forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pad prodaje kiosk stripova u Sloveniji

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 16/02/2024 : 13:30:11
Ovo je više za ljude koji kupuje stripove na kiosku u Sloveniji.
Kako je kod vas, da li ima stripova na kiosku?

Več od Korone dalje, skoro nigdje nema stripova:

-jedna striparnica u koju zalazim nema ništa od Ludensa več godinama, inače uvozi stripove iz Srbije a može se kupiti i libellus po narudžbi,..no Ludensa nema
-nemaju više stripova u Merkatoru (a prije si mogao čak koristiti kupon na 25 posto popusta), sada nemaju ništa
-nema više trafike u City Centru, a ona trafika unutar SPAR-a ima samo neke stripove i to ponekada neki broj ne dođe, ili kasni ili je loše očuvan jer tamo svi mogu čitati pa onda uguraju između neke revije itd,...
-pozatvarale su se neke trafike ispred trgovačkih centra npr LIDL, a one koje još postoje ili nemaju stripova uopšte ili ih je potrebno naručiti
-npr u trafici u mom gradu, treba stripove naručiti i ne možeš npr kupiti samo neki broj ponekada, nego ima ona prodavačica spisak tko šta uzima pa onda pošalje sms i tako onda možeš dobiti samo ono šta si naručio. Ne možeš kupiti npr poneki broj Bleka jer ih nema "na lageru" ili Texa ili bilo šta ako nisi na tom spisku a ako jesi na spisku onda moraš uzimati redovno. Znači nema ništa samo za "usput" čitanje. Uz to, sada mislim da sam jedini koji još uzima stripove, jer mi je rekla prošli put da su ostali odustali, da su se dvojica bacila na sakupljanje ploča itd....i imam utisak da joj nekako smeta da sada mora da samo za mene naručivati stripove, p aj epitanje dokle če to još iči.

Znači, kako je kod drugih gradova po Sloveniji? Zatvaraju li se trafike? Ima stripova da se kupi tek tako ili trebate biti naručeni?
Jeste li i vi primjetili taj pad prodaje stripova?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
podviz Posted - 13/03/2024 : 13:44:13
Pozdrav u Sloveniju :)

Nekaj časa že iščem, a ne najdem:
Velike Bonelli priče - Marti
Zagor Maxi reprint - Smrtonosna utrla

Kakšna ideja za Slovenijo?
1Euro Posted - 21/02/2024 : 12:46:30
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by 1Euro

Boštjan mi je rekao kako nema ludens zbog toga jer ga dobiva po istoj cijeni pa nema zarade na njemu.


A sigurno ga ne kupuje onda od Ludensa/Strip agenta.



to stvarno ne znam gdje i od koga kupuje. Znam jedino da ide ponekada u Hrvatsku (gdje i kod koga ide ne znam) i onda tamo nabavi stripove (npr Libellus ako je netko naručio, Fibru,...šta god, ima sa sobom spisak) onda doveze stripove i javi ljudima i onda se ide kod njega i kupi stripove. Možda sarađuje sa nekom striparnicom u Hrvatskoj ili šta ja znam, ne znam ni kako ima dogovoreno sa srpskim izdavačima ali ima (ili je barem imao) srpska kiosk izdanja, dok hrvatskih nije imao. To je sve što znam a gdje i kako kupuje to je ionako poslovna tajna pa takve stvari ne pitam. No to je sve bilo ispred par godina, možda se u međuvremenu i to promjenilo jer čovjek ne odgovara na mailove, često ga ne bude u striparnici, selio je striparnicu iz lokala u drugi lokal,..a kukao je več tada, u međuvremeu je čak radio dva posla, (i kao vozač brze pošte) tako da sve je to pola amaterski, entuzijastički,...mislim da ga najviše zanimaju baš ti štandovi i sajmovi i prodaja na Bolha (slično kao vaš Njuškalo,..) a stripatnica je više ko neki paravan
Sneaksie Thiefsie Posted - 21/02/2024 : 10:38:02
ono sto vidjam po trafikama je vise tabloida enigmatike i dvd xxx nego stripova
ko bi rekao da je dvd jos uvek opcija i da neko kupuje i pored xxx na netu za dz
a stripova bude 2-3 tipa Zagor Tex DD
Lorda Posted - 21/02/2024 : 10:22:46
Ta dva kioska rade, ovaj na uglu kod atletske staze nekada ne radi subotom kada bi trebao raditi a ovaj prekoputa često ne radi ujutro a to znam jer idem na trening pa prolazim non stop pored njega.

