forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Cijene stripova, poređenja i nelogičnosti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

tex ciller
New Member

219 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 28/09/2023 : 21:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Evo da pitam pametne glave na ovom forumu jer meni neke činjenice nisu jasne. Nisam neki baš fanatik što se tiče stripova, možda kod kuće imam nekih 20-30 albuma a ostalo je Boneli. U zadnje vrijeme uzimam ove trobroje i ove cijene koje svaki put idu sve više i više su nešto frustrirajuće i ja polako odustajem od jedne pa od druge edicije... Jasno je meni, cijena štampe, prevodi, prava...Ali, zamislite, nekidan sam uzeo Jansonovu Istoriju umetnosti, najnovije izdanje, bez ikakvih popusta, na najkvalitetnijem papiru, i ne, neću reći cijenu samo ću reći da je taj Janson kao da sam kupio šest mekokoričenih izdanja nekog trobroja od Bonelija. Recite mi, molim vas, u čemu je tajna te skupoće odnosno jeftinoće. Pozdrav.

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/09/2023 : 21:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex ciller

Recite mi, molim vas, u čemu je tajna te skupoće odnosno jeftinoće. Pozdrav.



quote:
Originally posted by tex ciller

Jasno je meni, cijena štampe, prevodi, prava...



+ tiraž, vrsta uveza, vrsta papira.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26303 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/09/2023 : 21:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Koji su to trobroji?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

219 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 28/09/2023 : 22:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Trobroji od 15€. Do idućeg broja. Neću da ih pominjem jer su mi dragi ljudi ali koliko god ih podržavam kupovinom shvatim u jednom trenu da to ipak meni kao kupcu ne vrijedi tog novca.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/09/2023 : 22:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Tiraž. I samo tiraž.

Sad gledah knjigu koju si spomenuo i nigde se ne spominju ni tiraž ni štamparija. Što znači da je verovatno coprinting varijanta i da su uleteli u tiraž za ceo svet, najverovatnije u Kini za smešno male pare, a onda promenili crnu ploču za jezik.

Što, verovao ti ili ne, znači da su te odrali za tu knjigu, obzirom na to koliko je njih koštala izrada.

Za razliku od stripova koji idu u tiražu od 300 do 500 primeraka i otplaćujuse na 200 do 350.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46789 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/09/2023 : 22:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Sta danas nije skupo?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

219 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 28/09/2023 : 22:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Nisu. U kutiji, da ne pretjeram od pet kilograma, preko 1200, kao suizdavač je Vulkan a i njihova je štamparija.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/09/2023 : 22:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ok, ali koji je tiraž?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

219 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 28/09/2023 : 22:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim, pokušaću vidjeti preko Cobissa.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/09/2023 : 22:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Sad sam proverio, nema ni HR ni SRB izdanja. Što je indikativno.

Ok, štampa Vulkan, dakle nije Kina i ne košta ih proizvodnja 5€ po primerku, ali jeste coprinting tako da je vrlo verovatno petocifreni tiraž. A barem je četvorocifren.

Naspram trocifrenih tiraža stripova.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

219 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 28/09/2023 : 22:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Za ovo Vulkanovo nema podatka o tiražu, vidim da je ista knjiga u izdanju Lagune koja je u štampi u 1000 primjeraka. Ali šta to dokazuje? Na jednoj strani šest trobroja a na drugoj kapitalna enciklopedija za koju treba oružani list :)
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17712 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/09/2023 : 22:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Sto je skupo
Ne kupuje se

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

219 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 28/09/2023 : 22:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
To i napisah imenjače na početku. Polako se odustaje.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/09/2023 : 23:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex ciller

Ali šta to dokazuje?


Da je tiraž glavni za određivanje cene.


quote:
Originally posted by tex ciller

Na jednoj strani šest trobroja a na drugoj kapitalna enciklopedija za koju treba oružani list :)



Ok je da gledaš tako, ali pitao si zašto je tako i ja (i drugi) ti kažemo: zbog tiraža. Cena i izrade primerka te knjige je niža od cene izrade primerka jednog stripa.

E sad, ako tebe to u stvari ne zanima, već samo hoćeš da pričaš kako je to mnogo para, to je druga priča.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

219 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 28/09/2023 : 23:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Ne, ne Đole. Tiraž i to je to. Hvala.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46789 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/09/2023 : 05:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ako koga zanima..https://eknjizara.hr/artikli/jansonova-povijest-umjetnosti/

