forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: LastMan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/07/2023 : 11:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Iako je još dijete, Adrian po prvi put nastupa u velikom turniru borilačkih vještina Doline kraljeva. No, strašno će se razočarati kad njegov partner odustane, jer je natjecanje ekipno. U tom trenutku na scenu stupa tajanstveni došljak Richard Aldana, i nudi mu da se bori uz njega ...

"Novo i spektakularno, to je pravi način da se zabave i autori i publika."
Katsuhiro Otomo (Akira)

"Veličanstveno!"
Yusuke Murata (One Punch Man)

"Seriji čestitam na ritmu, živosti i domišljatosti!"
Jirô Taniguchi (Daleko susjedstvo)

Nagrada za najbolju međunarodnu mangu - Japan expo
Zlatni grumen za mangu - Salon u Montreuilu
Najbolja serija - Festival u Angoulêmeu

Lastman 1 • LastMan 1 • 616 stranica • C/B + Kolor • 150 x 210 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bastien Vivès • Balak • Crtež Bastien Vivès • Michaël Sanlaville • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.7.2023. • Cijena 27 Euro

Lastman 2 • LastMan 2 • 616 stranica • C/B + Kolor • 150 x 210 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bastien Vivès • Balak • Crtež Bastien Vivès • Michaël Sanlaville • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.7.2023. • Cijena 27 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/lastman-1-lastman-1/898/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/lastman-2-lastman-2/899/




Trouble will find me

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 18/07/2023 : 18:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Naslovnice mi nisu baš nešto, ali trailer mi je bio odličan, baš sam se napalio na ovaj strip.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/07/2023 : 08:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam prva dva nastavka, to bi bilo 2/3 prve knjige. Zabavan borilački strip, sa mladim naivnim likom koji još ne zna ništa ali ima potencijal i udruži se sa starim, iskusnim ali ciničnim liscem. U te prve dvije epizode je sve išlo po klišejima standardnim za te borilačke/turnirske priče, jedino me začudilo što ima i nešto blage (vrlo blage) erotike. Radnja se odvija u nekom svom svijetu, ali ovaj glavni stariji lik dolazi iz našeg svijeta, pa će se valjda dalje tu otkrivati neke tajne, ovo ono..

Simpa strip i šteta da ne može ić na kioske, bila bi to idealna ljetna zanimacija.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1769 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 21/07/2023 : 09:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Čitao sam prva dva nastavka, to bi bilo 2/3 prve knjige. Zabavan borilački strip, sa mladim naivnim likom koji još ne zna ništa ali ima potencijal i udruži se sa starim, iskusnim ali ciničnim liscem. U te prve dvije epizode je sve išlo po klišejima standardnim za te borilačke/turnirske priče, jedino me začudilo što ima i nešto blage (vrlo blage) erotike. Radnja se odvija u nekom svom svijetu, ali ovaj glavni stariji lik dolazi iz našeg svijeta, pa će se valjda dalje tu otkrivati neke tajne, ovo ono..

Simpa strip i šteta da ne može ić na kioske, bila bi to idealna ljetna zanimacija.



Dvoumio sam se da li da uzmem ovo ili ne ali posle tvoje recenzije sam video da tu nema nista sto ja volim a Vivès-ov crtez mi se ne dopada. Ustedeo si mi 50e. Tnx!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/07/2023 : 11:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ali ja sam napisao da je dobar
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1769 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 21/07/2023 : 12:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ali ja sam napisao da je dobar



hahaha Radnja nije nesto sto bi mi se dopalo a ni crtez.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/07/2023 : 14:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ne bih ja to otpisao na tvom mestu tako lako.
Crtež je i meni bezveze i u startu je sve delovalo naivno, ali strip uopšte nije loš, baš vuče te svojim tempom.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 21/07/2023 : 18:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Lastman je odličan!
Ja sam čitao 6 od 12 knjižica na engleskom i jedva čekam da se dokopam domaćeg izdanja.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 22/07/2023 : 15:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Mene je ovo ugodno iznenadilo. Prva knjiga počinje kao neki fantasy, a na kraju baca na neki steam punk ili postapokaliptični svijet.

Druga knjiga mi je znatno bolja od prve, lakše se prati, taj miks svega nekako se posloži i ima smisla.

