forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Cijene stripova, poređenja i nelogičnosti

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
tex ciller Posted - 28/09/2023 : 21:15:29
Evo da pitam pametne glave na ovom forumu jer meni neke činjenice nisu jasne. Nisam neki baš fanatik što se tiče stripova, možda kod kuće imam nekih 20-30 albuma a ostalo je Boneli. U zadnje vrijeme uzimam ove trobroje i ove cijene koje svaki put idu sve više i više su nešto frustrirajuće i ja polako odustajem od jedne pa od druge edicije... Jasno je meni, cijena štampe, prevodi, prava...Ali, zamislite, nekidan sam uzeo Jansonovu Istoriju umetnosti, najnovije izdanje, bez ikakvih popusta, na najkvalitetnijem papiru, i ne, neću reći cijenu samo ću reći da je taj Janson kao da sam kupio šest mekokoričenih izdanja nekog trobroja od Bonelija. Recite mi, molim vas, u čemu je tajna te skupoće odnosno jeftinoće. Pozdrav.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
teller Posted - 01/10/2023 : 18:08:34
quote:
Originally posted by manhunter

Kupi tri mobilna, da podržiš proizvođača! :)


manhunter Posted - 01/10/2023 : 18:03:39
Kupi tri mobilna, da podržiš proizvođača! :)
teller Posted - 01/10/2023 : 17:37:23
quote:
Originally posted by zeljko

paša slike
dje su slike
ocemo slike stripova



prijatelju, samo se još malllo strpi..
Kupujem nov mobilni da slike izpadnu baš onako kako spada..
Obečajem..
Uskoro!
zeljko Posted - 01/10/2023 : 17:26:09
paša slike
dje su slike
ocemo slike stripova
teller Posted - 01/10/2023 : 14:43:47
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by teller

vračam se baš zbog takvih tuponja kao što si ti..
da nebi taj forum netkome izvana ili nekom novom izgledao skup gunđavih budaletina kojima se više ne diže....
i još dementnih, Fibru sam pohvalio samo za Kena Parkera, od tada nikad više jer mi šef djeluje prepotentno i naduvano, valjda su ti programeri svi takvi..kao pametniji od drugih..
Kolekcije stripova ne slikam ni za sebe, kamoli za vas..
a i smanjio sam kupovinu, em nema kioska,em su stripovi skupi i za nas "bogate"..a i klinac se mi nešto nije napalio na stripove, da bi skupljao i za njega..uzmem dva primjerka Zagora i Texa svakog, a debele po primjerak, i nisam jedini sigurno..
tu sam opet da ne prevladate..neke kimbetine!



Druže, ti si ili veoma konfliktna osoba u stvarnosti, ili te nešto prilično muči u pravom životu, pa ovde dolaziš da isprazniš frustracije. Treće objašnjenje nemam. Svaki drugi post ti je ovakav. Prestani sa ovim. I ovo je više nego dovoljno za izbacivanje, ali hajde, svakome treba dati šansu.


ok, hvala,... primljeno na znanje!
Poštujem avtoritet!
manhunter Posted - 01/10/2023 : 14:28:39
quote:
Originally posted by teller

vračam se baš zbog takvih tuponja kao što si ti..
da nebi taj forum netkome izvana ili nekom novom izgledao skup gunđavih budaletina kojima se više ne diže....
i još dementnih, Fibru sam pohvalio samo za Kena Parkera, od tada nikad više jer mi šef djeluje prepotentno i naduvano, valjda su ti programeri svi takvi..kao pametniji od drugih..
Kolekcije stripova ne slikam ni za sebe, kamoli za vas..
a i smanjio sam kupovinu, em nema kioska,em su stripovi skupi i za nas "bogate"..a i klinac se mi nešto nije napalio na stripove, da bi skupljao i za njega..uzmem dva primjerka Zagora i Texa svakog, a debele po primjerak, i nisam jedini sigurno..
tu sam opet da ne prevladate..neke kimbetine!



