forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hobiji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 08/01/2024 : 16:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Filatelija, stripovi, albumi i sličice, knjige....
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/01/2024 : 17:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
filmove sam batalio
kao i stripove
ostale su knjige
ali prvenstveno sf i kasici
imam ih oko 1000 i stalno nesto citam 2 3 dnevno listam preprodajem i tako
procitam i jedan dylan u 2 3 dana
i to je to

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1738 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 08/01/2024 : 19:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Fotografija i Lego, a neretko i kombinacija ta dva.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4887 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/01/2024 : 19:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by mladjo

Pored stripova:
- knjige (nekad sam čitao isključivo SF ali sada već duže vremena primat imaju krimići)
- filmovi (na bazi na IMDB-u mi piše da imam pogledanih 923 filma s tim da su tu uključene i serije.) Naravno, taj popis je puno duži jer u njega nisam stavljao npr. filmove sa Seagalom koje sam gledao kao klinac, pa Rambo, Rocky...:))
- glazba. Veliki sam ljubitelj glazbe 80-ih, audiofil sam, fakat volim dobar zvuk.
- možda ovo ne spada pod hobi ali - druženje s prijateljima. Imam 5 odličnih, istinski pravih prijatelja s kojima volim provoditi vrijeme. I to je pravo bogatstvo. Netko je rekao da ako imaš jednog pravog prijatelja u životu, da imaš dovoljno. Naravno, tu ne brojim poznanike, kolege i prijatelje s kojima jednom ili dvaput godišnje popijem kavu.

Eto.



A i lista je negdje od 2005. pa nadalje:))



Letterboxd kaže 1159 naslova od 2015. naovamo. A tu nisu uključene serije :)
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/01/2024 : 19:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
gluma, kazalište, prijevod stripova, tik tok
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2024 : 20:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by mladjo

Pored stripova:
- knjige (nekad sam čitao isključivo SF ali sada već duže vremena primat imaju krimići)
- filmovi (na bazi na IMDB-u mi piše da imam pogledanih 923 filma s tim da su tu uključene i serije.) Naravno, taj popis je puno duži jer u njega nisam stavljao npr. filmove sa Seagalom koje sam gledao kao klinac, pa Rambo, Rocky...:))
- glazba. Veliki sam ljubitelj glazbe 80-ih, audiofil sam, fakat volim dobar zvuk.
- možda ovo ne spada pod hobi ali - druženje s prijateljima. Imam 5 odličnih, istinski pravih prijatelja s kojima volim provoditi vrijeme. I to je pravo bogatstvo. Netko je rekao da ako imaš jednog pravog prijatelja u životu, da imaš dovoljno. Naravno, tu ne brojim poznanike, kolege i prijatelje s kojima jednom ili dvaput godišnje popijem kavu.

Eto.



A i lista je negdje od 2005. pa nadalje:))



Letterboxd kaže 1159 naslova od 2015. naovamo. A tu nisu uključene serije :)



Svaka čast!
Koji žanr najviše preferiraš?
Ja SF i horrorce:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46598 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/01/2024 : 20:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Hobiji?
E sad ako mislis na stvari na koje trosin novce onda je zadnje neke 3 godine muzika,odnosno zvuk na prvom mistu.
Hi fi kompomente,nosaci zvuka,popratne gluposti.. tu san utuka najvise novaca u spomenutom vrimenu.
Stripove jedva kupujen jerbo me jedva vise i zanimaju. Ako sta i kupin to je uglavnom Bonelli.
Knjige isto. Tu i tamo.
Volin otputovat s ekipon.
Tesko se uskladit al ponekad uspije.
Od ovog na sta ne trosin lovu tu su u prvom redu filmovi.
Od 2013.radin svoje baze podataka i sad iman obradjeno nekih 5500+ filmova.
Uglavnom horori,sf al deren i druge zanrove.
Zanima me i slikarstvo,pogotovo 19.stoljece
Uz to pratin raznorazne grupe na fbu.
Liti volin plivat.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2024 : 20:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mladjo

Inače jeste primijetili kako je briga za kvalitetu zvuka drastično opala u zadnjih 20-ak godina? Mislim, ni u 90-ima nije bila na nivou ali barem su ljudi imali mini - linije. Sad brijem da nemaju ništa osim slušalica i zvuka na kompu.



