najboljih ikad.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/02/2023 : 13:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Koliko god bio značajan, meni je Spirit manje-više nečitljiv.
Crtež odličan, no što se tiče priča, pojelo ih je vrijeme.


Koliko si ih pročita? Ima toga masu.

Have mercy
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/02/2023 : 13:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Paka01

Koliko god bio značajan, meni je Spirit manje-više nečitljiv.
Crtež odličan, no što se tiče priča, pojelo ih je vrijeme.


Koliko si ih pročita? Ima toga masu.



Will Eisner's The Spirit Archive sam čitao na preskoke, malo s početka, malo sa sredine, malo s kraja... Nije mi se dalo prolaziti kroz svih 20ak knjiga, nego sam onako hvatao random priče kako sam imao volje taj dan. Ove novije su itekako bolje, al opet štajaznam, pokora je probijati se kroz to.

Mišljenja sam da bi se od Spirita trebala objaviti jedna kvalitetna "best-of" kompilacija koja će pokriti najupečatljivije Eisnerove priče i to je to, sasvim dovoljno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6861 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/02/2023 : 13:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Trenutno prepravljaju romane o Jamesu Bondu. Gde za crnce kaže "Prilično poštuju zakon, izuzev kad malo više popiju", biće promenjeno u "Prilično poštuju zakon" i tome slično.

Čudi me da Spirit, zbog izgleda njegovog pomoćnika Ebony White-a, još nije došao pod cenzuru? Mogućno da će biti zabrana, ako se ide u tom pravcu.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/02/2023 : 13:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Paka01

Koliko god bio značajan, meni je Spirit manje-više nečitljiv.
Crtež odličan, no što se tiče priča, pojelo ih je vrijeme.


Koliko si ih pročita? Ima toga masu.



Will Eisner's The Spirit Archive sam čitao na preskoke, malo s početka, malo sa sredine, malo s kraja... Nije mi se dalo prolaziti kroz svih 20ak knjiga, nego sam onako hvatao random priče kako sam imao volje taj dan. Ove novije su itekako bolje, al opet štajaznam, pokora je probijati se kroz to.

Mišljenja sam da bi se od Spirita trebala objaviti jedna kvalitetna "best-of" kompilacija koja će pokriti najupečatljivije Eisnerove priče i to je to, sasvim dovoljno.


Neda se ni meni sve čitati. Volio bih znati koje su pravo dobre da ne gubim vrijeme..

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2023 : 14:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Trenutno prepravljaju romane o Jamesu Bondu. Gde za crnce kaže "Prilično poštuju zakon, izuzev kad malo više popiju", biće promenjeno u "Prilično poštuju zakon" i tome slično.

Čudi me da Spirit, zbog izgleda njegovog pomoćnika Ebony White-a, još nije došao pod cenzuru? Mogućno da će biti zabrana, ako se ide u tom pravcu.



Samo takve budalastine!
Svijet ide 'u krivo' vec odavno...
Dosta je vidjeti sto su 'institucije' i dusebriznici nedavno radili/prigovarali s crncima u Tintinu, jer nije bilo 'politicki korektno' kako su onomad ti crnci bili crtani.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2023 : 15:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Paka01

Koliko god bio značajan, meni je Spirit manje-više nečitljiv.
Crtež odličan, no što se tiče priča, pojelo ih je vrijeme.


Koliko si ih pročita? Ima toga masu.



Will Eisner's The Spirit Archive sam čitao na preskoke, malo s početka, malo sa sredine, malo s kraja... Nije mi se dalo prolaziti kroz svih 20ak knjiga, nego sam onako hvatao random priče kako sam imao volje taj dan. Ove novije su itekako bolje, al opet štajaznam, pokora je probijati se kroz to.

Mišljenja sam da bi se od Spirita trebala objaviti jedna kvalitetna "best-of" kompilacija koja će pokriti najupečatljivije Eisnerove priče i to je to, sasvim dovoljno.


Neda se ni meni sve čitati. Volio bih znati koje su pravo dobre da ne gubim vrijeme..



