forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovske tajne
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/09/2023 : 11:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Imam jedan strip kod kuče, koji je napisan u jeziku esperanto. Mrzi me, da trebam koristiti google translate za svaki oblačič,....pa me sada zanima da li postoji engleska verzija tog stripa (ili možda hrvatska)?

I zašto bi uopšte netko napisao strip u jeziku esperanto!???

Razumio bi, da ako je rađen npr na njemačkom, francuskom,...pa ga je netko preveo na esperanto (čemu bogami....ali eto) ali ako ne postoji npr njemačka, francuska,...verzija onda mi je još tajanstvenije zašto bi netko uložio toliki trud da napravi strip samo na jeziku esperanto.

Eto nekoliko fotografija tog stripa:







Edited by - 1Euro on 15/09/2023 11:26:37

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 15/09/2023 : 11:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
https://www.antikvariat-vodnik.si/?product=kalne-vode-d-david-c-cuadra-r-miel
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/09/2023 : 11:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

https://www.antikvariat-vodnik.si/?product=kalne-vode-d-david-c-cuadra-r-miel



opa, ovo je bilo brzo!!! Čak nisam ni sve fotografije okačio do kraja..... zahvaljujem!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/09/2023 : 11:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Promjenit ču naslov topika u "Stripovske tajne" da mogu postaviti još nekih pitanja i da ne otvaram za svako pitanje poseban topik
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3548 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/09/2023 : 11:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Vaughan u Sagi često koristi esperanto.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/09/2023 : 11:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
sve me više vuče ka skupljanju Zlatne Serije i LMS i znam čovjeka koji ima čitav komplet zs i Lms (2100 komada) po njegovim riječima očuvanost je 4 ali nije mi poslao fotografije, tako da "pitaj boga" kakva je stvarno očuvanost. Ja mislim da tu ima svega i svačega (vjerovatno i ljepila i otrgnutih naslovnica i šaranja,...) možda po koji glancer itd,...i čovjek nije prihvatio moju ponudu od 30.000 eura (znam za par ljudi koji smo htjeli zajedno kupiti taj komplet i podijeliti stripove međusobom pa smo više iz zajebancije ponudili 30.000, da opipamo teren) i nije prihvatio. Ako bi prihvatio to bi onda iznosilo više od 14+ eura po stripu, a znamo svi da se mogu pojedinačni stripovi kupiti za puno manje, tako da mi nije jasno šta čovjek razmišlja. Vjerovatno u svojoj glavi misli da če ih prodati za 50.000+ eura. Dobro u tom kompletu su i LMS4, ZS 13,...koji vrijede puno više ali od tih 2100 je možda nekih 100-200 stripova "kapitalca" a ostalo šund između 2-10 eura po komadu (ovisi o očuvanosti...).

Ali onda dođemo do nečega drugoga:

pronašao sam dva različita čovjeka, jedan ima komplet Mister Noa iz LMS 511-997 (oko 218 brojeva), vidio sam par slika i onako više nego solidno očuvani i traži za sve 600 eura, dok jedan drugi ima skoro komplet Komandanta Marka (fali mu 5 brojeva) ono 271 od 276 ali očuvanost katastrofa, pogotovo oni početni brojevi ali ima i nekih dobro očuvanih,...i za njih traži 4100 eura.

Ako to preračunamo u to koliko stoji pojedinačni strip dobijemo ovakav odgovor:

-2,75 eura po broju za Mister Noa
-15,12 eura po broju za Komandanta Marka

Uz sve to, da su Mister noa reprintovali više puta, da su mu izbacivali stranice, da Mark nije sasvim reprintovan, da kod Marka ima više brojeva, da kod Marka imaju i zanimljivi dodaci (Traper Keri, Roki Džo) postavlja se pitanje da li je Mark 5,49 puta bolji od Mister Noa.
Ja osobno mislim da nije, sviđao mi se kao dijete no danas ga vjerovatno više ne bi mogao čitati, dok Mister noa još uvijek volim pročitati.

Kako vi gledate na ove cijene i da li su realne?
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 15/09/2023 : 11:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
reci ti meni imaju li oni kakvu F dijagnozu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/09/2023 : 11:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

reci ti meni imaju li oni kakvu F dijagnozu



tko (misliš na prodavače) ? i šta misliš pod F diagnozu?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/09/2023 : 12:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Zašto su ove brojke važne?