Jebiga, sve imas u 20 cm obujma prakticki. Dobar smartphone, dobar bluetoth zvucnik, charger i power pack i idu s tobom gdje god hoces u ruksaku.

Nema danas vise Tehnics MK 2 gramofona i kolekcije od 5 metara LPja. I par tisuca CDa. Sta ce vise ikome zvucnici od metra ipo u stanu, kabeli s zlatnim zicama provodnicama za perfektan zvuk, pojacala i predpojacala, 'lampasi', deckovi, ekvilajzeri... zauzimaju mjesto. To smo svi imali, koji smo glazbu dozivljavali bitnom u zivotu, 15 godina unazad.
Jedan dobar JBL, recimo, u ruksaku danas, i baterija od 5-6 sati i mozes sto hoces i gdje hoces.

Druga vremena.

(Ali papir, ostaje papir)



Ma ja se kladim da bi Paka, da čuje neki svoj omiljeni bend na nekom solidnom Hi-Fi sustavu, "odlepio", prodao kolekciju stripova i kupio si neku boleštinu od audio sistema:))

Inače Wave je već audiofilski format a čak ću reći i da 320 kbps mp3 zadovoljava audiofilske standarde.

Ja slušam na Wave sistemu snimanja i nemam nikakvih primjedbi i smatram zvuk audiofilskim.

Nego što je sa DAB-om? Jel' on propao? A čuo sam i neke smiješne stvari tipa da mogu odašiljati (i da odašilju) na 64 kbps.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7846 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/01/2024 : 21:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja sam mislio da su hobiji kad se necime bavite, a ne kad nesto konzumirate. Ja sam mislio da ako ti je glazba hobi onda sviras nesto, a ne slusas muziku. Da je hobi ako pletes, crtas, pises... a vi opet ko sto slusa, ko sto gleda.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 08/01/2024 21:15:41
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1779 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/01/2024 : 21:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Kod mene:




Cd koji trenutno svira:
http://www.eibonrecords.com/releases/mondrian_aeon.htm
Odlican post-metal!

youtube

Moja imdb lista:
Watched movies
a list of 1840 titles
Sigurno nisam sve ubacio...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 08/01/2024 21:21:13
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46598 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/01/2024 : 21:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam mislio da su hobiji kad se necime bavite, a ne kad nesto konzumirate. Ja sam mislio da ako ti je glazba hobi onda sviras nesto, a ne slusas muziku. Da je hobi ako pletes, crtas, pises... a vi opet ko sto slusa, ko sto gleda.



Hobiji su kako provodis slobodno vrime. Znaci tu mos sve kontat,i muziku i lezanje i sex,i odlazak na utakmice,ribolov,astronomiju,citanje tarot karata itd.
Uglavnom svasta nesta. Ne mora ni bit kreativno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1779 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/01/2024 : 21:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam mislio da su hobiji kad se necime bavite, a ne kad nesto konzumirate. Ja sam mislio da ako ti je glazba hobi onda sviras nesto, a ne slusas muziku. Da je hobi ako pletes, crtas, pises... a vi opet ko sto slusa, ko sto gleda.



Hobiji su kako provodis slobodno vrime. Znaci tu mos sve kontat,i muziku i lezanje i sex,i odlazak na utakmice,ribolov,astronomiju,citanje tarot karata itd.
Uglavnom svasta nesta. Ne mora ni bit kreativno.




Onda cu da dodam briga i razmena ljubavi sa 5 macaka i 3 kuce.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2024 : 21:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Covjek bez hobija je nepotpun, rekao bi nesretan covjek. Samo sto taj bez hobija to ni ne zna, jadnicak.

Duboko sam uvjeren da svih nas, cca 90 i nesto posto, ne volimo ono sto radimo za pare. Nismo sretni sa svojim zvanjem, sa poslom kojim se bavimo. To se mora. To je za zivot.

