forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovske tajne

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 15/09/2023 : 11:05:13
Imam jedan strip kod kuče, koji je napisan u jeziku esperanto. Mrzi me, da trebam koristiti google translate za svaki oblačič,....pa me sada zanima da li postoji engleska verzija tog stripa (ili možda hrvatska)?

I zašto bi uopšte netko napisao strip u jeziku esperanto!???

Razumio bi, da ako je rađen npr na njemačkom, francuskom,...pa ga je netko preveo na esperanto (čemu bogami....ali eto) ali ako ne postoji npr njemačka, francuska,...verzija onda mi je još tajanstvenije zašto bi netko uložio toliki trud da napravi strip samo na jeziku esperanto.

Eto nekoliko fotografija tog stripa:






25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
1Euro Posted - 17/09/2023 : 23:35:12
quote:
Originally posted by ivanl

Sa zaljenjem konstatiram da su ovo izlizane cetvorke. (Navucene) A ovi stariji brojevi, oko 100 i ispod 100 su teske; trice!

Po meni, jako lose ocuvani. Rascjepljeni. Sarani. Tragovi selotejpa!

Tko zna sto je unutra? A vjerovatno su i Fordaljke pune.

Meni je ovo lose.



hm da, ni meni ne izgledaju nešto dobro očuvani...jel barem neki strip više tražen od drugih?
ivanl Posted - 17/09/2023 : 23:32:58
Sa zaljenjem konstatiram da su ovo izlizane cetvorke. (Navucene) A ovi stariji brojevi, oko 100 i ispod 100 su teske; trice!

Po meni, jako lose ocuvani. Rascjepljeni. Sarani. Tragovi selotejpa!

Tko zna sto je unutra? A vjerovatno su i Fordaljke pune.

Meni je ovo lose.
1Euro Posted - 17/09/2023 : 23:03:09
evo fotki koje sam dobio, jel ima nešto zanimljivo, neke preporuke, neka rijedkost, jel neki poseban, više vrijedan od ostalih,...i koji su to?


































ivanl Posted - 17/09/2023 : 19:27:15
quote:
Originally posted by 1Euro

sutra kada uhvatim vremena stavit ču fotografije alan fordova koje mi nudi jedan poznanik, pa čete stručnjaci za Alan Forda reči, da li neki broj zaslužuje posebnu pažnju (nema kartonaca) ali svi su od Superstrip biblioteke.

Znamo svi da kartonci vrijede suvog zlata ali možda se i među ovima krije neko blago. Odlučio sam investirati vrijeme i novac samo u zanimljive stripove. Ako vidite neki potencial u nekom od tih brojeva recite mi od prilike kakve su cijene pa da vidim da li ču ga uspjeti kupiti povoljno za sebe.



'Bacit' cu oko! Pa ti kazem.
1Euro Posted - 17/09/2023 : 19:17:48
sutra kada uhvatim vremena stavit ču fotografije alan fordova koje mi nudi jedan poznanik, pa čete stručnjaci za Alan Forda reči, da li neki broj zaslužuje posebnu pažnju (nema kartonaca) ali svi su od Superstrip biblioteke.

Znamo svi da kartonci vrijede suvog zlata ali možda se i među ovima krije neko blago. Odlučio sam investirati vrijeme i novac samo u zanimljive stripove. Ako vidite neki potencial u nekom od tih brojeva recite mi od prilike kakve su cijene pa da vidim da li ču ga uspjeti kupiti povoljno za sebe.
1Euro Posted - 17/09/2023 : 19:12:47
quote:
Originally posted by Poli


Ima topic o tome. ;)






gdje? Stavi link, nije me bilo dugo vremena i nisam u toku....
Poli Posted - 17/09/2023 : 15:50:08

Ima topic o tome. ;)


1Euro Posted - 17/09/2023 : 13:53:18
saznao sam od jednog čovjeka da februara kreče netko sa tiskanjem Mister Noa od početka (8 stripova svake 4 mijeseca), cijena 2,8 eura po stripu. Taj netko se nalazi na facebooku, tako da če se vjerovatno raditi o pirateriji. Ne znam tko je taj jer nemam facebook.....možda bi taj mogao "pokrenuti" i Marka?

