forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 225 Contrapaso

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 20/09/2022 : 08:20:44


– Jesi li ti poludio? Ne mogu ovo objaviti a da mi ne ugase novine.
– Da, znam.
– Zašto si onda to napisao, jebote?!
– To je istina. Zvoni li ti ta riječ?

Madrid, 1956. Léon Lenoir, sin komunista koji je poginuo u Španjolskom građanskom ratu, i Emilio Sanz, pristaša Falange, za crnu kroniku novina “La Capital” istražuju zločine koji se kose s idiličnom slikom zemlje koju diktator nastoji dati. Njihova smiona težnja za otkrivanjem istine nakon jednog navodnog samoubojstva odvest će ih do sukoba s represivnim organima diktature i razotkrivanja mračne spletke u koju su uključeni neki od najprestižnijih režimskih liječnika. Contrapaso Terese Valero nudi nam maestralan društveni triler koji prokazuje laži frankizma, sustava koji je u svakom času spreman svojim ticalima zadaviti bilo kakvu oporbu.

Kolorka 225 • Contrapaso: Tuđa djeca • 152 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Teresa Valero • Crtež Teresa Valero • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2022. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-225-contrapaso-tuda-djeca/812/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
don_draper Posted - 02/02/2024 : 20:41:19
Dobar je Contrapaso. Ono što je problem je što sam očekivao više od samo "dobar".
Iako mi ove teme nisu baš poznate i bilo je dobro dobiti uvid u period povijesti o kojem se na satu povijesti ne priča baš puno, ipak nemam dojam da je setting do kraja iskorišten.
Priča krene kao tipičan krimi roman, ali vrlo brzo skrene u dublju analizu društva i vladajuće strukture. Puno obrata u radnji je već viđeno u raznim varijacijama filmova, knjiga i stripova.
Likovi su dosta zanimljivi i dobro osmišljeni, ali problem je što glavni dvojac je nekako najmanje zanimljiv.
Autorica ne gušta u nekom idealizmu i cijeli je strip bez nekih pamfletskih poruka, bez obzira na tematiku.
No, problem mi je što u ovakvom stripu tempo dosta brz i neke stvari kao da prolaze bez posljedica i utjecaja na atmosferu i likove.
Zamršena je priča i rješenje je podosta pragmatično, ali ne mogu reći da mi je bilo pretjerano napeto.
Školski odrađen strip, ali nekoliko dimenzija mi je ovdje nedostajalo za potpuni užitak.
3/5
prop_ovednik Posted - 10/07/2023 : 18:10:03
Ovo je dosta dobro. Dobro nacrtano, dobro napisano, sa živim likovima, jasnim podjelama, dobro opisanim stanjem jedne države i jedne svijesti u ludim trenutcima. Svidjelo mi se kako je nenametljivo priča otišla iz pravca serijskog ubojice u nešto sasvim drugo, ali imamo i povratak koji sugerira nastavak...

Sporedni likovi su mi jako dobri, ćaća i kćer mrtvozornici top (ona pogotovo), policajac s šestero djece, sve to daje živosti ovom svijetu i naraciji.
vukozec Posted - 01/03/2023 : 09:53:31
Nešto između Dok svira fado, Naša majka rat i Odjel za poroke, samo bolje od sva 3. Atraktivan crtež, atraktivno kadriranje, dinamična montaža, vrlo uspješno držanje i povezivanje brojnih niti priče, odlični likovi, kako glavni, tako i čitava plejada sporednih.

Hoćemo nastavke!

Kojih zasad nema, no u bibliografiji autorice vidim da ima ovaj zanimljiv recentni naslov na kojem je radila sa Diza "Blacksa" Canalesom: https://www.bedetheque.com/serie-70838-BD-Gentlemind.html
Peyo Posted - 24/01/2023 : 09:31:53
quote:
Originally posted by izivko
Ima li fibrino izdanje njen pogovor?



