forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Spaghetti brothers box set

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 04/11/2023 : 20:41:21


Grazia Carmela Centobucchi se ukrcala na brod za Ameriku puna snova o toj novoj obećanoj zemlji. Njezino četvoro djece su ionako već bili bez oca, samo da bi na brodu izgubili i majku, koja je dala novi život žrtvujući svoj. Tako je u luku umjesto četvoro braće i sestara stiglo petoro siročadi Centobucchi.

Ovo je priča o njihovim životima.

Prvorođeni, Amerigo, je gangster. Caterina, poznatija pod imenom Gipsy Boone, je slavna glumica. Blizanci, Frank i Carmela, su krenuli posve suprotnim stazama. Frank je župnik, a Carmela jadna kućanica (ili svi bar tako misle). Najmlađi, Tony, rođen na brodu, postao je policajac. Gangster i policajac, frivolna glumica i strogi svećenik, četiri različita i nespojiva života, i Carmela koja ih ima dva ...

Fibra se 2006. otisnula u svoju nakladničku avanturu upravo sa Spaghetti brothers, stripom koji je munjevito stekao kultni status i znatno pridonio ugledu i značaju koji Fibra danas uživa. Nakon dva, davno rasprodana izdanja, Fibra vam ponosno predstavlja ovaj klasik u definitivnom, kolekcionarskom ruhu: tri prekrasne knjige od 392 stranice sakupljene u elegantnoj kutiji!

Spaghetti Brothers 0 • Spaghetti brothers box set • 1176 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Carlos Trillo • Crtež Domingo Mandrafina • Prijevod Marko Šunjić • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 7.11.2023. • Cijena 100 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/spaghetti-brothers-0-spaghetti-brothers-box-set/933/

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Chui Posted - 25/02/2024 : 18:11:48
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Sad kad je Chui procitao samo ja jos nisam
ustvari procitao sam prvih stotinjak strana
i neki utisak je bio da je bas
prokleta neuverljiva sapunica :)
onda sam odustao od daljeg citanja..
najverovatnije ne bi da nisam citao
onu neprakticnu ciglu (jedno ranije izdanje fibre). Sta ce biti na kraju ..da li ce citanje pasti nakon nabavke kutije sa sadrzajem ili ipak kroz citanja cigle.. ili necu nikada procitati do kraja..


Kad kažeš neuvjerljiva možda si imao kriva očekivanja. Špageti su sočno iskarikirana tragikomedija.
matori paraliticar Posted - 24/02/2024 : 18:55:24
Pa dobro uveren sam da cu ako procitam dalje od tih stotinjak stranica i ja uvideti kvalitet ovoga ali.. meni je barem lanac dogadjaja i slucajnosti bio "a little to much" do sada :)
No dobro ne mora se za svaki strip imati ista ocekivanja..
anto Posted - 24/02/2024 : 18:29:30
matori,ne blamiraj se više.

što kaže Čui,strip je pravo blago,5+/5,koga nema na policama taj nije pravi stripofil.
matori paraliticar Posted - 24/02/2024 : 15:37:01
Sad kad je Chui procitao samo ja jos nisam
ustvari procitao sam prvih stotinjak strana
i neki utisak je bio da je bas
prokleta neuverljiva sapunica :)
onda sam odustao od daljeg citanja..
najverovatnije ne bi da nisam citao
onu neprakticnu ciglu (jedno ranije izdanje fibre). Sta ce biti na kraju ..da li ce citanje pasti nakon nabavke kutije sa sadrzajem ili ipak kroz citanja cigle.. ili necu nikada procitati do kraja..
Chui Posted - 24/02/2024 : 15:23:09
Pročitao špagete do kraja, oduševljen totalno. Moram priznati da sam dosta kasno pristao na špagete, mafijaška tematika mi nije među dražima, tako da sam propustio prvo i drugo izdanje i kad je izašla najava za ovaj predivan box set posudio sam u knjižnici prva dva broja prvog izdanja i oduševio se. Tu je sveukupno 1200 stranica ali čista se, pardon to se guta, ne čita, ono sto strana u šusu ide bez beda toliko je zarazno. Negdje sam na forumu dao kritiku za Cat Claw da je na početku fora, ali nakon 200te stranice totalno dopizdi. Pa je bilo komentara da krivo čitam da se to čita malo po malo, evo i špageti su koncipirani isto na sličan način velik broj jako kratkih epizoda ali sa razlikom da su toliko dobro napisane da je grijeh čitati pomalo epizodu po epizodu, uostalom glavi razlog zašto su oba stripa napisana na kratke epizode je taj da se stignu producirati redovito i na vrijeme za kontinuiranu objavu, s obzirom da se oba stripa stalno nastavljaju blesavo ih je čitati epizodu po epizodu. Batman crno i bijelo se čita epizodu po epizodu, svaka je zasebna priča.
Špageti bi trebali biti na svačijoj polici, ma svi vi to već i dobro znate, ja kasno hvatam priključak ali bolje ikad nego nikad :))))
knauso Posted - 30/12/2023 : 18:47:44
Ma lepsa mi ova strana a sto se ne potrefe slova ne primecujem uopste, verujte mi.
Pazi ja, koji kenja za svaku manu, ne smeta mi ovo uopste :D
john connor Posted - 30/12/2023 : 12:24:25
Sto kaze cort okreni stranu kutije, tako i ja radim, i lepse je. I Fibrine kutije i Absoluti mi tako stoje.
knauso Posted - 30/12/2023 : 06:51:13
quote:
Originally posted by borg

