forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: LastMan

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 18/07/2023 : 11:09:47


Iako je još dijete, Adrian po prvi put nastupa u velikom turniru borilačkih vještina Doline kraljeva. No, strašno će se razočarati kad njegov partner odustane, jer je natjecanje ekipno. U tom trenutku na scenu stupa tajanstveni došljak Richard Aldana, i nudi mu da se bori uz njega ...

"Novo i spektakularno, to je pravi način da se zabave i autori i publika."
Katsuhiro Otomo (Akira)

"Veličanstveno!"
Yusuke Murata (One Punch Man)

"Seriji čestitam na ritmu, živosti i domišljatosti!"
Jirô Taniguchi (Daleko susjedstvo)

Nagrada za najbolju međunarodnu mangu - Japan expo
Zlatni grumen za mangu - Salon u Montreuilu
Najbolja serija - Festival u Angoulêmeu

Lastman 1 • LastMan 1 • 616 stranica • C/B + Kolor • 150 x 210 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bastien Vivès • Balak • Crtež Bastien Vivès • Michaël Sanlaville • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.7.2023. • Cijena 27 Euro

Lastman 2 • LastMan 2 • 616 stranica • C/B + Kolor • 150 x 210 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bastien Vivès • Balak • Crtež Bastien Vivès • Michaël Sanlaville • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.7.2023. • Cijena 27 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/lastman-1-lastman-1/898/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/lastman-2-lastman-2/899/



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 07/05/2024 : 21:34:02
Ajde, ide LastMan na listu
DiSkAcH Posted - 05/05/2024 : 17:30:39
Ispravak netočnog navoda, crtani je prequel, ali je nastao poslije stripa.
Prva sezona riješena, fantastično je i neke stvari u stripu su sada malo jasnije.Odlično kao i strip!
Ostaje 2 sezona, a na netu sam našao i da je najavljena 3a sezona.
brko17 Posted - 05/05/2024 : 15:30:23
Upravo gledam ovo što je spomenuo DiSkAcH, meni je odlično. Jednako ludo, zabavno i otkačeno kao i strip. Jedva čekam da Fibra objavi i ostatak.
DiSkAcH Posted - 04/05/2024 : 14:50:22
Dobro zašto mi nitko nije napisao ranije da je strip nastavak na dvije sezone crtane serije?!
Upravo skinuo obje sezone, prva sezona 26 epizoda po 10-12min, druga 6 epizoda po 40ak min.
Crtani je dakle prequel i vidim da je strašno nahvaljen, javim dojmove kada pogledam.



@nakeru: Što nisi ni čitao ni gledao ovo čudo?
Mislim da bi ti se Lastman jako svidio, probaj.
pcoro Posted - 11/02/2024 : 20:56:00
Začudo, ovog puta se i ja slažem s Peyovim ocjenama, kao i s onim šta su ljudi do sad govorili. Odličan, ful zabavan, vuče na čitanje. Slistio sam oba albuma ful brzo i jedva čekam da dođu nastavci jer je kraj druge knjige opet cliffhenger. Markose, požuri!!

Inače, Last man je meni idealan tip stripa - dobar format koji se može čitat bilo di, serijal ali ne beskonačan, klasičan, a opet maštovit. OVO je evropska manga, Kordej je zabrijao.

U crtežu dominira Vivesov stil, ne znam ko je taj Balak koji je crtao s njim. Negdje sam na netu pročitao da su crtali deset strana jedan, deset strana drugi ali ja nisam skužio razliku. Stil je lepršav i dinamičan, nije ni čudo da se Frani sviđa.

Još jednom se moram požalit šta ovo ne ide u svešćicama od po 200 stranica kao u originalu Šteta, šteta, jer ovo je strip stvoren za kioske. Ovo, a ne onaj bezvezni Heartstopper. Ali i Fibrino izdanje je dobro, to što su samo 4 komada obećava da će uskoro bit gotovo.

Peyo Posted - 17/01/2024 : 14:44:32
quote:
Originally posted by Peyo

Evo čitam drugu knjigu, možda bude i veća ocjena.




Nakon druge knjige dojam je poboljšan.

7,75/10.
Poli Posted - 17/01/2024 : 14:13:32

Treba uvesti i sivu knjizicu, bas za takve primjerke. Ni tic ni mis... A tek kad dođe na red ona u duginim bojama, ohoho!