Važne su zbog toga, jer budimo realni sada početi od nule sakupljati Zs i LMS je ravno samoubojstvu ALI moglo bi se početi sakupljati GLANCERE i sakupiti što više glancera od tih 2100 stripova. I po ovom izračunu npr ako uzmemo neki broj od Mister noa recimo oko broja 800 i neki broj od Komandanta Marka isto tako oko broja 800, za Marka čete vjerovatno (po tom izračunu) plačati 5,49 puta više (ista očuvanost oba dva stripa bili oni glancer ili -3). Naravno da prvi broj Marka vrijedi više nego prvi broj Mister Noa jer je Mark broj 85 a Mister No 511 ali govorimo o prosjeku za isti rang brojeva.
Mogli bi napraviti ljestvicu i za druge stripovske likove pa da na kraju vidimo tko vrijedi najviše (a tko najmanje) po broju. To bi se najlakše moglo izračunati po več prodatim kompletima (jer postoji razlika između tražene cijene i prodate cijene).
Pa kada bi imali takvu ljestvicu meni (a možda i drugima) bi to puno pomoglo kod sakupljanja glancera (jer sve treba gledati matematički ako se radi o investiciji), jer osobno znam da neču nikada sakupiti ZS i LMS počevši od nule ali bi mogao sakupiti npr 50-100 glancera i to bi mi isto tako nešto značilo.

i kada smo več kod glancera, zašto se netko do sada nije sjetio pa da otvori neku firmu koja se bavi ocjenjivanjem stripova (kako to postoji kod numizmatike, ili u Americi) gdje ta neka firma (koju onda svi poštuju i prihvačaju njezine ocjene) ocjenjiva stripove i napišu ti kakva je ocjena pojedinačnog stripa, jer sada ljudi sami ocjenjivaju stripove i za neke je glancer ono što je za nekoga -4,...i kakva je razlika između 4+ i -5 ili -4 i 3/4,....trebalo bi više reda uvesti u ovo.
Mislim da bi ljudi rado išli negdje da im stvarno ocjene stripove, daju tu neku kesicu sa ocjenom itd....jer ovako je previše prepušteno mašti prodavača (vidio sam stripove koji nisu ni 4 a kažu da su glanceri...) ali onda opet pitanje šta je za mene 4 a za nekoga glancer,....zato bi bilo super da netko profesionalno ovo ocjenjiva. Uz to da u Americi idu brojevi od 1-10 a ovdje od 1-5....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/09/2023 : 12:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
na topiku sa naslovom REKORDI AUKCIJA imamo zanimljiv epodatke:

-npr najskuplje prodata kompletna serija ZS (75001 kuna znači 10.000 eura) to po mom izračunu dođe 9,06 eura po stripu za razliku od onoga koji ne želi prodati ni po 14+ eura za strip. Pitanje je samo da li su ovi stripovi danas vrijedniji više (ili manje) od tada.

Ako sudimo po broju LMS4 danas su stripovi vrijedni više jer u topiku Rekordi Aukcija piše da je bio prodat za 5001 kune (666 eura), ali sam negdje pročitao da je netko u Srbiji platio 4000 a neki su napisali čak 5000 eura, što znači 6 do 7,5 puta više od ovog rekorda na topiku Rekordi Aukcija.
Ali opet pitanje da li to vrijedi za sve stripove ili samo za "kapitalce". Ako vrijedi samo za kapitalce onda se više isplati sakupljati glancere nego cijeli komplet jer očito cijena stripova najviše raste glancerima nego kompletima.

Pa bi možda bilo super da u ovom topiku vodimo statistiku samo za najviše prodate pojedinačne stripove, ne moraju biti samo kapitalci, možda čemo se iznenaditi koliko je bio najviše prodat npr neki broj 822 ili tamo neki broj a da nije uvijek riječ o ZS 13, LMS 4 itd....

Npr na rekordima piše da je komplet Kapetana Mikija (109 stripova) bio prodat za 3002 kune (400 eura) što iznosi 3,67 eura po stripu, Martin misterija LMS komplet (107 stripova) 3700 kuna ( 493 eura) iznosi 4,6 eura po stripu, Mister No lms komplet 4501 kuna 600 eura 2,75 eura po stripu. Hm, i ovaj kojeg ja znam isto tako traži 600 eura za komplet lms mister no. Očito je cijena ostala nepromijenjena i nakon svih Libellus reprinta. Nick raider Dnevnik komplet 39 stripova za 1001 kune 133 eura 3,42 eura po stripu, a eto i največeg među svima ZAGOR (samo ZS komplet ne znam koliko ima taj komplet stripova) je bio prodat za 8000 kuna 1066 eura dok je zagor ZS + LMS komplet bio prodat za 75000 kuna (što znači 10000 eura) ili 10 puta više od samo ZS komplet(znači samo za par onih LMS stripova cijena je deset puta veča). Uz to da je za taj novac Zagor zs + LMS komplet 75000 kuna dostigao istu cijenu kao 75001 kunu za čitav komplet Zlatne Serije 1103 stripova. Znači Zagor sam vrijedi jednako kao svi ostali iz Zlatne serije(Mark, Miki, Teks, + Zagor) zajedno
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/09/2023 : 13:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Volio bi napraviti spisak pojedinačnih najviše prodatih stripova, nema veze o kojem broju se radi (zanimajo me svi brojevi iz ZS i LMS) pa ako se sječate za koliko ste najviše prodali neki strip napišite:

-broj stripa (npr LMS 756) i iznos u evrima koliko ste dobili za njega.