Sve je to odlicno!
Ma dovoljno je samo i gledati majstorstvo tabli, ne treba ni citati.
Nedavno je pored Pordenonea bila izlozba Willa Eisnera sa originalnim tablama, naslovnicama i crtezima. Nesto nevjerovatno za vidjeti. To je bio majstor s velikim M!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/02/2023 : 15:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Sve ovisi šta preferiraš.
Meni recimo nije sve odlično, dobar dio je jedva čitljiv. Crtež je super, slažem se, no džabe svemu tome dobar crtež ako mi ona druga polovica ne valja. No kao što rekoh, sve je to do toga koliko je kome šta bitno u stripu...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/02/2023 : 15:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
@ ivanle, sve to stoji što kažeš.

Ja sam čitao prve priče iz 1940. godine, čak ni one nisu loše i u njima se vidi Eisnerova genijalnost.

Ali vremena je malo je a stripova puno. Valja čitati i druge stvari.

Have mercy
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6861 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/02/2023 : 15:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Neke od poslednje objavljenih epizoda u Stripoteci su mi baš slabe. Čak i crtački. Ali neke od njih i nije crtao Ajzner (potpisan on ili potpisani drugi, ne sećam se).

S druge strane, one epizode iz Spunka su upečatljive, da su mi neke strane i sada pred očima.

Sve u svemu, jedno izdanje vrhunskog kvaliteta i dobrog izbora, bilo bi mi neophodno da uopšte formiram određeniji stav u vezi Spirita. Za sad mi je manje-više simpatičan stari strip serijal.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6861 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/02/2023 : 15:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
A kao lika, sećam ga se još iz Denisa, kad nisam ni znao da je to Spirit.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2023 : 15:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Sve ovisi šta preferiraš.
Meni recimo nije sve odlično, dobar dio je jedva čitljiv. Crtež je super, slažem se, no džabe svemu tome dobar crtež ako mi ona druga polovica ne valja. No kao što rekoh, sve je to do toga koliko je kome šta bitno u stripu...



Da ne nabijemo jedno 60 stranica topica, (mogli bi bez problema), koliko ih neki drugi nepotrebno zauzimaju, kazat cu samo kratko; kako je meni, (a i kako to uopce dozivljavam cijeli zivot), strip prvenstveno vizualni medij, pa zato puno paznje poklanjam crtezu. Stoga su mi Spirit i Eisner vrh vrhova uz bok desetak genijalaca crtaca, tipa; Foster, Hogart, mc Cay, Raymond, Maurovic...da spomenem samo par pripadnika stare garde jer bi ih mogao nabrajati do sutra. Jako puno vremena trosim na proucavanje tabli i sklon sam stalno im se vracati, pa stoga i tolika ljubav prema crtezu cak i ako prica ne valja nista.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2023 : 15:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

A kao lika, sećam ga se još iz Denisa, kad nisam ni znao da je to Spirit.



Nikako se sjetiti kako se serijal tamo zvao. Kako je bio naslov. Nije Spirit sigurno...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6861 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 01/03/2023 : 00:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by alexts

A kao lika, sećam ga se još iz Denisa, kad nisam ni znao da je to Spirit.



Nikako se sjetiti kako se serijal tamo zvao. Kako je bio naslov. Nije Spirit sigurno...



Osvetnik.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/03/2023 : 10:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by alexts

A kao lika, sećam ga se još iz Denisa, kad nisam ni znao da je to Spirit.



Nikako se sjetiti kako se serijal tamo zvao. Kako je bio naslov. Nije Spirit sigurno...



Osvetnik.



Jesi li siguran? Ja ne mogu provjeriti, prodao sam nedavno sve roto/trafika magazine tipa Super/Gigant/Biser...pa tako i Denise. (Sad mi je nenormalno krivo), ostavio sam samo Cak i Zov. 'Zvoni' mi Duh/Duse/Duhovi... tako nesto da je bilo. A bas me zanima, ako znas tocno?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 01/03/2023 : 11:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Skoro po pola serije The Spirit su nacrtali drugi crtači a ne Eisner.
Po meni najbolji period je tamo od Spirit Archives #12 do #22.
Ali više bih želio izdanje na A4 formatu i u C/B.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000