forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Omiljena edicija!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
borg Posted - 29/11/2023 : 14:08:32
Čekao sam da neko otvori, pa kad niko neće, evo ja. Da se ne guše druge teme.
Dugo mi je Orka (uz Orka specijal) bila omiljena edicija. Od skora se Stalkerova Zona dobro kotira. Za kratko vreme je ubrala dosta simpatija kod mene.
Prva edicija koja mi je bila omiljena je od Besne kobile Stripčine edicija. Tu je sve valjalo. Osim što su je batalili. Ne znam dal ima nekih planova za sledeću godinu.

Šaner je pomenuo slaganje stripova po imenima autora. Ja sam prišao mojim policama i skontao da je to nemoguće. Postoje velike varijacije u formatu, u okviru opusa istog autora ali različitih izdavača, a police nisu sve na 32cm i preko visine, pa da prime svu tu šarenoliku građu.
Na primer kako složiti : Asterios, Ponovo rođen, Grad od stakla i Godinu prvu, (četiri od Macukelija)?

Šaneru, daj sliku tvoje kolekcije, da vidim kako to u praksi izgleda.

Inače, izdanja ređam najčešće po formatu. A u okviru formata pokušavam da nađem neki smisao. Nekad i estetika prevagne. Znam da su svi tu, na dohvat. Pa mi nije toliko važno dal su azbučnim redom složeni, po izdavačima ili kako već... Betmene imam na tri četri police. Kolorke su mi takođe razbacane. Imam dvadesetak na jednoj polici. A ostale kud koja...

Da se neki OKP stripomanijak pojavi kod mene, doživeo bi infarkt. Jedino pazim da budu lepo očuvani.



p.s. Kolorka vs Orka = 0:1
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Giuda Ballerino Posted - 04/12/2023 : 12:21:53
Shonen Jump

Saikyo Jump
borg Posted - 01/12/2023 : 19:23:01
Brodeck je jedan od najboljih Fibrinih stripova. Meni u top deset Fibri.

Eto, nadam se da smo ti bar malo pomogli. :)
tex2 Posted - 01/12/2023 : 19:04:31
Meni se Brodeck nije svidio
Peyo Posted - 01/12/2023 : 18:17:40
quote:
Originally posted by kimba

Kakav je ovaj “Brodekov izvještaj”.
Kupiti ili ne.



Bacio sam pogled na tvoje postove da vidim što preferiraš. Ako sam dobro snimio to su klasični stripovi (old school) za zabavu kakve i ja preferiram.

Brodeck ima fantastični grafizam, ali priča je mučna i teška (mene ne vabi na višekratno čitanje, samo prelistavanje) tako da možda ipak razmisliš još jednom.
ivanl Posted - 01/12/2023 : 15:37:49
quote:
Originally posted by kimba

Kakav je ovaj “Brodekov izvještaj”.
Kupiti ili ne.



Gle, sto ljudi-sto čudi...
Ali kad već pitaš, kupuj uooodma! Moja topla preporuka.
malimarinko Posted - 01/12/2023 : 13:31:02
Dvoumim se između Orke i Kolorke. U Orki su mi nekako bolji stripovi ali su glomazniji i zbog nedostatka vremena rjeđe posežem za njima ( Toppi se, doduše, odmah čita ) U Kolorki ima svega (i briljanata kao "Dani što nestaju" i ajme meni što je ovo kao "Gerard") i gušt je otkrivati to blago, osim toga stripovi su manji obimom pa se brže čitaju.

Na ZS/LMS/Superstrip sam odrastao i dragi su mi zbog jedne stvari: ritam izlaženja. Nema osjećaja do onog iščekivanja i frustracije kada ti teta u kiosku kaže da strip još nije došao. To mi fali danas. Nisam neki fan ovog izbacivanja gomile stripova u 4-5 tura godišnje.

GIGANT mi je bio drag zbog cjelovitih priča i nestandardnih heroja (u odnosu na Bonelli) ali sam ga rijetko čitao. Pretpostavljam da je bija nešto skuplji doduše bija je to i početak devedesetih
ivanl Posted - 30/11/2023 : 21:16:12
Zanimljivo.
Odmah sam pomislio da se zanimas za te strip anomalije...

Starim knjigama s greskama vrijednost raste, to jest, skuplje su i trazenije po kolekcionarskim krugovima. Kao i marke. Novcanice/kovanice.

Sa stripovima to nije slucaj.

