forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero 1: Zmajeva krv

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 17/08/2023 : 15:31:14
Napokon fantasy! Na kioscima! (uskoro, kroz par dana, kako to već ide)



Scenarij: Enoch, Vietti
Crtež: Matteoni

Broj u Italiji: 1.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr
(Ali godišnji! ;) )

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mmihoci Posted - 19/10/2023 : 12:35:01
quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by jaki

Čini mi se da su prvih 4 nastavci.



Fino, za nekih godinu dana kompletiram epizodu.



Ne treba te to brinuti.

Jer sve dalje situacija postaje zapetljanija bez obzira što možda nakon svake epizode piše: "Kraj...".

Poslije u "Pobunjeniku" se pojavljuju likovi koji se u prvom ciklusu od 77 epizoda pojavljuju 2-3 puta i postaju gotovo nositelji priče.

A da ne pričam poveznice s Bezdušnima pa Specijalima i Magazinima te na kraju ostalih edicija iz Dragonerovog univerzuma.

Dragonero, još je daleko od Nathanovog kompliciranog univerzuma samo zato jer je "mlađi" 20-tak godina.
Space Marine Posted - 19/10/2023 : 11:42:40
quote:
Originally posted by jaki

Čini mi se da su prvih 4 nastavci.



Fino, za nekih godinu dana kompletiram epizodu.
jaki Posted - 19/10/2023 : 10:30:21
Čini mi se da su prvih 4 nastavci.
Space Marine Posted - 19/10/2023 : 05:53:22
Ajmo drugi broj, dva mjeseca su prošla, taman sam zaboravio što se dogodilo pa da oba pročitam
Vlatko_77 Posted - 03/10/2023 : 21:58:04
Kuku lele, da je barem jedan mjesečno.
jagodanbg Posted - 03/10/2023 : 14:46:18
Da da, jedan na dva meseca :(
teller Posted - 02/10/2023 : 11:03:27
Meni se svidio prvi broj..
Sad bi bilo vrijeme za nastavak..
Ovo je najavljeno dvomjesecno ili...
Vlatko_77 Posted - 27/09/2023 : 19:45:17
Priča mi je dobra, ali crtež mi nije legao.
Svakako ću kupiti i buduće brojeve, ipak sam fan fantasy žanra :)
jagodanbg Posted - 22/09/2023 : 15:44:16
Deers Posted - 07/09/2023 : 20:56:49
Dragonero 1: Zamjeva krv

Vietti, Enoch i Matteoni

OK. Čak i meni koji nisam uopće zagrijan za fantasy. Dobar početak. Šteta što je dinamika prekinuta sa flešbekom. jako dobar crtež. detaljan i sa modernijim kadriranjem. Pratim dalje.
Shaner Posted - 03/09/2023 : 00:02:32
Ok početak. Ništa za pamćenje, ali sasvim dovoljno da zainteresira za dalje. Jedino su malo pretjerali s flashbackovima. Vjerujem da su to sve važne informacije ali mislim da su ih mogli i drugačije ukomponirati. Čekamo nastavak...

Nego, najbolji moment mi je bio:

"Orko, zašto si me spasio?"

Moram priznati da sam bio razočaran što na sljedećoj sličici nije bio Orko.

panzer Posted - 28/08/2023 : 07:07:50
Možda bi bilo bolje da su angažirali onog Srbina koji je preveo cca 50+ brojeva Dragonera i stavio jih na net ...
Gru Posted - 28/08/2023 : 00:48:51
quote:
Originally posted by jaki

Orak



Elf, elfovi, elfica?

Još tamo od Tolkiena je: vilenjak, vilenjaci, vilenjakinja.
ivanl Posted - 27/08/2023 : 03:46:36
quote:
Originally posted by maverick

Kada neko kaže da u razdoblju zadnjih deset godina nije vidio nekoga kako kupuje strip na kiosku... šta bi to trebalo dokazati?
Ja nikad nisam vidio da neko kupuje strip na kiosku kad su tiraži bili 100 000 komada LMS i ZS.



