forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Omiljena edicija!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

borg
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 29/11/2023 : 14:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Čekao sam da neko otvori, pa kad niko neće, evo ja. Da se ne guše druge teme.
Dugo mi je Orka (uz Orka specijal) bila omiljena edicija. Od skora se Stalkerova Zona dobro kotira. Za kratko vreme je ubrala dosta simpatija kod mene.
Prva edicija koja mi je bila omiljena je od Besne kobile Stripčine edicija. Tu je sve valjalo. Osim što su je batalili. Ne znam dal ima nekih planova za sledeću godinu.

Šaner je pomenuo slaganje stripova po imenima autora. Ja sam prišao mojim policama i skontao da je to nemoguće. Postoje velike varijacije u formatu, u okviru opusa istog autora ali različitih izdavača, a police nisu sve na 32cm i preko visine, pa da prime svu tu šarenoliku građu.
Na primer kako složiti : Asterios, Ponovo rođen, Grad od stakla i Godinu prvu, (četiri od Macukelija)?

Šaneru, daj sliku tvoje kolekcije, da vidim kako to u praksi izgleda.

Inače, izdanja ređam najčešće po formatu. A u okviru formata pokušavam da nađem neki smisao. Nekad i estetika prevagne. Znam da su svi tu, na dohvat. Pa mi nije toliko važno dal su azbučnim redom složeni, po izdavačima ili kako već... Betmene imam na tri četri police. Kolorke su mi takođe razbacane. Imam dvadesetak na jednoj polici. A ostale kud koja...

Da se neki OKP stripomanijak pojavi kod mene, doživeo bi infarkt. Jedino pazim da budu lepo očuvani.



p.s. Kolorka vs Orka = 0:1

Resistance is futile.

Edited by - borg on 29/11/2023 14:14:10

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 29/11/2023 : 14:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Trudio sam se dosta dugo slagati izdanja po nekom ključu (objektivno, preglednije je i lakše se snaći) -
ali sam onda zaključio da mi je previše sterilno, uniformirano, i u konačnici poprilično.. pa, hladno.
Tako da je sad kaos, svega ima na sve strane, ali mi je puno veći užitak prebirati po policama
u potrazi za određenim naslovom jer usput naletim na svašta što nisam dugo čitao ili sam i zaboravio da imam
(također mi se desi da mislim da i dalje imam, ali sam u međuvremenu prodao/zamijenio..
pa me zatekne i pomalo zabrine. U mlađim (stripovskim) danima,
takvi propusti se nisu dešavali )

E, omiljena edicija - sigurno Artist's Edition i slične izvedenice.
To mi je u najmanju ruku ekstatično (i najbliže što se može doći do originalnih radova
a da ne ostaneš na prosjačkom štapu).

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 29/11/2023 14:18:44
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 29/11/2023 : 14:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Sta ja znam prva ljubav ali kratkotrajna bese SUPERNOVA od Darkwooda ali sada sam nesto najslabiji na kolorku

[quote author=broj1 link=msg=654281 date=1600506913]
Hteo sam reci omiljena edicija ali sad kad pogledam nije da sam se nesto pretegao da je podrzim sem na pocetku.

Da li smo videli zadnje iz ove edicije preostaje da vidimo [bitenails2]
Sjajno (utopicno) je smisljena.
Treba upamtiti da ima i edicija "supernova serijali" u njemu su cini mi se samo Granvil knjige
Nisam uzeo crne misli (imam neko strano izdanje) , crnu orhideju i mort sindera (imam fibrino izdanje)

Procitao sam samo Od signala, Pinokia i Bar kod Dzoa i sve to valja. Neki redosled po tome koliko su mi dobri/dragi bio bi pinokio, od signala pa bar.

Supernova 1 Od signala do šuma 16.03.2012
Br. strana: 104, Boja: U boji

Supernova 2 Pinokio 25.06.2012
Br. strana: 194, Boja: U boji

Supernova 3 Bar kod Džoa 21.10.2012
Br. strana: 128, Boja: Crno-beli
------------------------------ ZESTOK POCETAK 3 U JEDNOJ GODINI!

Supernova 4 Iz Pakla 23.09.2013
Br. strana: 574, Boja: Crno-beli

-------------------------
Supernova 5 Betmen: Ludnica Arkam 6.06.2014
Br. strana: 224, Boja: U boji
-----------------------
Supernova 6 Crna Orhideja 13.11.2015
Br. strana: 176, Boja: U boji

----------------------------- DUGACKA PAUZA NAKON 2015

Supernova 7 Crne misli 14.03.2018
Br. strana: 72, Boja: Crno-beli

Supernova 8 Mort Sinder 06.12.2018
Br. strana: 256, Boja: Crno-beli
[/quote]

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 29/11/2023 14:46:31
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18406 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/11/2023 : 14:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Sve je to ku*rac bez ZS i LMS...
Onog starog i novog...
To sto nabrajate je za potpalu peči... sad kad zahladi...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2023 : 14:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ha, omiljena edicija... sve su mi omiljene, ali ajd omiljenije od omiljenih;

Orka i Kolorka. Tu negdje u omjeru, mozda ipak mrvicu za Orku. Ali nisam siguran 100 %. Ne zaostaju nimalo ni ostale Fibre, recimo Ameri; Skalpirani, 100 metaka, Ex Machina, Punisher itd. A boxovi Fibre su posebna prica i spektakularna stvar. Takvog cega nema ni po 'Europama' i 'Amerikama'.