Sad, ko ima malo srece taj ne zivi za rad, vec radi da zivi.

Onaj sa puno srece, voli to sto radi i obavlja.

Za sve izmedu, a i mnogo vise, tu su hobiji.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/01/2024 : 21:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam mislio da su hobiji kad se necime bavite, a ne kad nesto konzumirate. Ja sam mislio da ako ti je glazba hobi onda sviras nesto, a ne slusas muziku. Da je hobi ako pletes, crtas, pises... a vi opet ko sto slusa, ko sto gleda.



Apsolutno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46598 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/01/2024 : 22:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Po toj vasoj logici bi voajerizam i kradje u ducanu bile hobi a slusanje muzike ne bi?!


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/01/2024 : 22:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam mislio da su hobiji kad se necime bavite, a ne kad nesto konzumirate. Ja sam mislio da ako ti je glazba hobi onda sviras nesto, a ne slusas muziku. Da je hobi ako pletes, crtas, pises... a vi opet ko sto slusa, ko sto gleda.



Pasivno slušanje muzike i aktivno slušanje muzike su po meni dvi skroz drugačije stvari ova prva nije hobi, ova druga itekako je.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1414 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 08/01/2024 : 22:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Evo šta kaže Oksfordski rečnik engleskog jezika:

hobby (noun, from Middle English) - a favourite leisure-time activity or occupation

E sad, jedino bih primetio da ne treba davati listu 5 ili 10 aktivnosti, jer se onda gubi odrednica "omiljenog".

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15701 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2024 : 22:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam mislio da su hobiji kad se necime bavite, a ne kad nesto konzumirate. Ja sam mislio da ako ti je glazba hobi onda sviras nesto, a ne slusas muziku. Da je hobi ako pletes, crtas, pises... a vi opet ko sto slusa, ko sto gleda.



Pasivno slušanje muzike i aktivno slušanje muzike su po meni dvi skroz drugačije stvari ova prva nije hobi, ova druga itekako je.



Normalno.

Pustit glazbu da nadjaca usisivac, ili bit pod maltretiranjem lift glazbe u shoping centrima, nije isto kao upotrebiti svoj kompletni zivot na slusanje to jest istrazivanje glazbe.

Ovo potonje je rekao bih, ultimativni hobi. A apropos toga svaki takav 'konzument' glazbe u pravilu je nesto i svirao. Pa i tu ispunjava uvjet hobija.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/01/2024 : 22:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Ja ću nadodati i video igre, sve od retro do modernih. Čak sam više opsjednut retro stvarima u zadnje vrijeme.
Uz sav hardverski đumbus koji ide uz to (konzole, kontroleri, kazetice, everdriveovi, adapteri, razni kablovi, crt monitor i ostalo).



Stavljao si bio slike, meni je ono što ti imaš san snova.
No znam sebe, na kraju ne bi imao volje ništa igrati... Jedva i ovako išta igram, baš me to pustilo nekako i žao mi je. Prije nekoliko godina sam kupio ovo reizdanje SNESa i prvih tjedan dana se nisan skidao s toga. Nakon toga sam ga upalio možda 3 puta.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/01/2024 : 23:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Za tvoj hobi štapić bobi.
Naravno osim stripova, rekao bi da su mi djeca hobi 🙂, jer za ništa drugo ni nemam vremena, ali tu prvenstveno mislim na njihove hobije, jer gledajući ih kako vole i guštaju u tome što rade i čime se bave i mene ispunjava srećom i zadovoljstvom.
Volio bih možda malo više "planinariti" , ali i to je po opisu rekreativnog planinara vulgaris većinom vezano uz mirovinu.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1414 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 08/01/2024 : 23:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Wolfman

Ja ću nadodati i video igre, sve od retro do modernih. Čak sam više opsjednut retro stvarima u zadnje vrijeme.
Uz sav hardverski đumbus koji ide uz to (konzole, kontroleri, kazetice, everdriveovi, adapteri, razni kablovi, crt monitor i ostalo).



