forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nova strip knjižara...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/07/2020 : 07:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Malo listam Jutarnji pa naletih na članak...

https://www.jutarnji.hr/kultura/art/u-strip-knjizari-prodavat-cemo-i-originalne-crteze-zagora-i-alana-forda-15009279


Moj strip
Moje aukcije

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/07/2020 : 07:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Super baš ću navratiti kad skoknem do Zagreba. Ideš li na otvaranje?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/07/2020 : 07:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Super baš ću navratiti kad skoknem do Zagreba. Ideš li na otvaranje?



Da, otići ću na otvaranje. Blizu radim... ustvari u sredini trokuta sam od sada 3 striparnice :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39383 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/07/2020 : 08:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ne znam lika ali neka mu je sa srecom. Fino, mada mozda malo sterilno izgledaju prostorije ali dobro. Isto tako fin intervju.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/07/2020 : 08:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by Paka01

Super baš ću navratiti kad skoknem do Zagreba. Ideš li na otvaranje?



Da, otići ću na otvaranje. Blizu radim... ustvari u sredini trokuta sam od sada 3 striparnice :)




Ako ti ne bude tlaka, nabaci par slika Baš mi je ža šta nisam u Zagrebu sad, a i ko zna kad ću doć. SNK i Asteroid su mi već pomalo dosadili s uvik jedno te istom ponudom, živo me zanima kako će izgledati ova nova.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/07/2020 : 09:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Sretno!
a kad Bunker dođe zahvalite se mu par exelans ručkom i boravkom u najskupljem hotelu u Zagrebu..jer je zjebao hrvatsko izdanje Alan Forda..
i dao ga radit fičfiričima iz CPG ili što su več..
Dajte mu njihovo izdanje u ruke pa da vidi što su napravili iz kultnog stripa.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 22/07/2020 : 09:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
CRŠ dere dalje po IDW Library of American Comics:

http://libraryofamericancomics.com/product-category/loac/spiderman/

Kul.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/07/2020 : 09:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pridružujem se željama da knjižara ima uspješno poslovanje.

Slavena sam upoznao kroz kontakte na CRŠ-u gdje mi je u par navrata pomogao i ostavio dojam kulturne i ljubazne osobe.

Vezano za intervju, ova najava novog izdanja je svakako izvrsna vijest:

To je novinski Spiderman Stana Leeja kojeg ćemo izdati za mjesec dana, zbog čega sam jako sretan.




Kad već spominjem intervju istaknuo bih i ovu napomenu novinarke koja me zasmetala:

Na policama se miješaju tzv. kiosk stripovi sa stripovima koji su visoka književnost, što je čest slučaj s izdanjima nakladnika Fibra.

Ispada npr. da Ken Parker koji se prodaje u kiosku nije "visoka" književnost, a tvrdokorično izdanje u knjižari valjda jest.
Valjda je od onih koji ne čitaju stripove ako nisu visoka književnost o čijem se sadržaju danima i tisućljećima razmišlja, nego služe pukoj zabavi što je valjda dekadentno, priprosto (napomena samo za RM, citat iz Peyo's Wars Vol. 7, str. 2576).

P.S. Ovaj Spider-Man nije "visoka književnost" da nekoga ne zbune korice i prodaja u knjižarama.


Edited by - Peyo on 22/07/2020 09:40:52
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/07/2020 : 09:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shuckey

CRŠ dere dalje po IDW Library of American Comics:

http://libraryofamericancomics.com/product-category/loac/spiderman/

Kul.



Shuckey pobjednik u takmičenju za najbrži prst foruma !
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/07/2020 : 10:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Bravo! Jako lijepo izgleda. Posjeta naravno nakon godišnjeg.
Slaven mi je to još davno na Interliberu najavio, ali kao što je i navedeno, malo se otegnulo.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/07/2020 : 10:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by Paka01

Super baš ću navratiti kad skoknem do Zagreba. Ideš li na otvaranje?



Da, otići ću na otvaranje. Blizu radim... ustvari u sredini trokuta sam od sada 3 striparnice :)



Drago mi je i za Slavena, i za strip scenu u ova prilicno ruzna vremena.
Nego, sto kazes za trokut, ova nova striparnica je blizu Gajeve i Preradoviceve?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/07/2020 : 10:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Slavena i sritno!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/07/2020 : 10:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Vijest naravno odlična, Zagreb je ljepši i bogatiji grad otvaranjem svakog takvog mjesta.