Druže, ti si ili veoma konfliktna osoba u stvarnosti, ili te nešto prilično muči u pravom životu, pa ovde dolaziš da isprazniš frustracije. Treće objašnjenje nemam. Svaki drugi post ti je ovakav. Prestani sa ovim. I ovo je više nego dovoljno za izbacivanje, ali hajde, svakome treba dati šansu.
manhunter Posted - 01/10/2023 : 14:22:53
quote:
Originally posted by teller

dosadan si ko proliv!




Imao si nekoliko ovakvih ispada poslednjih dana. Prestani da vređaš ljude koji imaju drugačije mišljenje od tvog. Sledeći put ti neću moći progledati kroz prste kao ovih nekoliko puta.
zeljko Posted - 01/10/2023 : 14:11:15
dok ne vidim slike stripova s danasnjim novinama i u pozadini laptop s ovom temom
ne vjerujem da si ista kupio a ne u 3 primjerka
teller Posted - 01/10/2023 : 13:35:46
quote:
Originally posted by kimba

Ajmo redom, ocito je da te takav napravijo.
Meni se najvise dize na rendzere u uniformi,na tebe pogotovo.
Demant nije sramota biti,to bi trebao znati.
Za Fibru sam ti rekao ,Google ne zaboravlja.
Za sefa ne znam, nisam upoznao covjeka.
Ali da je pametniji, od tebe policajca, to je sigurno.
Kolekcije se i ne slikaju za sebe,jedino za druge.
Ti to ne mozes, jer ne govoris istinu.
To za vas "bogate" iz Dezele nije problem.
Jedino ne znam zasto pod navodnicima,pa kupujes ipak tri primjerka.
I ne treba ti kiosk da bi kupijo strip,opet lazes.
A sto se tice klinca pali se on na nesto drugo, pa nece na ono na sto se ti palis.
A ti se palis ocito na tri primjerka.
A ja na jedan, znaci tocka paljenja mi je niza.
A to je puno bolje ako se zelis napaliti.
A prevladati necemo to je sigurno, pored tebe nemamo sanse.
Broj postova sve govori.
Dvolican si kao sto sam ti rekao da se ne ponavljam previse.
I sa ovim je moja korespodencija sa tobom zavrsena.
A vjeruj mi ja drzim do svoje rijeci.
I ne necu te blokirati, jednostavno ignorirati.
Zivot, a i vrijeme je previse vrijedno da bih ga trosio na takve kao ti.
Neka ti je sa srecom.




zbogom i sretno!
mmihoci Posted - 01/10/2023 : 13:34:26
Non-stop drvite o istome. Nikako da odustanete.

U zabludi ste da se Golconda ili neki drugi izdavač može sramotno obogatiti na jednom izdanju bruto vrijednosti 10-tk tisuća eura.

U još većoj zabludi ste da će ikoji Izdavač na svoju štetu za vas raditi stripove koje vi želite i kako ih vi želite.

Ovaj video u ovoj temi je dosta površno napravljen i nema ga smisla komentirati jer iznosi zaključke na nedostatku točnih informacija.
teller Posted - 01/10/2023 : 11:13:50
vračam se baš zbog takvih tuponja kao što si ti..
da nebi taj forum netkome izvana ili nekom novom izgledao skup gunđavih budaletina kojima se više ne diže....
i još dementnih, Fibru sam pohvalio samo za Kena Parkera, od tada nikad više jer mi šef djeluje prepotentno i naduvano, valjda su ti programeri svi takvi..kao pametniji od drugih..
Kolekcije stripova ne slikam ni za sebe, kamoli za vas..
a i smanjio sam kupovinu, em nema kioska,em su stripovi skupi i za nas "bogate"..a i klinac se mi nešto nije napalio na stripove, da bi skupljao i za njega..uzmem dva primjerka Zagora i Texa svakog, a debele po primjerak, i nisam jedini sigurno..
tu sam opet da ne prevladate..neke kimbetine!
teller Posted - 01/10/2023 : 09:39:22
quote:
Originally posted by kimba

quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by kimba
pa sta ne povecaju tiraz i spuste cijenu


Ne vrijedi objašnjavati ništa onim koji ne žele da im bude objašnjeno. Ti očigledno ne kontaš ništa.