Onda če ta brojka stajati na spisku sve dok se netko drugi ne javi i kaže da ga je prodao za više pa ču onda staviti novi podatak,...na taj način čemo imati uvid u vrijednosti pojedinačnih brojeva.

Možda čemo se iznenaditi rezultatima i dobiti neke odgovore na vrijednost pojedinačnih stripova, a da ne govorimo uvijek o LMS 4 i ZS 13.

Zar nije npr jedan Komandant Mark ZS 85 bio prodat za 300 evra? Ili je to bio Kapetan Miki?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/09/2023 : 13:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
1Euro, ti si dobro, zabrinuli smo se za tebe?
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 15/09/2023 : 15:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
bajo moj pisi knjigu u tvorza
kao Hitler ili radi prevod kao Pijade
bar se ne lizes sa rezimom kao neki
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 15/09/2023 : 15:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Nije pitanje je li Euro dobro, nego kako je mesar? 😄

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=53265&REPLY_ID=2512250

hejt, jal & rock 'n' roll

Edited by - verab on 15/09/2023 16:26:30
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/09/2023 : 16:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
I meni je to palo na pamet, ali kako je čovjeku suđeno samo za pokušaj ubojstva, onda je valjda i mesar ok?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/09/2023 : 17:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A je li mesar pisa po forumu od tada?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 15/09/2023 : 17:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Mislim ako je ovo istina onda nije zajebancija.

Nadam se da su i Mesar i Euro dobro. A Euru savjetujem da ništa ne odgovara na ovo ako je na uvjetnom...

PS

Žao mi što prekidam zabavu ali eto...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/09/2023 : 17:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Daješ pravni savjet za đabe? Jesi ti lud?

P.S. Moram priznati da sam pretpostavio da je šala jer 1e zna imati takav smisao za humor, ali možda sam bio u krivu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 15/09/2023 : 17:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Mlađo se u zadnje vrijeme ulijenio pa netko nevoljko mora preuzeti štafetnu palicu
Go to Top of Page

maverick
New Member

104 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 15/09/2023 : 18:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
Najvažnije je znati zašto se nešto uopće skuplja. Da li za svoj osobni gušt ili za prodaju. Amerikanci nisu dobar orjentir jer njihova firma koja se bavi gradacijom stripova (a time i vrijednosti u dolarima) strip pošalje nazad u nekakvom tvrdoplastičnom omotu hermetički zatvorenom pa ti je čitanje onemogućeno ako ga želiš kasnije prodati. Zato strip sa takvom copyright gradacijom ljudi koriste kao neku vrstu investicije i stalno trguju jedni s drugima. Imaju videi na internetu di tip uđe u striparnicu pa pokuša trgovati gradiranim stripovima sa mušterijama, pa ga vlasnik striparnice izbaci vani. A neki se i žale da su im ga kod gradacije oštetili i time mu smanjilji vrijednost.

Vrijednost stripa nije fiksna, nego je onakva koliko neko u tom trenutku želi ponuditi za njega. Vidjeli smo na aukcijama ovdje da se recimo "Alan Ford 50 HC - Kako je nastala grupa TNT" nekoliko puta bez problema prodao za 20 Eura. A sad ga više niko ne želi za tu cijenu, jer su oni koji su ga željeli i smatrali da toliko vrijedi nabavili.

Slično se dogodilo Japancima koji su krajem devedesetih višak novca investirali u slike i umjetnine i preplaćivali ih. Pikasa vrijednog 20 miliona bi platili 30 i slično, misleći da će cijena kasnije samo rasti. Pet godina kasnije, kad su ih išli prodati, otkrili su da ne mogu dobiti ni onih uloženih 20 miliona.
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 15/09/2023 : 18:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav ljudi,evo i mesar je živ i zdrav.Šta čemo puno posla,trebalo puno svinja otpratit na onaj svijet i napraviti kobasice,kibflaš,odreske,čevape...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/09/2023 : 18:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maverick

Najvažnije je znati zašto se nešto uopće skuplja. Da li za svoj osobni gušt ili za prodaju. Amerikanci nisu dobar orjentir jer njihova firma koja se bavi gradacijom stripova (a time i vrijednosti u dolarima) strip pošalje nazad u nekakvom tvrdoplastičnom omotu hermetički zatvorenom pa ti je čitanje onemogućeno ako ga želiš kasnije prodati. Zato strip sa takvom copyright gradacijom ljudi koriste kao neku vrstu investicije i stalno trguju jedni s drugima. Imaju videi na internetu di tip uđe u striparnicu pa pokuša trgovati gradiranim stripovima sa mušterijama, pa ga vlasnik striparnice izbaci vani. A neki se i žale da su im ga kod gradacije oštetili i time mu smanjilji vrijednost.