Libellusovi Magicni, Nathan, Dylan, Dragonero i Alan Ford su mi gotovo savrsenstvo, ako sto takvo postoji, jer smo vec debelo razmazeni. Najnoviji do sad nevideni luksuz od Zagor prica, probio je sve plafone! Sjajni su mi LL Ridobradi i Thorgal...

Vjesnikove roto/trafika/kiosk knjizice Superstrip biblioteke Alan Forda su mi perfekcija i savrsenstvo dan danas! To je ultimativno strip bogastvo. Toga se ne mogu nagledati dosta ni dan danas...

Jako mi se svidaju Bookglobe i Strip Agent albumi po jedan album-jedna prica kako su prvotno zamisljeni u zemlji iz kije su dosli, tupa; Blueberry, Largo Winch, Murena, Alix senator itd.

Posebno je mi je drag Texone ilitiga Gigant, Texa od Strip Agenta.

Jako mi se svida i Tinova Modesty po uzoru na engleski orididi.

Itd, itd.

Prevec je toga... ali ovako, evo na prvu malo meni dragih edicija i naslova.

Slazem po nakladniku, dakako po brojevima, kako drugacije...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 29/11/2023 : 14:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Bravo, na Supernovu sam zaboravio. Imam sve osim dva. Ludnica mi se rasprodala, pa sam uzeo kasnije Fibrin. A Orhideja mi se nije dopala pa sam je poklonio.
Ali generalno, odlična edicija.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 29/11/2023 14:59:21
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 29/11/2023 : 15:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Najbolja od "kioska" mi je Libellus c/b Mister no, a od albuma definitivno Kolorka.
Ima ih još, ali ove dvije su uvjetno rečeno neka osnovna podjela na Bonelli i ne Bonelli.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 29/11/2023 : 15:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
libellusov bonelli... po akcijskim cijenama... najdraža edicija
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 29/11/2023 : 15:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Libellus/Fibra Ken Parker te Libellus Dragonero, Tex, Zagor, Nick Raider i Mister No.

Također Fibra Kriminal i Strip Agent Jeremiah integrali.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7028 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/11/2023 : 15:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Iako sam Nathanovac, iako volim Kolorke i Orke, ali Strip Agentov Ken Parker je nešto najbolje što se pojavilo. I brzinom objavljivanja i pristupačnosti i cijenom.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/11/2023 : 15:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Edicija...pa omiljena.
Pa ne znam jel se može to reći za LLovog NN, ali ako može, Nathan je bog i batina.

Ako to ne prolazi, onda je to Kolorka, edicija u kojoj ima hrpa odličnih naslova.

EDIT:Eto napišem NN i vidim da je Jerry postao iznad.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 29/11/2023 15:55:42
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2023 : 16:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Libellus/Fibra Ken Parker te Libellus Dragonero, Tex, Zagor, Nick Raider i Mister No.

Također Fibra Kriminal i Strip Agent Jeremiah integrali.



Zaboravih na Kena... pa jel to moguce???

Ali mogao bi nabrojati ionako, cijelu stranicu. Stvarno zivimo u vremenu renesanse stripa. Pa nek potraje, koliko potraje. Ja sam misljenja da su ovakvi albumi kakve sad imamo priliku pratiti vjecni. To jest za vjecnost.

I da se ne zaboravi; prvi pokusaji stripa u malo drugacijem, luksuznijem obliku na ovim prostorima, koje su radili neki nakladnici a zasluzuju da ih se sjeti, su sigurno na prva tri mjesta;

-Safir biblioteka/edicija Ervina Rustemagica iz Sarajeva, koji je prvi pokusao izdavati albume u kvalitetnom koloru i na finom papiru. To je bilo nesto...tada.

-Novosadski Dnevnik sa prvim boxom na ovim prostorima. Rijec je o Otkricu sveta u stripu, danas prokleto raritetnom boxu, ma kako lose bio izveden. Prvi je!

-Vjesnikov Alan Ford trobroj. Zagrebacka firma ni sanjala tada nije cemu ce biti preteca...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1065 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 29/11/2023 : 16:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Ima više odličnih edicije. S ove tehničke strane gledano vezno uz specifičan format jer postoje i kvalitetni stripova mimo ovih (npr. Ken Parker).
Pa npr. Veseli četvrtak kiosk debeljuce za razliku od HC debeljuca velikih i malih drugih izdavača, Strip-agent žuti HC Fordovi, Fibra Brubakeri i taj format, Fibra Kriminal koji je malo širi od standarnih mini amerikanaca, pa i Fibra mali amerikanci su odlični, a tu su onda i ČK mali ameri koji se ovdje neće svidjeti mnogima, Darwkood Čudovište iz močvare, ogromni Rip Kirby format za takve stripove je isto odlično napravljen kod oba izdavača, Ludens Zagor klasik i VČ Odabrane priče je isto odličan koncept za kiosk. Golconda sa svojom Juliom 3u1. I tako to.