Ima, ne sjećam se da se spominjao nastavak, ali što piše pcoro vrata nisu zatvorena.
pcoro Posted - 24/01/2023 : 08:57:44
Strip počinje sa onim starijim novinarom koji prati serijskog ubojicu, taj dio radnje se zanemaruje a onda na kraju, kad je sve gotovo, serijski ubojica napada opet. To po meni z<nači da će se to rješavat u idućem nastavku.
izivko Posted - 24/01/2023 : 00:23:42
quote:
Originally posted by Peyo

Odličan strip, iznenadila me informacija s izivkovog osvrta o mogućem nastavku.

Vrlo dobro razrađena priča (Zula je napisao manje više sve bitno) uz finu karakterizacija likova. Crtež vuče na Guarnida (Blacksad). Pomalo me dva glavna lika izgledom podsjećaju na komesara Gordona i Brucea Waynea.

Što se tiče gorčine osobno sam je tijekom čitanja itekako osjetio kao i mučninu i ne znam želim li to opet proživljavati novim čitanjem.

U svakom slučaju velika preporuka.


Ako se ne varam, sama je to najavila u pogovoru. Morao bih provjeriti.

Ima li fibrino izdanje njen pogovor?
Peyo Posted - 23/01/2023 : 23:49:42
Odličan strip, iznenadila me informacija s izivkovog osvrta o mogućem nastavku.

Vrlo dobro razrađena priča (Zula je napisao manje više sve bitno) uz finu karakterizacija likova. Crtež vuče na Guarnida (Blacksad). Pomalo me dva glavna lika izgledom podsjećaju na komesara Gordona i Brucea Waynea.

Što se tiče gorčine osobno sam je tijekom čitanja itekako osjetio kao i mučninu i ne znam želim li to opet proživljavati novim čitanjem.

U svakom slučaju velika preporuka.
Ernie Pike Posted - 22/01/2023 : 14:54:55
Odličan strip.
Teme jesu teške, ali Valero ih je zbilja znalački obradila. Nakon čitanja ne ostaje gorčina već se osjeti neka iskra nade i humora. Ta Valerina vještina (ženski "touch"?) bi dobro došla i nekim poznatijim scenaristima.
Kraj stripa poručuje da iako status quo nije razbijen, pojavila se krhotina. Nema povratka na staro.
risbozg Posted - 10/11/2022 : 21:08:21
quote:
Originally posted by sawitch

Teska tema.

SPOJLER
Trudnice, otimanje beba itd. Meni je to tesko. Osetljiv sam na te stvari iz privatnih razloga.



a to, ok sad mi je jasno..hvala
sawitch Posted - 10/11/2022 : 09:50:18
Ne pada mi napamet :)
DiSkAcH Posted - 10/11/2022 : 09:34:24
quote:
Originally posted by sawitch

Teska tema.

SPOJLER
Trudnice, otimanje beba itd. Meni je to tesko. Osetljiv sam na te stvari iz privatnih razloga.



Pogledaj Srpski film ako već nisi....
Zeka-peka, no za ozbiljno taj film mi je bio tako odvratan da ga nisam mogao pogledat do kraja. Imam filing da je gadan, gadosti radi..
sawitch Posted - 10/11/2022 : 08:40:23
Teska tema.

SPOJLER
Trudnice, otimanje beba itd. Meni je to tesko. Osetljiv sam na te stvari iz privatnih razloga.
risbozg Posted - 09/11/2022 : 23:41:23
quote:
Originally posted by sawitch

Upravo procitao i malo mi je tezak strip. Teska tema.