Vrijednost stripa nije fiksna, nego je onakva koliko neko u tom trenutku želi ponuditi za njega. Vidjeli smo na aukcijama ovdje da se recimo "Alan Ford 50 HC - Kako je nastala grupa TNT" nekoliko puta bez problema prodao za 20 Eura. A sad ga više niko ne želi za tu cijenu, jer su oni koji su ga željeli i smatrali da toliko vrijedi nabavili.

Slično se dogodilo Japancima koji su krajem devedesetih višak novca investirali u slike i umjetnine i preplaćivali ih. Pikasa vrijednog 20 miliona bi platili 30 i slično, misleći da će cijena kasnije samo rasti. Pet godina kasnije, kad su ih išli prodati, otkrili su da ne mogu dobiti ni onih uloženih 20 miliona.



da, to sam ja primjetio u vezi Libellus Mister no brojevi 60,61,62,63,64 koji su bili teško nabavljivi i tu i tamo se našao neki na aukcijama i bez problema se prodao za 100+ eura dok sada neki od njih ne idu ni po 80....ili onaj Marty Misterija (u svim tim bojama) ili tako nekako oko 60 broj se prodavao po 100 eura sada mislim da mu je cijena pala na oko 50...ali po drugoj strani Kapetan Miki prvi broj i Komandant mark prvi broj ZS su išli oko 300 eura...nekim stripovima cijena raste a nekim pada, pa sam zbog toga i mislio da pratimo situaciju ovdje. Ja mislim da glanceri če uvijek vrijediti nešto (neki više neki manje ovisi o junaku, o broju,...) ali pravi glancer ima "to nešto više" dok pošarani i polijepljeni kupus ne vrijedi skoro pa ništa iako neki misle da vrijedi i to.
Recimo ako netko želi imati kolekciju nekog junaka onda mu je bolje da se kloni LMS i ZS jer su tamo izbacivali stranice ali Ludens, Strip Agent glancer neče nikada dostiči cijenu glancera Lms i Zs. Barem tih nekih kultnih stripova, prvih brojeva i slično. Dok u Americi mislim da največe brojke dostižu stripovi sa "prvim pojavljivanjem" nekoga. Npr može biti i nižih brojeva šta ja znam Supermana npr ali če se onda netko sjetiti da se u tamo nekom broju 54 po prvi puta pojavi John Doe pa če onda taj strip broj 54 postati vrijedan strip a ne npr broj 12 koji je stariji. Oni su baš ludi za tim "prvim pojavljivanjem" nekog antijunaka npr. Dok kod kapetana Mikija ništa ne znači prvo pojavljivanje Generala Kalavere npr....ili barem ja nisam to primjetio

Edited by - 1Euro on 15/09/2023 19:04:17
Go to Top of Page

maverick
New Member

104 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 15/09/2023 : 19:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
Glanceri će uvijek vrijediti. Ja kad uzmem u ruke identičnu stariju epizodu Marka oko broja 200 od ZS i Ludensa, ZS mi u glanc obliku ulijeva neko poštovanje. A epizodu "Tvrda koža" ZS 843 sam pročitao jedno milijun puta jer je Ludens neće objaviti. Kad bi bar Libelus počeo s Mark kolorom.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/09/2023 : 19:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maverick

Glanceri će uvijek vrijediti. Ja kad uzmem u ruke identičnu stariju epizodu Marka oko broja 200 od ZS i Ludensa, ZS mi u glanc obliku ulijeva neko poštovanje. A epizodu "Tvrda koža" ZS 843 sam pročitao jedno milijun puta jer je Ludens neće objaviti. Kad bi bar Libelus počeo s Mark kolorom.




ufff ovo bi i ja kupovao.
Ali možda budu izdavali, što ne bi? Ako če imati mogučnost (mislim ono u vezi tih prava ili šta god da je problem) ne vidim razloga zašto da ne bi. Čak mislim da bi to trebalo početi sa 500 primjeraka a ne 300
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 15/09/2023 : 19:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Aleluja, braćo i sestre! Ovo je dokaz da se čuda događaju, Euro i Mesar isti dan ponovo na forumu!

Ali da ne spamamo topic...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/09/2023 : 07:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Imas taj strip na slovenskom. Mislin da ga ja iman negdi,pogledacu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000