Ne određuju izdavači da rade 300-500 primjeraka da bi nabili cijene i da bi čitaocima derali džepove, nego što je to neki minimum koji se može raditi, a i to je pitanje da li će biti prodato. Ljudi nisu svjesni koliko malo stripova se prodaje. Pa i kiosk izdanja najpoznatijih izdavača u bivšoj Jugoslaviji prodaju se po par hiljada, što je mizerna količina. I to gomila kupaca čeka neke akcije, kupuje sa utorima i sl.



Koliko ja kontam o tome se moze raspravljati.
Ali nemoj me uvjeravati da poslujete na pozitivnoj nuli.
I da sve to radite iz ljubavi a da nemate interesa (citaj ,zaradu).
Te suplje price prolaze kod nekoga tko je previse zelen.
Prije je bilo sladoled ili strip, tj.roman.
Danas ti je strip ili pola radnoga dana.
Radi toga imate tiraze od 300 komada.
A kazes i sam kupuje se na aukcijama, sa utorima itd.
Pa u tome i je poanta, kupuje sa jer je jeftinije i jer kupac ne zeli
dati koliko vi trazite.
Ali ne vredi kako kazes objasnjavati onima koji ne zele da im bude objasnjeno.
Ocito ti ne kontas nista.
Ipak je kupac kako se kaze uvijek u pravu.
Vi zivite od nas a ne mi od vas i to je to.



dosadan si ko proliv!
ako ti je skupo, ne kupi..
Kupi Fibra kutiju, pohvali se i čuti.
Anto_123 Posted - 01/10/2023 : 08:58:53
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by Anto_123
Texom u 300 primjeraka i cijenom od 15 eura/30 km.... da nastavim ,digli cijenu za SC izdanje na razini Ludensovog maxija a svi znamo koliko maxiji koštaju.


Vrtimo se u krug, a ti ne vidiš o čemu se priča. Taj Ludens ima 10 puta veči tiraž, kiosk izdanje koje se izvozi u BiH, Sloveniju, Srbiju i ko zna gdje još. Šta ti nije jasno? Opet kažem, ne vrijedi objašnjavati nekome ko ništa ne shvata. Toliko od mene, nema potrebe da se iznova ponavljaju iste stvari.

Ponavljam, neka svako od vas pokrene izdavačku kuću, stavi duplo manje cijene od svih koji trenutno prodaju pa neka vidi kako to sve izgleda.


Nama koji ništa ne shvatamo je dovoljno da vidimo cijenu na razini HC izdanja pa da nam bude sve jasno i u ovim vremenima , kada je sve poskupjelo drastično , to nam je jedino mjerilo.Kažeš... Ludens izdaje za veliko tržište.Pa eto vam model kako to ide.Imam preko 3000 Ludensovih izdanja i jako puno od VČ mene je neću reći strah, jer čega bih se trebao plašiti, ali strah me krenuti kupovati nešto što je vjerojatno unaprijed predodređeno na neuspjeh.Vidi Pergam Mister No kolor,Agarti,Pa i Extra Tex od VG-ga još on i nije bio skup ali kao što si rekao niti mi tebi možemo objasniti stvar iz našeg kut a niti ti nama iz svog
SPQRoma Posted - 30/09/2023 : 22:01:33
quote:
Originally posted by Anto_123
Texom u 300 primjeraka i cijenom od 15 eura/30 km.... da nastavim ,digli cijenu za SC izdanje na razini Ludensovog maxija a svi znamo koliko maxiji koštaju.


