forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Omiljena edicija!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/11/2023 : 20:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Najdraža mi je moja kolekcija "Grešnika" (bilo u tisku ili još bolje prije tiska od samog izdavača).




Ovo mislis na stripove s greskom u tisku? Obrnute stranice, iste stranice-zaredom, prazne stranice... takve falinge?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

952 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 30/11/2023 : 21:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mmihoci

Najdraža mi je moja kolekcija "Grešnika" (bilo u tisku ili još bolje prije tiska od samog izdavača).




Ovo mislis na stripove s greskom u tisku? Obrnute stranice, iste stranice-zaredom, prazne stranice... takve falinge?



Tih imam najviše s greškom u tisku ("duhovi", ispremješane strane, nedostatak strana, duple strane i itd...) jer ne vraćam ili mjenjam nijedan strip koji kupim.

Ali tu su i izdanja s greškom prije tiska.
Na primjer:
- Onaj Tex Gigant od SA
- Onih 8 Libellus Mister No koloraca (Knjige od 3 do 10) sa "slabijom" ili "pogrešnom" zelenom bojom na koricama.
- Imam i jedan Libellus Dylan Dog s krivo otisnutim brojem na zadnjoj korici.

A najdraži mi je Libellus NN gigant 12 koji na hrbtu nema žuto ofarban broj. Da se razumijemo imam i onaj koji ima ofarbani broj na hrbtu.

Neke naslove sam dobio na poklon jer znaju da sam ljubitelj takvih "čudaka".
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 30/11/2023 : 21:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ja sam zadržao Komikov Rebetiko. Sa oko 20 strana više od normalnog izdanja. :)
Duplirane strane, povukla mašina verovatno malo više tabaka. :)




Resistance is futile.

Edited by - borg on 30/11/2023 21:16:09
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/11/2023 : 21:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo.
Odmah sam pomislio da se zanimas za te strip anomalije...

Starim knjigama s greskama vrijednost raste, to jest, skuplje su i trazenije po kolekcionarskim krugovima. Kao i marke. Novcanice/kovanice.

Sa stripovima to nije slucaj.

Ja imam jedan stari Alan Ford sa desetak kompletno bijelih, nestampanih stranica. Tog sam ostavio. Susretao sam se s tim cesto, ali nisam ih ostavljao. Imam i jedan LL Superbook totalno ispremjestan. Zaboravio ga vratiti, a kupio sam drugi.

Nisam, naravno ni sumnjao da imas i uredne.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



138 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 01/12/2023 : 13:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Dvoumim se između Orke i Kolorke. U Orki su mi nekako bolji stripovi ali su glomazniji i zbog nedostatka vremena rjeđe posežem za njima ( Toppi se, doduše, odmah čita ) U Kolorki ima svega (i briljanata kao "Dani što nestaju" i ajme meni što je ovo kao "Gerard") i gušt je otkrivati to blago, osim toga stripovi su manji obimom pa se brže čitaju.

Na ZS/LMS/Superstrip sam odrastao i dragi su mi zbog jedne stvari: ritam izlaženja. Nema osjećaja do onog iščekivanja i frustracije kada ti teta u kiosku kaže da strip još nije došao. To mi fali danas. Nisam neki fan ovog izbacivanja gomile stripova u 4-5 tura godišnje.

GIGANT mi je bio drag zbog cjelovitih priča i nestandardnih heroja (u odnosu na Bonelli) ali sam ga rijetko čitao. Pretpostavljam da je bija nešto skuplji doduše bija je to i početak devedesetih
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/12/2023 : 15:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Kakav je ovaj “Brodekov izvještaj”.
Kupiti ili ne.



Gle, sto ljudi-sto čudi...
Ali kad već pitaš, kupuj uooodma! Moja topla preporuka.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10073 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/12/2023 : 18:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Kakav je ovaj “Brodekov izvještaj”.
Kupiti ili ne.



Bacio sam pogled na tvoje postove da vidim što preferiraš. Ako sam dobro snimio to su klasični stripovi (old school) za zabavu kakve i ja preferiram.

Brodeck ima fantastični grafizam, ali priča je mučna i teška (mene ne vabi na višekratno čitanje, samo prelistavanje) tako da možda ipak razmisliš još jednom.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29488 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 01/12/2023 : 19:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Meni se Brodeck nije svidio

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 01/12/2023 : 19:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Brodeck je jedan od najboljih Fibrinih stripova. Meni u top deset Fibri.

Eto, nadam se da smo ti bar malo pomogli. :)

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2595 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/12/2023 : 12:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Shonen Jump

Saikyo Jump

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000