Peyo Posted - 16/01/2024 : 11:17:23
quote:
Originally posted by Cromwell

Ke onda? Ide u crnu knjižicu ili ne?!



Zasada još ne.
Cromwell Posted - 16/01/2024 : 10:23:00
Ke onda? Ide u crnu knjižicu ili ne?!

Btw ja isto pročitao prvi dio i jako sam zadovoljan jer priča scenaristički nenormalno lako teče. Baš ima pregršt udarnih cliffhangera koji ti ne dozvoljavaju ispuštanje ove knjige iz ruku.
Peyo Posted - 16/01/2024 : 09:39:27
Evo čitam drugu knjigu, možda bude i veća ocjena.
DiSkAcH Posted - 16/01/2024 : 09:12:13
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Cromwele, piši u knjigu da ni LastMan ne valja. :D



Ako se zezaš na moj komentar u krivu si.

Od mene ima 7/10, a to znači vrijedan pažnje.

Ako je to tvoje mišljenje, ide u crnu knjižicu.



Kod mene je 10.1/10. Pa napisao sam mislim.
Napeto ko puška i fenomenalno.

Podebljao si jakijevo fali nešto.
Zato se zezam i naravno da se zezam.
Peyo Posted - 15/01/2024 : 14:56:34
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Cromwele, piši u knjigu da ni LastMan ne valja. :D



Ako se zezaš na moj komentar u krivu si.

Od mene ima 7/10, a to znači vrijedan pažnje.

Ako je to tvoje mišljenje, ide u crnu knjižicu.
DiSkAcH Posted - 15/01/2024 : 13:49:19
Cromwele, piši u knjigu da ni LastMan ne valja. :D
Peyo Posted - 14/01/2024 : 23:58:17
quote:
Originally posted by jaki

Kao i ostali..
Zabavno, vuče na daljnje čitanje, super crtež ...
ali ... fali nešto?



+1
DiSkAcH Posted - 27/10/2023 : 13:31:01
quote:
Originally posted by jaki

Kao i ostali..
Zabavno,vuče na daljne čitanje,super crtež...ali....
fali nešto?



Fale preostale dvije knjige i ništa drugo.
jaki Posted - 27/10/2023 : 12:24:38
Kao i ostali..
Zabavno,vuče na daljne čitanje,super crtež...ali....
fali nešto?
DiSkAcH Posted - 21/10/2023 : 11:39:12
Pročitao sam prvo privju, i moram priznat da djeluje baš klišeizirano kako je ekipa i napisala, čak djeluje mrvu bzvz, ali kako strip...ovaj manga ide dalje, postaje sve bolji.
Te prve dvije epizode (prvih 400 strainca) su IMHO samo upoznavanje likova i svjeta...osim šta onda otkrijemo da nisu i strip se pretvara u sve luđu radnju, strašno vuče na daljnje čitanje. Ja sam ovaj strip prvo doživio kao meh, pa onda kao totalno i nezaustavljivo ludilo. Radnje nema veze mozgom i autori bacaju sve i svašta, ali u najboljoj mogućoj mjeri.
Crtež je odličan, što je već spomenuto, negdje siromašan, negdje bogat, ali vrlo fluidan, skoro se može vidjet kako se likovi kreću, kao da su već animirani. Ovo bi baš volio vidjet i kao anime.
Jedino sad treba dočekat nastavak, završilo se na prenapetom cliffhangeru.

Po koricama sam mislio da je neki dječji DBZ klon, o kako sam se prevario. Francuzi su napravili mangu koja je u rangu sa najluđim jap mangama, a znamo koliko su japanci ludi sa pričama.