Ma ja mislim da su stripovi ok, nego kutija nekad pobegne milimetar dva. Dovoljno je samo prstom malo pogurati gornju ivicu na desno ili levo, i stripovi se poslože. Probaj.





Nisam bas toliko glup, naravno da sam probao :)
To omogucava dve da se poklope ali treca oper nije u ravni.

Samo da kazem da sam ja ovim zadovoljan, nije mi bitno to toliko, svejedno je prelepo
borg Posted - 29/12/2023 : 19:26:10
Ma ja mislim da su stripovi ok, nego kutija nekad pobegne milimetar dva. Dovoljno je samo prstom malo pogurati gornju ivicu na desno ili levo, i stripovi se poslože. Probaj.

corto33 Posted - 29/12/2023 : 15:45:32
Okreni na drugu stranu, da se vidi pozadina kutije.
Ja sam tako uradio sam Metalnim godinama npr.
knauso Posted - 29/12/2023 : 12:50:19
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by borg

Izdanje pod konac, u milimetar.


Znači da knauso nije lepo posložio albume u kutiju ili ima odstupanja, od primerka do primerka?





Meni tako leze, ne poklapaju se rikne. Jedino resenje bi bilo da nesto ubacim pod srednju knjigu da je podigne.
Jbg nisam razmisljao o tome da treba da proveravam kad sam kupovao, ja uzeo neotpakovano zavijeno u beli papir.
Mogu reci da sam prilicno amaterski obavio tu kupovinu.
john connor Posted - 28/12/2023 : 18:10:35
Prelepo izdanje, sjajan strip, jos pamtim kako me je oduvao kada ga je Fibra objavila. Tada nisam citao mnogo van Bonelija, ovo me vise oduvalo i od Alvar Mayora. Kupovao sam i kolorke, orke, ali Spaghetti i LjiR su mi bili otkrovenje.
mire Posted - 27/12/2023 : 21:07:56
Jbt… Sopranosi, po mom skromnom mišljenju, su u top 3 serija svih vremena (uz The Wire i Breaking Bad)
naker Posted - 26/12/2023 : 22:21:34
Spaghetti Bros. su bili prvi strip koji je Fibra izdala pa ne bih ovde previše dužio o samom delu jer cenim da svi znaju o kakvoj stripčini se ovde radi. Odlično ispričana i nacrtana priča koja opada u kvaliteti tek u poslednjoj deonici epiloga priče, kao i u onim epizodama kada Trillo nije bio scenarista.

Samo izdanje vizuelno odlično izgleda i dizajn mi je vrhunski odrađen, i super mi se slaže sa Fibrinom Spaghetti majicom. Tipfelera nažalost ima (nisam ih popisivao ali npr. "Bi li pošla sa mnom sutra u kino sutra?" 59 str. prvog toma), čudno da ovo nije ispeglano s obzirom da je reč o trećem izdanju.. Macanov predgovor je takođe mogao biti korigovan - Sopranosi minorna TV serija??? Sirove strasti, plošni karakteri, jednostavni obrati? Tonijevi razgovori sa psihologom humoristična doskočica?? Ne sećam se kada sam poslednji put čitao lošiji predgovor.. Ako sam dobro shvatio ovo je prekopiran tekst iz prvog izdanja 2006god. kada Sopranosi nisu ni bili završeni.. Sopranosi su jedna od najboljih serija ikada snimljenih, reći da su Sopranosi loša serija je za kolutanje očima u forumskim okvirima, a kamoli da krasi stranice ovakvog jednog deluks izdanja za kolekcionare.
alexts Posted - 13/12/2023 : 16:57:17
Kome smetaju razmaci može da lepo složi pa da ih zalepi.
borg Posted - 13/12/2023 : 16:18:48
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by borg

Izdanje pod konac, u milimetar.


