forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hobiji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/01/2024 : 10:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Osim stripova, naravno, koji su vam hobiji u kojima uživate u slobodno vrime?

Ako nisam u stripovima i knjigama u slobodno vrime, najviše se fokusiram na muziku koju baš aktivno slušam i posjećujem koncerte kad god mi to financije i vrijeme dopuštaju. Ne znam bi li muziku uopće i mogao nazvati hobijem s obzirom da mi je praktički urezana u DNK i smatram je jednom od najvažnijih stavki u životu... Koncerti su praktički jedina stvar za koju ne gledam koliko koštaju ako me zanimaju.

Osim toga, jako volim kuhanje koje me baš lijepo opušta. Volim isprobavati nove stvari u kužini, kuhati stvari koje nisam nikad prije i općenito volim učiti o kuhanju i raznim jelima iz cijelog svijeta. Rekao bih da iz godine u godinu postajem sve bolji u tome te stalno tražim nove stvari.

Ono čemu još pridajem još dosta vremena je planinarenje, mada bi volio da i češće idem u planine, no posao i neke druge obaveze oduzimaju dosta vremena...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29302 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 08/01/2024 : 11:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Filatelija: skupljao sam poštanske markice, mislim da još nemam samo iz 4 države (dvije azijske i dvije afričke), ali prestao sam sa sakupljanjem ima već dosta godina.

Također sam skupljao male džepne kalendarčiće, ali oni su rijetko u opticaju u zadnje vrijeme.

Sport na TV, uglavnom večernji termin, nekad išao i na sve žive utakmice u Zagrebu, ali prestao s tim ima već 10 godina.

Sport rekreativno: "pingač" kad god ulovim vremena, e kad se skupimo u kvartu, samo dva stola, a ekipe jako puno, baš odlična zabava. Prije sam igrao nogomet i košarku, ali što zbog ozljeda, što zbog preporuke doktora, više ne igram.

Šetanje: nastojim prijeći 20 000 koraka dnevno i uspjevam bez problema, odem i na Sljeme, lako se spustiti do restorana s vrha žičare, ali uspon pri povratku mi predstavlja ogroman problem. Isto tako je i sa svim drugim uspinjanjima, srećom živim na drugom katu, pa ne moram puno stepenica proći.

Kuhanje: znam dosta toga skuhati, od čobanca, Kentucky piletine, torti, čušpajza do roštilja. Kako živim u stanu, baš mi vrijeme roštiljanja fali, a nastojim što češće kuhati čušpajze, na žlicu. Mislim da danas nije teško kuhati, sve se nađe na internetu.

P.S. film nikako ne volim, a eto bio baš s kćeri jučer u kinu, gledali Patke selice, baš i nije crtić za djecu da znate.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2024 : 11:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pored stripova:
- knjige (nekad sam čitao isključivo SF ali sada već duže vremena primat imaju krimići)
- filmovi (na bazi na IMDB-u mi piše da imam pogledanih 923 filma s tim da su tu uključene i serije.) Naravno, taj popis je puno duži jer u njega nisam stavljao npr. filmove sa Seagalom koje sam gledao kao klinac, pa Rambo, Rocky...:))
- glazba. Veliki sam ljubitelj glazbe 80-ih, audiofil sam, fakat volim dobar zvuk.
- možda ovo ne spada pod hobi ali - druženje s prijateljima. Imam 5 odličnih, istinski pravih prijatelja s kojima volim provoditi vrijeme. I to je pravo bogatstvo. Netko je rekao da ako imaš jednog pravog prijatelja u životu, da imaš dovoljno. Naravno, tu ne brojim poznanike, kolege i prijatelje s kojima jednom ili dvaput godišnje popijem kavu.

Eto.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2024 : 11:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače jeste primijetili kako je briga za kvalitetu zvuka drastično opala u zadnjih 20-ak godina? Mislim, ni u 90-ima nije bila na nivou ali barem su ljudi imali mini - linije. Sad brijem da nemaju ništa osim slušalica i zvuka na kompu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15687 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2024 : 12:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Glazba, glazba, glazba, stripovi, glazba, stripovi, stripovi, stripovi, pojist i popit.

Ne gledam koliko kosta dobar koncert. To u stvari nista ne kosta. To se mora. To nije vise ni zivotni stav ni zivotni slijed, to je uvijek i to je sve.