Ali recimo, stari mi živi u Brodu, nekada je bilo pa barem 20 Tisak kioska po gradu, danas se ne mogu nabrojati 3 ili 4 u cijelom gradu...

No da ne spamamo Ojru topic :)

quote:
Originally posted by tex2

Radio sam na Maksimiru do prije 3 godine, bio je jedan na stanici kod stadiona sa svake strane, znači dva, kaj su ih zatvorili?
Zakonski svemira poštivati radno vrijeme koje puše na kiosku, e sad radnici već odavno rade svoje radno vrijeme.

quote:
Originally posted by Lorda

E onda imaš sreće, kod mene na Maksimiru se najbliži meni u kvartu zatvorio... Sada su mi najbliži na okretištu Borongaj ili tamo kod Bukovačke, no i oni nemaju neko fiksno vrijeme nego kada ima tko raditi, ako je zaposlenik bolestan kiosk je zatvoren,nemaju ili ne šalju zamjene. Tako da isti kiosk nekada subotom radi a nekada ne, ili nekada radi već od pola 7 ujutro a nekada nikoga nema prijepodne. Ne znam kako je uopće zakonski moguće da nešto radi totalno random. Nekada su zaposlenici morali ostavljati poruke kada bi otišli na wc.

quote:
Originally posted by tex2

Nemam dojam da se broj kioska u Zagrebu smanjuje, baš suprotno, pa ima ih u svakom kvartu, a u većini i po nekoliko. U mom kvartu imaju 2, a jedan radi i svetke i petke.





jaki Posted - 20/02/2024 : 19:37:27
quote:
Originally posted by 1Euro

Boštjan mi je rekao kako nema ludens zbog toga jer ga dobiva po istoj cijeni pa nema zarade na njemu.


A sigurno ga ne kupuje onda od Ludensa/Strip agenta.
tex2 Posted - 20/02/2024 : 19:00:52
Radio sam na Maksimiru do prije 3 godine, bio je jedan na stanici kod stadiona sa svake strane, znači dva, kaj su ih zatvorili?
Zakonski svemira poštivati radno vrijeme koje puše na kiosku, e sad radnici već odavno rade svoje radno vrijeme.

quote:
Originally posted by Lorda

E onda imaš sreće, kod mene na Maksimiru se najbliži meni u kvartu zatvorio... Sada su mi najbliži na okretištu Borongaj ili tamo kod Bukovačke, no i oni nemaju neko fiksno vrijeme nego kada ima tko raditi, ako je zaposlenik bolestan kiosk je zatvoren,nemaju ili ne šalju zamjene. Tako da isti kiosk nekada subotom radi a nekada ne, ili nekada radi već od pola 7 ujutro a nekada nikoga nema prijepodne. Ne znam kako je uopće zakonski moguće da nešto radi totalno random. Nekada su zaposlenici morali ostavljati poruke kada bi otišli na wc.

quote:
Originally posted by tex2

Nemam dojam da se broj kioska u Zagrebu smanjuje, baš suprotno, pa ima ih u svakom kvartu, a u većini i po nekoliko. U mom kvartu imaju 2, a jedan radi i svetke i petke.



matori paraliticar Posted - 20/02/2024 : 18:57:38
Hvala na odgovoru.
1Euro Posted - 20/02/2024 : 17:14:38
quote:
Originally posted by matori paraliticar

cudno da oblacek ne drzi ludens ali dobro ako ni buch to ne radi valjda imaju dobar razlog