Meni se ovo jako svidilo i preporučam svim ljubiteljima mangi animea.
mmihoci Posted - 24/09/2023 : 08:07:54
Kad bih rekao da mi je LastMan ispred Predaka i Lazarusa vjerojatno bi me razapeli k'o tapetu na zid. Pa zato onda neću to reći.
I ja više čekam LastMana nego Pretke ili nastavak Lazarusa.
KuntaKinte Posted - 23/09/2023 : 23:19:25
LastMan je papazjanija kakve odavno nije bilo u stripu i zato je beskrajno zabavan. Apsolutno ne znaš u kom smeru će krenuti priča.
Na početku je to nekakav fantazi-DragonBall, pa prelazi u road movie, pa prelazi u ljubavnu priču, pa prelazi u američko rvanje a-la-Jaime, pa prelazi u SF, pa prelazi u socijalnu dramu, pa prelazi u akciju, pa prelazi... ma jebebemliga u šta, ali nikad, NIKAD nije dosadno.
A plus, Vives kako crta... pa to je nešto neverovatno.
Markose, pliz, požuri sa druge dve knjige.
ivanl Posted - 23/09/2023 : 10:45:59
Malo je glupo kazati; nisam ljubitelj Mangi...

Prvo; Mangi ima vise, nego svih ostalih stripova uopce, sa svih strana svijeta. Pa kako onda sve procitati, upoznati to more, (ocean), stiva i kazati da nisi ljubitelj? Nikako!

I drugo; ovo nije Manga iz Japana, vec 'naska' europska. I cita se po 'naski', pnako 'kako treba'.

Uglavnom, dobio je ovaj strip i nagradu za internacionalnu Mangu.

Prvi dio, prve knjige i slijedecih ohoho stotina stranica ne znas: tko, koga, kada, gdje i zasto. Ali ono sto pocinje kao prica borilackih vjestina vrlo brzo ode daleko i predaleko. Doslovno i figurativno. Radnja se totalno izmjeni i dok si dosao do kraja druge knjige te 1250 stranica, to nije isti strip s pocetka.

Crzez je kao i kod mnostva Mangi cas siromasniji, cas bogatiji. Radnja je brza, lako se uvuces u ovaj svijet. Sve je okej, osim sto nisam pazio da se nastavlja...

Ne gledam 'zavire', ne citam bas tude recenzije iako me zanimaju, (da mi ne otkriju radnju), pa nisam znao da ove dvije knjige nisu cjelina.

A mogao sam obratiti paznju, odmah, na hrbate, jer fale jos dvije knjige za kompletnu sliku na boku koju ce po svoj prilici ciniti 4 knjige. Kasno sam to vidio, a vec poceo citati...a inace sam jako strpljiv i sve cekam da se zavrsi, pa onda 'napadam'.

Nista, sad 'ceka' za druge dvije.

I kako rekoh iako ne znam da li sam ljubitelj ovoga ili ne, jer za takvo sto treba biti Azijat i procitati par 'Tamica' Mangi, ovo mi je ispunilo vrijeme, pruzilo zabavu i 'nalozilo' na nastavak, u svakom slucaju.

Jedino mi doista nije jasno, zasto prvih desetak tabli svake price kolor a onda cb... to je neka luda japanska shema.
frano Posted - 25/08/2023 : 16:03:17
Francuzići bi se tabali :)
frano Posted - 25/08/2023 : 15:36:23
Ma da, to ti je zapravo pravi AI :)

Umjetno sklepani stripovi.
Ali, super nacrtani...
Chui Posted - 25/08/2023 : 12:40:22
quote:
Originally posted by frano

Ma strip žiga pravo.
Konačno neka priča gdje klince uče da se šoraju.

:)

Sportski.



Baca i na Hokuto no ken, meni jako dragu mangu anime, to je baš bio japanski mad max
povlači sa puno izvora i sve mixa
frano Posted - 25/08/2023 : 11:57:46
Ma strip žiga pravo.
Konačno neka priča gdje klince uče da se šoraju.

:)

Sportski.
Chui Posted - 25/08/2023 : 10:43:25
quote:
Originally posted by frano

Da. I nije samo Vives...dva su crtača.

Scenarij je malo kupus... ali, vrlo efektno.
To je zapravo AI pristup.
Pomalo odasvud...kečeri, street fighter, mad max, fantasy, motori ... rascijep između duha i materije ... fora.

Crtež je baš pravi... prava esencija bitnog.
Ali, nazalost bez papira :) Sve na kompu.
Ovo je generacija crtača bez zamazanih hlača :)

Luda vremena.
Ludi stripovi.





mene je prva knjiga odmah asocirala na Dragon ball turnire i to mi je baš simpa onda ide mad max itd itd da ne spojlam dalje

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000