forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hobiji

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 08/01/2024 : 10:35:01
Osim stripova, naravno, koji su vam hobiji u kojima uživate u slobodno vrime?

Ako nisam u stripovima i knjigama u slobodno vrime, najviše se fokusiram na muziku koju baš aktivno slušam i posjećujem koncerte kad god mi to financije i vrijeme dopuštaju. Ne znam bi li muziku uopće i mogao nazvati hobijem s obzirom da mi je praktički urezana u DNK i smatram je jednom od najvažnijih stavki u životu... Koncerti su praktički jedina stvar za koju ne gledam koliko koštaju ako me zanimaju.

Osim toga, jako volim kuhanje koje me baš lijepo opušta. Volim isprobavati nove stvari u kužini, kuhati stvari koje nisam nikad prije i općenito volim učiti o kuhanju i raznim jelima iz cijelog svijeta. Rekao bih da iz godine u godinu postajem sve bolji u tome te stalno tražim nove stvari.

Ono čemu još pridajem još dosta vremena je planinarenje, mada bi volio da i češće idem u planine, no posao i neke druge obaveze oduzimaju dosta vremena...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Risar_69 Posted - 07/02/2024 : 12:44:44
Dobre knjige, crtanje, slikanje, albumi sa sličicama, podmetači za pivo.
GGG Posted - 22/01/2024 : 23:31:09
Najstariji, a i glavni hobi mi je čitanje. U zadnje vrijeme knjige su opet u prvom redu. Najviše non-fiction, iako svake toliko pročitam i kakvu literaturu (od von Rezzoria do Chine Mievilla). Največi problem mi je taj, što čitam (pre)više knjiga odjednom - trenutno Labrador od Bena Fogla, Paulista War od Javiera de Gabiole i Stealing the Mystic Lamb od Charneya. Imam 220+ povjestnih naslova, najviše vojna i 20 stolječe. Nekakvih znanstvenih/prirodoslovnih imam oko 50. Svake godine pridodam još desetak komada, pa mi je neplaniran hobi postalo i preslagivanje polica i traženje novog prostora (kod stripova j to još i veči problem)

Ako smo kod skupljanja, u ormaru mi je uvijek par flaša malo boljieg alkohola - nekada je to bio isključivo single malt, dok je danas uz 4 škota i jednog japanca još par boca konjaka i ruma. U zadnje vrijeme mi još najviše paše kakva slađa varianta Jereza (Sherrya). Kad smo kod gastronomije, ljubitelj sam talijanskih i francuskih klobasica i sireva (žena mi je nabavila neke specijalne posude, da ne zasmrdim frižider).

Dok mi je još za vrijeme korone najviše vremena otišlo na Netflix, HBO i televiziju, danas serije i filmove praktički ni ne gledam. Svake toliko uhvatim se poneke duže video igre (zadnja je bila RDR 2).

Najviše vremena u zadnje vrijeme mi ide za naše dvije Labradorke, sa malom idem i u školu. To mi je i glavna vanjska aktivnost, uz stolni tenis kojeg nabijam sa starijim sinom, ako vrijeme i umor dozvoljavaju (kao ljubljanski student doma se dođe u prvom redu naspavati).

Do prije korone skoro svake godine smo išli na neko duže poutovanje, dok je to sada problem, jer teško uskladimo dog-sittere. Punica više nije spremna uzeti ni jednog a kamo li dva. Starija sin i kči studiraju u Ljubljani, a ljeti se muče sa ispitima ili rade, dok najmlađu uglavnom još vučemo sa sobom, tako da se posljednjih par godina uglavnom držimo u Sloveniji ili Hrvatskoj, ako se stvari poklope za par dana skočimo u bližu okolinu (Verona, Budimpešta)
Ernie Pike Posted - 14/01/2024 : 18:56:59
Najstariji hobi mi je čitanje. Dosta knjiga i kupujem, ali kao posebnu kolekciju računam samo SF paperbacks. Što se tiče publicistike, omiljene teme su povijest, antropologija, lingvistika, ...
Godinama sam svaki tjedan igrao košarku (5 na 5), mali nogomet i tenis. Ozlijede su to vremenom prorijedile, a puknuće Ahilove na jednom haklu skroz zaustavilo. Djelomično sam to nadoknadio hodanjem, napravim oko 10000 koraka dnevno s psima.
Zbog Vukozecovog izazova sam počeo zapisivati filmove koje pogledam i shvatio sam da u prosjeku pogledam barem 10-tak mjesečno.
S prijateljima zadnjih 30-tak godina igram board games. Počeli smo s Rizikom, nastavili s Axis & Allies, a zadnjih 10 godina Memoir '44. Povremeno odigramo i U-boot.
Iako imam hrpu "nosača zvuka" i desetke kila hi-fi opreme, u zadnje vrijeme samo streamam i to ne računam pod hobi.
ridiculus Posted - 14/01/2024 : 11:52:32
Samo da podsetim da je Šerloku Holmsu rešavanje zločina bio hobi, ne profesija. Hoću da kažem da je sve moguće. Da, da, nije morao da se bori za vatru, hleb, i simpatije drugih, to stoji, ali granice su zanavek pomerene.