Stavljao si bio slike, meni je ono što ti imaš san snova.
No znam sebe, na kraju ne bi imao volje ništa igrati... Jedva i ovako išta igram, baš me to pustilo nekako i žao mi je.



Vidiš, meni nije žao što sam to batalio. Nekada sam bio opsesivno u tome, i otišao sam skoro pa predaleko. Ali u nekom trenutku sam shvatio da mi video-igre pružaju najmanje, a zahtevaju od mene najviše. Najviše uloženog vremena i novca.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9232 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/01/2024 : 08:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Volim crtat, pisat i radit stripove. Svako toliko skuham(o) pivu. Gledam da što redovitije propješačim kamo ali to su najčešće ove bliže, istarske planine. Kad imam vremena pomognem našima u poljoprivredi. Nekad mi je to bila ogromna gnjavaža a sada mi je to sve draža protuteža poslu i čitanju.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Bajdo666
Starting Member

25 Posts

Member since 19/02/2022

Posted - 09/01/2024 : 11:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Bajdo666 a Private Message  Reply with Quote
Knjige. Nastavnik hrv. jezika, pa je to ujedno i profesionalna deformacija ;)
U zadnje vrijeme posvetio se (pomalo zaboravljenoj) europskoj književnosti, autorima i literaturi koji nisu baš u lektirnom/obrazovnom fokusu; pisci i pjesnici češke, poljske, slovačke, austrijske provenijencije (Schulz, Kosinsky, Hrabal, Škvorecky, Milosz, Herbert, Ruzewicz...)

I glazba. Drugovi i ja polagano ulazimo u 40e, pa smo, umjesto kupovanja motora, obrisali prašinu s instrumenata i krenuli proizvoditi psihodelične krautrock noise jammove...
Začudo, bolje polovice nas ohrabruju da nastavimo...
Go to Top of Page

Bajdo666
Starting Member

25 Posts

Member since 19/02/2022

Posted - 09/01/2024 : 11:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Bajdo666 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Kod mene:




Cd koji trenutno svira:
http://www.eibonrecords.com/releases/mondrian_aeon.htm
Odlican post-metal!

youtube

Moja imdb lista:
Watched movies
a list of 1840 titles
Sigurno nisam sve ubacio...



Very nice
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39452 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 09/01/2024 : 12:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja imam milion hobija ali malo vremena, bas volim dosta stvari:

1. Stripovi (tu sam skupio sve sto me je zanimalo i sada samo pratim novitete. Trosak veliki zbog kvaliteta koji ganjam u vidu Libellusa i Fibre ali sibam)
2. Knjige (preko 2000 knjiga samo kod mene, ako izuzmem one kod roditelja u selu. Citam redovno ali ne koliko bih voleo)
3. Slagalice - puzzle (redovno sastavljam slagalice jer to je stvarno lek za stres. Imam uramljenih u kuci preko 50)
4. Figurice (topperi iz bioskopa, one zvucne price, Teks kolekciju itd. Bas volim imati interesantnu figuricu)
5. Modeli (sastavljao sam ficu iz 100 brojeva nekog casopisa, sada je to Iron man. Ali imam jos nekoliko Ravelovih modela koji cekaju sklapanje)
6. Markice (Picim i to kada se setim. Ako vidim na netu neku lepu nekad kupim ili u posti ali dobra mi je Tomina ideja da skupim iz svake drzave pa bih mogao to da postavim kao cilj)
7. Neki originali filmova (sada treba da mi stigne iz Irske komplet Gospodara prstenova sa onim figurama Argonata, Goluma i Minas Tirita)
8. Neke lepe starudije iz Stare Jugoslavije (tu nema sta nema, privesci, statute, igracke itd.)
9. Partizanove zastavice, privesci, knjige, kalendarcici, bedzevi, salovi itd.
10. Albumi i slicice (tu mi jos fali nekih stvari iz '90-ih ali naci cu. Hocu da skupim i sve albume Zivotinjskog cartsva od Krasa)

Verovatno sam nesto i zaboravio na brzinu ali to bi bilo okvirno :) Ne racunam utakmice jer mislim da imam bar 500 Partizanovih utakmica na stadionima i halama do sada :)
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000