Ma itekako su klinci hrlili na trafike i kupovali 'romane' s dzeparcem, od ostatka kad bi kupovali majkama spizu, od viska od marende... djeci su nekad trafike bile omiljena odredista.

Bilo je vec puno price o tirazima, nije bas 100 tisuca, ali Blek bi se 'itnio' do osamdesetak. Alan Ford do sezdesetak tisuca.

Kad pogledas donedavno Alan Ford, Strip Ahenta, nove epizode nisu isle preko 800-900 komada za cijeli 'region'. Zagor ako uhvati tisucu prodatih primjeraka. A to su dan danas dvoje najcitanijih junaka.

A recimo u svoje zlatno doba Dylan Dog je imao prodaju u Italiji preko miljun kopija.

Zadnje vrijeme sam dosta na Tezuki,i proucavanju njegovog rada,i on je svog Blackjacka samo u Japanu prodao u vise od 50 miljuna!!! To je pravo ludilo!

Sto cemo pricati... dobro je da i ovo i ovoliko, imamo prodaju stripova doma.
maverick Posted - 25/08/2023 : 17:37:27
Kada neko kaže da u razdoblju zadnjih deset godina nije vidio nekoga kako kupuje strip na kiosku... šta bi to trebalo dokazati?
Ja nikad nisam vidio da neko kupuje strip na kiosku kad su tiraži bili 100 000 komada LMS i ZS.
RAKOSI4 Posted - 25/08/2023 : 00:36:08
Evo ideje za Libellus,prvi broj u tvrdom uvezu kao kolekcionarsko izdanje ala,,Zagor priča,, s time da se Dragonerov mač može izvući iz korice i bude pozlaćen.Zmajeve oči mogu se i micati.
RAKOSI4 Posted - 25/08/2023 : 00:30:50
Naslovnice su orginalne i savršeno odgovaraju narativu sadržaja.U principu priče će biti sve bolje i bolje.
Gazda98 Posted - 24/08/2023 : 22:23:08
Već desetak godina ne kupujem stripove na kiosku i mogu reći da u tom razdoblju nisam upoznao niti jednu osobu koja redovno kupuje bilo koji strip na kiosku. Poprilično sam siguran da nisam u tom razdoblju vidio čak niti da netko kupuje bilo kakav strip na kiosku. Iskreno nzm na temelju čega zaključuješ da se DYD ili bilo koji drugi strip "kuri" i da mu je prodaja dobra jer ti iz perspektive osobe koja više nije u điru stripova skoro nimalo (tu i tamo koja fibra) mogu samo reći da mi je sama činjenica da se bilo koji strip (čak Zagor i AF) još uvijek prodaje na kioscima meni osobno spada u domenu SFa.
quote:
Originally posted by Gazda98

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Space Marine

Ma strip agent će izdavati sve što bude imalo zaradu, u to nema sumnje. Ovo Dragonero izdanje im je bacanje mamca u vodu da vide koliko ribe grizu.

Ako se ovo bude dobro prodavalo, ne sumnjajte da ćete Dragonera vidjeti mjesečno plus popratne edicije.



Kako da ne?
Već desetak godina ne kupujem stripove na kiosku i mogu reći da u tom razdoblju nisam upoznao niti jednu osobu koja redovno kupuje bilo koji strip na kiosku. Poprilično sam siguran da nisam u tom razdoblju vidio čak niti da netko kupuje bilo kakav strip na kiosku. Iskreno nzm na temelju čega zaključuješ da se DYD ili bilo koji drugi strip "kuri" i da mu je prodaja dobra jer ti iz perspektive osobe koja više nije u điru stripova skoro nimalo (tu i tamo koja fibra) mogu samo reći da mi je sama činjenica da se bilo koji strip (čak Zagor i AF) još uvijek prodaje na kioscima meni osobno spada u domenu SFa.

Pa zna se koliko 'kuri' Dylan Dog pa isto 'stoljecima' vec izlazi dvomjesecno. Nikako da 'stisnu gas', i nece.