Da li zna netko nešto više oko tog čovjeka koji če tiskati Mister Noe od početka za 2,8 eura?
1Euro Posted - 17/09/2023 : 10:17:21
uff najnovije vijesti:

-jedan moj prijatelj je kontaktirao Libellus i pitao ih da li postoje neki planovi za objavljivanjem Komandanta Marka u boji (ili crnobjeli) Judasa, Traper Kerija?
I Damir (iz Libellusa) mu odgovorio da im u ovom trenutku ta izdanja nisu u planu.

E sad šta im znači "u ovom trenutku...."? I koliko dugo može taj trenutak trajati? Možda se za par godina promjeni mišljenje? Ili neče nikada?

Barem znamo da "u ovom trenutku" ta izdanja nisu u planu, šteta!

Ostaje nada da bi to LUDENS mogao izdati? Po uzoru ove COLANE? Ako je ta COLANA dobila prava zašto ih ne bi Ludens dobio? Valjda znaju Bernarda, pa ako bi se on potrudio pošto surađiva sa Bonelijem več toliko godina sigurno bi se mogao nešto dogovoriti..... a i mi forumaši, striparnice, kolekcionari,...mogli bi vršiti neki pritisak na Bernarda, neka umjesto svih tih reprinta Zagora i klasika i svega i svačega, izda nešto novo npr Marka u Boji, od početka, ionako puno onih koji su počeli sa Markom (trobrojima) sada više nemaju kolekciju.
Uz to završile su PSDZ, Bella i Bronco, Kapetan miki, Mister No,.....da nema Zagora i Texa ništa ne bi ni bilo od Ludensa na kioscima.

Ako neče Bernard i Libellus, pa možda bi mogli neki drugi izdavači iz Srbije npr?

Zašto nitko neče?
Poli Posted - 16/09/2023 : 18:02:00

Ne sjecam se vise ali ovaj strip se dijelio besplatno. Mozda prilikom sajma knjiga ili nesto drugo... ima vec dosta godina od tada.


1Euro Posted - 16/09/2023 : 17:43:03
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by mesar

Pozdrav ljudi,evo i mesar je živ i zdrav.Šta čemo puno posla,trebalo puno svinja otpratit na onaj svijet i napraviti kobasice,kibflaš,odreske,čevape...


Dobro je ojro to prestao i prezivio. :D




Onaj "strip" Kalne vode iz pocetka topica se besplatno delio neko vrijeme. Nije nesto ali ajde, tehnicki je strip... u vezi EU parlamenta i tako to.






Tko ga je dijelio?

Pošto se topik zove Stripovske tajne mogle bi se i neke tajne odkrivati....npr da li če netko početi izdavati Judasa? Traper Kerija? Marka u boji (ili barem crnobijelog).

Za one koji znate italijanski možete nabaviti komplet marka u boji za 504 eura:

https://store.gazzetta.it/Collana-1-110/UHysEWcVLPYAAAFyxwQHPFsG/pc?CatalogCategoryID=ugisEWcVVTUAAAFyx5YHPFsD


Poli Posted - 16/09/2023 : 13:29:33
quote:
Originally posted by mesar

Pozdrav ljudi,evo i mesar je živ i zdrav.Šta čemo puno posla,trebalo puno svinja otpratit na onaj svijet i napraviti kobasice,kibflaš,odreske,čevape...


Dobro je ojro to prestao i prezivio. :D




Onaj "strip" Kalne vode iz pocetka topica se besplatno delio neko vrijeme. Nije nesto ali ajde, tehnicki je strip... u vezi EU parlamenta i tako to.


1Euro Posted - 16/09/2023 : 12:17:12
quote:
Originally posted by lwood

Imas taj strip na slovenskom. Mislin da ga ja iman negdi,pogledacu.



da, pronašao sam ih ja deset ovdje:

https://www.bolha.com/?ctl=search_ads&keywords=kalne+vode

nisam ni znao do jučer da je to na slovenskom a ja imam nekakav esperanto izvod
lwood Posted - 16/09/2023 : 07:29:33
Imas taj strip na slovenskom. Mislin da ga ja iman negdi,pogledacu.
Lorda Posted - 15/09/2023 : 19:37:48
Aleluja, braćo i sestre! Ovo je dokaz da se čuda događaju, Euro i Mesar isti dan ponovo na forumu!