Ja imam jedan stari Alan Ford sa desetak kompletno bijelih, nestampanih stranica. Tog sam ostavio. Susretao sam se s tim cesto, ali nisam ih ostavljao. Imam i jedan LL Superbook totalno ispremjestan. Zaboravio ga vratiti, a kupio sam drugi.

Nisam, naravno ni sumnjao da imas i uredne.
borg Posted - 30/11/2023 : 21:15:49
Ja sam zadržao Komikov Rebetiko. Sa oko 20 strana više od normalnog izdanja. :)
Duplirane strane, povukla mašina verovatno malo više tabaka. :)



mmihoci Posted - 30/11/2023 : 21:03:12
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mmihoci

Najdraža mi je moja kolekcija "Grešnika" (bilo u tisku ili još bolje prije tiska od samog izdavača).




Ovo mislis na stripove s greskom u tisku? Obrnute stranice, iste stranice-zaredom, prazne stranice... takve falinge?



Tih imam najviše s greškom u tisku ("duhovi", ispremješane strane, nedostatak strana, duple strane i itd...) jer ne vraćam ili mjenjam nijedan strip koji kupim.

Ali tu su i izdanja s greškom prije tiska.
Na primjer:
- Onaj Tex Gigant od SA
- Onih 8 Libellus Mister No koloraca (Knjige od 3 do 10) sa "slabijom" ili "pogrešnom" zelenom bojom na koricama.
- Imam i jedan Libellus Dylan Dog s krivo otisnutim brojem na zadnjoj korici.

A najdraži mi je Libellus NN gigant 12 koji na hrbtu nema žuto ofarban broj. Da se razumijemo imam i onaj koji ima ofarbani broj na hrbtu.

Neke naslove sam dobio na poklon jer znaju da sam ljubitelj takvih "čudaka".
ivanl Posted - 30/11/2023 : 20:46:41
quote:
Originally posted by mmihoci

Najdraža mi je moja kolekcija "Grešnika" (bilo u tisku ili još bolje prije tiska od samog izdavača).




Ovo mislis na stripove s greskom u tisku? Obrnute stranice, iste stranice-zaredom, prazne stranice... takve falinge?
Sneaksie Thiefsie Posted - 30/11/2023 : 20:24:03
quote:
Originally posted by teller

Sve je to ku*rac bez ZS i LMS...
Onog starog i novog...
To sto nabrajate je za potpalu peči... sad kad zahladi...

jednom i ja da se slozim sa tellerom
Betmen987 Posted - 30/11/2023 : 14:51:27
1. Kolorka (Meni savršeno dizajnersko rešenje, funkcioniše kako s 48, tako i s 480 strana)
2. Vagabond
3. Darkwood Panišer
4. Alan Ford Strip Agent meke korice
5. Talični od ČK
jagodanbg Posted - 30/11/2023 : 13:28:03
Ne znam koje su edicije, ali DW Punisher i Skalpirani; savrsenstvo u svakom smislu!
Deers Posted - 30/11/2023 : 13:26:39
Lavirint, sve.
naker Posted - 30/11/2023 : 12:59:03
Trenutni top 3:


Fibra: Orka Specijal

Stalker: Zona

Najkula: Vagabond
sawitch Posted - 30/11/2023 : 09:05:08
Tex Willer redovna C/B serija od Libellusa. Nema draze..
Biroa Posted - 30/11/2023 : 08:21:21
Cijela Fibra je omiljena i Alan Ford od Libellusa.
Vrangel Posted - 30/11/2023 : 07:55:28
Zagor extra
going going Posted - 30/11/2023 : 04:50:49
Najzanimljivije edicije trenutno su mi Stalkerova Zona, Darkvudov Saskvač i Fibrina kolorka.

Od nekada aktuelnih edicija obožavao sam DW Perle i Supernovu.

Moram početi da pratim i Najkulu i njihova izdanja ali nikako da krenem a primećujem da je Vagabond izuzetno dobro promišljena i urađena edicija.
I ,dobro, naravno, volim novu Zlatnu seriju Veselog četvrtka.
udarnik007 Posted - 29/11/2023 : 18:54:45
Orka pa nakon nje Kolorka.
Najkula sa svojim Vagabondom i Stalker sa svojom Zonom
odmah iza, opasno dobre edicije i kvalitetom izdanja i
odabirom naslova.
Largo Posted - 29/11/2023 : 18:31:17
Omiljena edicija - Vagabond od Najkule.
mmihoci Posted - 29/11/2023 : 16:49:49
Najdraža mi je moja kolekcija "Grešnika" (bilo u tisku ili još bolje prije tiska od samog izdavača).