Vrtimo se u krug, a ti ne vidiš o čemu se priča. Taj Ludens ima 10 puta veči tiraž, kiosk izdanje koje se izvozi u BiH, Sloveniju, Srbiju i ko zna gdje još. Šta ti nije jasno? Opet kažem, ne vrijedi objašnjavati nekome ko ništa ne shvata. Toliko od mene, nema potrebe da se iznova ponavljaju iste stvari.

Ponavljam, neka svako od vas pokrene izdavačku kuću, stavi duplo manje cijene od svih koji trenutno prodaju pa neka vidi kako to sve izgleda.
zeljko Posted - 30/09/2023 : 21:12:08
i mene taj janeson privlaci destljećima
al 25 izdanja... i fakticki ce stajat na polici
isto kao da uzmes lovu uokviriš i okačiš na zid
nikakve koristi
Anto_123 Posted - 30/09/2023 : 21:02:44
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by kimba
pa sta ne povecaju tiraz i spuste cijenu


Ne vrijedi objašnjavati ništa onim koji ne žele da im bude objašnjeno. Ti očigledno ne kontaš ništa.

Ne određuju izdavači da rade 300-500 primjeraka da bi nabili cijene i da bi čitaocima derali džepove, nego što je to neki minimum koji se može raditi, a i to je pitanje da li će biti prodato. Ljudi nisu svjesni koliko malo stripova se prodaje. Pa i kiosk izdanja najpoznatijih izdavača u bivšoj Jugoslaviji prodaju se po par hiljada, što je mizerna količina. I to gomila kupaca čeka neke akcije, kupuje sa utorima i sl.


Sve je to točno što si naveo ali isto tako je točno da se izdavači ne mogu čuditi kad nakon nekoliko brojeva budu ugašeni jer su , evo primjer novi izdavač iz Banja Luke , koji je pokrenuo novu ediciju sa Texom u 300 primjeraka i cijenom od 15 eura/30 km.... da nastavim ,digli cijenu za SC izdanje na razini Ludensovog maxija a svi znamo koliko maxiji koštaju.Sad se tu opet nameće pitanje tiraža ovog izdanja i Ludensovog i tako u nedogled.I ono tko te tjera da kupuješ, pa ono novih čitalaca nema itd. Pa iskreno mi od 40,50,60 god. više ne možemo popratiti sve a još manje stići pročitati sve što kupimo a kamo li djeca od 8-15 god. koji dobiju ponekad za sendvić.Ja se takođe zadnju godinu okrećem akcijskim cjenama a uzimam odmah samo ono što moram ili se bojim da će se rasprodati pa će poslije biti 2-3 puta skuplje.Neka oni svi skupa smanje tiraž na razinu od 100 kom . to sve lijepo hermetički dobro zapakuju i stave u skladište jer im vrlo brzo neće imati tko kupiti.Mi u gore navedenim godinama polako odlazimo a novih neće biti većina zbog tih tiraža neće ni dobiti šansu.Naravno to je moje mišljenje i poštujem tuđe.Još uvijek sam dovoljno lud za stripovima da kupujem npr. i korice AiB od NZS ali to su stripovi i po 200 str. za 3.50 eura, barem ih je toliko plaćam.
SPQRoma Posted - 30/09/2023 : 20:45:24
Pa naravno da je cilj da se i zaradi, nije nikom cilj da bude u minusu. Ali ako misliš da je to ne znam kakva zarada, onda se grdno varaš. Uostalom, nije nikom zabranjeno da se upusti u izdavanje i sam se uvjeri.
SPQRoma Posted - 30/09/2023 : 20:01:19
quote:
Originally posted by kimba
pa sta ne povecaju tiraz i spuste cijenu


Ne vrijedi objašnjavati ništa onim koji ne žele da im bude objašnjeno. Ti očigledno ne kontaš ništa.