Ali da ne spamamo topic...
1Euro Posted - 15/09/2023 : 19:36:20
quote:
Originally posted by maverick

Glanceri će uvijek vrijediti. Ja kad uzmem u ruke identičnu stariju epizodu Marka oko broja 200 od ZS i Ludensa, ZS mi u glanc obliku ulijeva neko poštovanje. A epizodu "Tvrda koža" ZS 843 sam pročitao jedno milijun puta jer je Ludens neće objaviti. Kad bi bar Libelus počeo s Mark kolorom.




ufff ovo bi i ja kupovao.
Ali možda budu izdavali, što ne bi? Ako če imati mogučnost (mislim ono u vezi tih prava ili šta god da je problem) ne vidim razloga zašto da ne bi. Čak mislim da bi to trebalo početi sa 500 primjeraka a ne 300
maverick Posted - 15/09/2023 : 19:30:48
Glanceri će uvijek vrijediti. Ja kad uzmem u ruke identičnu stariju epizodu Marka oko broja 200 od ZS i Ludensa, ZS mi u glanc obliku ulijeva neko poštovanje. A epizodu "Tvrda koža" ZS 843 sam pročitao jedno milijun puta jer je Ludens neće objaviti. Kad bi bar Libelus počeo s Mark kolorom.
1Euro Posted - 15/09/2023 : 18:59:00
quote:
Originally posted by maverick

Najvažnije je znati zašto se nešto uopće skuplja. Da li za svoj osobni gušt ili za prodaju. Amerikanci nisu dobar orjentir jer njihova firma koja se bavi gradacijom stripova (a time i vrijednosti u dolarima) strip pošalje nazad u nekakvom tvrdoplastičnom omotu hermetički zatvorenom pa ti je čitanje onemogućeno ako ga želiš kasnije prodati. Zato strip sa takvom copyright gradacijom ljudi koriste kao neku vrstu investicije i stalno trguju jedni s drugima. Imaju videi na internetu di tip uđe u striparnicu pa pokuša trgovati gradiranim stripovima sa mušterijama, pa ga vlasnik striparnice izbaci vani. A neki se i žale da su im ga kod gradacije oštetili i time mu smanjilji vrijednost.

Vrijednost stripa nije fiksna, nego je onakva koliko neko u tom trenutku želi ponuditi za njega. Vidjeli smo na aukcijama ovdje da se recimo "Alan Ford 50 HC - Kako je nastala grupa TNT" nekoliko puta bez problema prodao za 20 Eura. A sad ga više niko ne želi za tu cijenu, jer su oni koji su ga željeli i smatrali da toliko vrijedi nabavili.

Slično se dogodilo Japancima koji su krajem devedesetih višak novca investirali u slike i umjetnine i preplaćivali ih. Pikasa vrijednog 20 miliona bi platili 30 i slično, misleći da će cijena kasnije samo rasti. Pet godina kasnije, kad su ih išli prodati, otkrili su da ne mogu dobiti ni onih uloženih 20 miliona.