Boštjan mi je rekao kako nema ludens zbog toga jer ga dobiva po istoj cijeni pa nema zarade na njemu. Znači ostali mu daju jeftinije pa onda može razliku strpati u džep dok mu se kod Ludensa ne isplati jer oni mu nisu dali ništa jeftinije nego što piše na stripu.
Jedino ne znam kako je sada, kada je npr cijena Zagora u Hrvatskoj 3,32 eura a kod nas 3,5 eura. Znači ako bi on kupio stripove u Hrvatskoj po 3,32 i prodavao ih ovdje po 3,5 zaradio bi npr 18 centi po stripu ali onda ide benzin itd,...mislim očito si je izračunao da mu se ne isplati. Ne znam kako mu se onda isplati imati srpska izdanja...no ionako imam utisak da če i on polako zatvoriti svoju striparnicu, ionako ga više zanimaju sajmovi i prodaja u mladinskom centru, na štandovima itd,....mislim nije njemu lako u ovakvom okruženju gdje sve manje ljudi čita stripove, pa nema kome ni da prodava, iako se trudi i voli strip ali nije to dovoljno kada nema interesenata. Nekako sve više striparnica ide u izdavanje stripova, npr Buch (Miki Muster), Oblaček mislim da se bavio nešto sa Peter Klepcom, Malgajem,....pa ponekada mogu konkurirati i za neka europska sredstva, ili Občinska sredstva itd,....pa im je to možda čak prioritet ali tu su onda druga pravila,...i na kraju opet se sve svodi na prodaju ako se taj Klepec, Malgaj ne proda
1Euro Posted - 20/02/2024 : 16:58:39
quote:
Originally posted by teller

Za 1 Ojrota...
Stripova ima svuda i dosta..
A ako kupiš strip mjesečno i to jos 3 tjedna po izlazku.. mozes imat problem..
Neznam za tvoju tetu, moje kazu da se stripovi dobro prodaju...i ne treba za 300 prodanih primjeraka 300 trafika...
Mjesec dana je strip na kiosku, neki i 2 a i 3...pa ako sve to vreme ne mozes doći do svog primjeraka...plus da vise ne dobijamo stripove sa zakasnenjem več kad se nakupi nekih 8-10 komada... par dana za kioscima u Hrvatskoj.. ili živiš u sumi u Kocevskom Rogu i ne izlazis u civilizaciju ili hodas po svetu zatvorenih očiju...
Ja do sada bas nikad nisam trebao rezervirat strip, jedino sto moraš malo potrazit glancere...
Plus da imaš paketica koliko hoćeš, bar te treba vidit, nisu tako tanki....
Bezveze praviš dramu, radije vise kupuj i manje otvaraj suplje teme...



ne znam da li više ima smisla da ti odgovoram jer tebe se ne da maknuti ni za milimetar odnosno ne umeš da čitaš ili se namjreno praviš blesav...