Izgleda da je slušanje muzike univerzalni hobi otkako postoji civilizacija. Muzika je u quadruviumu, a to su 4 matematičke veštine koje je svako ko je pohađao škole u srednjem veku izučavao, uz 3 druge.

Uračunajte i mene u muzičke hobiste.
Imrahil Posted - 13/01/2024 : 13:34:01
Aj, bez nekog ređanja po važnosti.

Muzika: Slušam je stalno, volim da rovarim po manje poznatim bendovima i naravno koncerti kad god mogu. Prošle godine se konačno tu malo aktivirao, nadam se da će biti još više.

Knjige i stripovi: Živ bio kindle, konačno da čitam gde god mogu. Od knjiga pre svega sf, epika, stariji horori, istorija. Kod stripova sam fleksibilniji pa tu već više šaram po žanrovima.

Plus i par hobija kojima sam se skoro posvetio: pisanje, učenje francuskog, šetanje.
Sneaksie Thiefsie Posted - 13/01/2024 : 07:26:06
quote:
Originally posted by Peyo

Javlja se iz savane.



nasmejao sam se kao Sojka iz Sivog doma
Cuvam starudije Posted - 13/01/2024 : 00:35:42
Kolekcionarstvo svega zivog.
lwood Posted - 12/01/2024 : 16:56:15
quote:
Originally posted by Cromwell

Zamišljam si sad forum u elseworlds univerzumu prije 10 000 godina i prvih par scena u glavi- Elvud crta anti-Manhunter piktografe po lokalnim pećinama.

Pa jebemti forum...



Ne nasmijavaj me,u takvom svitu bi manhunter bija pojeden u roku par sati.
Whetherpine Posted - 12/01/2024 : 14:50:15
quote:
Originally posted by naker

Trčanje - Svi mi trčimo od svojih problema, ali trkom pređena kilometraža hrani i telo i dušu. I uvek se prijatno iznenadiš kako možeš da trčiš više od planiranog, telo uvek traži korak više. Od aprila do oktobra trčim svaki drugi dan.

Lego - Slaganje kockica je tako jedna stress-free aktivnost koja daje osećaj ispunjenosti kada završiš građevinu i vidiš kako moćno izleda. A Lego u poslednje vreme izbacuje fenomenalne setove za odrasle. Jedino novčanik nije srećan, jer Lego je, kao i stripovi, skup hobi. Ali vredi svaku paru.



Imamo iste hobije!
Samo sad sam se sa trčanja prebacio na canicross.
A Lego je prava stvar, skupo, ali svakako vrijedi.
manhunter Posted - 12/01/2024 : 14:29:30
Cromwell Posted - 12/01/2024 : 14:08:09
Zamišljam si sad forum u elseworlds univerzumu prije 10 000 godina i prvih par scena u glavi- Elvud crta anti-Manhunter piktografe po lokalnim pećinama.

Pa jebemti forum...
lwood Posted - 12/01/2024 : 13:52:35
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by lwood

Q bi vi skupljali da morate trazit plodove i lesine po savani.
Svacate da ste u 5 posto najbogatijih ljudi na planeti.
I stalno se nesto zalite.



Zašto pišeš u drugom licu množine, umjesto u prvom?



Lipse izgleda,bolje pogadja
Peyo Posted - 12/01/2024 : 13:46:34
Javlja se iz savane.
vukozec Posted - 12/01/2024 : 13:17:52
quote:
Originally posted by lwood

Q bi vi skupljali da morate trazit plodove i lesine po savani.
Svacate da ste u 5 posto najbogatijih ljudi na planeti.
I stalno se nesto zalite.