Ne određuju izdavači da rade 300-500 primjeraka da bi nabili cijene i da bi čitaocima derali džepove, nego što je to neki minimum koji se može raditi, a i to je pitanje da li će biti prodato. Ljudi nisu svjesni koliko malo stripova se prodaje. Pa i kiosk izdanja najpoznatijih izdavača u bivšoj Jugoslaviji prodaju se po par hiljada, što je mizerna količina. I to gomila kupaca čeka neke akcije, kupuje sa utorima i sl.
Djole Posted - 30/09/2023 : 19:19:13
quote:
Originally posted by kimba

Govore o tirazu i cijenama, pa sta ne povecaju tiraz i spuste cijenu.


Skoro svi Boneli stripovi (o kojima se ovde uglavnom priča) u post YU državama krenuli su sa većim tiražem nego što ga sada imaju. I nije imao ko da kupuje, pa se došlo na sadašnje male tiraže i sadašnje visoke cene.
tex ciller Posted - 30/09/2023 : 10:47:25
Zaista ne. Pročitaj drugu stranu ove teme i neko ko se javlja i sve zna i prosvećuje neprosvećene. A i sama priča o tiražu, ako je bilo mješanje baba i žaba poredeći sa knjigom, kroz onaj video je pala u vodu.
Djole Posted - 30/09/2023 : 10:37:53
quote:
Originally posted by tex ciller

Naravno, ali kad postavite dobronamjerno pitanje dobijete lakonske odgovore kao recimo: Tiraž!



Aha, ok, my bad.
tex ciller Posted - 30/09/2023 : 10:20:48
quote:
Originally posted by Djole

Pošto me prozivaš, dobio si odgovor na postavljeno upoređivanje jednog stripa sa jednom knjigom koja je išla u barem deset puta većem tiražu. Mislim da je očigledno da što veći tiraž, to se na veći broj primeraka raspoređuju fiksni troškovi, te je cena po primerku manja. Ako to smatraš lakonskim, pa, žalim slučaj, ali nema šta više da se doda. To je bilo upoređivanje baba i žaba i nema dodirnih tačaka sa ovim drugim primerom, gde su dva stripa sa uporedivim tiražima.





Ne Đole, ne prozivam te.
Djole Posted - 30/09/2023 : 10:07:40
Pošto me prozivaš, dobio si odgovor na postavljeno upoređivanje jednog stripa sa jednom knjigom koja je išla u barem deset puta većem tiražu. Mislim da je očigledno da što veći tiraž, to se na veći broj primeraka raspoređuju fiksni troškovi, te je cena po primerku manja. Ako to smatraš lakonskim, pa, žalim slučaj, ali nema šta više da se doda. To je bilo upoređivanje baba i žaba i nema dodirnih tačaka sa ovim drugim primerom, gde su dva stripa sa uporedivim tiražima.

tex ciller Posted - 30/09/2023 : 09:36:02
Naravno, ali kad postavite dobronamjerno pitanje dobijete lakonske odgovore kao recimo: Tiraž! pojma nemate, troškovi, šta vi znate kad i ne uzimate stripove, ako nemate love i ne uzimate i slično. Ali, strip je ljubav kako kod izdavača tako i kod kupaca tako da se računa na to da kad neko nešto voli neće ni postavljati "svakakva" pitanja.
dd fan Posted - 30/09/2023 : 09:01:38
quote:
Originally posted by tex ciller

Zanimljiv video

https://www.youtube.com/watch?v=wtijh6hRSgc&ab_channel=Strip%C4%8Ditaonicaporodica%C5%BDivanovi%C4%87


Svaka na mestu. Činjenica da trobroj golkonde košta 30% skuplje od 3 zasebna broja phoenix pressa je neviđena besmislica i bahatost. U toj sam turi i prestao da uzimam golkondu po izlasku, već će da pričeka neku povoljnu a(u)kciju.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000