Da li ti razumiješ da ja u gradu od 20.000 ljudi ne mogu kupiti strip? Jel možeš to shvatiti? Želiš da ti nacrtam?
Pazi imamo grad koji ima sa okolinom (sam centar grada ima 10.000) a opština koja je jako vezana na sam centar grada još dodatnih 10.000 dobijemo 20.000 duša, da ti ih nabrojim 1,2,3,4,5,6,7,.......do 20.000 grla živi tu, jel me pratiš? Pišem polako jer znam da polako čitaš?
U tom gradu ima jedna (pazi 1 -znači J E D N A) trafika koja ima stripove ako si na spisku možeš dobiti ono za šta si na spisku i to je to. nema nigdje izložene stripove, nema paketiča, nema "ajde da vidim kakav je taj strip, da ga malo prelistam, pa možda uzmem" nema toga.
Nema stripova ni u Merkatoru kao što je prije bilo, a u Sparu mislim da imaju jedino Alan Ford, Lidl, Hofer, Jager,..nemaju stripove. A u TUŠ ne zalazim, ali mislim da nemaju ni tamo, barem ne u mom gradu. Znači trgovina koliko hočeš a bez stripova a trafika jedna. A na toj trafiki je par ljudi odustalo pa je pitanje hoču li ja još dugo dobivati ono za šta sam na spisku. Jel ti jasno do ovdje? Ili da ponovim? E sada odmori malo, saberi se pa idemo dalje.
Znači, takva je situacija u mom gradu, a u Celju koji je 14 km dalje i koji je treči po veličini grad u Sloveniji situacija nije puno bolja (par se trafika zatvorilo, neke trafike uopšte nemaju stripova, striparnica Oblaček nema Ludens stripova) Spar u City Centru ima neke stripove ali ne sve, na Hudinji postoji Merkator tamo su imali stripove ali ne znam kakva je situacija sada, mislim da nisu imali uvijek sve, npr Boneli Super priče koji je dosta nova serija mislim da nemaju,mislim da nisu imali i Kapetan Miki i Bella i Bronco i te neke stripove,...ali imali su nešto ali ne sve. Sve se nekako svodi na Texa i Zagora kako god okreneš. Najčešče sam trebao iči u trafiku koja je u samoj BOLNICI, da sam mogao kupiti npr Bellu i Bronca i slično. Oni mislim da imaju sve. Znači trebam iči u Bolnicu po stripove, jel to normalno? Plačati parking, gužvati se, za vrijeme korone čak nisam mogao uči jer nisam bio cijepljen, pa nisam ni mogao uči da kupim stripove,...a da ti ne pričam kako je u tim manjim okolnim gradovima u okolini gdje su prije imali trafiku na svakoj željezničkoj stanici, na svakoj autobusnoj stanici, na svakom ulazu u tržnicu, ispred opštine,..danas ne postoji ni 10% tih trafika. I zato sam otvorio topik, da vidim kako je u drugim gradovima po Sloveniji. To, što imate u Kočevju stripova koliko hočete super za vas, ali kod mene nije tako, da li možeš to shvatiti jednom, da se ne ponavljam više. A to koliko stripova ja kupujem šta to tebe briga, kupio bi ja i više njih ako bi imao gdje. A prije nego što je ova žena preuzela trafiku, prije je bila neka stara koja se uopšte nije razumjela u stripove i njoj so utrpali neke Kit Tellere ispred pola godine i ona ih je imala tamo još pola godine. Nije ništa naručivala, ako su joj oni trgovci, distributeri,...koji su joj dovažali novine i to, ako su joj nešto poslali onda je to imala i to je to. Kao da su joj namjerno uvalili remitendu i pustili da proda ako proda, ništa aktualno, ništa novosti svaki mijesec itd,...i ako si je pitao da li je dobila stripove, pokazala je na one Kit Tellere npr i to je to što se nje tiče. Uz to vrijeđala je ljude koji nisu imali sitnog novca pa su došli npr sa 50 eurom da kupe strip ili reviju p aim nij ehtjela prodati jer nema sitnoga za uzvratiti ili če joj sav sitniš odnjeti pa neče onda imati za druge da im vrati itd.... mogla je da radi šta god jer je bila njezina trafika a ona par godina do penzije. Nije svugdje kao kod tebe u Kočevju, jel možeš to sada več jednom shvatiti?
Lorda Posted - 20/02/2024 : 16:13:31
E onda imaš sreće, kod mene na Maksimiru se najbliži meni u kvartu zatvorio... Sada su mi najbliži na okretištu Borongaj ili tamo kod Bukovačke, no i oni nemaju neko fiksno vrijeme nego kada ima tko raditi, ako je zaposlenik bolestan kiosk je zatvoren,nemaju ili ne šalju zamjene. Tako da isti kiosk nekada subotom radi a nekada ne, ili nekada radi već od pola 7 ujutro a nekada nikoga nema prijepodne. Ne znam kako je uopće zakonski moguće da nešto radi totalno random. Nekada su zaposlenici morali ostavljati poruke kada bi otišli na wc.

quote:
Originally posted by tex2

Nemam dojam da se broj kioska u Zagrebu smanjuje, baš suprotno, pa ima ih u svakom kvartu, a u većini i po nekoliko. U mom kvartu imaju 2, a jedan radi i svetke i petke.