Kaj ti znači težak strip..može malo detaljnije..?
sawitch Posted - 21/10/2022 : 19:00:16
Upravo procitao i malo mi je tezak strip. Teska tema.
jaki Posted - 05/10/2022 : 14:40:25
Vrlo dobar strip.
Ovo i Medeja su mi u zadnje vrime najbolje Kolorke.
risbozg Posted - 04/10/2022 : 22:27:37
Taj je na listi...jako dobar i zanimljiv strip
KuntaKinte Posted - 04/10/2022 : 10:05:47
quote:
Originally posted by Zula

Contrapaso

Vrlo dobar strip o mnogočemu što je u "drugom redu" Francove Španjolske pedesetih.
Sloboda govora, sloboda izbora, razne istine, pravda, etika...
Skoro kompletna slika života tad i tamo ispričana kroz krimić koji svojim brojnim likovima otvara razna vrata, a mnoga uspije i zatvoriti.
Ne sva jer to ni ne bi bila realnost.

Od uobičajenih društvenih nepravdi koje nam ni danas nisu strane (pa onima koji su nešto malo prošli u životu izaziva PTSP, kao meni 😂), preko raznih ljubavi i potreba, humora baš koliko treba, do ponekog šoka, i vremena koje se ne može vratiti, ali donosi neke druge prilike... I djeca, ona su glavna, s njima sve počinje, čak i promjene.

Ocjena: 8/10 (zbog PTSP-a 😅, inače 9)


Potpisujem svaku reč. Čak i za PTSP. Ko na ovim prostorima nema PTSP, taj nije normalan.
Moram da priznam, imao sam predrasude po pitanju ovog stripa, ali kad sam uživo video izdanje, kupio sam ga pre svega zbog prelepog crteža. Ali priča je od-li-čna. Izvranredno je prenet osećaj teskobe života u represivnom režimu (koji smo i mi sa ovih prostora praživljavali i preživljavamo) i pokušaja življenja uprkos svim tim neslobodama i ograničenjima.
Zula Posted - 26/09/2022 : 09:18:07
Contrapaso

Vrlo dobar strip o mnogočemu što je u "drugom redu" Francove Španjolske pedesetih.
Sloboda govora, sloboda izbora, razne istine, pravda, etika...
Skoro kompletna slika života tad i tamo ispričana kroz krimić koji svojim brojnim likovima otvara razna vrata, a mnoga uspije i zatvoriti.
Ne sva jer to ni ne bi bila realnost.

Od uobičajenih društvenih nepravdi koje nam ni danas nisu strane (pa onima koji su nešto malo prošli u životu izaziva PTSP, kao meni 😂), preko raznih ljubavi i potreba, humora baš koliko treba, do ponekog šoka, i vremena koje se ne može vratiti, ali donosi neke druge prilike... I djeca, ona su glavna, s njima sve počinje, čak i promjene.

Ocjena: 8/10 (zbog PTSP-a 😅, inače 9)
AleksandarN Posted - 20/09/2022 : 21:28:03
quote:
Originally posted by Markos
• C/B •



Marko, imas gresku ovde i na sajtu. Strip je u boji.
Ernie Pike Posted - 20/09/2022 : 21:12:52
quote:
Originally posted by izivko

Meni se jako svidio, odličan strip. Evo i preporuke.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2469993



Sjećam se preporuke. Na listi je za kupnju i čitanje.
Mr. Bushido Posted - 20/09/2022 : 15:50:13
quote:
Originally posted by Jazzbina1

Koliko ovoga još ima?


Za sada je izašao samo ovaj album.
Jazzbina1 Posted - 20/09/2022 : 15:41:48
Koliko ovoga još ima?
izivko Posted - 20/09/2022 : 14:21:31
Meni se jako svidio, odličan strip. Evo i preporuke.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2469993
don_draper Posted - 20/09/2022 : 13:44:32
Meni nekako najintrigantniji naslov ove ture
sawitch Posted - 20/09/2022 : 12:58:45
Ovde klikcem na preview i dog ga downloaduje razmisljam "samo da mi se svidi crtez, samo da mi se svidi crtez" i jeste. Nisam citao preview da ne cupkam posle dok ne dodje u AF, ali ovo cu uzeti sigurno!!!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000