Recimo nakon samog preview-a nisam bio 100% siguran u kupovinu, ali evo nakon pročitanog mogu samo preporučiti. Koliko još ima ovoga, materijala za još 2 knjige, barem sudeći po načinu na koji je izveden natpis sa strane stripa?
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3746 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/07/2023 : 16:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam vidio iz ove ture je objavljena prva polovica serijala pa ce valjda nekad izaci i druga polovica. I onda bi to bilo to od Lastmana

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 22/07/2023 : 17:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brko17

Koliko još ima ovoga, materijala za još 2 knjige, barem sudeći po načinu na koji je izveden natpis sa strane stripa?




Ceo serijal će Fibra da objavi u 4 knjige.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/07/2023 : 15:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Počeo čitati pa me samo zanima kako to da je prvih nekoliko stranica kolor a ostalo cb?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/07/2023 : 15:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Tako se obično radi u mangama, a ovo izgleda kao da je jako inspirirano mangama, pa možda zato.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/07/2023 : 15:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Tako je to u mangama

Trouble will find me
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/07/2023 : 15:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Thnx, drugi put se javim s osvrtom
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
461 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 28/07/2023 : 18:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Zasto ovo nije doslo u Srbiju? Nije valjda da ga neko kod nas planira radit? Ostalo iz julske ture je doslo.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 17/08/2023 : 09:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da sam se već umorio od tih velikih manga drama Tezuke crtanih dječje karikaturalnim stilom i da mi je LastMan baš ono što mi je trebalo i da mi je sjeo savršeno.
Odličan odličan odličan!!!! Jedino ona makljaža na iguaninom otoku mi nije na nivou ostatka al stvarno je super strip. Odlično napisan, fluidan crtež, nekad škrt nekad bogat ali prije svega nekako fluidan s kojim priča tako lako teče. Kolor na onim početcima i nije neko ludilo, u mangama se tu znaju stvarno iskazati prekrasnim kolorom, al srećom brzo to prestane. Jedva čekam drugu polovicu priče.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5530 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/08/2023 : 06:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Vives je dašak svježeg zraka među francuskim tehničkim crtačima.

Stvarno se može puno od njega naučit.


Nažalost, meni osobno je prva knjiga Last mana tako suhoparna scenaristički ... nema tu niš životno. Mada ono pred kraj s prostitutkama ... tu stvar oživi :)

Vidio sam negdje da Bastien igra Street fighter pa onda i crta takve sportske mečeve. I to je ok.

Bez greške, radi se o iznimnom crtaču i izvrsnom scenaristi.
Eto, to su nekakvi dojmovi nakon prve knjige. Bumo vidli kud to ide...

Edited by - frano on 24/08/2023 07:45:07
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 24/08/2023 : 17:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ocekivao neki borilački strip, a dobio, ni sam ne znam objasniti taj neočekivani miks raznih žanrova koji me naprosto oduševio. Kraj druge knjige me zatekao i nadam se da nećemo dugo čekati nastavke.

Crtež vrlo efektan, zapamtio ga u Sestri.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5530 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/08/2023 : 21:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Da. I nije samo Vives...dva su crtača.

Scenarij je malo kupus... ali, vrlo efektno.
To je zapravo AI pristup.
Pomalo odasvud...kečeri, street fighter, mad max, fantasy, motori ... rascijep između duha i materije ... fora.

Crtež je baš pravi... prava esencija bitnog.
Ali, nazalost bez papira :) Sve na kompu.
Ovo je generacija crtača bez zamazanih hlača :)

Luda vremena.
Ludi stripovi.


Edited by - frano on 25/08/2023 09:27:14
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5530 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/08/2023 : 22:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Macanov prijevod je super.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/08/2023 : 23:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano
nema tu niš životno. Mada ono pred kraj s prostitutkama ... tu stvar oživi :)



znaš ti prodat knjigu

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5530 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2023 : 06:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Haha, jesi vidio kako smo samo rasprodali Gričku?

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/08/2023 : 06:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 25/08/2023 : 10:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Da. I nije samo Vives...dva su crtača.

Scenarij je malo kupus... ali, vrlo efektno.
To je zapravo AI pristup.
Pomalo odasvud...kečeri, street fighter, mad max, fantasy, motori ... rascijep između duha i materije ... fora.

Crtež je baš pravi... prava esencija bitnog.
Ali, nazalost bez papira :) Sve na kompu.
Ovo je generacija crtača bez zamazanih hlača :)

Luda vremena.
Ludi stripovi.





mene je prva knjiga odmah asocirala na Dragon ball turnire i to mi je baš simpa onda ide mad max itd itd da ne spojlam dalje
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5530 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2023 : 11:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ma strip žiga pravo.
Konačno neka priča gdje klince uče da se šoraju.

:)

Sportski.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000