Jesam li rekao sto o stripovima??? I knjige, naravno. Cijelozivotne druzice i pratiteljice.

I kuzina, tu sam odlican. Jos bolji s dobrom kapljicom. A i pokupio sam te magije kuzinavanja iz cijeloga svijeta, odasvud. Krasnih jela ima, koja nas narod ni pomirisati ne zeli od predrasuda...

Kad sam kod putovanja to me ispunjavalo poprilicno, prije. Sad sam prosao uzduz i poprijeko cijeli Globus, pa me to ne 'pere' vise uopce. Previse je to zemalja, kultura, daljina i duljina u zivotu bilo da me dobro satralo, iskreno. Previse sam proveo po svijetu, danas mi je doma uz komin najljepse. (Jedino kad idem/idemo na koncerte, tu nema nikakve tlake) Da li sam spomenuo glazbu???

Nade se vremena i za oldtimer.

Naravno, u sve ovo su ukljuceni i supruga i djeca. Dobro nam stoji sve.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 08/01/2024 12:31:12
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15687 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2024 : 12:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Inače jeste primijetili kako je briga za kvalitetu zvuka drastično opala u zadnjih 20-ak godina? Mislim, ni u 90-ima nije bila na nivou ali barem su ljudi imali mini - linije. Sad brijem da nemaju ništa osim slušalica i zvuka na kompu.



Jebiga, sve imas u 20 cm obujma prakticki. Dobar smartphone, dobar bluetoth zvucnik, charger i power pack i idu s tobom gdje god hoces u ruksaku.

Nema danas vise Tehnics MK 2 gramofona i kolekcije od 5 metara LPja. I par tisuca CDa. Sta ce vise ikome zvucnici od metra ipo u stanu, kabeli s zlatnim zicama provodnicama za perfektan zvuk, pojacala i predpojacala, 'lampasi', deckovi, ekvilajzeri... zauzimaju mjesto. To smo svi imali, koji smo glazbu dozivljavali bitnom u zivotu, 15 godina unazad.
Jedan dobar JBL, recimo, u ruksaku danas, i baterija od 5-6 sati i mozes sto hoces i gdje hoces.

Druga vremena.

(Ali papir, ostaje papir)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/01/2024 : 12:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Inače jeste primijetili kako je briga za kvalitetu zvuka drastično opala u zadnjih 20-ak godina? Mislim, ni u 90-ima nije bila na nivou ali barem su ljudi imali mini - linije. Sad brijem da nemaju ništa osim slušalica i zvuka na kompu.



Taj sam.
Doduše nisam dovoljno star da bi znao kako je bilo 'nekad prije', no nikad nisam pridavao veliku pažnju kvaliteti zvuka. Znam da zvuči paradoksalno za nekoga tko baš voli muziku, al šta je tu je. Ne znam to objasniti, no stvarno ne patim previše od hi-fi komponenti. Imam neke skroz random zvučnike za kompjuter od 30ak eura i skroz sam zadovoljan.
Kad god sam htio kupiti nešto bolje, na kraju bi novci otišli na štagod drugo, bitnije

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/01/2024 : 12:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by mladjo

Inače jeste primijetili kako je briga za kvalitetu zvuka drastično opala u zadnjih 20-ak godina? Mislim, ni u 90-ima nije bila na nivou ali barem su ljudi imali mini - linije. Sad brijem da nemaju ništa osim slušalica i zvuka na kompu.



Taj sam.
Doduše nisam dovoljno star da bi znao kako je bilo 'nekad prije', no nikad nisam pridavao veliku pažnju kvaliteti zvuka. Znam da zvuči paradoksalno za nekoga tko baš voli muziku, al šta je tu je. Ne znam to objasniti, no stvarno ne patim previše od hi-fi komponenti. Imam neke skroz random zvučnike za kompjuter od 30ak eura i skroz sam zadovoljan.
Kad god sam htio kupiti nešto bolje, na kraju bi novci otišli na štagod drugo, bitnije

Nisam ni ja puno bolji. Muziku mogu slusat i s mobitela, lijen sam spojit se na blutut zvucnik.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11694 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/01/2024 : 12:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Glazba, glazba, glazba, stripovi, glazba, stripovi, stripovi, stripovi, pojist i popit.


+1

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15687 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2024 : 12:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by ivanl

Glazba, glazba, glazba, stripovi, glazba, stripovi, stripovi, stripovi, pojist i popit.


