forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 225 Contrapaso
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2022 : 08:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


– Jesi li ti poludio? Ne mogu ovo objaviti a da mi ne ugase novine.
– Da, znam.
– Zašto si onda to napisao, jebote?!
– To je istina. Zvoni li ti ta riječ?

Madrid, 1956. Léon Lenoir, sin komunista koji je poginuo u Španjolskom građanskom ratu, i Emilio Sanz, pristaša Falange, za crnu kroniku novina “La Capital” istražuju zločine koji se kose s idiličnom slikom zemlje koju diktator nastoji dati. Njihova smiona težnja za otkrivanjem istine nakon jednog navodnog samoubojstva odvest će ih do sukoba s represivnim organima diktature i razotkrivanja mračne spletke u koju su uključeni neki od najprestižnijih režimskih liječnika. Contrapaso Terese Valero nudi nam maestralan društveni triler koji prokazuje laži frankizma, sustava koji je u svakom času spreman svojim ticalima zadaviti bilo kakvu oporbu.

Kolorka 225 • Contrapaso: Tuđa djeca • 152 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Teresa Valero • Crtež Teresa Valero • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2022. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-225-contrapaso-tuda-djeca/812/

Trouble will find me

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/09/2022 : 12:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovde klikcem na preview i dog ga downloaduje razmisljam "samo da mi se svidi crtez, samo da mi se svidi crtez" i jeste. Nisam citao preview da ne cupkam posle dok ne dodje u AF, ali ovo cu uzeti sigurno!!!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 20/09/2022 : 13:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Meni nekako najintrigantniji naslov ove ture

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/09/2022 : 14:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Meni se jako svidio, odličan strip. Evo i preporuke.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2469993

Have mercy
Go to Top of Page

Jazzbina1
Starting Member

39 Posts

Member since 19/12/2021

Posted - 20/09/2022 : 15:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jazzbina1 a Private Message  Reply with Quote
Koliko ovoga još ima?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/09/2022 : 15:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jazzbina1

Koliko ovoga još ima?


Za sada je izašao samo ovaj album.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 20/09/2022 : 21:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Meni se jako svidio, odličan strip. Evo i preporuke.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2469993



Sjećam se preporuke. Na listi je za kupnju i čitanje.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 20/09/2022 : 21:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
• C/B •



Marko, imas gresku ovde i na sajtu. Strip je u boji.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Zula
Average Member

740 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 26/09/2022 : 09:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Contrapaso

Vrlo dobar strip o mnogočemu što je u "drugom redu" Francove Španjolske pedesetih.
Sloboda govora, sloboda izbora, razne istine, pravda, etika...
Skoro kompletna slika života tad i tamo ispričana kroz krimić koji svojim brojnim likovima otvara razna vrata, a mnoga uspije i zatvoriti.
Ne sva jer to ni ne bi bila realnost.

Od uobičajenih društvenih nepravdi koje nam ni danas nisu strane (pa onima koji su nešto malo prošli u životu izaziva PTSP, kao meni 😂), preko raznih ljubavi i potreba, humora baš koliko treba, do ponekog šoka, i vremena koje se ne može vratiti, ali donosi neke druge prilike... I djeca, ona su glavna, s njima sve počinje, čak i promjene.

Ocjena: 8/10 (zbog PTSP-a 😅, inače 9)
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/10/2022 : 10:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

Contrapaso

Vrlo dobar strip o mnogočemu što je u "drugom redu" Francove Španjolske pedesetih.
Sloboda govora, sloboda izbora, razne istine, pravda, etika...
Skoro kompletna slika života tad i tamo ispričana kroz krimić koji svojim brojnim likovima otvara razna vrata, a mnoga uspije i zatvoriti.
Ne sva jer to ni ne bi bila realnost.

Od uobičajenih društvenih nepravdi koje nam ni danas nisu strane (pa onima koji su nešto malo prošli u životu izaziva PTSP, kao meni 😂), preko raznih ljubavi i potreba, humora baš koliko treba, do ponekog šoka, i vremena koje se ne može vratiti, ali donosi neke druge prilike... I djeca, ona su glavna, s njima sve počinje, čak i promjene.

Ocjena: 8/10 (zbog PTSP-a 😅, inače 9)


Potpisujem svaku reč. Čak i za PTSP. Ko na ovim prostorima nema PTSP, taj nije normalan.
Moram da priznam, imao sam predrasude po pitanju ovog stripa, ali kad sam uživo video izdanje, kupio sam ga pre svega zbog prelepog crteža. Ali priča je od-li-čna. Izvranredno je prenet osećaj teskobe života u represivnom režimu (koji smo i mi sa ovih prostora praživljavali i preživljavamo) i pokušaja življenja uprkos svim tim neslobodama i ograničenjima.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 04/10/2022 : 22:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Taj je na listi...jako dobar i zanimljiv strip

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/10/2022 : 14:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar strip.
Ovo i Medeja su mi u zadnje vrime najbolje Kolorke.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/10/2022 : 19:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Upravo procitao i malo mi je tezak strip. Teska tema.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 09/11/2022 : 23:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Upravo procitao i malo mi je tezak strip. Teska tema.


Kaj ti znači težak strip..može malo detaljnije..?

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/11/2022 : 08:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Teska tema.

SPOJLER
Trudnice, otimanje beba itd. Meni je to tesko. Osetljiv sam na te stvari iz privatnih razloga.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/11/2022 : 09:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Teska tema.