da, to sam ja primjetio u vezi Libellus Mister no brojevi 60,61,62,63,64 koji su bili teško nabavljivi i tu i tamo se našao neki na aukcijama i bez problema se prodao za 100+ eura dok sada neki od njih ne idu ni po 80....ili onaj Marty Misterija (u svim tim bojama) ili tako nekako oko 60 broj se prodavao po 100 eura sada mislim da mu je cijena pala na oko 50...ali po drugoj strani Kapetan Miki prvi broj i Komandant mark prvi broj ZS su išli oko 300 eura...nekim stripovima cijena raste a nekim pada, pa sam zbog toga i mislio da pratimo situaciju ovdje. Ja mislim da glanceri če uvijek vrijediti nešto (neki više neki manje ovisi o junaku, o broju,...) ali pravi glancer ima "to nešto više" dok pošarani i polijepljeni kupus ne vrijedi skoro pa ništa iako neki misle da vrijedi i to.
Recimo ako netko želi imati kolekciju nekog junaka onda mu je bolje da se kloni LMS i ZS jer su tamo izbacivali stranice ali Ludens, Strip Agent glancer neče nikada dostiči cijenu glancera Lms i Zs. Barem tih nekih kultnih stripova, prvih brojeva i slično. Dok u Americi mislim da največe brojke dostižu stripovi sa "prvim pojavljivanjem" nekoga. Npr može biti i nižih brojeva šta ja znam Supermana npr ali če se onda netko sjetiti da se u tamo nekom broju 54 po prvi puta pojavi John Doe pa če onda taj strip broj 54 postati vrijedan strip a ne npr broj 12 koji je stariji. Oni su baš ludi za tim "prvim pojavljivanjem" nekog antijunaka npr. Dok kod kapetana Mikija ništa ne znači prvo pojavljivanje Generala Kalavere npr....ili barem ja nisam to primjetio
mesar Posted - 15/09/2023 : 18:09:39
Pozdrav ljudi,evo i mesar je živ i zdrav.Šta čemo puno posla,trebalo puno svinja otpratit na onaj svijet i napraviti kobasice,kibflaš,odreske,čevape...
maverick Posted - 15/09/2023 : 18:06:31
Najvažnije je znati zašto se nešto uopće skuplja. Da li za svoj osobni gušt ili za prodaju. Amerikanci nisu dobar orjentir jer njihova firma koja se bavi gradacijom stripova (a time i vrijednosti u dolarima) strip pošalje nazad u nekakvom tvrdoplastičnom omotu hermetički zatvorenom pa ti je čitanje onemogućeno ako ga želiš kasnije prodati. Zato strip sa takvom copyright gradacijom ljudi koriste kao neku vrstu investicije i stalno trguju jedni s drugima. Imaju videi na internetu di tip uđe u striparnicu pa pokuša trgovati gradiranim stripovima sa mušterijama, pa ga vlasnik striparnice izbaci vani. A neki se i žale da su im ga kod gradacije oštetili i time mu smanjilji vrijednost.

Vrijednost stripa nije fiksna, nego je onakva koliko neko u tom trenutku želi ponuditi za njega. Vidjeli smo na aukcijama ovdje da se recimo "Alan Ford 50 HC - Kako je nastala grupa TNT" nekoliko puta bez problema prodao za 20 Eura. A sad ga više niko ne želi za tu cijenu, jer su oni koji su ga željeli i smatrali da toliko vrijedi nabavili.

Slično se dogodilo Japancima koji su krajem devedesetih višak novca investirali u slike i umjetnine i preplaćivali ih. Pikasa vrijednog 20 miliona bi platili 30 i slično, misleći da će cijena kasnije samo rasti. Pet godina kasnije, kad su ih išli prodati, otkrili su da ne mogu dobiti ni onih uloženih 20 miliona.
Lorda Posted - 15/09/2023 : 17:36:33
Mlađo se u zadnje vrijeme ulijenio pa netko nevoljko mora preuzeti štafetnu palicu
tinton Posted - 15/09/2023 : 17:22:29
Daješ pravni savjet za đabe? Jesi ti lud?

P.S. Moram priznati da sam pretpostavio da je šala jer 1e zna imati takav smisao za humor, ali možda sam bio u krivu.
Lorda Posted - 15/09/2023 : 17:17:32
Mislim ako je ovo istina onda nije zajebancija.

Nadam se da su i Mesar i Euro dobro. A Euru savjetujem da ništa ne odgovara na ovo ako je na uvjetnom...

PS

Žao mi što prekidam zabavu ali eto...
jaki Posted - 15/09/2023 : 17:11:33
A je li mesar pisa po forumu od tada?
tinton Posted - 15/09/2023 : 16:30:35
I meni je to palo na pamet, ali kako je čovjeku suđeno samo za pokušaj ubojstva, onda je valjda i mesar ok?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000