+1



Pa onda ponoviti! Ne nuzno gore navedenim rasporedom. ;)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11694 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/01/2024 : 12:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ma da, stalno ponovljati i kombinirati.

3-4 mjeseca skoro nisam čitao stripove. Ko manijak sam slušao koncerte s kraja 60-tih i početka 70-tih.

Uglavnom one održane u Fillmore East u NY i Fillmore West u San Franciscu. Crème de la crème rocka.

Have mercy
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19389 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/01/2024 : 12:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne smijem reći koji mi je glavni hobi jer je to zabranjeno spominjati na forumu.
Pored toga, a s obzirom da se studiranje ne računa kao hobi, vjerojatno je jedino na što ovih dana potrošim veći dio vremena sport, a to se 80% odnosi na West Ham.
Ostalo sve pada na ispod 5% potrošenog vremena trenutno, što na žalost uključuje i stripove.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15687 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2024 : 13:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ma da, stalno ponovljati i kombinirati.

3-4 mjeseca skoro nisam čitao stripove. Ko manijak sam slušao koncerte s kraja 60-tih i početka 70-tih.

Uglavnom one održane u Fillmore East u NY i Fillmore West u San Franciscu. Crème de la crème rocka.



repetitio est mater studiorum
Nema sumnje u to!

Tamo na drugom topicu ljudi pisu liste sto i koliko slusaju, ja to jednostavno ne mogu. Toliko toga poslusam recimo dnevno, da je i meni samom vec cudno u zivotu. Bar dva albuma dnevno, minimum. I to kad se nema vremena. Pa onda moje rendom liste koje izvlacim iz glave... nista nemam po folderima, samo iz memorije. Pustam ekipi glazbu bar dvije veceri sedmicno i to budu sati i sati a da se isti bend ne ponovi.

Zadnjih godina slusam neke albume za koje mislim da pasu nekim stripovima dok iste citam. Neki integral uz dobru glazbu. Cudo kako lijepo legne.

Tako da mi je citanje knjiga/stripova i slusanje glazbe kao udisati zrak. To je vec refleks. Evo sad prije nego sto sam usao u kuzinu, (danas je juha, leso teletina, leca i restani krompir, moj red za spremanje, i gustam to), procitao sam 3 Jugurte i poslusao koncert Godfathersa pa koncert Dire Straits Expirience, a nije ni pola dana proslo. I sad dok se sve krcka i tipkam ovo slusam Vaya con Dios...

Znaci, pola dana je tek a vec sam debelo u tri hobija... ;)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11694 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/01/2024 : 13:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Ma da, stalno ponovljati i kombinirati.

3-4 mjeseca skoro nisam čitao stripove. Ko manijak sam slušao koncerte s kraja 60-tih i početka 70-tih.

Uglavnom one održane u Fillmore East u NY i Fillmore West u San Franciscu. Crème de la crème rocka.



repetitio est mater studiorum
Nema sumnje u to!

Tamo na drugom topicu ljudi pisu liste sto i koliko slusaju, ja to jednostavno ne mogu. Toliko toga poslusam recimo dnevno, da je i meni samom vec cudno u zivotu. Bar dva albuma dnevno, minimum. I to kad se nema vremena. Pa onda moje rendom liste koje izvlacim iz glave... nista nemam po folderima, samo iz memorije. Pustam ekipi glazbu bar dvije veceri sedmicno i to budu sati i sati a da se isti bend ne ponovi.

Zadnjih godina slusam neke albume za koje mislim da pasu nekim stripovima dok iste citam. Neki integral uz dobru glazbu. Cudo kako lijepo legne.

Tako da mi je citanje knjiga/stripova i slusanje glazbe kao udisati zrak. To je vec refleks. Evo sad prije nego sto sam usao u kuzinu, (danas je juha, leso teletina, leca i restani krompir, moj red za spremanje, i gustam to), procitao sam 3 Jugurte i poslusao koncert Godfathersa pa koncert Dire Straits Expirience, a nije ni pola dana proslo. I sad dok se sve krcka i tipkam ovo slusam Vaya con Dios...

Znaci, pola dana je tek a vec sam debelo u tri hobija... ;)


Ovo dobro veliš - osim čitanja knjiga. To sam davno batalio.

Isto volim kuvat i kuvam 3-4 dana u tjednu.