SPOJLER
Trudnice, otimanje beba itd. Meni je to tesko. Osetljiv sam na te stvari iz privatnih razloga.



Pogledaj Srpski film ako već nisi....
Zeka-peka, no za ozbiljno taj film mi je bio tako odvratan da ga nisam mogao pogledat do kraja. Imam filing da je gadan, gadosti radi..

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/11/2022 : 09:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ne pada mi napamet :)
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/11/2022 : 21:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Teska tema.

SPOJLER
Trudnice, otimanje beba itd. Meni je to tesko. Osetljiv sam na te stvari iz privatnih razloga.



a to, ok sad mi je jasno..hvala

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 22/01/2023 : 14:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip.
Teme jesu teške, ali Valero ih je zbilja znalački obradila. Nakon čitanja ne ostaje gorčina već se osjeti neka iskra nade i humora. Ta Valerina vještina (ženski "touch"?) bi dobro došla i nekim poznatijim scenaristima.
Kraj stripa poručuje da iako status quo nije razbijen, pojavila se krhotina. Nema povratka na staro.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/01/2023 : 23:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, iznenadila me informacija s izivkovog osvrta o mogućem nastavku.

Vrlo dobro razrađena priča (Zula je napisao manje više sve bitno) uz finu karakterizacija likova. Crtež vuče na Guarnida (Blacksad). Pomalo me dva glavna lika izgledom podsjećaju na komesara Gordona i Brucea Waynea.

Što se tiče gorčine osobno sam je tijekom čitanja itekako osjetio kao i mučninu i ne znam želim li to opet proživljavati novim čitanjem.

U svakom slučaju velika preporuka.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/01/2023 : 00:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Odličan strip, iznenadila me informacija s izivkovog osvrta o mogućem nastavku.

Vrlo dobro razrađena priča (Zula je napisao manje više sve bitno) uz finu karakterizacija likova. Crtež vuče na Guarnida (Blacksad). Pomalo me dva glavna lika izgledom podsjećaju na komesara Gordona i Brucea Waynea.

Što se tiče gorčine osobno sam je tijekom čitanja itekako osjetio kao i mučninu i ne znam želim li to opet proživljavati novim čitanjem.

U svakom slučaju velika preporuka.


Ako se ne varam, sama je to najavila u pogovoru. Morao bih provjeriti.

Ima li fibrino izdanje njen pogovor?

Have mercy
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/01/2023 : 08:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Strip počinje sa onim starijim novinarom koji prati serijskog ubojicu, taj dio radnje se zanemaruje a onda na kraju, kad je sve gotovo, serijski ubojica napada opet. To po meni z<nači da će se to rješavat u idućem nastavku.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/01/2023 : 09:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko
Ima li fibrino izdanje njen pogovor?



Ima, ne sjećam se da se spominjao nastavak, ali što piše pcoro vrata nisu zatvorena.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/03/2023 : 09:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nešto između Dok svira fado, Naša majka rat i Odjel za poroke, samo bolje od sva 3. Atraktivan crtež, atraktivno kadriranje, dinamična montaža, vrlo uspješno držanje i povezivanje brojnih niti priče, odlični likovi, kako glavni, tako i čitava plejada sporednih.

Hoćemo nastavke!

Kojih zasad nema, no u bibliografiji autorice vidim da ima ovaj zanimljiv recentni naslov na kojem je radila sa Diza "Blacksa" Canalesom: https://www.bedetheque.com/serie-70838-BD-Gentlemind.html
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1272 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 10/07/2023 : 18:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Ovo je dosta dobro. Dobro nacrtano, dobro napisano, sa živim likovima, jasnim podjelama, dobro opisanim stanjem jedne države i jedne svijesti u ludim trenutcima. Svidjelo mi se kako je nenametljivo priča otišla iz pravca serijskog ubojice u nešto sasvim drugo, ali imamo i povratak koji sugerira nastavak...

Sporedni likovi su mi jako dobri, ćaća i kćer mrtvozornici top (ona pogotovo), policajac s šestero djece, sve to daje živosti ovom svijetu i naraciji.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 02/02/2024 : 20:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Contrapaso. Ono što je problem je što sam očekivao više od samo "dobar".
Iako mi ove teme nisu baš poznate i bilo je dobro dobiti uvid u period povijesti o kojem se na satu povijesti ne priča baš puno, ipak nemam dojam da je setting do kraja iskorišten.
Priča krene kao tipičan krimi roman, ali vrlo brzo skrene u dublju analizu društva i vladajuće strukture. Puno obrata u radnji je već viđeno u raznim varijacijama filmova, knjiga i stripova.
Likovi su dosta zanimljivi i dobro osmišljeni, ali problem je što glavni dvojac je nekako najmanje zanimljiv.
Autorica ne gušta u nekom idealizmu i cijeli je strip bez nekih pamfletskih poruka, bez obzira na tematiku.
No, problem mi je što u ovakvom stripu tempo dosta brz i neke stvari kao da prolaze bez posljedica i utjecaja na atmosferu i likove.
Zamršena je priča i rješenje je podosta pragmatično, ali ne mogu reći da mi je bilo pretjerano napeto.
Školski odrađen strip, ali nekoliko dimenzija mi je ovdje nedostajalo za potpuni užitak.
3/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000