Gazda98 Posted - 24/08/2023 : 22:21:34
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Space Marine

Ma strip agent će izdavati sve što bude imalo zaradu, u to nema sumnje. Ovo Dragonero izdanje im je bacanje mamca u vodu da vide koliko ribe grizu.

Ako se ovo bude dobro prodavalo, ne sumnjajte da ćete Dragonera vidjeti mjesečno plus popratne edicije.



Kako da ne?
Već desetak godina ne kupujem stripove na kiosku i mogu reći da u tom razdoblju nisam upoznao niti jednu osobu koja redovno kupuje bilo koji strip na kiosku. Poprilično sam siguran da nisam u tom razdoblju vidio čak niti da netko kupuje bilo kakav strip na kiosku. Iskreno nzm na temelju čega zaključuješ da se DYD ili bilo koji drugi strip "kuri" i da mu je prodaja dobra jer ti iz perspektive osobe koja više nije u điru stripova skoro nimalo (tu i tamo koja fibra) mogu samo reći da mi je sama činjenica da se bilo koji strip (čak Zagor i AF) još uvijek prodaje na kioscima meni osobno spada u domenu SFa.

Pa zna se koliko 'kuri' Dylan Dog pa isto 'stoljecima' vec izlazi dvomjesecno. Nikako da 'stisnu gas', i nece.

Ivan Liverpool Posted - 24/08/2023 : 15:45:27
Evo kupio ga i ja, u odlicnom stanju je.
Space Marine Posted - 24/08/2023 : 15:27:10
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Space Marine

Ma strip agent će izdavati sve što bude imalo zaradu, u to nema sumnje. Ovo Dragonero izdanje im je bacanje mamca u vodu da vide koliko ribe grizu.

Ako se ovo bude dobro prodavalo, ne sumnjajte da ćete Dragonera vidjeti mjesečno plus popratne edicije.



Kako da ne?

Pa zna se koliko 'kuri' Dylan Dog pa isto 'stoljecima' vec izlazi dvomjesecno. Nikako da 'stisnu gas', i nece.



Pa prodaja Dylana Doga u Hrvatskoj sigurno nije bajna, zato i nema 'gasa'. Dapače možemo biti zadovoljni i s ovim što izlazi. Teoretski da Dylan ili Dragonero ili bilo tko treći ima odličnu prodaju vidjeli bi ga puno više na kiosku.

E sad hoće li prodaja ovog Dragonera donositi dovoljno velik profit izdavaču da pojača izlaženje...vrijeme će pokazati

Zasada se čini da dobro ide, ali naravno može biti da se samo radi o forumskoj fatamorgani. Najpozitivnija stvar je što se na društvenim mrežama pokazala zainteresiranost te je od strane nekih kioska potvrđeno da se prodaje...što opet ne znači puno.
n3v3n Posted - 24/08/2023 : 15:13:12
quote:
Originally posted by jaki

3x3,5 je više od 1x7,5😇



7.5 je uvik za 4 više od 3.5 svaka dva miseca, a Dragonera ima za tiskat koje desetljeće ovakvim tempom, trobrojem bi bar to bilo malo lakše. Vjerujem da bi svi pristali na trobroje za 7.5.
ivanl Posted - 24/08/2023 : 14:29:36
U svakom slucaju, lijepo sam vam svima govorio/pisao kakav problem izaziva izlazenje Dragonera svaka dva mjeseca. Sad ce te to i sami vidjeti/osjetiti kad ste procitali prvi broj.
ivanl Posted - 24/08/2023 : 14:26:57
quote:
Originally posted by Space Marine

Ma strip agent će izdavati sve što bude imalo zaradu, u to nema sumnje. Ovo Dragonero izdanje im je bacanje mamca u vodu da vide koliko ribe grizu.

Ako se ovo bude dobro prodavalo, ne sumnjajte da ćete Dragonera vidjeti mjesečno plus popratne edicije.



Kako da ne?

Pa zna se koliko 'kuri' Dylan Dog pa isto 'stoljecima' vec izlazi dvomjesecno. Nikako da 'stisnu gas', i nece.
jaki Posted - 24/08/2023 : 14:06:44
3x3,5 je više od 1x7,5😇

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000