Znači da knauso nije lepo posložio albume u kutiju ili ima odstupanja, od primerka do primerka?





Šta znam, meni je ovo odlično!







Jozzinelli Posted - 13/12/2023 : 05:51:31
quote:
Originally posted by panda

Meni bas glupo izgleda kombinacije ovako sarene rikne i crno bele naslovnice.


+1

Meni se, u stvari, uopšte ne sviđaju crno-bele naslovnice kod ovog stripa,
pogotovo one stare Fibrine sa nekakvim gro-planovima likova, takođe i ona sa Darkvudovog izdanja,
a bogami ni ove sa nekim random scenama, na kojima se uopšte ne vide lica protagonista, kao da je neki slajs of lajf strip.

Najbolje je Risarovo izdanje, podeljeno lepo u 4 albuma, sa sve 4 kolorne naslovnice, al' šta ću kad ne znam slovenački...
https://www.stripovi.com/index.asp?page=hero-editions-list&header=0&Hero=sb

Isto i kod Torpeda, ne volim ni one Sistemove, ni one retro na Fibrinom izdanju,
najbolje su kolorne, samo kad bi strip bio spakovan ipak u 3u1 integrale, da ne budu baš pojedinačni albumi kao kod Strip-Agenta.

Jozzinelli Posted - 13/12/2023 : 05:50:50
quote:
Originally posted by borg

Izdanje pod konac, u milimetar.


Znači da knauso nije lepo posložio albume u kutiju ili ima odstupanja, od primerka do primerka?

borg Posted - 10/12/2023 : 21:25:36
Konačno stigla i ova tura Fibri do mene. Pa i kutija špageta.
Uživo izgleda odlično. Izdanje pod konac, u milimetar.

Papir je lep, i tanak. Samo malo providan. Ali mislim da neće smetati prilikom čitanja.
Sve u svemu, impresivno izdanje.

jaki Posted - 05/12/2023 : 08:51:56
Debeljuce su nešto najluđe sta neko može kupiti🤯
I ovako u tri knjige su teške a kamoli u jednoj...
zare80 Posted - 05/12/2023 : 00:29:29
quote:
Originally posted by Bachy

Imao sam prvih šest knjiga i prodao ih kada sam nabavio integralnu verziju - čisto zbog prostora.




Uradio isto, imao savrseno ocuvano izdanje od 6 knjiga, koje mi je bilo medju prvim fibrama, prodao to, kupio debeljucu zbog prostora, i posle sam prodao debeljucu i kupio ponovo 6 knjiga, sad se borim sa sopstvenim demonima za ovaj box set
alexts Posted - 04/12/2023 : 23:35:02
Dezen je najbolje kariran - krupnija kocka.
borg Posted - 04/12/2023 : 23:27:51
Naslovnice su vrh.
Šteta je meni jedino što su rikne u boji. To mi je totalni promašaj.
A dezen kutije nije loš... Mada, crno belo bi bilo efektnije.

I ne sviđa mi se pravac u kom ide dezen rikni na poslednjim kutijama. Inkal, Špagetiji, Alvar, Vrh bogova... Kao da moraju da se na riknama izređaju glavni junaci... Pa još kod crno belih stripova obavezno oboje i kutije i rikne...

Sin City mi je zato pravi primer kako treba crno beli strip spakovati u kutiju.
Inkal mi je takođe odličan dizajn, osim opet rikni, koje kao da su za Tom Sojer knjigu...
Jbg. Da je ostavio skroz crne rikne sa naslovom, na svim box izdanjima u proseku bi bile bolje rešenje nego ovaj preterani šareniš...


alexts Posted - 04/12/2023 : 23:19:47
quote:
Originally posted by panda

Meni bas glupo izgleda kombinacije ovako sarene rikne i crno bele naslovnice. Strip je top naravno :)



To je svesno napravljeno, neobično rešenje, rekao bih. Delovalo bi čudno ili što kažeš "glupo" (malo) da se radi o pojedinačnom, jednotomnom izdanju. Ali zato je tu kutija, koja pruža savršeno uklapanje celog kompleta.

Mislim, nije mnogo bitno, ali kad se već komentariše, da kažem i svoje mišljenje o tom dizajnu.
going going Posted - 04/12/2023 : 20:42:34
quote:
Originally posted by panda

Meni bas glupo izgleda kombinacije ovako sarene rikne i crno bele naslovnice. Strip je top naravno :)



Da, i meni je to pomalo bezveze.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000