Zašto pišeš u drugom licu množine, umjesto u prvom?
lwood Posted - 12/01/2024 : 12:05:40
Q bi vi skupljali da morate trazit plodove i lesine po savani.
Svacate da ste u 5 posto najbogatijih ljudi na planeti.
I stalno se nesto zalite.
sawitch Posted - 12/01/2024 : 11:30:43
Ja ne vidim to kao ubijanje vremena vec kao hranu za dusu
vukozec Posted - 12/01/2024 : 11:20:43
quote:
Originally posted by lwood

Uglavnom ,zakljucak je da imamo gomilu slobodnog vrimena koje ubijamo na raznorazne nacine.



To je nama Marxova borba dala. Svašta se stigne u 8 sati dnevno ;)
Tonto Posted - 12/01/2024 : 11:20:33
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam mislio da su hobiji kad se necime bavite, a ne kad nesto konzumirate. Ja sam mislio da ako ti je glazba hobi onda sviras nesto, a ne slusas muziku. Da je hobi ako pletes, crtas, pises... a vi opet ko sto slusa, ko sto gleda.



Ti bi se ograničio na kreativne hobije, no to nije definicija hobija u općenitom smislu.



Znam da nije, nisam se najbolje izrazio. Ovako kako si ti opisao to jesu hobiji, ako dođeš doma legneš na kauč i pogledaš film to ne smatram hobijem... Čitanje stručne literature, istraživanje, kolekcioniranje čine aktivnost hobijem. Bar ja na to tako gledam.
lwood Posted - 12/01/2024 : 11:13:50
Uglavnom ,zakljucak je da imamo gomilu slobodnog vrimena koje ubijamo na raznorazne nacine.
vukozec Posted - 12/01/2024 : 11:02:28
quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam mislio da su hobiji kad se necime bavite, a ne kad nesto konzumirate. Ja sam mislio da ako ti je glazba hobi onda sviras nesto, a ne slusas muziku. Da je hobi ako pletes, crtas, pises... a vi opet ko sto slusa, ko sto gleda.



Ti bi se ograničio na kreativne hobije, no to nije definicija hobija u općenitom smislu.

Hr. enciklopedija kaže:
"hobi (engl. hobby), ono čime se netko najradije bavi u slobodno vrijeme; najmilija zabava, strast, pasija."

A wikipedija kaže:
"A hobby is considered to be a regular activity that is done for enjoyment, typically during one's leisure time. Hobbies include collecting themed items and objects, engaging in creative and artistic pursuits, playing sports, or pursuing other amusements. Participation in hobbies encourages acquiring substantial skills and knowledge in that area. "

Eto, odmah prvi kojeg spominju je kolekcionarstvo, pa tek onda kreativa. Razne "-filije" mnogima padaju prve napamet kad se priča o hobijima. Također, stjecanje znanja, a ne samo vještina u nekom području se također računa, a to je nešto što neće baš doći od pasivne konzumacije same po sebi, i konzumacija može biti više ili manje "aktivna". Također, sudjelovanje u raspravama, povezivanje sa ljudima istog interesa, informiranje o svima aspektima nekog interesa (povijest, teorija, itd.) je sve dio hobija i netko u svemu tome može biti više ili manje angažiran.

Ja sam: diskofil, filmofil, stripofil, kvizoman, zaljubljenik u košarku, pasionirani pivopija, board gamer, da nabrojimo samo one hobije u koje sam baš ogrezao (koji zadovoljavaju ključne uvjete: "redovna aktivnost u kojoj uživam").

Pritom većina tih hobija uključuje aktivnu komponentu:
- glazba: sviruckam gitaru i pišem kritičke tekstove,
- strip: napisao sam i nešto strip osvrta,
- kvizomanstvo se manifestira prvenstveno kroz redovne pub kvizove,
- košarku igram svaki tjedan,
- pivo: nisam samo pivobija već i homebrewer,
- board games: tu sam pomalo kurator, tutor (česta pojava među zagriženim board gamerima), mnoge sam uveo u ovaj hobi, organizirao prezentacije itd. Također predlažem da netko proba naučiti i objasniti suigračima pravila neke heavy weight igre, pa javi koliko je ta aktivnost "pasivna",
- film: nešto malo kreativnosti nekad davno je bilo i tu, danas se "aktivna" komponenta svodi uglavnom na čitanje stručne literature o povijesti i teoriji filma