teller Posted - 20/02/2024 : 14:20:56
Za 1 Ojrota...
Stripova ima svuda i dosta..
A ako kupiš strip mjesečno i to jos 3 tjedna po izlazku.. mozes imat problem..
Neznam za tvoju tetu, moje kazu da se stripovi dobro prodaju...i ne treba za 300 prodanih primjeraka 300 trafika...
Mjesec dana je strip na kiosku, neki i 2 a i 3...pa ako sve to vreme ne mozes doći do svog primjeraka...plus da vise ne dobijamo stripove sa zakasnenjem več kad se nakupi nekih 8-10 komada... par dana za kioscima u Hrvatskoj.. ili živiš u sumi u Kocevskom Rogu i ne izlazis u civilizaciju ili hodas po svetu zatvorenih očiju...
Ja do sada bas nikad nisam trebao rezervirat strip, jedino sto moraš malo potrazit glancere...
Plus da imaš paketica koliko hoćeš, bar te treba vidit, nisu tako tanki....
Bezveze praviš dramu, radije vise kupuj i manje otvaraj suplje teme...
tex2 Posted - 20/02/2024 : 13:54:44
Nemam dojam da se broj kioska u Zagrebu smanjuje, baš suprotno, pa ima ih u svakom kvartu, a u većini i po nekoliko. U mom kvartu imaju 2, a jedan radi i svetke i petke.
Sneaksie Thiefsie Posted - 20/02/2024 : 12:42:03
kriza u EU
matori paraliticar Posted - 20/02/2024 : 12:30:51
cudno da oblacek ne drzi ludens ali dobro ako ni buch to ne radi valjda imaju dobar razlog
1Euro Posted - 20/02/2024 : 11:53:52
quote:
Originally posted by teller

Koliko drame jer se Ojro konačno odlučio kupiti jedan strip na kiosku.. i vidi cuda najbližji crveni kiosk su odvukli več pred 20 godina na deponiju, teta otisla u penziji a na tom mestu sada Besir prodaje sladoled...a on bi strip...
A do prvog trgovackog centra ili 3dva trafike ima 5 minuta vožnje...
Berni, Berni... sta uradi, kukala ti majka?
N
Salu na stranu, stripova da boli glava a i kioska dosta za zaintesirane.. Nema jih dovoljno za lencine,one neveste narucivanju preko sajta, skrtice i tipove sa 101 idejom a nijednu nisu sposobni realizirat..
To je priča za roman... 1 Ojro u potragi za Poslednjim Zagorcem..



da li ti uopšte razmišljaš prije nego nešto napišeš?
Kakve striparnice, lijenčine, 3dva trafike,...

Što tačno nisi razumio kada sam napisao (i + što su drugi napisali):

-da se broj kioska smanjuje (neki su ukinjeni, neki ni nemaju stripove, kod nekih se moraš naručiti da te stave na spisak,...)
-da moja striparnica NEMA Ludensa u svojoj ponudi, kužiš NEMA (nikakva lijenost otiči do striparnice kada ona nema toga)
-da ljudi sve manje čitaju stripove i da odustaju od kupovanja (to mi je iz prve ruke rekla prodavačica u mom gradu)
-da MERKATOR u mom gradu i u nekim drugim gradovima nema više stripova
-da su ukinuli trafiku u City Centru, a ona unutar Spara nema jednaku ponudu kao što je imala ona trafika (znači tamo nemaju Maloga Rendžera, Bleka,...imaju Alan Ford i Zagor, možda Tex,..ali nemaju sve što bi inače trebali imati + sve to dođe sa zakašnjenjem, nitko baš ne vodi brigu o tome)

Mislim šta tebi tu nije jasno pa samo teraš svoje?
teller Posted - 19/02/2024 : 15:23:08
Koliko drame jer se Ojro konačno odlučio kupiti jedan strip na kiosku.. i vidi cuda najbližji crveni kiosk su odvukli več pred 20 godina na deponiju, teta otisla u penziji a na tom mestu sada Besir prodaje sladoled...a on bi strip...
A do prvog trgovackog centra ili 3dva trafike ima 5 minuta vožnje...
Berni, Berni... sta uradi, kukala ti majka?
N
Salu na stranu, stripova da boli glava a i kioska dosta za zaintesirane.. Nema jih dovoljno za lencine,one neveste narucivanju preko sajta, skrtice i tipove sa 101 idejom a nijednu nisu sposobni realizirat..
To je priča za roman... 1 Ojro u potragi za Poslednjim Zagorcem..
RAKOSI4 Posted - 19/02/2024 : 15:16:05
Čitaš li Teleru ovo od Jakija
Jednostavno smanjuju se broj kioska.