A zna bit i veci popust.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
606 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 29/09/2023 : 07:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Nevezano za temu cijena, a vezano konkretno za spomenutu knjigu. Nekoć sam i ja gleda da je uzmem ko student, ali na vrijeme sam shvatio da će uglavnom njena svrha biti stajanje na polici, možda gostima pokazivat da ja kao imam i čitam Jansonovu povijest umjetnosti, obična stvar svojevrsnog intelektualnog dokazivanja. Inače, wikipedia je bogatiji izvor informacija od Jansona, a bome i na računalu su slike u većem formatu, boljoj kvaliteti, a mogu se i zoomirati. Ali i dalje ne isključujem opciju da će se i kod mene jednog dana naći na polici :D
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46789 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/09/2023 : 08:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Bas tako. Ja ne bi da vise od 50 ojra za nju.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
606 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 29/09/2023 : 08:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Dobro si reka, 50 eura taman. Moja kolegica je jednom, na moje da nisam koristia Jansona na faksu, rekla da je njoj bia polazište za svaki ispit koji je polagala. Možda je zato završila iste godine kada i ja, iako je 6 godina starija...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7780 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 29/09/2023 : 09:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Ako koga zanima..https://eknjizara.hr/artikli/jansonova-povijest-umjetnosti/

A zna bit i veci popust.



realno, ova knjiga je preskupa.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7119 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/09/2023 : 09:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DK24

Dobro si reka, 50 eura taman. Moja kolegica je jednom, na moje da nisam koristia Jansona na faksu, rekla da je njoj bia polazište za svaki ispit koji je polagala. Možda je zato završila iste godine kada i ja, iako je 6 godina starija...


Janson je polazište za upis, za sve ostalo je daleko preštur. (pretpostavljam da pričamo o povijesti umjetnosti )


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26303 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/09/2023 : 10:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jedini Janson kojeg priznajem je Klaus.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
606 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 29/09/2023 : 10:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by DK24

Dobro si reka, 50 eura taman. Moja kolegica je jednom, na moje da nisam koristia Jansona na faksu, rekla da je njoj bia polazište za svaki ispit koji je polagala. Možda je zato završila iste godine kada i ja, iako je 6 godina starija...


Janson je polazište za upis, za sve ostalo je daleko preštur. (pretpostavljam da pričamo o povijesti umjetnosti )




Ma naravno. Zapravo se u suštini radi o gimnazijskim udžbenicima Likovne umjetnosti povezanima u zajedničku koricu. Moooožda malo proširenijim.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1313 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 29/09/2023 : 11:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ja sam iznimno zadovoljan s poskupljenjima stripova, a sličan scenarij mogao bi se primijeniti i na romane.
Za primjer, još prošlu godinu sam za 4 eura mogao u bircu popiti dva gemišta i pročitati redovnog Dylana kupljenog na kiosku.
Danas za te novce popijem tri gemišta i odlazim u knjižnicu gdje, ako izuzmemo godišnjih 7 eura članarine, besplatno posuđujem Libellus i Fibru u iznosu 40 i više eura.
U konačnoj računici, umjesto odlaska do Tiska, svakim odlaskom u knjižnicu širim vidike, uštedim 40+ eura na stripovima, a za onaj isti iznos od 4 eura dobijem jedan gemišt više.
Iz svega navedenog zaključujem da je na mene ovo poskupljenje djelovalo vrlo pozitivno, a također mi je poboljšalo i fizičku spremu jer je knjižnica udaljena 8 km koje redovito prevalim s biciklom.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 29/09/2023 11:28:10
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18626 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/09/2023 : 11:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ja sam iznimno zadovoljan s poskupljenjima stripova, a sličan scenarij mogao bi se primijeniti i na romane.
Za primjer, još prošlu godinu sam za 4 eura mogao u bircu popiti dva gemišta i pročitati redovnog Dylana kupljenog na kiosku.
Danas za te novce popijem tri gemišta i odlazim u knjižnicu gdje, ako izuzmemo godišnjih 7 eura članarine, besplatno posuđujem Libellus i Fibru u iznosu 40 i više eura.
U konačnoj računici, umjesto odlaska do Tiska, svakim odlaskom u knjižnicu širim vidike, uštedim 40+ eura na stripovima, a za onaj isti iznos od 4 eura dobijem jedan gemišt više.
Iz svega navedenog zaključujem da je na mene ovo poskupljenje djelovalo vrlo pozitivno, a također mi je poboljšalo i fizičku spremu jer je knjižnica udaljena 8 km koje redovito prevalim s biciklom.


Badava gonis bicikl kad si pijandura..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 29/09/2023 11:36:54
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
606 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 29/09/2023 : 11:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ja sam iznimno zadovoljan s poskupljenjima stripova, a sličan scenarij mogao bi se primijeniti i na romane.
Za primjer, još prošlu godinu sam za 4 eura mogao u bircu popiti dva gemišta i pročitati redovnog Dylana kupljenog na kiosku.
Danas za te novce popijem tri gemišta i odlazim u knjižnicu gdje, ako izuzmemo godišnjih 7 eura članarine, besplatno posuđujem Libellus i Fibru u iznosu 40 i više eura.
U konačnoj računici, umjesto odlaska do Tiska, svakim odlaskom u knjižnicu širim vidike, uštedim 40+ eura na stripovima, a za onaj isti iznos od 4 eura dobijem jedan gemišt više.
Iz svega navedenog zaključujem da je na mene ovo poskupljenje djelovalo vrlo pozitivno, a također mi je poboljšalo i fizičku spremu jer je knjižnica udaljena 8 km koje redovito prevalim s biciklom.


Pa dobro, ti si prešao igricu
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000