Najdraža po sadržaju mi je komplet Nathan Never svi izdavači i sve edicije.

Od ovih "lijepih i savršenih po izgledu": Libellus Superbook, Libellus Dampyr, Libellus Dragonero pa onda Libellus Dylan Dog c/b. Pa su tu onda Fibrine: Rahan, Živi Mrtvaci pa Inkal Box i "Locke & Key".

Od "ćušpajz" kolekcija mi je broj jedan: "Jedno doba jedna priča" a na drugom mjestu mi je Morgan Lost Form B (pogotovo s ova zadnja 2 izdanja).
Shaner Posted - 29/11/2023 : 16:22:11
quote:
Originally posted by borg


Šaner je pomenuo slaganje stripova po imenima autora. Ja sam prišao mojim policama i skontao da je to nemoguće. Postoje velike varijacije u formatu, u okviru opusa istog autora ali različitih izdavača, a police nisu sve na 32cm i preko visine, pa da prime svu tu šarenoliku građu.
Na primer kako složiti : Asterios, Ponovo rođen, Grad od stakla i Godinu prvu, (četiri od Macukelija)?

Šaneru, daj sliku tvoje kolekcije, da vidim kako to u praksi izgleda.



Stavim par fotki nešto kasnije, ali mogu ti odmah reći da od Mazzucchellija imam samo Asteriosa i Godinu prvu i, naravno, ne stoje na istoj polici jer, kako je Tonto ispravno primijetio na drugoj temi, stripovi se slažu po scenaristima.

@DiSkAcH
Kratak osvrt na tvoje fotke da više ne offtopičarimo na Brazdi. Sve bih ti oprostio, ali ovo vodoravno gomilanje stripova je za u zatvor.

Što se najdraže edicije tiče, stvarno ima puno odličnih, ali ona koje imam najviše (u odnosu na broj objavljenih naslova) je Orka Specijal. U njoj su i mnogi autori i stripovi koji mi spadaju među najdraže pa mislim da mogu sa sigurnošću reći da mi je ona na prvom mjestu.

petarStripovi10 Posted - 29/11/2023 : 16:10:17
Ima više odličnih edicije. S ove tehničke strane gledano vezno uz specifičan format jer postoje i kvalitetni stripova mimo ovih (npr. Ken Parker).
Pa npr. Veseli četvrtak kiosk debeljuce za razliku od HC debeljuca velikih i malih drugih izdavača, Strip-agent žuti HC Fordovi, Fibra Brubakeri i taj format, Fibra Kriminal koji je malo širi od standarnih mini amerikanaca, pa i Fibra mali amerikanci su odlični, a tu su onda i ČK mali ameri koji se ovdje neće svidjeti mnogima, Darwkood Čudovište iz močvare, ogromni Rip Kirby format za takve stripove je isto odlično napravljen kod oba izdavača, Ludens Zagor klasik i VČ Odabrane priče je isto odličan koncept za kiosk. Golconda sa svojom Juliom 3u1. I tako to.
ivanl Posted - 29/11/2023 : 16:06:53
quote:
Originally posted by logo111

Libellus/Fibra Ken Parker te Libellus Dragonero, Tex, Zagor, Nick Raider i Mister No.

Također Fibra Kriminal i Strip Agent Jeremiah integrali.



Zaboravih na Kena... pa jel to moguce???

Ali mogao bi nabrojati ionako, cijelu stranicu. Stvarno zivimo u vremenu renesanse stripa. Pa nek potraje, koliko potraje. Ja sam misljenja da su ovakvi albumi kakve sad imamo priliku pratiti vjecni. To jest za vjecnost.

I da se ne zaboravi; prvi pokusaji stripa u malo drugacijem, luksuznijem obliku na ovim prostorima, koje su radili neki nakladnici a zasluzuju da ih se sjeti, su sigurno na prva tri mjesta;

-Safir biblioteka/edicija Ervina Rustemagica iz Sarajeva, koji je prvi pokusao izdavati albume u kvalitetnom koloru i na finom papiru. To je bilo nesto...tada.

-Novosadski Dnevnik sa prvim boxom na ovim prostorima. Rijec je o Otkricu sveta u stripu, danas prokleto raritetnom boxu, ma kako lose bio izveden. Prvi je!

-Vjesnikov Alan Ford trobroj. Zagrebacka firma ni sanjala tada nije cemu ce biti preteca...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000