Ali nije ni to smak svita,bitno je da imamo striparnice odnosno da one preuzmu distribuciju kiosk stripova.

Nažalost u novinama više nema karikatura,strip tabli,vremeplova,zabavnika (ala zabavnik šta je bija u jutarnjem listu nediljom).Šta oću reć da se nažalost neke stvari minjaju šta me direktno pogađa jer volim kiosk i miris papira
jaki Posted - 19/02/2024 : 13:57:19
Naše crne misli dolaze od Bernarda.
Čovjek kaže da se broj kioska uveliko smanjiva i da nije gospodar svoga truda već Tisak diktira uvjete.
Manje prodajnih mjesta=manja prodaja.
Manja prodaja=manja zarada.
teller Posted - 19/02/2024 : 13:38:50
Sve dok Bernard na Bana Jelačiča ne prosi za parizer, ...
i dok firme Ludens i Strip Agent dobro posluju...vaše su crne misli na razini bacanja kosti u žeravicu... vrača pračukudede Žalostne Sove!
RAKOSI4 Posted - 19/02/2024 : 12:51:46
quote:
Originally posted by jaki

U HR je obveza Tiska da uzme u prodaju tiskovine ali oni odlučuju koliko komada,gdje ih šalju i kako ih izlažu/neizlažu.
Bolje prodavat Coca Colu i kavu nego stripove.



Baš neki dan pitam ženu na kiosku,žena reče da moraju imati tiskovinu,koja se prodaje vrlo vrlo slabo i ne igra im nikakvu financijsku ulogu.
Sve u svemu bližimo se trenutku kad će se stripovi prodavati on line i striparnica možda puno prije nego šta mislimo,nažalost to je stvarnost.
petarStripovi10 Posted - 19/02/2024 : 12:42:38
Tiskovine, ne samo stripovi, su kioscima postale nužno zlo, zadnja rupa na svirali.
Evo, koje još usluge nudie Tisak kiosci kao najveći distributeri:
https://www.tisak.hr/centar-usluga-2/

Potplaćena teta na kiosku mora stvarno biti multipraktik.
Još samo da kažu da su vječni gubitaši.
alexts Posted - 19/02/2024 : 11:53:18
quote:
Originally posted by cat claw

Na direktno pitanje da li su dobili uputstvo da se stripovi ne izlazu na vidljivo mesto na kiosku, prodavacica mi je potvrdno odgovorila.
Napred stoje svi oni idiotski Alo, Story casopisi. Enigmatika i kojestarije. Stripovi imaju dve male police sa strane gde stoje slozeni tako da se samo hrbati vide. Moze ih naci samo neko ko zna sta trazi.



Kod mene postoji par kioska, koji stripove drže samo unutra!
jaki Posted - 19/02/2024 : 11:50:15
U HR je obveza Tiska da uzme u prodaju tiskovine ali oni odlučuju koliko komada,gdje ih šalju i kako ih izlažu/neizlažu.
Bolje prodavat Coca Colu i kavu nego stripove.
cat claw Posted - 19/02/2024 : 11:46:12
Na direktno pitanje da li su dobili uputstvo da se stripovi ne izlazu na vidljivo mesto na kiosku, prodavacica mi je potvrdno odgovorila.
Napred stoje svi oni idiotski Alo, Story casopisi. Enigmatika i kojestarije. Stripovi imaju dve male police sa strane gde stoje slozeni tako da se samo hrbati vide. Moze ih naci samo neko ko zna sta trazi.
alexts Posted - 19/02/2024 : 09:49:16
quote:
Originally posted by jaki

3.Trenutna gradska vlast uklanja iz centra kioske.



Interesantno je da su još pre dosta godina, tadašnje trenutne ovdašnje gradske vlasti, ispomerale razne kioske "da ne naružavaju grad" i postavile ih na neka neugledna mesta, neprometna - gde manje ljudi cirkuliše i još pre razvoja interneta, velikog pada prodaje štampe (i pada popularnosti pušenja) ugrozile njihov promet i izazvale gašenje nekih. Sad se to samo nastavlja.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000