Vjerujem da lokacija nije odabrana slučajno u trokutu sa ostale 2 striparnice. To je dobra praksa da se dućani iz zajedničke niše otvaraju u istom kvartu. Na takvu praksu sam naišao često u stranim gradovima, što mi je naravno bilo odlično, pješke u istom popodnevu bih mogao obići nekoliko dućana koji me zanimaju, umjesto da idem sa jednog na drugi kraj grada. U ZG je takva situacija npr. sa dućanima ploča, nekoliko ih je na Trešnjevci u istom potezu. Striparnice imaju odlične pozicije u centru grada, sigurno će i puno stranih stripofila/turista navraćati.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/07/2020 : 11:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo




Kad već spominjem intervju istaknuo bih i ovu napomenu novinarke koja me zasmetala:

Na policama se miješaju tzv. kiosk stripovi sa stripovima koji su visoka književnost, što je čest slučaj s izdanjima nakladnika Fibra.

Ispada npr. da Ken Parker koji se prodaje u kiosku nije "visoka" književnost, a tvrdokorično izdanje u knjižari valjda jest.
Valjda je od onih koji ne čitaju stripove ako nisu visoka književnost o čijem se sadržaju danima i tisućljećima razmišlja, nego služe pukoj zabavi što je valjda dekadentno, priprosto (napomena samo za RM, citat iz Peyo's Wars Vol. 7, str. 2576).

P.S. Ovaj Spider-Man nije "visoka književnost" da nekoga ne zbune korice i prodaja u knjižarama.





Formulacija novinarke je nespretna i znao sam da će neke zažuljati, no mislim da je poanta bila da se u striparnici mogu naći i kiosk i luksuzna izdanja (jasno bilo bi bolje da je tako i napisano). Tu je još i potreba da se opet, kao u skoro svakom članku o stripu što se u novinama pojavi, istakne da stripovi mogu biti visoka književnost, te onda još da se spomene i izdanja Fibre koja su postala brend koji diže profil stripa kod nestripofilske publike, pa je onda to previše informacija uguranih u tu nespretnu rečenicu.

Iz tog patroniziranja stripa se vidi da on još nije (kod nas) u javnoj svijesti stekao ravnopravan status sa ostalim "visokim" umjetnostima i neće ga imati dok god se taj status ne podrazumijeva zdravo za gotovo već se u svakom članku o stripu u mainstream medijima mora isticati kako stripovi "nisu što su nekad bili". Svijest o stripu se promijenila i pomalo je i kod nas u zadnjih 10-20 godina ušao u mainstream, no još postoje predrasude. Čitam ja tako nekidan nakon posla u kafiću strip i dođe kolegica: "A ja mislila ti čitaš neku knjigu..." (čitao sam Taniguchija btw).
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/07/2020 : 11:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Drago mi je i za Slavena, i za strip scenu u ova prilicno ruzna vremena.
Nego, sto kazes za trokut, ova nova striparnica je blizu Gajeve i Preradoviceve?



Slavena znam dosta dugo.

A trokut mi je super. Radim u blizini tako da ako povućeš stranice od jedne do druge ja sam negdje u centru trokuta :D

Mogu birati kuda da idem...

Da, kod kina Europa, Miškecov prolaz ili prolaz sestara Baković, od Tesle prema zapadu.

Prolaz koji spaja Masarykovu i Varšavsku.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/07/2020 : 11:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Uz otvaranje Frakturine knjižare, ovo mi je jedna od najlipših vijesti u zadnje vrime. S guštom ću navratit, a novinskog Spideyja san se ionako sprema skupljat u originalu. Podržat ću i domaće izdanje. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 22/07/2020 : 13:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Odlično izgleda ova striparnica - prostrano i sa puno svjetla, police pregledne, asortiman raznolik. Lokacija isto skroz ok.
Pravi potez za dodatnu popularizaciju stripa na ovim prostorima.
Sretno u radu i vidimo se prvom prilikom kad prilike dopuste.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 22/07/2020 : 13:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Svakako pohvale na poduzetništvu i puno sreće u radu želim..... samo bi mi iskreno bilo draže da je barem jedna knjižara malo van centra grada jer ovako je ludnica oko parkinga. I SNK i Asteroid, pa sad i Slavenova su u krugu nekoliko stotina metara :)