Have mercy
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2024 : 13:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Pored stripova:
- knjige (nekad sam čitao isključivo SF ali sada već duže vremena primat imaju krimići)
- filmovi (na bazi na IMDB-u mi piše da imam pogledanih 923 filma s tim da su tu uključene i serije.) Naravno, taj popis je puno duži jer u njega nisam stavljao npr. filmove sa Seagalom koje sam gledao kao klinac, pa Rambo, Rocky...:))
- glazba. Veliki sam ljubitelj glazbe 80-ih, audiofil sam, fakat volim dobar zvuk.
- možda ovo ne spada pod hobi ali - druženje s prijateljima. Imam 5 odličnih, istinski pravih prijatelja s kojima volim provoditi vrijeme. I to je pravo bogatstvo. Netko je rekao da ako imaš jednog pravog prijatelja u životu, da imaš dovoljno. Naravno, tu ne brojim poznanike, kolege i prijatelje s kojima jednom ili dvaput godišnje popijem kavu.

Eto.



A i lista je negdje od 2005. pa nadalje:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2024 : 13:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by mladjo

Inače jeste primijetili kako je briga za kvalitetu zvuka drastično opala u zadnjih 20-ak godina? Mislim, ni u 90-ima nije bila na nivou ali barem su ljudi imali mini - linije. Sad brijem da nemaju ništa osim slušalica i zvuka na kompu.



Taj sam.
Doduše nisam dovoljno star da bi znao kako je bilo 'nekad prije', no nikad nisam pridavao veliku pažnju kvaliteti zvuka. Znam da zvuči paradoksalno za nekoga tko baš voli muziku, al šta je tu je. Ne znam to objasniti, no stvarno ne patim previše od hi-fi komponenti. Imam neke skroz random zvučnike za kompjuter od 30ak eura i skroz sam zadovoljan.
Kad god sam htio kupiti nešto bolje, na kraju bi novci otišli na štagod drugo, bitnije



Ne znam jesi ikada bio na nekom Hi-Fi sajmu i čuo pravi zvuk?
Odnese te čovječe:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11694 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/01/2024 : 13:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote


@ivanl

Danas ili sutra ovaj strip dolazi na red za čitanje.

Koji koncert preporučaš?


Have mercy

Edited by - izivko on 08/01/2024 13:25:10
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/01/2024 : 13:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ne znam jesi ikada bio na nekom Hi-Fi sajmu i čuo pravi zvuk?
Odnese te čovječe:))



Nisam i mislim da ni neću Sve me strah da ću se navući, a bome mi ne treba još jedna fronta na kojoj ću trošiti novce

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 08/01/2024 : 13:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Ja ću nadodati i video igre, sve od retro do modernih. Čak sam više opsjednut retro stvarima u zadnje vrijeme.
Uz sav hardverski đumbus koji ide uz to (konzole, kontroleri, kazetice, everdriveovi, adapteri, razni kablovi, crt monitor i ostalo).
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15687 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2024 : 13:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
U jbm misa, izivko, nisam ni znao da postoji strip o Motorheadu...(ali ne cudim se uopce), steta sto ne kuzim njemacki nista, osim onog iz partizanskih filmova, nicht shiessen, hande hoch...

A cuj, to mora biti nesto zesce, zestoko dovoljno za vid sjecanja na najbucniji bend na svijetu...

Ajd' stavi Saxon, njihove pajdase, prike i prvoborce, i to The Eagle has Landed. Ali prvi. Iz 1982. To ti je prvi i pravi. Pazi, imaju jos dva iz 96e i '06e...

Pa vidi. Mislim da ce ti lijepo 'sjesti'.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 08/01/2024 13:49:21
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2024 : 13:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by mladjo

Ne znam jesi ikada bio na nekom Hi-Fi sajmu i čuo pravi zvuk?
Odnese te čovječe:))



Nisam i mislim da ni neću Sve me strah da ću se navući, a bome mi ne treba još jedna fronta na kojoj ću trošiti novce


A i to kaj veliš
Sam sam si kriv kaj sam se navukel

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11694 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/01/2024 : 14:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

U jbm misa, izivko, nisam ni znao da postoji strip o Motorheadu...(ali ne cudim se uopce), steta sto ne kuzim njemacki nista, osim onog iz partizanskih filmova, nicht shiessen, hande hoch...