Imam još neke povremene i neke koji također imaju tendenciju da postanu ozbiljni: SUP, bicikl, kuhanje (kao što tex reče, blaženi youtube, Rosseta Stone za kuhare amatere), počeo malo i joggirati, badminton, nogomet, s godinama ću vjerojatno biti sve veći knjiški moljac, pisanje će mutirati u razne oblike, a ozbiljno planiram i naučiti svirati bubnjeve :)
naker Posted - 11/01/2024 : 07:54:55
Jeste, ali nije samo do vremena.
anto Posted - 10/01/2024 : 23:38:24
quote:
Originally posted by naker

Trčanje - Svi mi trčimo od svojih problema, ali trkom pređena kilometraža hrani i telo i dušu. I uvek se prijatno iznenadiš kako možeš da trčiš više od planiranog, telo uvek traži korak više. Od aprila do oktobra trčim svaki drugi dan.

Lego - Slaganje kockica je tako jedna stress-free aktivnost koja daje osećaj ispunjenosti kada završiš građevinu i vidiš kako moćno izleda. A Lego u poslednje vreme izbacuje fenomenalne setove za odrasle. Jedino novčanik nije srećan, jer Lego je, kao i stripovi, skup hobi. Ali vredi svaku paru.


koliko znam,u martu,oktobru i novembru je vreme sjajno za trčanje.
naker Posted - 10/01/2024 : 23:15:19
Trčanje - Svi mi trčimo od svojih problema, ali trkom pređena kilometraža hrani i telo i dušu. I uvek se prijatno iznenadiš kako možeš da trčiš više od planiranog, telo uvek traži korak više. Od aprila do oktobra trčim svaki drugi dan.

Lego - Slaganje kockica je tako jedna stress-free aktivnost koja daje osećaj ispunjenosti kada završiš građevinu i vidiš kako moćno izleda. A Lego u poslednje vreme izbacuje fenomenalne setove za odrasle. Jedino novčanik nije srećan, jer Lego je, kao i stripovi, skup hobi. Ali vredi svaku paru.
tex2 Posted - 10/01/2024 : 19:06:39
Nije toliko, ali preko 3 sata je

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by tex2

Filatelija: skupljao sam poštanske markice, mislim da još nemam samo iz 4 države (dvije azijske i dvije afričke), ali prestao sam sa sakupljanjem ima već dosta godina.

Također sam skupljao male džepne kalendarčiće, ali oni su rijetko u opticaju u zadnje vrijeme.

Sport na TV, uglavnom večernji termin, nekad išao i na sve žive utakmice u Zagrebu, ali prestao s tim ima već 10 godina.

Sport rekreativno: "pingač" kad god ulovim vremena, e kad se skupimo u kvartu, samo dva stola, a ekipe jako puno, baš odlična zabava. Prije sam igrao nogomet i košarku, ali što zbog ozljeda, što zbog preporuke doktora, više ne igram.

Šetanje: nastojim prijeći 20 000 koraka dnevno i uspjevam bez problema, odem i na Sljeme, lako se spustiti do restorana s vrha žičare, ali uspon pri povratku mi predstavlja ogroman problem. Isto tako je i sa svim drugim uspinjanjima, srećom živim na drugom katu, pa ne moram puno stepenica proći.

Kuhanje: znam dosta toga skuhati, od čobanca, Kentucky piletine, torti, čušpajza do roštilja. Kako živim u stanu, baš mi vrijeme roštiljanja fali, a nastojim što češće kuhati čušpajze, na žlicu. Mislim da danas nije teško kuhati, sve se nađe na internetu.

P.S. film nikako ne volim, a eto bio baš s kćeri jučer u kinu, gledali Patke selice, baš i nije crtić za djecu da znate.



Je li to oko 4 sata šetnje dnevno??

manhunter Posted - 10/01/2024 : 18:16:35
quote:
Originally posted by DK24



Gdje ovo možemo gledati?



Evo ovde ima nešto, mada su ovo više "instagramy", sa putovanja i sl.
Mislim da nema mnogo ovih koje su išle na izložbe.

https://www.instagram.com/perun_photography



quote:


Gdje ovo možemo čitati?




Zvanična prezentacija na stranici izdavača
https://www.krbalkan.rs/intermezzo.html

A ovo je neki moj blog koji baš odavno nisam https://babylonsong.wordpress.com/category/babylon-songs/


I jedno i drugo prilično amaterski, ali ovde pričamo o hobijima, pa može da prođe.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000