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/07/2020 : 13:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

Svakako pohvale na poduzetništvu i puno sreće u radu želim..... samo bi mi iskreno bilo draže da je barem jedna knjižara malo van centra grada jer ovako je ludnica oko parkinga. I SNK i Asteroid, pa sad i Slavenova su u krugu nekoliko stotina metara :)



Kaj se parkinga tiče ima parkinga u blizini cca 1 km.. Paromlin kod Vatroslava Lisinskog, cijena za cijeli dan je 10 kn. I onda se lijepo uputiš prema centru, a i ima javna garaža na Cvjetnom (Preradovićev trg), Tuškancu. Tako da je sve blizu.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 22/07/2020 : 13:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Pridružujem se željama da knjižara ima uspješno poslovanje.

Slavena sam upoznao kroz kontakte na CRŠ-u gdje mi je u par navrata pomogao i ostavio dojam kulturne i ljubazne osobe.

Vezano za intervju, ova najava novog izdanja je svakako izvrsna vijest:

To je novinski Spiderman Stana Leeja kojeg ćemo izdati za mjesec dana, zbog čega sam jako sretan.




Kad već spominjem intervju istaknuo bih i ovu napomenu novinarke koja me zasmetala:

Na policama se miješaju tzv. kiosk stripovi sa stripovima koji su visoka književnost, što je čest slučaj s izdanjima nakladnika Fibra.

Ispada npr. da Ken Parker koji se prodaje u kiosku nije "visoka" književnost, a tvrdokorično izdanje u knjižari valjda jest.
Valjda je od onih koji ne čitaju stripove ako nisu visoka književnost o čijem se sadržaju danima i tisućljećima razmišlja, nego služe pukoj zabavi što je valjda dekadentno, priprosto (napomena samo za RM, citat iz Peyo's Wars Vol. 7, str. 2576).

P.S. Ovaj Spider-Man nije "visoka književnost" da nekoga ne zbune korice i prodaja u knjižarama.

Ovo mi je uz Komikov Trigan Empire (Daleka Planeta) najdraže izdanje ove godine. Čestitam! Bravo! Sa nestrpljenjem očekujem ovo .
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 22/07/2020 : 14:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by nenno

Svakako pohvale na poduzetništvu i puno sreće u radu želim..... samo bi mi iskreno bilo draže da je barem jedna knjižara malo van centra grada jer ovako je ludnica oko parkinga. I SNK i Asteroid, pa sad i Slavenova su u krugu nekoliko stotina metara :)



Kaj se parkinga tiče ima parkinga u blizini cca 1 km.. Paromlin kod Vatroslava Lisinskog, cijena za cijeli dan je 10 kn. I onda se lijepo uputiš prema centru, a i ima javna garaža na Cvjetnom (Preradovićev trg), Tuškancu. Tako da je sve blizu.




Ma sve OK, samo velim da mi je žao kad su već tri da nije jedna u Novom Zagrebu, a jedna možda u Dubravi

vjeruj mi, vikendom je OK, ali probaj doći u taj dio grada u 17 sati iza posla.....

no dobro, da ne ispadne da se žalim - BRAVO SLAVEN

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/07/2020 : 16:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by nenno

Svakako pohvale na poduzetništvu i puno sreće u radu želim..... samo bi mi iskreno bilo draže da je barem jedna knjižara malo van centra grada jer ovako je ludnica oko parkinga. I SNK i Asteroid, pa sad i Slavenova su u krugu nekoliko stotina metara :)



Kaj se parkinga tiče ima parkinga u blizini cca 1 km.. Paromlin kod Vatroslava Lisinskog, cijena za cijeli dan je 10 kn. I onda se lijepo uputiš prema centru, a i ima javna garaža na Cvjetnom (Preradovićev trg), Tuškancu. Tako da je sve blizu.