A cuj, to mora biti nesto zesce, zestoko dovoljno za vid sjecanja na najbucniji bend na svijetu...

Ajd' stavi Saxon, njihove pajdase, prike i prvoborce, i to The Eagle has Landed. Ali prvi. Iz 1982. To ti je prvi i pravi. Pazi, imaju jos dva iz 96e i '06e...

Pa vidi. Mislim da ce ti lijepo 'sjesti'.


Poslušat ću te pa javim dojmove.

Have mercy
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/01/2024 : 14:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Hajde metalci, imate dosta topica na temu Motorhead i ekipa. Ne mora i ovde. Hvala.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2041 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 08/01/2024 : 15:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Tv - od sportova nogomet, tenis i skijanje, mada u minimalnim omjerima sve troje. Evo npr nogomet se sveo na to da gledam gotovo pa iskljucivo Liverpoolove utakmice.
Filmove ne gledam uopce, ali serije da. Od serija, veliki sam fan krimica, trenutno aktivno pratim "Zlocinacke umove", ali tokom godina sam iznova i iznova gledao serije poput "Umorstva u Midsomeru", "Monka", "Herculea Poirota", "Frikove", "Smrt u raju" itd tako da mi je gledanje serija uz stripove svakako najcesci hobi.

Knjige - iskreno sve slabije. Zadnji put sam pred 2 i pol godine preko ljeta procitao 2 knjige od Agathe Chtistie. Od nje sam kroz godine i procitao velik dio opusa, pogotovo Poirotove price.

Rekreacija - setnja, to je jedino s cime se bas i bavim svakodnevno, jedino ne kad je lose vrijeme. Po ljeti nesto sitno vozim i bicikl, koji put malo i trcim. Da imam ekipu za stolni tenis, igrao bih i njega, ali u zadnje vrijeme se ekipa ulijenila pa je tesko naci partnera bilo za stolni ili bilo kakvu drugu sportsku aktivnost.

To je to, nemam bas puno razlicitih aktivnosti u slobodnom vremenu. Vecinom zapravo i kratim slobodno vrijeme sa stripovima, to je hobi broj 1, tv hobi broj 2, a onda tu i tamo koja setnjica i to je to.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/01/2024 : 15:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by mladjo

Ne znam jesi ikada bio na nekom Hi-Fi sajmu i čuo pravi zvuk?
Odnese te čovječe:))



Nisam i mislim da ni neću Sve me strah da ću se navući, a bome mi ne treba još jedna fronta na kojoj ću trošiti novce


Mozda ovdje strah ni nema samo velike oci nego ozbiljno postoji.

Da, kad se moze prakticki u isto vrijeme primjerivati neki sismis zvuk ili nesto hi-tec onda se vidi, to jest cuje ta razlika. Sjecam se jednom bio kod kolega i dao mi na slusanje jednog od "mojih albuma" (koje znam napamet), i tamo sam cuo stvari koje doma nikada nisam.
Sad, ne treba ti takav sound (za te pare) ali zelim reci da se dosta stvari moze izgubiti na slabim zvucnicima ili ako je slab mp3 (da se dotaknemo i "e-zvuka"). Mislim da je onda samo pitanje koliko te to gricka... ili ne. Meni nije toooliko vazno ali opet ne zelim najeftinije sranje jer tek tamo se gubi kvalitet zvuka.

No, i sam najcesce slusam stvari sa YouTuba na domace zvucnike (neki osrednji Philips tower, kuplje davog 29. 2. 1996, zbog toga zapamtio datum ) ili na prijenosni mp3 player (slusalice Philips ali barem su basevi ojacani).

Na srecu su danas i dosta kvalitetni zvucniki sa normalnim cijenama.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1772 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/01/2024 : 16:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Prvo muzika (diskovi, ploce, kasete, casopisi, knjige) pa onda stripovi, knjige, filmovi/serije i skupljanje svacega necega sto mi je simpaticno.

Vidim da se raspravlja o nacinu slusanja muzike i kvalitetu. Reci cu samo da se gnusam slusanja muzike sa jutjuba i nema sanse da slusam muziku preko nekih bezivotnih strimova i slicno. Pustim poneki spot, live nastup ili pustim na kratko da vidim kako bend zvuci. Moze mp3@320kpbs ali samo kao info dok ne nabavim fizicko izdanje ako mi se dopada. Diskovi, ploce i kasete i nikako drugacije!!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000