Edited by - petarStripovi10 on 29/11/2023 16:21:39
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/11/2023 : 16:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg


Šaner je pomenuo slaganje stripova po imenima autora. Ja sam prišao mojim policama i skontao da je to nemoguće. Postoje velike varijacije u formatu, u okviru opusa istog autora ali različitih izdavača, a police nisu sve na 32cm i preko visine, pa da prime svu tu šarenoliku građu.
Na primer kako složiti : Asterios, Ponovo rođen, Grad od stakla i Godinu prvu, (četiri od Macukelija)?

Šaneru, daj sliku tvoje kolekcije, da vidim kako to u praksi izgleda.



Stavim par fotki nešto kasnije, ali mogu ti odmah reći da od Mazzucchellija imam samo Asteriosa i Godinu prvu i, naravno, ne stoje na istoj polici jer, kako je Tonto ispravno primijetio na drugoj temi, stripovi se slažu po scenaristima.

@DiSkAcH
Kratak osvrt na tvoje fotke da više ne offtopičarimo na Brazdi. Sve bih ti oprostio, ali ovo vodoravno gomilanje stripova je za u zatvor.

Što se najdraže edicije tiče, stvarno ima puno odličnih, ali ona koje imam najviše (u odnosu na broj objavljenih naslova) je Orka Specijal. U njoj su i mnogi autori i stripovi koji mi spadaju među najdraže pa mislim da mogu sa sigurnošću reći da mi je ona na prvom mjestu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 29/11/2023 16:27:52
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 29/11/2023 : 16:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Najdraža mi je moja kolekcija "Grešnika" (bilo u tisku ili još bolje prije tiska od samog izdavača).

Najdraža po sadržaju mi je komplet Nathan Never svi izdavači i sve edicije.

Od ovih "lijepih i savršenih po izgledu": Libellus Superbook, Libellus Dampyr, Libellus Dragonero pa onda Libellus Dylan Dog c/b. Pa su tu onda Fibrine: Rahan, Živi Mrtvaci pa Inkal Box i "Locke & Key".

Od "ćušpajz" kolekcija mi je broj jedan: "Jedno doba jedna priča" a na drugom mjestu mi je Morgan Lost Form B (pogotovo s ova zadnja 2 izdanja).
Go to Top of Page

Largo
New Member

218 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 29/11/2023 : 18:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Omiljena edicija - Vagabond od Najkule.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 29/11/2023 : 18:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Orka pa nakon nje Kolorka.
Najkula sa svojim Vagabondom i Stalker sa svojom Zonom
odmah iza, opasno dobre edicije i kvalitetom izdanja i
odabirom naslova.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/11/2023 : 04:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Najzanimljivije edicije trenutno su mi Stalkerova Zona, Darkvudov Saskvač i Fibrina kolorka.

Od nekada aktuelnih edicija obožavao sam DW Perle i Supernovu.

Moram početi da pratim i Najkulu i njihova izdanja ali nikako da krenem a primećujem da je Vagabond izuzetno dobro promišljena i urađena edicija.
I ,dobro, naravno, volim novu Zlatnu seriju Veselog četvrtka.
Go to Top of Page

Vrangel
Starting Member

78 Posts

Member since 22/11/2023

Posted - 30/11/2023 : 07:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Vrangel a Private Message  Reply with Quote
Zagor extra
Go to Top of Page

Biroa
New Member



Croatia
156 Posts

Member since 28/12/2020

Posted - 30/11/2023 : 08:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Biroa a Private Message  Reply with Quote
Cijela Fibra je omiljena i Alan Ford od Libellusa.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/11/2023 : 09:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Tex Willer redovna C/B serija od Libellusa. Nema draze..
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/11/2023 : 12:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Trenutni top 3:


Fibra: Orka Specijal

Stalker: Zona

Najkula: Vagabond
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/11/2023 : 13:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Lavirint, sve.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/11/2023 : 13:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ne znam koje su edicije, ali DW Punisher i Skalpirani; savrsenstvo u svakom smislu!
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 30/11/2023 : 14:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
1. Kolorka (Meni savršeno dizajnersko rešenje, funkcioniše kako s 48, tako i s 480 strana)
2. Vagabond
3. Darkwood Panišer
4. Alan Ford Strip Agent meke korice
5. Talični od ČK

Neka neko izda American Vampire...

Edited by - Betmen987 on 30/11/2023 14:52:44
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 30/11/2023 : 20:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Sve je to ku*rac bez ZS i LMS...
Onog starog i novog...
To sto nabrajate je za potpalu peči... sad kad zahladi...

jednom i ja da se slozim sa tellerom
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000