Blizu? Parkiras kod Lisinskog i treba ti pola sata do striparnice i nazad... Nebuloza
Sto puta sam odustao od odlazaka u striparnice jer imaju katastrofalne lokacije (za vozače)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/07/2020 : 18:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

Svakako pohvale na poduzetništvu i puno sreće u radu želim..... samo bi mi iskreno bilo draže da je barem jedna knjižara malo van centra grada jer ovako je ludnica oko parkinga. I SNK i Asteroid, pa sad i Slavenova su u krugu nekoliko stotina metara :)


Ma daj...
Ja iz Splita dolazim gore u striparnice i mikad me nije bilo briga gdje parkiram. Gust je gust, jbg. sta cu kad dole nema nista nakon Utopije koja je 'igrala par ljeta'. Sad mi je fala Bogu, Kolumbo otvorio striparnicu u kvartu, ali radi poznate situacije malo steka. Ali bit ce, i sto reci, 500 metara od moje kuce, 75 metara od parkica gdje pijem pivu... Ko' da sam tako htio.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/07/2020 : 18:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno
Ma sve OK, samo velim da mi je žao kad su već tri da nije jedna u Novom Zagrebu, a jedna možda u Dubravi

vjeruj mi, vikendom je OK, ali probaj doći u taj dio grada u 17 sati iza posla.....

no dobro, da ne ispadne da se žalim - BRAVO SLAVEN



Ajd budimo realni... Baš u Novom Zagrebu ili Dubravi ne bi imali tek posla. Je da je autom lakše doći ali...

quote:
Originally posted by supermark
Blizu? Parkiras kod Lisinskog i treba ti pola sata do striparnice i nazad... Nebuloza
Sto puta sam odustao od odlazaka u striparnice jer imaju katastrofalne lokacije (za vozače)



Kao i to je problem? Ne vidim problem. Uvijek imaš u centru i javne garaže. Tuškanac, Hoto na Cvjetnom, Kaptol centar. Ili napraviš par krugova pa loviš u prvoj zoni mjesto od 12 kn/sat ili 6kn/pola sata.

Svaki dan idem tako pješice na posao. Ostavim auto na Paromlinu i laganini.

Dakle u Hotu ostaviš auto izađeš na Varšavskoj i onda imaš cca ni 200 mj do striparnice. KOliko je sat tamo ne znam. Jednom se parkirao davno pa nisam zapamtio. Vjerojatno je preko 10 kn po satu.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/07/2020 : 18:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by ivanl
Drago mi je i za Slavena, i za strip scenu u ova prilicno ruzna vremena.
Nego, sto kazes za trokut, ova nova striparnica je blizu Gajeve i Preradoviceve?



Slavena znam dosta dugo.

A trokut mi je super. Radim u blizini tako da ako povućeš stranice od jedne do druge ja sam negdje u centru trokuta :D

Mogu birati kuda da idem...

Da, kod kina Europa, Miškecov prolaz ili prolaz sestara Baković, od Tesle prema zapadu.

Prolaz koji spaja Masarykovu i Varšavsku.


Zahvaljujem.
Poznajem odlicno Zagreb i sjajno se osjecam u njemu vec desetljecima, zahvaljujuci koncertima i naravno,; stripovima. A ovo mi je bas drago, sto je sve 'na ruku'.
Nisam uostalom nista drugo ni ocekivao od kolekcionara kao sto je Slaven. Zelim mu dobar vjetar u leda.
Jedva cekam unici u novu 'strip spilju', kad opet otputujem gore.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/07/2020 : 18:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by nenno

Svakako pohvale na poduzetništvu i puno sreće u radu želim..... samo bi mi iskreno bilo draže da je barem jedna knjižara malo van centra grada jer ovako je ludnica oko parkinga. I SNK i Asteroid, pa sad i Slavenova su u krugu nekoliko stotina metara :)



Kaj se parkinga tiče ima parkinga u blizini cca 1 km.. Paromlin kod Vatroslava Lisinskog, cijena za cijeli dan je 10 kn. I onda se lijepo uputiš prema centru, a i ima javna garaža na Cvjetnom (Preradovićev trg), Tuškancu. Tako da je sve blizu.





Blizu? Parkiras kod Lisinskog i treba ti pola sata do striparnice i nazad... Nebuloza
Sto puta sam odustao od odlazaka u striparnice jer imaju katastrofalne lokacije (za vozače)


Katastrofalna lokacija?
Hmph.
Pa od Vatroslava, kroz podhodnik do Gajeve i Preradoviceve je gust prosetati. Kakvih po ure? Pa i da je, nes ti. To bice samo za Superove/one je tlaka i tesko.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000